Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Mnozí z nás si prostě nedokážou představit náš život bez kávy. V dopoledních hodinách tento nápoj pomáhá vyrovnat se s ospalostí a v kteroukoli jinou denní dobu není snadné, aby káva přinášela chuťový potěšení, ale také povzbuzuje a posiluje celý den. Milovníci espressa, američtí a další milovníci kávy se zajímají o otázku - jaký je obsah kalorií v kávě? Nepoškozuje nápoj na obrázku, a jaké přísady může být spotřebováno, pokud chcete zhubnout?

Kolik kalorií je ve 100 gramech kávy?

Samotná káva má velmi nízký obsah kalorií. Vzhledem k této a jeho schopnosti urychlit metabolismus tento nápoj používají odborníci na výživu. Způsob výroby kávy, typ a množství použitých přísad přímo ovlivňují kalorický obsah. Ať už přidáme k šálku kávy - počet kalorií z tohoto poroste, takže pokud chcete zhubnout, je lepší odmítnout doplňky.

Lidé s nadváhou nebudou těžit z údajů o denní spotřebě cappuccina, vídeňské kávy nebo zmrzliny se zmrzlinou. Tyto nápoje se doporučují pro ty, kteří denně spalují velké množství kalorií (například lidé s těžkou fyzickou aktivitou, sportovci), protože budou moci doplnit svou spotřebovanou energii koktejlem s kávou se smetanou a cukrem.

Kalorií káva nápoje závisí na jejich složení. Instantní káva může obsahovat nejen zrna, ale také některé obiloviny, příchutě, čekanky a mleté ořechy. Do espressa a americana se přidává mléko a smetana. Čím více z nich - "těžší" jeho "váha".

Hlavní druhy kávy a nápojů z ní vyrobené:

 1. Přírodní (espresso, americano).
 2. Rozpustný.
 3. Latte
 4. Cappuccino
 5. Mokachchino.

V přírodní černé barvě

Černý pudink se vyznačuje nejnižším obsahem kalorií. 100 ml představuje pouze 2 kcal. Dobrá zpráva pro fanoušky Američana - obsahuje pouze 1 kcal, o něco více espressa - 4. Těchto málo kalorií je způsobeno malým množstvím mastných olejů a bílkovin v zrnech. Vzhledem k těmto olejům, káva je někdy bez chuti - pokud mírně převařené fazole jsou skladovány po dlouhou dobu na polici, vybrané oleje začnou zhoršovat, přidávat hořkost. Pokud pijete pouze americkou nebo espresso s vodou, pak byste se neměli starat o kalorií, protože je jich velmi málo.

V rozpustném stavu

Obsah kalorií instantní kávy je mírně vyšší než přirozený a je 100 kcal na 100 ml. Standardní hrnek má kapacitu 250 ml, což znamená, že po pití obdržíte pouze 17, 5 kcal. Pokud se rozhodnete přidat 2 čajové lžičky cukru do tohoto hrnku, pak zvýšit kalorický obsah na 71, 5. Osoba, která denně používá 2–3 hrnky, dostane 210–290 kcal, což zjevně není vhodné pro ty, kteří chtějí zhubnout.

Instantní káva připravit mnohem rychleji a mnohem jednodušší než přírodní, ale s jeho blahodárnými vlastnostmi, to je mnohem nižší než druhé. Obsahuje také hodně kofeinu, který silně vzrušuje centrální nervový systém. Proto, přírodní obilí nebo mletá káva k použití a chutnější a zdravější.

Kalorií šálek kávy s mlékem

Přidání mléka podle chuti mnoha. Ale s takovým doplňkem, i nízkokalorické USA se stává nebezpečným pro postavu. Zvažte, že 100 gramů nápoje má 58 kalorií, a pravidelný hrnek (250 ml) je asi 145. Více americký hrnek, tím více kalorií.

Americké mléko je zřídka opilé bez cukru, což občas zvyšuje tuto složku kalorií. Pití během diety se rozhodně nedoporučuje, nepřispívá k hubnutí. Americké mléko s šálkem chleba a buchty je ideální pro stravování po vyčerpávajících sportovních cvičeních, aby se ztratila síla.

Latte

Latte se skládá z espressa, mléka a pěny. Z obvyklého amerického mléka s latte odlišným kávovým základem a způsobem podávání. Nejvíce kalorickou složkou z tohoto seznamu je mléko, proto „váha“ latte hrnku přímo závisí na jeho množství. Standardní část latte obsahuje asi 250 kcal, pokud nepřidáte sáček s cukrem. Snížením nebo zvýšením množství mléka v latte, můžete nastavit počet kalorií, ale změna standardních proporcí bude mít za následek změnu obvyklé chuti.

Cappuccino

Tento nápoj italského původu zahrnuje espresso a některé přísady s vysokým obsahem kalorií. Jedná se především o krém (mléko). Mléčná pěna, která pokrývá povrch cappuccina, se obvykle šleha z plnotučného mléka. Pro zvýšení chuti přidejte jednu nebo dvě lžíce cukru. Proto, takový cappuccino nemůže mít nízkou kalorii, daný základní prvky.

Šálek cappuccina má objem 150-180 gramů. Přibližný poměr mléka a kávy (obvykle espresso, méně často Američan) je šest k jednomu. Ve standardní porci asi 150 gramů mléka a 30 gramů espressa. Dvě lžíce cukru - další plus 40 kcal. V celkovém množství obsahuje porce přibližně 208–210 kcal. Cappuccino není tou nejlepší volbou, pokud hledáte zhubnout.

Mokachchino

Mokachchino se liší od latte v tom, že obsahuje také čokoládu nebo čokoládový sirup. Díky této složce je nápoj trochu kořeněný, dodává mu originalitu. Tam jsou recepty Mokachchino, které naznačují přidání karamelu, pak není třeba lžíci cukru. Množství a druh čokolády má největší vliv na kalorický obsah Mokachchino, následovaný mlékem, karamelem nebo cukrem. Standardní část Mokachchino je v průměru 289 kcal.

Jaký je obsah kalorií v kávových doplňcích?

Čistá káva bez přísad spotřebuje velmi malý počet lidí. Většina z nich se snaží vylepšit chuť tím, že do svého složení zapracuje různé přísady, které přidávají nové příchutě a zvyšují kalorický obsah kávy. Aditiva mohou být:

 • cukr;
 • krém;
 • mléko;
 • čokoláda;
 • sirup;
 • skořice;
 • zmrzlina;
 • kondenzovaného mléka.

Nejznámější ze všech doplňků - mléko nebo smetana. Jsou dokonale kombinovány s espressem a americkým, a jsou také součástí mnoha nápojů (latte, cappuccino, mokachchino). Místo těchto přísad je často používáno kondenzované mléko, je to vynikající sladidlo a nahrazuje několik sáčků cukru. Uvažujme podrobněji, jak hlavní přísady ovlivňují kalorický obsah.

Cukr

Ti, kteří dávají přednost přidávání cukru, je třeba poznamenat, že určuje kalorický obsah celého nápoje (pokud je káva na vodě a bez dalších přísad). Počet kalorií bude záviset na typu cukru:

 1. Lžička nebo standardní pytel granulovaného cukru má 24 kcal.
 2. Rafinovaná kostka - od 20 do 40 kalorií, v závislosti na hmotnosti.
 3. Třtinový cukr je asi 25 kal.

Krém

Krém je jedním z nejvyhledávanějších doplňků a některé druhy kávových nápojů bez nich vůbec nemohou existovat. Krém dokonale snižuje hořkost, ale zvyšuje se počet kalorií:

 1. Krém s 35% tukem přidává 340 kalorií, stejně jako šlehačkou.
 2. Taška pít zeleninový krém - asi 30 kcal.
 3. Krémová prášková zelenina více kalorií, jeden sáček - 45 kcal.

Často je krém nahrazen plnotučné mléko nebo kondenzované mléko. 100 gramů mléka s obsahem tuku 3, 5% obsahuje 60-65 kalorií. Snížení obsahu tuku o 0, 5% snižuje obsah kalorií téměř dvakrát. Káva s kondenzovaným mlékem se obvykle rovná 75-100 kalorií, pokud dáte 2 lžíce kondenzovaného mléka. Čím více mléka, kondenzovaného mléka, smetany v nápoji, tím více kalorií schoval v sobě.

3-v-1 kalorií s cukrem a sušeným mlékem

Standardní pytel 3 v 1 směsi váží 20 gramů. Jeho hlavní složkou je cukr, jehož hmotnost je asi 50% celého sáčku. To již poskytuje 40 kcal. Suché mléko v této směsi má asi 25-30 kcal. Kalorií káva, jak jsme zjistili dříve, je malá. Celkové množství kalorií všech složek - 65-71. Takže milovníci 3 v 1 nemůže starat o nepříznivé účinky na obrázku.

Tabulka kalorií nejoblíbenějších kávových nápojů

Každý druh kávy má jiný obsah kalorií, který závisí na složení a dostupnosti přísad. Všechny jsou podrobně popsány v článku, ale nejpohodlnějším a nejrychlejším způsobem, jak odhadnout počet kalorií, je níže uvedená tabulka. S jeho pomocí budete schopni nezávisle vypočítat kalorický obsah požadovaného nápoje a regulovat jej změnou složení.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: