Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Počet lidí trpících hypertenzí (arteriální hypertenze) roste každým rokem. Dnes se toto onemocnění nachází nejen mezi důchodci, ale i mezi mladými lidmi. K vyřešení problému existuje mnoho způsobů, od lékařských až po lidové. Jedna z nejúčinnějších metod boje proti vysokému krevnímu tlaku je považována za autorskou metodu Dr. I. P. Neumyvakina, která byla úspěšně používána k léčbě hypertenze již několik desetiletí. Hlavním rysem terapie je použití peroxidu vodíku.

Jaká je metoda Neumyvakina

Zakladatelem této techniky je známý ruský vědec Ivan Pavlovič Neumyvakin. Dlouhodobě bylo hlavním cílem práce lékaře vytvořit systém, který by byl zodpovědný za lékařskou podporu ve vesmíru. Po celá léta studoval Neumyvakin lidské tělo, což Ivanovi Pavlovichovi umožnilo vytvořit lékárničku pro astronauty. Díky úsilí profesora se objevila nová disciplína - vesmírná medicína.

Při použití výše uvedených léků by osoba mohla kdykoliv získat odbornou lékařskou péči, a to i mimo atmosféru. Vědec založil zdravotní středisko, které posiluje a obnovuje zdraví, kde se každoročně léčí tisíce pacientů. Neumyvakin napsal sérii knih založených na dlouholetých zkušenostech studujících lidské tělo. Jedna z těchto publikací je věnována popisu terapeutických vlastností peroxidu vodíku.

Kniha obsahuje mnoho užitečných informací o možnostech použití látek pro léčebné účely. Podle profesora může tento nástroj pomoci zbavit se mnoha nemocí, například hypertenze. Ivan Pavlovich radí používat peroxid nejen externě, ale také aby se dostal dovnitř. V průběhu výzkumu lékař zjistil, že tělo produkuje malé množství látky pro boj s bakteriemi a viry. To však často nestačí k tomu, aby se pacient zotavil, takže je nutné zajistit zásobování peroxidem zvenčí.

"Když jsem našel způsob, jak vyčistit nádoby s pomocí rostlin, vypadal jsem mladší - mozek začal pracovat, jako v 35, a tlak se rychle vrátil do normálu"

Čtěte více …

Léčba hypertenze Neumyvakinem

Jedním z nejčastějších onemocnění kardiovaskulárního systému je hypertenze. Skoky krevního tlaku jsou pozorovány u naprosto všech lidí, ale u některých pacientů má patologie systematický charakter. Nedostatek včasné lékařské péče často vede k rozvoji komplikací v oblasti srdce nebo cév. Onemocnění může být diagnostikováno následujícími příznaky:

 • závratě;
 • tinnitus;
 • "Mouchy" před očima;
 • ztráta rovnováhy;
 • bolest hlavy.

Pokud zjistíte výše uvedené projevy, okamžitě konzultujte s odborníkem. Pozdní terapie někdy způsobuje invaliditu nebo je smrtelná. Moderní farmakologický trh nabízí širokou škálu drahých léků pro hypertenzi, ale ani profesionální zdravotnické prostředky nejsou vždy schopni pomoci.

Ruský vědec Ivan Pavlovič Neumyvakin vytvořil jednoduchý a účinný způsob boje proti hypertenzi, který je k dispozici všem. S věkem, všichni lidé zažívají zhoršení průchodnosti v oběhovém systému, což vede k rozvoji hypertenze. Další faktory přispívají k rozvoji onemocnění, jako je dědičnost, destruktivní životní styl, špatná ekologie, stres atd.

Kapiláry mají tendenci hromadit toxiny, které ucpávají a natahují stěny cév. Pro snížení tlaku je nutné zvýšit průtok krve, takže profesor doporučuje pacientům používat peroxid vodíku. Látka ničí patogeny nasycením těla kyslíkem. Podle recenzí na internetu přináší léčba metodou Neumyvakin skutečně výsledky.

Podstata techniky

Lékaři jsou přesvědčeni, že k normalizaci vysokého krevního tlaku je nutné používat antihypertenzní pilulky a jiné léky proti arteriální hypertenzi. Slavný vědec I.P. Neumyvakin experimentálně prokázal, že peroxid je univerzální prostředek pro všechny nemoci. Drogy mají mnoho vedlejších účinků, které ohrožují zdraví pacientů. Peroxid je silné antiseptikum, které je obsaženo v malých množstvích v těle každé osoby.

S výhradou přísné kontroly dávkování je tato látka pro lidi naprosto bezpečná. Léčba hypertenze metodou Neumyvakin vyžaduje pečlivé prostudování všech doporučení a kontraindikací, ale to neznamená, že by tato metoda byla méně účinná. Profesor věří, že jakákoliv choroba může být vyléčena peroxidem vodíku, protože řešení má mnoho terapeutických vlastností:

 • eliminuje agens nemoci;
 • odstraňuje toxiny z těla;
 • zlepšuje viskozitu a složení krve;
 • posiluje imunitu;
 • normalizuje krevní tlak.

Peroxid by měl být užíván interně podle speciálně navrženého schématu, což znamená postupné zvyšování dávky (množství přijaté látky by mělo být zvyšováno každý den). Léčba hypertenze peroxidem vodíku podle Neumyvakina se vždy provádí standardním způsobem, aniž by se vytvářely jednotlivé programy, protože roztok je považován za všelék. Příznivci tradiční medicíny o této technice mluví negativně. Většina lékařů se domnívá, že peroxid není určen k perorálnímu podání.

Léčivé vlastnosti peroxidu vodíku

Profesor Neumyvakin navrhuje použití peroxidu vodíku proti tlaku, průběh léčby pomáhá úspěšně bojovat s hypertenzí v jakékoli fázi onemocnění. Lékař několik desetiletí studoval vlastnosti peroxidu, což mu pomohlo vytvořit unikátní metodu terapie. Peroxid vodíku je čirá kapalina s mírným zápachem, která se v tradiční medicíně používá jako dezinfekční prostředek pro rány. Ivan Pavlovič doporučuje, aby pacienti užívali látku pro interní použití, protože roztok má mnoho léčivých vlastností:

 • posiluje cévní stěny;
 • snižuje cholesterol;
 • zmírňuje krvácení z dásní;
 • ničí viry a plísňové infekce;
 • normalizuje krevní tlak;
 • interferuje s reprodukcí nádorových buněk;
 • čistí tělo toxinů;
 • snižuje riziko akutních stavů srdce;
 • zlepšuje imunitu;
 • naplňuje krev kyslíkem.

Ve srovnání s drahými, neúčinnými pilulkami pro hypertenzi, které jsou prezentovány v lékárnách, je peroxid vodíku jednoduchým a cenově dostupným prostředkem v boji proti vysokému krevnímu tlaku. Neumyvakin věří, že řešení může být použito jako prevence proti onemocněním, jako je infarkt myokardu nebo ateroskleróza. Po měsíci každodenního užívání peroxidu si pacienti všimnou prvního zlepšení, symptomy hypertenze postupně mizí. Látka má také příznivý vliv na kardiovaskulární systém.

Použití peroxidu vodíku uvnitř

Ivan Pavlovič Neumyvakin vyvinul speciální způsob léčby, který spočívá v komplexním působení na tělo pacienta. Na základě dlouholetých zkušeností profesor rozdělil průběh terapie na dvě etapy. Vědec navrhuje nejprve vypít sodu, aby vyčistil nádoby a spojil je se speciálními cvičeními. Tento přístup vám umožní normalizovat stav lidského zdraví a minimalizovat riziko hypertenze v budoucnu.

Lékař se domnívá, že soda a tlak jsou úzce spjaty, protože látka pomáhá zbavit se ložisek soli. Doporučuje vzít jednu čajovou lžičku výrobků ráno. Procedura se provádí půl hodiny před jídlem, soda musí být zředěna teplou převařenou vodou. Léčba hypertenze metodou Neumyvakin zahrnuje použití fyziologických roztoků pro normalizaci funkce cév. K tomu se sůl rozpustí ve vodě a aplikace se provádí 3-4krát týdně. Doba trvání procedury je 15 minut, obaly vložené večer nebo před spaním.

Profesor doporučuje denně dávat na tělo malou zátěž, aby se ozvaly cévy a stimuloval se krevní oběh. K tomuto účelu jsou nejlepší dřepy. Neumyvakin doporučuje provést cvičení s malými přístupy, celkový počet dřepů denně by měl být nejméně 300-400 krát. Alkohol a cigarety mají devastující účinek na krevní cévy, takže byste měli rozhodně opustit všechny špatné návyky. Pozdní stravování vyvolává akumulaci tuku, je třeba mít večeři 4 hodiny před spaním.

Režim

Pro léčbu hypertenze metodou Neumyvakin se používá 3% roztok. Peroxid vyšší koncentrace může poškodit lidské zdraví. Látka musí být zředěna 50 ml převařené vody. Výsledná tekutina se doporučuje vypít ráno na lačný žaludek. Pro dosažení maximální přípustné dávky lze objem vody snížit na 40 ml. Průběh léčby by měl být striktně v souladu s rozvinutým schématem.

Ivan Pavlovič doporučuje zahájit léčbu jednou kapkou peroxidu vodíku za den, roztok by měl být opilý najednou. Během následujících deseti dnů by měl pacient postupně zvyšovat množství látky a každý den přidávat jednu kapku. Jakmile objem přijatého roztoku dosáhne deseti kapek, je nutné provést dočasnou přestávku na týden. Po uplynutí sedmi dnů musí člověk pokračovat v léčbě, ale jiným způsobem.

Poté pacientka konzumuje deset kapek tři dny po sobě, následuje třídenní přestávka. Terapie pokračuje, dokud příznaky hypertenze nezmizí. Lékař se domnívá, že děti mohou být také ošetřeny peroxidem. Dávka pro kojence se vybírá individuálně a závisí na věku dítěte. Děti do 5 let mají možnost vzít jednu kapku na lžíci vody, pacientům od 5 do 10 let se předepisuje 2-5 kapek. Pro adolescenty od 10 do 14 let je zobrazeno 5-8 kapek, zbytek může být změněn na dávku pro dospělé.

Tipy profesora

Metoda profesora Neumyvakina pomáhá nejen nemocným, ale i zdravým lidem zlepšit imunitu a zlepšit pohodu. Před zahájením léčby s použitím peroxidu vodíku Ivan Pavlovich doporučuje očistit tělo toxinů a toxinů. Jinak bude terapeutický účinek příjmu peroxidu značně snížen v důsledku struskování krevních cév. Pro absolvování kurzu bez komplikací lékař doporučuje dodržet několik doporučení:

 1. Peroxid by měl být podáván pouze pipetou.
 2. Peroxid se musí užívat ráno nalačno. Je povoleno používat v jiné denní době půl hodiny před jídlem nebo dvě hodiny po jídle.
 3. Prvních několik dní po zahájení léčby se může zhoršit. Pokud se objeví příznaky jako závratě, slabost nebo únava, léčbu nezastavujte. Výše uvedené projevy rychle projdou.
 4. Během celého období léčby je přísně zakázáno pít alkohol nebo léky na ředění krve, protože taková kombinace může vést k rozvoji mrtvice.

Zastánci oficiální medicíny neuznávají režim léčby Ivana Pavlovicha, protože se týká lidových prostředků. Podle lékařů vyžaduje léčba hypertenze použití vědecky ověřených léčiv. Každým rokem však roste počet lidí, kteří díky Neumyvakinově metodě zlepšili své zdraví. Řada pozitivních hodnocení pacientů je nejlepším důkazem účinnosti této techniky.

Bezpečnostní opatření

Když se uchylujete k používání tradiční medicíny, měli byste si pamatovat na preventivní opatření. Ve zdravotním středisku Dr. Neumyvakina je obrovský personál kvalifikovaných odborníků, pod jehož dohledem pacienti dostávají individuálně navržené léčebné režimy. Každá z metod léčby, ať už je to půst, masáž nebo chůze na čerstvém vzduchu, vyžaduje souhlas lékaře.

Když se angažujete v samoléčbě, můžete získat zcela neočekávanou reakci těla na standardní průběh léčby, proto by zkušený terapeut měl vždy dohlížet na léčebný proces. Profesor Neumyvakin poskytl seznam doporučení, která by měla být použita při použití peroxidu. Při dodržení níže uvedených pravidel se můžete chránit před nepředvídanými zdravotními problémy:

 1. za den není povoleno více než 30 kapek peroxidu zředěného vodou;
 2. zvýšit příjem potravin bohatých na vitamin C;
 3. v době ošetření opustit alkohol a aspirin;
 4. pozorovat půlhodinovou přestávku mezi užíváním léků a peroxidem;
 5. Je nutné užívat jídlo dvě hodiny před nebo půl hodiny po použití roztoku.

Pozitivní změny ve stavu pacienta budou patrné přibližně jeden až dva měsíce po zahájení léčby. Dlouhodobý nedostatek výsledků v důsledku potřeby hromadění látek v lidském těle. U každého pacienta se toto období může lišit, ale po několika měsících nebudou existovat žádné stopy symptomů hypertenze. Úplná nepřítomnost terapeutického účinku v průběhu šesti měsíců svědčí o silné strusce těla.

Předávkování

Podle profesora jsou peroxid vodíku a hypertenze pro lidské tělo netypickou kombinací. Vzhledem k aktivnímu nasycení krve kyslíkem dochází u některých pacientů k prudkému zhoršení zdravotního stavu. Předávkování často nastane kvůli prudké změně obvyklého množství substance, tak to je velmi důležité striktně dodržovat léčebný režim vyvinutý Ivan Pavlovich. Následující příznaky jsou považovány za charakteristické znaky otravy peroxidem potravin:

 • zarudnutí nebo zabarvení kůže;
 • bolest v krku, ústech nebo jícnu;
 • otok nosní sliznice;
 • nevolnost;
 • potíže s dýcháním;
 • zvracení.

Reakce těla na roztok závisí na koncentraci látky. Nejzávažnější negativní příznaky se objevují po konzumaci 9% peroxidu vodíku. Dr. Neumyvakin kategoricky zakazuje používání této látky uvnitř pro léčbu hypertenze nebo jiných onemocnění, ale někteří pacienti trpěli nepozorností. Pokud se objeví některý z výše uvedených příznaků, vyhledejte co nejdříve lékařskou pomoc.

K odstranění nadbytečného množství peroxidu z těla se používají speciální přípravky, které v běžné lékárničce chybí. Ignorování doporučení vede k velmi rychlé tvorbě atomového kyslíku, jehož bubliny ucpávají nádoby. Proces zastavení kapilár je doprovázen silnou bolestí v celém těle a plynová embolie se často vyvíjí na pozadí předávkování.

Kontraindikace a nežádoucí účinky

Ivan Pavlovich Neumyvakin ve svých knihách píše, že peroxid vodíku může léčivým způsobem ovlivnit lidské tělo. V důsledku měřené spotřeby látky se zlepšuje imunita a všechny metabolické procesy v těle jsou normalizovány. Použití peroxidu je však u některých lidí kontraindikováno. Tato kategorie zahrnuje pacienty s hemofilií, kapilární toxikózou, trombocytopenickou purpurou, afibrinogenemií, syndromem DIC. V průběhu léčby hypertenze se někdy vyskytují následující nežádoucí účinky:

 • omdlévání;
 • porucha srdečního rytmu;
 • ospalost;
 • hyperhidróza;
 • pálení žáhy;
 • členění;
 • podráždění sliznice žaludku;
 • závratě;
 • nevolnost

Negativní reakce těla je ve většině případů spojena s náhodným nebo úmyslným nadbytkem doporučených dávek. Pokud nastanou problémy, Neumyvakin doporučuje na chvíli zastavit léčbu peroxidem. Obnovení léčby je možné pouze po konzultaci s lékařem. Příznivci tradiční medicíny věří, že po objevení se jakýchkoli nežádoucích účinků musíte okamžitě jít do nemocnice. Otrava peroxidem vodíku vyžaduje použití detoxikační terapie.

Video

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: