Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kvalita života moderního člověka se mění každoročně. V současné době je již obtížné najít na prodejnách police zcela přírodní potraviny, bez přísad, zvýrazňovačů chuti a barviv. Špatná kvalita potravin nevyhnutelně vede k narušení zažívacího traktu. V tomto stavu je indikací pro použití Motilium.

Motilium - návod k použití

Podle klinické farmakologické skupiny patří léčivo k centrálně působícím antiemetikám, které blokují receptory dopaminu. Dostupné léky ve formě kulatých bikonvexních tablet bílé nebo krémové barvy. Na jedné straně je nápis M / 10, na druhé straně - JANSSEN. Každá krabička obsahuje 10 nebo 30 kusů tablet Motilium - návod k použití je připojen.

Aktivní složkou léčiva je domperidon, který je obsažen v 10 mg tabletě. Látka zlepšuje gastrointestinální peristaltiku, proto je indikací pro použití v mnoha žaludečních patologiích. Pomocné složky medikace zahrnují:

 • bavlněný hydrogenovaný olej;
 • laurylsulfát sodný;
 • stearát hořečnatý;
 • Povidon;
 • předželatinovaný škrob;
 • mikrokrystalická celulóza;
 • kukuřičný škrob;
 • monohydrát laktózy.

Podle farmakologického účinku léčiva je aktivátorem peristaltiky, má antiemetický účinek. Účinná látka vyvolává účinek některých psychotropních léků (neuroleptik), ale nemá vedlejší účinky, protože fyziologická bariéra mezi centrálním nervovým systémem a oběhovým systémem není dobrá. Domperidon má indikaci pro usnadnění evakuace kapalných a polotekutých frakcí ze žaludku zdravých lidí a pomáhá pacientům zpomalit výtěžek pevných hrudek.

Suspenze Motilium

Kromě tablet, výrobci vyrábějí pro pohodlnější použití uvnitř suspenze Motilium. Tato forma léku je k dispozici v lahvi tmavého skla v 10 ml. Dodává se s dávkovací stříkačkou. Podle indikace pro použití vypijte suspenzi půl hodiny před každým jídlem av případě potřeby před spaním. Dávkování:

 1. Nevolnost nebo zvracení. Dospělí 3krát denně po dobu 20 mg. U dětí s hmotností vyšší než 35 kg je maximální denní dávka 2, 4 mg / kg hmotnosti, ale ne více než 80 ml (80 mg). Děti do 5 let - 0, 5 ml / g tělesné hmotnosti 3krát denně.
 2. Chronická dyspepsie. Dospělí 3krát denně 10 mg.
 3. Dětská dyspepsie. Novorozenci a děti do 5 let dávkování se vypočítají podle jednotlivých indikací rychlostí 0, 25 ml / kg hmotnosti.

Prášky

Lék stimuluje svalovou aktivitu, což vede k rychlé evakuaci potravy do dvanáctníku. Tablety Motilium, stejně jako suspenze, pomáhají léčit refluxní onemocnění, pomáhají zastavit pálení žáhy. Lék také inhibuje aktivitu emetického centra, které je vyvoláno různými infekčními chorobami a chronickými patologiemi:

 • dyspepsie spojená s refluxní ezofagitidou (pocit nadýmání a plnost žaludku, nadýmání, řití, bolest v epigastriu, pálení žáhy);
 • zvracení a nevolnost spojená s příjmem dopaminu během Parkinsonovy nemoci;
 • syndrom regurgitace u novorozenců;
 • nevolnost a zvracení spojené se sníženou dietou, medikací nebo radioterapií.

Motilium pro děti

Podle anotace jsou indikace pro užívání léčiva pro dítě způsobeny obtížným vyprazdňováním, nadýmáním, cyklickým zvracením a gastrointestinálním refluxem. Lék urychluje zotavení dítěte s otravou, rychle obnovuje narušené procesy. Jako pravidlo, Motilium je předepsán k dětem ve formě suspenze, protože to je snadnější pro dítě spolknout to. Do dvou dnů od začátku terapeutického kurzu přichází úleva.

Během těhotenství

Vzhledem k tomu, že pilulky zlepšují střevní motilitu, jsou nepostradatelné v časném a pozdním těhotenství. Příjem Motilium během těhotenství a laktace je povolen pro preeklampsii, která je doprovázena zvracením, nevolností a porušením pohybové aktivity trávicího systému. V poporodním období, lék nebo jeho analogy, levnější v ceně, jsou předepsány ke stimulaci separace mateřského mléka.

Od nevolnosti

Léčivo je zpočátku zaměřeno na odstranění emetických nutkání. Během užívání přípravku Motilium pro nevolnost je lepší dodržovat režim: vezměte si ho na lačný žaludek nebo 2 hodiny před jídlem. To urychlí absorpci léčiva z gastrointestinálního traktu. Po aplikaci tablet se lék detekuje v krevní plazmě za půl hodiny. Je-li žaludeční kyselost snížena, pak, aby se zbavili nevolnosti, je lepší užívat pilulky půl hodiny před jídlem.

Pro pálení žáhy

Spalovací pocit za hrudní kostí je známý téměř každému člověku. U některých lidí dochází po jídle po celou dobu. Nepříjemné pocity jsou výsledkem vhození do obsahu jícnu (nedobrovolného) obsahu žaludku. Příčinou tohoto stavu může být obezita, stres, zneužívání alkoholu, nezdravá strava. Bez ohledu na to, proč tam byl pocit pálení, Motilium pro pálení žáhy pomůže. Chcete-li se ho úplně zbavit, užívání léků nestačí. Je nutné normalizovat potraviny a vzdát se špatných návyků.

Průjem

Průjem je důsledkem poruchy funkce střevního traktu. Může to způsobit otravu jídlem nebo bakteriální infekce. Průjem je obvykle způsoben salmonelou, která se šíří v potravinách a ve vodě. Turisté, kteří rádi cestují do exotických zemí, trpí častěji průjmem. Malé děti, které jsou v těsném kontaktu s vnějším prostředím a mohou odebírat předměty infikované salmonelou, často trpí otravou jídlem. Nejjistější lék v takových okamžicích je Motilium pro průjem. Už po prvním použití průjmu ustoupí.

Pro laktaci

Když prsa není nalit, a dítě je hlad, lékaři často předepisují Motilium při kojení. Pro zlepšení laktace používejte lék, když matka sníží množství mléka po užití hormonálních pilulek, nebo když ho rozpadne pro nemocné dítě, ale stále není dostatek krmiva pro všechno. Nežádoucí účinky u matky a dítěte jsou velmi vzácné.

Cena

Antiemetikum si můžete koupit v lékárenském řetězci nebo si jej objednat z katalogu v internetových obchodech specializovaných na prodej léků. Kolik stojí Motilium? Průměrná cena suspenze ve 100 ml v Rusku je 500 rublů, pro 10 tablet. - 400 rublů. Balení s 30 tabletami bude stát asi 700 rublů. Pokud si objednáte lék přes internet, náklady mohou být nižší.

Analogy

Můžete nahradit lék s jinými léky, které budou stát o něco levnější za cenu. Farmaceutický průmysl nabízí mnoho podobných produktů, které obsahují domperidon jako účinnou látku. Analogové Motilium na ruském trhu:

 • Motilak;
 • Damelium;
 • Domstal;
 • Motonium;
 • Průchod;
 • Domet;
 • Perinorm;
 • Zeercal.

Jak užívat Motilium

Návod k použití léku ukazuje, že léčivo je doporučeno pro dospělé v tabletách a jiné formy (lingvální, suspenzní) pro děti. Jak užívat Motilium v každém případě bylo diskutováno výše. Pro prevenci poruch funkce trávicího procesu se používá jedna tableta třikrát denně. Termíny recepce stanoví lékaře individuálně.

Kontraindikace

Podle instrukcí se antiemetikum nedoporučuje používat v případě přecitlivělosti na domperidon a při gastrointestinálním krvácení různého původu. Motilium - absolutní kontraindikace:

 • perforace střev nebo žaludku;
 • hyperprolaktinémie;
 • intestinální obstrukce;
 • prolaktinom;
 • glaukom;
 • feochromocytom;
 • epilepsie;
 • rakovina prsu.

Video

Recenze

Lilia, 39 let

Předepsaný lék Motilium - indikace pro použití uvádí, že nástroj pomáhá při refluxu. Koupil jsem si jazykové lozengy, protože jejich cena byla nižší. Již po prvním dni léčby se příznaky ezofagitidy staly mnohem méně častými. Po týdnu přijetí zcela zmizel. Teď jsem se více soustředil na své jídlo.

Anastasia, 23 let

Rozhodl jsem se koupit v internetovém obchodě Motilium obal pro svého syna. Myslel jsem, že to bude levné za cenu, ale nakonec jsem musel zaplatit za dopravu. Syn trpí zažívacími problémy. Belching a zvracení - neustálý doprovodný proces jídla. Podle těchto indikací bylo předepsáno antiemetikum a po 3 dnech bylo vše v pořádku.

Marina, 32 let

Kupuji Motilium občas kvůli vysokým cenám v lékárně. Ale někdy existují případy, které se bez těchto pilulek nedají dělat. Když po cestě celé rodiny zvedli střevní infekci, gastroenterolog, po prostudování našeho svědectví, předepsal pít v kombinaci s jinými léky. Můj manžel a já jsme se rychleji zotavili, ale moje dcera se zotavila po velmi dlouhou dobu.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: