Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Khosta je jednou z nejkrásnějších trvalých rostlin dachy. Překvapuje jedinečností a pestrostí listového zbarvení, díky kterému se květina stala oblíbenou mezi zahradníky. Dokonce i nováček může pěstovat tento typ okrasných rostlin.

Hostitelé v zahradě

Rostlina Hosta (Hósta, také fúnkia) patří do rodiny chřestu. Často se nachází na stránkách zanícených zahradníků. Vypadá to velmi působivě, což se ale nemůže radovat, když vezmeme v úvahu jeho nenáročnou péči. Khosta miluje stín, vysokou vlhkost, roste na březích řek, potoků, ale to neznamená, že trvalka nebude tolerovat horké klima.

Funkiya je populární u krajinářských designérů. Díky jednoduchosti, rozmanitosti tvarů a barev listů s Hostou můžete vytvořit šťavnatý travnatý unikátní design. Celkem je zde asi 600 druhů této kultury, většina z nich je hybridní, takže ve volné přírodě nerostou. Mezi nejběžnější druhy tohoto keře lze identifikovat:

 • kudrnaté
 • jitrocel;
 • Siebold (nazvaný modrý);
 • bělovlasý;
 • Forchuna;
 • vlnitý.

Rostliny se liší nejen vzhledem, ale i výškou keřů. Nejnižší plodina je menší než 10 cm na výšku, a nejvyšší Bush může růst více než metr, takže při výběru, zvažte umístění závodu. Celá krása rostliny v listech, tím příjemnější jsou pro oko, tím více nevzhledných květin budou, takže v období, kdy se na ně pěstují, je mnoho zahradníků odřízne.

Přistávací hostitelé

Hostitel je nenáročný, může růst za jakýchkoli podmínek. Bush tiše dělá bez transplantace na 20 let, takže byste měli vážně zvážit výběr místa

 1. Pestrobarevné odrůdy žlutohnědé patří do skupiny milující slunce. Dobré světlo a teplo jsou pro ně důležité. Výsadba Hostitelé v hrnci je vynikající způsob, jak pro tyto odrůdy, protože můžete přesunout květinu na slunce v případě potřeby. Modré a tmavé listy jsou lépe umístěny ve stínu, aby listy nezačaly žloutnout.
 2. Rostlina preferuje úrodnou smíšenou půdu. Pokud na vašem místě převažuje hlína, doporučuje se ji ředit hrubým pískem. Při výsadbě nelitujte kompostu, s nímž rostou květiny rychleji a získávají hmotu. Můžete si koupit speciální základní nátěr vhodný pro tuto rostlinu.
 3. Místo, kde plánujete zasadit keř, by mělo být uzavřeno před průvanem.
 4. Čas si můžete zvolit sami, ale nejlepší čas je od konce dubna do květnových svátků nebo od konce srpna do poloviny září. V prvním případě musí být půda připravena na podzim. K tomu, vykopat oblast s hnojivem do hloubky 10-15 cm.

Hosta - chov

Jednou z výhod pěstování vlhkých keřů je, že Khosta - výsadba a péče jsou zde jednoduché - je snadno šířena dělením. Zpravidla po dobu 5-6 let růstu, květ získává plnou váhu a jeho oddenek může být rozdělen do několika částí. Chov Hostitelé se nejlépe provádí na jaře nebo na podzim. Chcete-li to udělat, vykopat keře a rozdělit tak, aby každá část má 1-2 rozety listů.

Mírně složitějším způsobem je rozmnožování řízků. K tomu, na začátku června, odříznout mladé výhonky rostliny, pak je nalepte do připraveného hrnce s hnojenou půdou. Pro urychlení růstu zakryjí květ shora fólií a vytvoří skleníkový efekt. Když se květina zakoření a zesílí, bude možné ji zasadit do otevřeného terénu a nezapomenout na světlo, pravidelné zavlažování a krmení, vyhnout se překrmování ledkem.

Khosta - množení semen

Kromě dělení je možné pěstování a rozmnožování hostitelů semeny. Tato metoda je časově nejnáročnější a časově náročná, ale přispívá k chovu nových odrůd rostlin. Před výsadbou Khost se semena uchovávají na chladném místě při teplotě 2-5 ° C po dobu 2 měsíců, poté se zasejí do připravené vlhké půdy a pokryjí se filmem.

Dokud se neobjeví sazenice, je důležité udržovat konstantní vlhkost a teplotu ne vyšší než 20 ° C. Jakmile první výhonky přijdou na povrch, můžete odstranit film, a po vzhledu 2-3 listy, potápět květinu, zasadit do samostatných nádob. Pokud chcete zasadit rostlinu v otevřeném terénu, počkejte až do pádu, dokud sazenice nebude silná, nezvýší váhu, jinak riskujete zničení květu.

Khosta - příprava na zimu

Hlavním úkolem při přípravě na mráz je tepelná izolace zařízení. Aby Khosta v zimě nezamrzl, je nutné provádět mulčování, než květina zcela ustane a vyschne. Nějaký mrazivý den udělá za to, pokud je suchý. Postup:

 1. Lehce přikopayte květ.
 2. Pod listy kolem stonků, rozptýlit směs mulče, což usnadňuje přezimovat.
 3. Nalijte fytosporin přes hostitele, posypeme tabákovým prachem, aby vyděsil slimáky na jaře.
 4. Zakryjte rostlinu na zimování smrkovými větvemi nebo netkanou textilií.

Musím zastřihnout hostitele na zimu

Tato otázka je položena mnoha nováčkem zahradníků, kteří viděli krásné fotografie Hosts, zapálil s myšlenkou zasadit v jejich oblasti. Oříznutí hostitele na zimu je nezbytné, navzdory silnému kořenovému systému a nenáročným hybridním druhům se stále cítí lépe, pokud jsou listy předřezané. Tak vlhkost není ztracena, stejně jako síla rostliny udržet život.

Transplantace Hostitelé na podzim

Transplantace hostitelů je možná nejen na jaře, ale i na podzim. Pokud je květ správně transplantován, nebude s pěstováním žádný problém. Je důležité, aby kvetoucí rostliny již prošly, jinak bude pro ně těžší zakořenit na novém místě. V opačném případě neexistují žádné překážky při přesazování, ale pamatujte, že květ musí mít čas na zakořenění před nástupem mrazu.

Video: hostitelé - výsadba a péče v otevřeném poli

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: