Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Patogenní mikroskopické houby jsou schopny působit na kůži, což způsobuje řadu onemocnění. Kandidóza, dermatomykóza, drozd a mnoho dalších diagnóz přináší člověku spoustu problémů. Mycozoral pomůže rychle se zbavit plísňové infekce - instrukce pro jeho použití znamenají, že ketokonazol je hlavní aktivní složka, který, jestliže nesprávně podaný, může způsobit pocit pálení v žaludku a jiné nepříjemné účinky. Chcete-li se vyhnout nežádoucí reakci, musíte se dozvědět více o tomto léku.

Drog Mykozoral

Léčivo s výrazným antifungálním účinkem Mykozoral má fungistatický a fungicidní účinek proti kvasinkovým, dimorfním a vyšším hubám a dermatofytům. Léčivo je účinné proti streptokokům a stafylokokům. Mykozoral inhibuje biosyntézu ergosterolu, což vede ke změně složení lipidových složek v membránách plísní a snižuje tvorbu androgenů.

Složení a uvolňovací forma

Mykozoální se vyrábí ve formě tobolek, tablet, krémů, mastí, čípků a šamponů. Ve všech lékových formách je účinná látka stejná - ketokonazol, ale pomocné složky se liší:

Pomocné složky tablet (tobolek) \ t

Pomocné složky masti (smetana, svíčky)

Pomocné složky šamponu

mastek

destilované monoglyceridy, sodná sůl karmelózy

disiřičitan sodný

bramborový škrob

nipagin

hydroxypropylmethylcelulosa

monohydrát laktózy

emulgační vosk

kyselina chlorovodíková (naředěná)

koloidní oxid křemičitý

ricinový olej

imido močovina

stearát hořečnatý

propylenglykolu

laurethansulfát sodný

povidonu

dibunol

propylenglykolu

čištěná voda

makrogol glyceryl cocoate

žluté oranžové barvivo

čištěná voda

Farmakodynamika a farmakokinetika

Návod k použití Mikozorala uvádí, že aktivní složkou léčiva je syntetický derivát imidazoldioxolanu. Tato látka má mykostatický účinek, proto je zlepšení příznaků při aplikaci léku pozorováno velmi rychle i před prvními příznaky zotavení. Při dlouhodobém užívání léku pro vnější použití není ketokonazol v krvi detekován.

Absorpce léků je vysoká, zejména v kyselém prostředí žaludku. Biologická dostupnost je přímo závislá na dávce. Komunikace krevní plazmy s proteiny - 99%. Mykozoral je dobře distribuován v tělních tekutinách a tkáních. V malých množstvích proniká do varlat, mozkomíšního moku, mateřského mléka a placenty. Metabolizovaný v játrech, vylučován v nezměněné formě v žluči a ledvinách (přibližně 4% za 4 dny)

Indikace pro použití

Mykozoální mast a krém se používají k lokální léčbě chirimatózy, onemocnění tříselného sportovce, dermatomykózy hladké kůže, kandidózy kůže, seboroické dermatitidy, atletické nohy. Šampon určený k léčbě a prevenci lupů a plísňových mikroorganismů, které ho způsobily. Tabletová forma léku je ukázána v případě nemožnosti lokální terapie nebo vzhledem k významné hloubce a velikosti postižených oblastí. Jsou předepsány pro následující onemocnění:

 • systémové plísňové infekce;
 • chronická vaginální kandidóza;
 • folikulitida, která byla způsobena houbami Pityrosporum;
 • kandidóza kůže a / nebo sliznic;
 • dermatofytóza;
 • vícebarevný vícebarevný.

Dávkování a podávání

Použití mykozoralu v různých formách uvolňování vyžaduje různé dávky. Vaginální čípky podle instrukcí by měly být aplikovány po 1 dílu (400 mg / den) po dobu 3-5 dnů. V případě potřeby lze kurz opakovat po dvoutýdenní přestávce. Mykozoální krém z houby se aplikuje na postižené místo a na přilehlou zdravou plochu 1 čas / den. Terapie pokračuje, dokud příznaky nezmizí a po zotavení po dobu dalších 3-5 dnů, aby se zabránilo onemocnění.

Masť Mikozoral

V případě dermatomykózy kůže (svrab lišejníků, kandidóza, atletická choroba) se mykozoální maska pro vnější použití aplikuje 1krát denně podle návodu k použití. Když se seboroická dermatitida v závislosti na stupni kožních lézí aplikuje 2krát denně. Pokud po jednom měsíci užívání léku nedochází ke klinickému zlepšení, měli byste se obrátit na svého dermatologa, abyste léčbu upravili. Průměrná délka léčby Mikozal masť:

 • infekce způsobené kvasinkami podobnými kožními houbami - 2 až 3 týdny;
 • seboroická dermatitida - 2-4 týdny;
 • sportovec - 4-6 týdnů;
 • kožní onemocnění - 3-4 týdny;
 • Vápno šupinaté - 2-3 týdny.

Mykorální šampon

Pro léčbu různých typů lupů a seboroické dermatitidy vlasů na hlavě je mykozorální šampon aplikován externě při denní aplikaci na kůži postiženou houbou po dobu 3-5 minut, po které následuje promytí. Pro léčbu používejte lék 2x týdně po dobu jednoho měsíce a pro prevenci - 1 krát za 2 týdny. Když pityriasis připraví šampon, měl by být aplikován denně od 5 do 7 dnů. Pro prevenci onemocnění je dávkování podobné.

Mykozorální tablety

Antifungální léky ve formě kapslí nebo tablet se užívají perorálně během jídla, aby se zlepšila absorpce. Podle instrukcí vyžadují dospělí a děti starší 3 let s hmotností nad 30 kg 200 mg / den. Pokud není pozorováno zlepšení, dávka se zvýší na 400 mg / den. Při vaginální kandidóze je počáteční dávka přípravku Mycozoral 400 mg. Děti s tělesnou hmotností 15 kg (nad 3 roky) vyžadují 100 mg / den. Délka léčby pomocí tablet závisí na formě a typu infekce:

 • histoplazmóza, blastoplasmóza, parakokcidioidóza, kokcidioidóza - šest měsíců;
 • chronická kandidóza - 2-3 týdny;
 • Systémová mykóza vlasů - 4-9 týdnů;
 • versicolor versicolor - 1, 5 týdnů;
 • vaginální kandidóza - 1 týden;
 • dermatofytóza - 4 týdny.

Zvláštní pokyny

Podle návodu k použití, před použitím mykozorálních tobolek, je nutné zhodnotit funkci jater a funkci nadledvinek, aby se vyloučily jejich nemoci, jinak můžete vynechat známky hepatotoxicity. Pokud se objeví příznaky hepatitidy nebo jaterní testy jsou potvrzeny, Mikozoral bude muset okamžitě ukončit léčbu.

Přípravky s ketokonazolem nejsou předepsány během léčby a dalších 14 dnů po vysazení glukokortikosteroidů. Hydroxid hlinitý a další antacida by měly být používány nejdříve několik hodin po užití přípravku Mykozoral. Kyselé nápoje zvyšují absorpci ketokonazolu. Je zakázáno používat v oční praxi mast Mycozoral.

Interakce s léky

Mycozoral zvyšuje riziko krvácení při současném užívání perorálních kontraceptiv s nízkým obsahem hormonů. Biologická dostupnost induktorů ketokonazolu mikrosomální oxidace (Rifampicin, fenytoin, atd.) Je značně snížena. Ritonavir naopak zvyšuje biologickou dostupnost ketokonazolu, v důsledku čehož musí být dávka přípravku snížena. Mykozoral může prodloužit nebo zvýšit účinek léků, které jsou metabolizovány za účasti cytochromu P450, proto není možné je předepsat během léčby ketokonazolem.

Vedlejší účinky

Při nesprávném použití léku se mohou objevit vedlejší účinky. Mezi nimi jsou:

 • nervový systém: ospalost, parestézie, bolesti hlavy, závratě;
 • zažívací trakt: toxická hepatitida, bolest břicha, ztráta chuti k jídlu, průjem, zácpa, zvracení, nevolnost;
 • oběhový systém: trombocytopenie, leukopenie, hemolytická anémie;
 • močový systém: gynekomastie, dysmenorea, snížené libido u mužů;
 • oligospermie, impotence, azoospermie;
 • alergické reakce: fotofobie, horečka, vyrážka, kopřivka, kožní vyrážka, kontaktní dermatitida;
 • jiné: alopecie, lepkavost kůže, poruchy spánku, svědění a pálení v místě aplikace.

Předávkování

Lék se téměř nevstřebává do systémové cirkulace, takže předávkování je nepravděpodobné. V případě náhodného požití mykozorální masti je nutné provést výplach žaludku se slabým roztokem manganistanu draselného (manganistanu draselného), po kterém byste se měli poradit s lékařem, který Vám předepíše symptomatickou léčbu. Pokud se objeví jakékoli nežádoucí účinky, léčba léčivem by měla být přerušena.

Kontraindikace

Podle instrukcí antifungální lék Mycozoral nepředepisuje žádnou formu uvolnění za následujících podmínek:

 • intolerance laktózy (tablety);
 • děti do 3 let;
 • těhotenství, kojení;
 • adrenální insuficience, hypofýzy;
 • alkoholismus;
 • těžké onemocnění jater;
 • porušení integrity kůže v oblastech aplikace (masti, krémy);
 • přecitlivělost na antimykotika.

Podmínky prodeje a skladování

Lék se prodává v lékárně bez lékařského předpisu. Podle návodu je nutné Mykozoral skladovat v temné a suché místnosti při teplotě ne vyšší než +25 ° C, ne nižší než + 15 ° C. Přístup k dětem a domácím zvířatům by měl být omezen na místo, kde je léčivý přípravek uchováván. Data expirace Mycozoral se liší v závislosti na formě uvolnění. Účinek masti a tablet se udržuje po dobu 3 let od data výroby a šamponů - 2 roky.

Analog Mikozorala

Drogy, podobné aktivní látce farmaceutického průmyslu, nabízejí mnoho různých cenových kategorií. Je třeba mít na paměti, že před výměnou předepsaných léků se musíte poradit se svým lékařem. Nejoblíbenější strukturní analogy Mycozoral:

 • Ketokonazol;
 • Dermazol;
 • Oronazol;
 • Nizoral;
 • Mykoket;
 • Mykanisal;
 • Livarol.

Cena Mikozorala

Náklady na Mikozorala se mohou mírně lišit v závislosti na výrobci, objemu, formě uvolnění a cenové politice prodejny. Průměrná cena drog v oblasti Moskvy:

Název léku

Objem

Země výroby

Cena v rublech

Mykozoální mast 2%

15 g

Rusko

198, 00

Mykorální šampon

60 g

Polsko

220, 00

Mykorální tableta

200 mg / 30 ks

Rusko

460, 00

Mykorální vaginální čípky

0, 4 g / 5 ks

Rusko

193, 00

Video

Recenze

Larisa, 39 let

Dermatolog doporučil mykozorální mast z nehtové houby, kterou jsem si během neúspěšné manikúry zkrátil. Mistr ignoroval pravidla hygieny a v důsledku toho jsem trpěl. Rozetřená mast v nehtech postižených houbou ráno a večer. Pozitivní výsledek byl zaznamenán již 6. den podání žádosti. Úplně se zbavili houby až po 2 měsících.

Valery, 40 let

Lupy mě periodicky trápí, zejména v offseason. V koupelně je vždy na poličce antifungální šampon, který používám, když se poprvé objeví seborrhea. Koupil jsem různé značky, ale Mykozoral byl ten, kdo na mě dojem nejvíce. Při nízkých nákladech se tento efekt dosahuje rychleji než u dražších „bratrů“.

Victoria, 32 let

Před třemi měsíci se na těle objevily červené skvrny. Zpočátku byly malé, pak se zvětšily. Přítel jí sdělil, že ji pravděpodobně připravuje a doporučuje mykozorální mast. Po měsíci aplikace nezmizely mé skvrny. Šel jsem k dermatologovi, našla houby, které Mykozoral neošetřoval. Promiň, minul hodně času.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: