Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

V případě porušení vaginální mikroflóry pro obnovení acidobazického prostředí je indikována léčba přípravkem Vaginorm-S, který je k dispozici ve formě tablet obsahujících kyselinu askorbovou. Nástroj je předepsán lékařem po stanovení diagnózy a získání výsledků vaginálního nátěru. Vaginorm má řadu kontraindikací.

Co je Vaginorm-S

Lék Vaginorm patří do skupiny léků, které mají antiseptický účinek. Aktivní složka obnovuje vaginální tkáň, snižuje náchylnost k zánětlivým procesům, zastavuje růst podmíněně patogenních bakterií, normalizuje vaginální mikroflóru. Vaginorm je jedinečný lék, který léčí nemoci, které postihují mnoho žen v reprodukčním věku pomocí vitaminu C.

Složení

Hlavní účinnou složkou tablet, poskytující terapeutický účinek, je kyselina askorbová. Každý vaginální čípek obsahuje 250 mg vitaminu C. Při výrobě produktu se navíc používají následující pomocné složky:

 • stearát hořečnatý - 10 mg;
 • polymethylsiloxan - 10 mg;
 • hypromelóza - 60 mg;
 • monohydrát laktózy - 650 mg.

Formulář vydání

Vaginorm je dostupný ve formě bílých nebo světle žlutých podlouhlých tablet (pro pohodlné vložení do vagíny) bez zápachu. Každé balení obsahuje 6 vaginálních čípků. Pokud Vám lékař předepsal použití svíček s kyselinou askorbovou Vaginorm, pak si před použitím pečlivě přečtěte návod, abyste se nepoškodili.

Farmakologický účinek

Hlavním farmakologickým účinkem přípravku Vaginorm je protizánětlivý účinek, posiluje lokální imunitu. Když je vaginitida způsobená anaerobními bakteriemi narušena rovnováha pH, stává se alkalickou, což vyvolává vývoj patogenních mikroorganismů. Účinná látka se podílí na metabolismu sacharidů, vytváří podmínky pro normalizaci přirozené vaginální flóry.

Po perorálním podání se tableta postupně rozpouští. Maximální koncentrace v plazmě je zaznamenána již 90 minut po aplikaci. Vitamín C přes stěny vagíny v malém množství do systémového oběhu. Lék neztrácí své terapeutické vlastnosti 24 hodin, nakonec se vylučuje močí po 60-61 hodinách.

Když je vnější plášť čípku absorbován, začíná sekrece glykogenu, což je materiál pro tvorbu laktobacilů. Příjem rozšířené stravy, laktobacilů a dalších prospěšných mikroorganismů se množí mnohem rychleji. Tvořené prostředí s vysokou kyselostí pochvy, které je optimální pro ničení škodlivých mikrobů - cocci, gardnerell, mykoplazmat.

Aplikace

Než začnete léky používat, měli byste na mikroflóru projít stěr, konzultovat s gynekologem o kontraindikacích. V přítomnosti některých plísňových infekcí by neměly být umístěny čípky s kyselinou askorbovou, existuje vysoké riziko komplikací. Svíčky Vaginorm jsou určeny k léčbě následujících onemocnění:

 • porušení acidobazické rovnováhy vagíny;
 • vaginitida způsobená anaerobními bakteriemi, v chronické nebo opakující se formě;
 • bakteriální vaginóza.

Když drozd

Pokud se po zkoumání gynekologa a provedení výzkumu mikroflóry vaginy diagnostikuje diagnóza drozdu, musí se nejprve vyléčit houba. Kyselina askorbová obsažená v nástroji vyvolává exacerbaci na pozadí kandidální vulvovaginitidy. Komplexní terapie, která zahrnuje antiseptická a antibakteriální léčiva. Průběh léčby trvá 5-7 dnů. Po zlepšení výsledků testu můžete pokračovat v užívání léku.

Návod k použití Vaginorm-S

V souladu s návodem k použití tablety Vaginorm podávané intravaginálně 1 krát denně. Denní doba nemá vliv na účinnost postupů. Je však lepší zavést čípek před spaním, kdy tělo zůstane ve vodorovné poloze po dobu dalších 7-8 hodin. Průměrná doba léčby je 6 dnů. Přesné období použití musí být lékařem objasněno.

V případě komplikací se kurz prodlužuje na několik týdnů. Je-li to nutné, je třeba znovu ošetřit tablety kyselinou askorbovou. V tomto případě je terapeutický účinek Vaginormu zvýšen. V některých případech, pokud léčivo nevede ke zlepšení stavu, je stanoveno opětovné vyšetření a je vybrán účinnější lék.

Během těhotenství

V období laktace a porodu není léčba kontraindikována. Těhotné a kojící ženy mají často vaginální dysbakteriózu. Při jmenování se provádí studie mikroflóry, aby se zjistilo, zda pacient má kandidózu. Někdy drozd během těhotenství je asymptomatický, a po použití Vaginorm, nemoc se zhorší. Je nutné navštívit gynekologa, aby potvrdil vhodnost užívání léků.

S měsíčním

Pokud se během používání finančních prostředků začala další menstruace, pak byste neměli přerušit léčbu. Je nutné sledovat povahu výboje a opravit všechny nepříjemné symptomy. Podle odborníků, Vaginorm během menstruace pomůže zabránit šíření infekce, díky zničení patogenních bakterií askorbic.

Vypouštění po Vaginorm-S

Po zahájení používání je charakteristický bělavý průsvitný výboj. Pokud se objeví v dopoledních hodinách a nejsou doprovázeny svěděním, pak opustí zbytky pilulky. Menší hustota středního výtoku smíšená s hlenem, mající žlutou, narůžovělou a hnědou barvu, je variantou normy během celého průběhu terapie a 1-3 po zrušení.

Jsou-li velké krevní výpary, malé krevní cévy v pochvě jsou s největší pravděpodobností poškozeny. Ihned by měl přípravek Vaginorm přerušit a informovat o tom svého lékaře. Gynekolog se rozhodne snížit dávku, přerušit léčbu nebo nahradit tento lék jiným, který nezpůsobuje vedlejší účinky.

Svědění po Vaginorm-S

Ženy, které užívaly Vaginorm, si často stěžují na svědění po použití čípků. Je doprovázen otokem vnějších pohlavních orgánů. Přítomnost svědění a podráždění může být nepřímým potvrzením, že drozd není vyléčen. V tomto případě je třeba odstranit kandidózu, a pak pokračovat v léčbě vaginitidy. Pokud se drozd nepotvrdí, doporučuje se poradit se svým lékařem, sdělit mu o nepohodlí. Snížení denní dávky nebo současné užívání antialergických léků pomůže eliminovat nepříjemné symptomy.

Vedlejší účinky

Abstrakt varuje před možnými negativními účinky léku. Vypadají v důsledku nedodržení léčebného režimu, překročení dávky stanovené lékařem v důsledku přecitlivělosti na složky léku. Jsou popsány následující vedlejší účinky:

 • pálení a svědění v hrázi;
 • zarudnutí kůže kolem vnějších genitálií;
 • sliznice bílá, krémová, žlutá, narůžovělá;
 • hyperémie;
 • otok vulvy.

Kontraindikace

Možnosti kontraindikace pro jmenování čípků jsou podrobně popsány v návodu. Je nutné je pečlivě prostudovat, aby nedošlo ke vzniku komplikací a poškození zdraví. Nemůžete používat čípky ve věku do 18 let, nebo pokud máte diagnózu:

 • alergie na kyselinu askorbovou;
 • nesnášenlivost pomocných složek;
 • kandidální vulvovaginitidu;
 • tromboflebitida, pravděpodobnost trombózy.

Interakce s léky

Měli byste pečlivě prostudovat informace o tom, jak je přípravek Vaginorm kombinován s jinými léky, z nichž některé přispívají ke zvýšení / snížení koncentrace účinné látky v krvi. Pokud současně užíváte nekompatibilní prostředky, účinnost léčby se může snížit, existuje také riziko předávkování. Měly by být studovány interakce Vaginormu s následujícími léky:

 1. Antikoagulancia. Kyselina askorbová snižuje aktivitu těchto léků.
 2. Perorální antikoncepce a jiné produkty na bázi estrogenů. Biologická dostupnost vitamínu C se zvyšuje.
 3. Kyselina acetylsalicylová. Absorpce účinné látky je snížena.
 4. Tetracyklinová skupina. Zvýšená eliminace askorbinu močí.
 5. Léky obsahující alkohol. Pokud kombinujete přípravek Vaginorm a alkohol, může se objevit alergická reakce.

Analogy

Lék představující úplný analog Vaginormu neexistuje. Pouze v tomto přípravku se jako aktivní složka používá vitamin C. Podobné vlastnosti mají feminexní vaginální čípky, které obsahují kyselinu mléčnou. Jiné léky předepsané pro léčbu vaginitidy jsou levnější než originál. Jsou k dispozici ve formě svíček, gelů, kapslí, topických krémů. Oblíbené náhražky Vaginorm-S jsou:

 • Terzhinan;
 • Vagilak;
 • Tsevikap;
 • Atsilakt.

Cena

Vaginorm označuje drogy prodávané za vysokou cenu. Při nákupu však hraje klíčovou roli velké množství pozitivních recenzí a doporučení odborníků. Průměrná cena Vaginorm v lékárnách a specializovaných lokalitách, které prodávají léky, Moskva a Petrohrad je asi 600 rublů za 6 tablet v balení. Možnosti, které jsou dražší, zahrnují poštu. Vaginorm si můžete objednat a zakoupit v internetovém obchodě, podívat se na fotografii a vybrat si lék z katalogu.

Jméno

Online lékárna

Cena (rub)

Vaginorm s vitaminem C

ZdravZone

565

Apteka.ru

617

Europharm

695

Lékárna IFC

735

Video: Vaginorm tablety

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: