S nedostatkem jódu v těle se zvyšuje tlak, zvyšuje se riziko vzniku cévních onemocnění. Je možné se domnívat, že tělo nemá stopový prvek v důsledku příznaků suché kůže, pocitu chladu, slabosti, ztráty paměti a výskytu zácpy.

Jód pro hypertenzi

Jodová léčba hypertenze pochází z Indie. Podstata kreslení na určitých částech kruhů těla. Procedura se provádí před spaním, pomáhá doplnit nedostatek jodu, aktivovat vnitřní zásoby tělesné energie, imunitu, stabilizovat srdeční rytmus a snížit krevní tlak.

S hypertenzí, můžete použít iodized tablety nebo roztoky, ale z nevýhody této metody si všimněte složitosti dávkování a časté vedlejší účinky. Vnější použití jódu má jen pozitivní vliv. Po léčbě hypertenze jódem se zlepšuje štítná žláza.

Indický způsob léčby hypertenze jódem

Léčba jódového tlaku podle indické metody spočívá v každodenním použití linií na tělo před spaním. K tomu potřebujete bavlněné pupeny a 5% roztok jodu. Řádky musí být aplikovány ve specifickém vzoru. Léčba se provádí na jaře a na podzim, zahrnuje dva cykly s desetidenní přestávkou. Nejlepší je provést ho v březnu a září (od 10. do 10. března, první cyklus, od 21. do 30. března, druhý cyklus).

Léčba hypertenze jódem zabraňuje komplikacím, ale není hlavní, ale pouze pomocná. Léčebný režim:

Den léčby

Kam dát

1, 21

Nad levým zápěstí

2, 22

Nad kostí pravé nohy

3, 23

Těsně nad pravým zápěstí

4, 24

Nad kostí levé nohy

5, 25

Nad levým kolenním kloubem

6, 26

Nad pravým kolenním kloubem

7, 27

Nad pravým kolenním kloubem

8, 28

Nad levým kolenním kloubem

9, 29

Šikmo přes záda od levého ramene po pravé stehno

10, 30

Šikmo přes záda od pravého ramene k levému stehně

V 9-10 dnech se linka drží na zádech, ne na hrudi, nezavírá se.

"Když jsem našel způsob, jak vyčistit nádoby s pomocí rostlin, vypadal jsem mladší - mozek začal pracovat, jako v 35, a tlak se rychle vrátil do normálu"

Čtěte více …

Tinktury

Léčba hypertenze jódem podle orientální technologie není jediným způsobem eliminace vysokého krevního tlaku. Alkohol, voda nebo roztok jódu v mléce lze užívat perorálně. Malé dávky léků (několik kapek) vedou ke změkčení aterosklerotických plátů na cévních stěnách, k odstranění krevního oběhu, k větší pružnosti cév.

Příjem tinktur snižuje krev, zvyšuje odolnost těla vůči infekcím. Metabolismus je normalizován, listy nadměrné hmotnosti. Možnosti pro příjem tinktur:

 1. Voda: 10 kapek ve sklenici vody. Užívejte dvakrát denně půl hodiny před jídlem za měsíc.
 2. Milky: 15 kapek na sklenici teplého mléka, pít třikrát denně po jídle na měsíční kurz.

Vedlejší účinky

Orální a topický jod pro hypertenzi má vedlejší účinky:

 • nevolnost, zvracení, bolest břicha, střevní poruchy;
 • ztmavnutí očí, závratě;
 • angioedém;
 • popáleniny na kůži, silná bolest, vedoucí k prudkému zvýšení tlaku;
 • slzení;
 • poruchy spánku;
 • zvýšené pocení;
 • průjem;
 • neurózy

Pokud se u alergií může vyvinout anafylaktický šok. To se projevuje úzkostí, zvýšenou srdeční frekvencí, zrakovým postižením, zvýšeným tlakem. Pokud dojde k popálení na paži, opláchněte postižené místo důkladně vodou, aplikujte glukózu nebo zubní pastu (jedná se o antidota). Po popálení je třeba namazat všechny přípravky proti popálení (například panthenol).

Kontraindikace a bezpečnostní opatření

Ne každý ji může použít externě a pít roztok. Léčba hypertenze těmito metodami má své vlastní kontraindikace:

 • těhotenství, kojení;
 • děti do 5 let;
 • nesnášenlivost komponenty;
 • současné podávání antithyroidních léčiv, warfarinu, draslík šetřících diuretik, éterických olejů, amidu chloridu amonného, ​​amoniaku;
 • onemocnění slinivky, jater.

S opatrností se používá jod pro tuberkulózu, pustulární kožní léze. Před léčbou potřebujete vědět, zda existuje citlivost stopových prvků. K tomu je třeba na vnitřní straně předloktí nakreslit malý tah roztoku a sledovat ho půl hodiny. Pokud nedochází ke změnám na kůži, může být léčba provedena bez obav. Pokud je kůže oteklá, svědivá, pak je terapie nebezpečná.

Před použitím jódu musíte také provést test na nedostatek jódu, abyste zjistili, zda v těle dochází k přetížení stopových prvků. Chcete-li to udělat, než půjdete spát, nakreslete malým roztokem na kůži a následujte, až přijde:

Čas zmizení obrazu

Indikátor

Do 8 hodin

Nevýhoda

Během dne

Obsah méně než doporučeno, je třeba vyplnit

O den později kresba nemohla zmizet

Tělu chybí mikroprvek

Video

Kategorie: