Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Náramky jsou příslušenství, které je již dlouho populární u žen a mužů. Byly vyrobeny ze dřeva, větví, kovu, s časem na jejich vytvoření perly, drahokamy a polodrahokamy, nitě, korálky, korálky z nepřirozených materiálů (například plast). Nyní se stalo zajímavým pro mnoho, jak se splétat cetky z tkalcovského stavu kapel (jiný název je duhové stavy). Tato metoda vytváření náramků je oblíbená u dětí a rodiče se rádi podílejí na výrobě výrobků. Viz pokyny krok za krokem níže.

Krok za krokem pokyny a vzory tkaní cetky z gumy bez stroje

Původní ozdoby s gumičkami se v roce 2014 rozšířily a tento materiál se nyní nachází v téměř každém obchodě s jehlou. To je věřil, že Chin Chong kdo sledoval jeho dcery se stal vynálezcem speciálního stroje pro tento způsob tkaní. Udělali jednoduché tkaní pouze prsty, ale Chin nemohl opakovat to samé kvůli své velké velikosti. Muž připojil západku k kusu dřeva, a používal hák jako nástroj vytvořit příslušenství. V důsledku toho dostal pěknou ozdobu s diamantem.

Chongovy dcery byly překvapeny, jak se mu podařilo vytvořit takový zajímavý doplněk, a okamžitě se pokusil použít stroj. Po určité době se popularita tohoto vynálezu stala širokou: vše díky skutečnosti, že tento nástroj vám umožňuje jednoduchý proces tkaní. Šíří se po amerických školách a po chvíli po celém světě. Děti, které začaly splétat cetky, zlepšovaly jemné motorické dovednosti, začaly trávit méně času u počítače, komunikovat více se svými vrstevníky.

Multi-barevné gumy povznášející, a proto děti jsou ochotni vytvořit cetky. Jsou zakoupeny v sadách různých barev nebo odděleně na sáčku stejného odstínu - vše záleží na tom, jaký konečný výsledek chce dítě dosáhnout. Součástí balení je stroj, upevňovací prvek, doplňkové příslušenství - korálky - květiny, zvířata a další. Pro ty, kteří nemají stroj, budou zajímavé způsoby, jak splétat cetky s improvizovanými prostředky nebo na prstech. Podrobné lekce s fotografií a možnými náhradami nástroje viz níže.

Jednoduchý způsob tkaní pro začátečníky na praku

Na prakech se můžete dozvědět, jak se tkát jednoduché ozdoby, které vypadají skvěle na děti a mládež. Technika používaná k vytvoření náramku je fishtail. Pravda, tento způsob tkaní cetek je považován za nejoblíbenější a nejjednodušší. Chcete-li vytvořit budete potřebovat speciální prak, hák, spona, zajistit konce náramku, gumy. Jak se tkát:

 1. Vezměte první žvýkačku, jemně ji položte na prak, otočením obrázku osm (značka nekonečna).
 2. Mírně snižte žvýkačku o polovinu až dva centimetry.
 3. Nasaďte si následující elastický pásek, který se neotáčí, níže na první.
 4. Udělejte to samé s následující gumičkou (pokud je cetka dvoubarevná nebo trojbarevná, nezapomeňte na alternativní odstíny).
 5. Háček nejprve zavěste na levý konec osmičky, nadzvedněte ho nad ostatní pásy a pak ho spusťte mezi závěsy.
 6. Podobně opakujte na druhé straně obrázku osm.
 7. Z výše uvedeného znovu nasaďte baublerovou gumu, aniž by se točila. Pry první levý konec gumičky, která byla na dně, pak vpravo: udělej to s tím, co jsi udělal s číslem osm.
 8. Nasaďte si další gumu. Pokračujte, dokud nedosáhnete požadované délky náramku.
 9. Když jsou dva pryžové pásy vlevo, při demontáži přesuňte závěsy na spodní pásy přes předchozí. Odstraňte téměř hotovou cetku z praku.
 10. Okraje cetky položte na sponu.

Jak na prstech

Nejlepší je, když si děti na prstech pletou cetky, protože mají malé, tenké falangy, které jim umožňují, aby byly náramky roztomilé a elegantní. Někteří dospělí, kteří se sami přizpůsobí, to dokáží také. Následující dílna vám pomůže vytvořit cetku pomocí vícebarevných gumových pásků, spon, spon a speciálního háku. Přečtěte si návod k provedení:

 1. Vezměte dvě zelené ozdoby, otočte je o číslo osm na dva prsty, o několik centimetrů níže. Na křižovatce umístěte sponu.
 2. Nahoře položte další dvě elastické pásky fialového odstínu, nižší než spodní smyčky osmi.
 3. Pomocí háčku vypáčte levou zelenou smyčku, pak pravou zelenou smyčku a položte je mezi dva prsty na opotřebované nekrčené elastické pásky.
 4. Mírně zatáhněte za okraj spony, aby materiál „padl na místo“.
 5. Nasaďte si další dvě růžové gumičky, fialové smyčky, které se s nimi zabývají stejně jako se zelenými.
 6. Tak pokračujte ve vazbě na požadovanou délku.
 7. Když zůstane poslední pár smyček, opatrně jej vyjměte a zajistěte druhou část upevňovacího prostředku.

Postupné tkaní na vidličku

Vidlice je nástroj, který lidé používají v každodenním životě, když konzumují potraviny, ale v nepřítomnosti obráběcího stroje pro tkaní náramků bude příbor vynikající náhradou. Tkaní s vidličkou bude široké, krásné, komplexní. Fenichka může být monofonní, dvoubarevná, vícebarevná. Jak splétat krásné náramky s vidličkou:

 1. Složte Lumi gumu na polovinu, pak položte osm na dva střední zuby příboru.
 2. Vezměte další dva pryžové materiály, přeložte je na polovinu a udělejte to samé jako v předchozím kroku, jen vložte dva zuby vlevo a dva pravé.
 3. Vyjměte spodní gumu z levého středního zubu a odstraňte ji z ní, pak to udělejte pravou smyčkou.
 4. Další gumový kroužek se složí na polovinu, položí se na horní část středních zubů, ale tentokrát neotočte číslem osm. Opakujte předchozí krok s nižšími středními smyčkami.
 5. Nasaďte si dvě složené elastické pásky na pravé a levé zuby. Odstraňte závěsy pod nimi ze zubů, jako v předchozích krocích.
 6. Pak znovu vložte gumu do středu. Udělejte co nejvíce řádků pro požadovanou délku cetky.
 7. Na konci, kdy jsou na všech zubech vidlice čtyři smyčky, odstraňte ty dva krajní a položte je na prostřední (pravý - pravý střední zub, levý - levý střední).
 8. Na prostřední zuby položte další dvojitou složenou gumu. Odstraňte spodní smyčky ze zubů.
 9. Připojte konce cetky se sponou. Produkt je připraven!

Jak se naučit tkát tlusté cetky bez stroje, pouze na háku

Pokud ti, kteří sní o tkaní cetky, mají pouze háček s pryžovým materiálem různých odstínů - nezáleží na tom, i bez pomoci speciálních nástrojů můžete udělat krásnou, originální a vynikající výzdobu. Níže se dozvíte, jak splétat náramek velké velikosti s několika pruhy, s použitím pouze jednoho zařízení. Přečtěte si hlavní kapitolu krok za krokem:

 1. Položte jeden gumový kroužek na háček, udělejte osmici a vraťte druhou smyčku pružiny do horní části nástroje, pak otočte jinou figurku o osm stejných materiálů, znovu vhoďte a další smyčku.
 2. Potom na hrot háčku položte dvě gumičky a lehce zatáhněte. Zvedněte čtyři smyčky z háčku na tyto gumové kroužky.
 3. Snižte smyčku dolů, hodte druhou přes vrchol.
 4. Na hrot svítidla dejte dva další gumové kroužky, zatáhněte je. Panty se opět zvednou.
 5. Podobným způsobem točte cetku.
 6. Pokud je délka vhodná, odstraňte smyčky z povrchu háčku a upevněte kolem okrajů uzávěru.

Video lekce na tkaní cetky různými způsoby na stroji

Video tutoriály vám pomohou tkát náramky-cetky různých velikostí, tvarů, barev. Měli byste začít s jednoduchým tkaním, které zvládne i začátečník, postupně se zdokonaluje v jejich dovednostech, začíná složitější možnosti tvorby doplňků. Můžete zobrazit představivost výběrem odstínů pro budoucí dekoraci, kombinující několik různých barev. Populární jsou duhové doplňky, které vypadají originálně a zábavně. Níže sledujte videa s fascinující mistrovskou třídou.

Tkaní lekce "francouzský cop" na dvou sloupcích

Fenichka malého rezinochek "Dlažba" na stroji Monster-Tale

Jak udělat širokou cetku s názvem "Triple fishtail"

Jak splétat "Angelovo srdce" na mini-stroji

Vazba cetka se jmény

Styl Star

Jak tkát gumu s korálky

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: