Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Absinthe není první rok populární v určitých kruzích, na bohémské strany, v nočních klubech. Ti, kteří si chtějí tento alkoholický nápoj vyzkoušet, ne vždy znají jeho složení a způsoby konzumace. Možná je na čase zjistit podrobněji, co to je, jak se to děje a jak pít absint pravdu? Buďte velmi opatrní s tímto zákeřným silným nápojem, může to způsobit halucinace.

Co je absint

Silný alkoholický nápoj naplněný bylinkami, obsahující 70 až 85% alkoholu, se nazývá absint. To má často nazelenalý odstín kvůli vysokému obsahu hořkého pelyněku, ale to může být červené, hnědé, průhledné a dokonce modré, založený na jakých jiných bylinách kromě pelyněku jsou přidány pro infuzi (anýz, máta, dagil nebo římský pelyněk).

Nejběžnější je zelená, která se někdy nazývá "zelená víla". Její název získal díky tomu, že pelyněk obsahující éterické oleje (thujon) může vyvolat mírné halucinace ve spojení s intoxikací. V mnoha zemích je přítomnost této látky v nápoji zakázána, je zneškodněna destilací a etiketa lahve by měla obsahovat nápis bez thujonu (bez thujonu).

Jak pít absint doma - způsoby

Kultura pití elegantních lihovin vyžaduje výkon celého rituálu. Pokud přijdete do baru nebo do nočního klubu, objednáte si absint a barman vás rychle napije, nebudete se divit, jak to udělal. Ale existují způsoby, jak udělat tento horký nápoj doma. Po zvážení některých z nich pochopíte, že není nic složitého. Ale budete mít možnost překvapit své hosty přípravou nestandardních nápojů a naučit je pít absint.

Rusky

Znalci správného používání absintu ruské metody se snažili proniknout do několika odrůd:

  • Nejjednodušší je vyrobit cukrový sirup v oddělené nádobě, zředit jím tinkturu hořkého pelyněku na požadovaný stupeň pevnosti.
  • Těžké - v jednom doušku pijí 100 g nezředěného 80 stupňového absintu a jedí vápno nebo citron.
  • Jemný - 1/3 části ledové vody se nalije na dno nádrže, opatrně se přidají 2/3 alkoholu, aby se vrstvy nemíchaly. Voda změkčuje pálivou chuť.
  • Teplý - zředěný silným alkoholem s citronovou šťávou 1: 1, nápoj v jednom doušku. Po půl minutě se omyje sladkou vodou. S tímto receptem se hrdlo dobře zahřívá.

Francouzština

Francouzská metoda tradičně používá speciální malou lžičku s otvory. Po založení na sklenici s alkoholickým obsahem položte kus cukru a nalijte studenou vodu. Sladká voda, která prochází rafinovaným cukrem a otvory v lžíci, ředí hořký alkoholický nápoj a činí ho použitelným. Probíhající chemická reakce mění barvu výsledného nápoje ze světle zelené až nažloutlé. Vliv odpařování éterických olejů a změn v odstínu se nazývá louche.

Česká metoda hoření

Chcete-li si dát drink s českou metodou, musíte si vzít prázdnou sklenici, umístit absintovou lžičku s kousky nahoře a tam umístit kus cukru. Ve sklenici alkoholického nápoje padá přes cukr. Bit namočený v alkoholu je zapálen, roztavený cukr ve formě karamelu odkapává do sklenice a dává nápoji sladkost a zvláštní chuť. Poté přidejte studenou vodu (poměr 3: 1). Při manipulaci s ohněm je třeba dbát na to, aby nedošlo k vznícení obsahu celého skla.

Citrus Absinthe

Citrusové absinty se doporučuje připravovat pouze zkušenými lidmi, kteří se často zabývají požárními nápoji. Plátek citronu nebo pomeranče by měl být válcován v cukru a mleté skořici. Zapálte trochu nezředěný nápoj, který se nalije do sklenice s tlustými stěnami. Vezměte plátek citrusových pinzet a držte se nad ohněm tak, aby roztavený cukr a šťáva vnikly do absintu. Milovníci rizika mohou pít pálivý nápoj, ale riskují spálení. Je lepší uhasit absint, přikrýt druhým sklem, nechat chvíli vychladnout a pak použít k určenému účelu.

Barmene

Pro tuto metodu budete potřebovat dvě sklenice, absint, slámu, ubrousek. V jednom z brýlí se malé množství nápoje zapálí, po 10-15 sekundách hoření, rychle se nalije do jiného skla a to se otočí vzhůru nohama a položí se na ubrousek tak, aby okraj trubky byl uvnitř skla. Inhalujte výpary horkého alkoholu slámy po vypálení a pak vypijte absint z chlazeného skla.

Co je obvyklé dávat absint

Pokud se absint podává v čisté nezředěné formě, nalijte do malých sklenic, které se vejdou do 30 ml. Více a nepotřebujete. To je průměrná standardní sazba pro jednu dávku. Pro přípravu absintu studenou vodou, šťávami, cukrem - použijte sklenice o objemu 100 ml nebo 150 ml. Pokud je alkohol zapálen, musí být sklo vyrobeno z tlustého skla, aby se zabránilo vzniku trhlin a zranění.

Absinthe povodí koktejl recepty

Ne každý může odolat síle tohoto alkoholického nápoje. Ale pokud chcete zkusit absint, připravte na něm koktejl. Smícháním různých složek můžete získat silnější pánské koktejly a měkčí dámské koktejly. Po tréninku připravit různé koktejly doma, můžete překvapit a potěšit hosty během příští dovolené.

Absint oranžová

Složky:

1/4 části absintu,

2/4 části sladkého vermutu,

1/4 části pomerančového likéru.

Pro vaření potřebujete sklenici, kde jsou všechny složky promíchány. K ochlazení přidejte několik kousků popraskaného ledu. Před podáváním nalijte nápoj do sklenic martini, zapálte pomerančovou kůru a dejte ji do koktejlu. Nezapomenutelný chuťový zážitek zaručen. Přečtěte si další recepty z martini - co pít a jak pít, co koktejly s ním mohou být připraveny.

Zelený býk

Složky:

1/4 části absintu,

2/4 díly vodky

1/4 části energetického nápoje "Red Bull" nebo jiného ekvivalentu.

Do sklenice na dně vložte ledové kostky, nalijte vodku, absint do druhé vrstvy a pak energetický nápoj Red Bull. Povinná podmínka - nemíchejte. Podávejte se slámou. Tento koktejl pro muže nebo ty, kteří milují nápoje silnější.

Granátové jablko

Složky:

2/7 část absintu,

1/7 přírodní šťávy z granátového jablka,

4/7 dílů ledové vody.

Chcete-li připravit koktejl "Granátové jablko" ve sklenici, mix absintu a šťávy z granátového jablka, nejlépe čerstvě vymačkané. Přidejte několik kostek ledu a přidejte studenou vodu. Vše důkladně promíchejte. Tento koktejl je ideální pro zábavnou společnost, párty, kde milují nejen chutné, ale i krásné nápoje.

Co jíst absint

Snacking metoda závisí na tom, jak bude absint použit. Pokud je podáván v čisté formě, je považován za aperitiv a nevyžaduje občerstvení. Jako takový, to je používáno před obědem nebo večeří. Absint, připravený ve francouzštině, češtině, ruštině nebo koktejlu, je považován za hlavní nápoj, je nabízen ke konzumaci s plátkem citronu, pomeranče nebo mandarinky. S těmito koktejly se dobře hodí černá hořká čokoláda. V některých případech doporučuji mořské plody.

Video: jak vařit a pít absint doma

Po sledování videa níže se nejen naučíte, jak udělat absint, ale také slyšet trochu historické pozadí. Ve videu barman připravuje český nápoj se zapálením a nezapomíná na nebezpečné okamžiky. V rekreačních zařízeních je široce používáno několik tradičních způsobů výroby absintu. Kreativní zaměstnanci baru se nepřestávají odvážit a vytvářet si vlastní nové recepty, jak je ukázáno ve druhém videu.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: