Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Světlana MarkováKrása je jako drahý kámen: čím jednodušší, tím vzácnější!2. června 2015

Jak vypadat vždy jinak, mít široké možnosti modelingu, nebát se rostoucí délky vlasů? To je možné, pokud jste si pro sebe vybrali takový účes jako debutový účes. Speciální technika jeho provedení zvýrazňuje každý pramen a hladce se vetkává do celkové kompozice, díky čemuž je debut univerzální pro styling.Na tomto základě lze vytvořit jakýkoli obrázek. Po provedení tohoto účesu je snadné za všech okolností vypadat luxusně. Zjistěte, jak se tento účes dělá a komu to nejvíce sluší.

Jak vypadá debutový účes

První sestřih je komplexní vrstvený, vrstvený účes. Její prameny jsou vizuálně izolované („roztrhané“), její tvář je otevřená, hladce orámovaná profilovanými vlasy, kolem nich leží podkovou, střižená žebříkem. Délka střihu je různá - krátká, střední a dlouhá. Přítomnost ofiny není nutná, ale je přítomna ve většině případů, častěji natržená nebo profilovaná. Často zůstává většina celé hmoty vlasů zanechaná, pokrývající krk nebo rovnoměrně rozmístěná po celé hlavě, čímž vytváří objem.

Komu sluší střih: bereme v potaz tvar obličeje

Haircut debut opticky protáhne obličej, zúží ho, a proto nebude vyhovovat majitelkám úzkých lícních kostí, ostré brady nebo prodlouženého oválu, protože. tyto vlastnosti ještě zhoršit. Jinak je účes univerzální, vhodný pro ženy všech věkových kategorií, tloušťky, textury vlasů. Vypadá dobře na majitelkách výrazných lícních kostí nebo kulatého obličeje, protože. zjemňuje a harmonizuje je. Při výběru konfigurace účesu byste měli zvážit následující nuance, pokud:

 • obličej je hranatý nebo příliš kulatý, preferujte debut se šikmou frézovanou ofinou;
 • obličej je oválný a chcete ho opticky zkrátit, tento účes je lepší zvolit pro krátké vlasy s rovnou ofinou;
 • kudrlinky jsou tenké, postačí dlouhý sestřih s bazálním frézováním;
 • vlasy jsou husté, dobrá volba s výrazným filetováním (asi 5 cm od konečků);
 • kudrnaté vlasy, vyberte si dlouhou verzi debutu;
 • pokud se nechcete soustředit na rysy obličeje (oči, rty) - raději se tohoto střihu vzdejte.

První možnosti ženského střihu

Moderní debutové střihy se provádějí hlavně na průměrnou délku kadeří (až po ramena). Skvěle vypadá i na vlasech jakéhokoli typu - to je její neoddiskutovatelné plus, vlastnost i přednost. Styl budoucího obrazu ženy však závisí na tom, jak dlouhé vlasy, na kterých se tato metoda stříhání používá, se liší od sportovních po romantické. Po vytvoření finální verze lze upravit stylingem.

Na krátké vlasy

Účesový debut pro krátké vlasy se provádí na délku k ušnímu lalůčku. Dělí se na 2 typy - s prodloužením a se stejnou délkou pramenů po celé hlavě. První možnost je vhodnější pro sportovní a praktické dívky, druhá - pro obchodní a romantické dámy.Účes debut pro krátké vlasy se snadno přizpůsobí, modeluje se pomocí gelu, pěny, ozdobného fixačního příslušenství (obruče, sponky do vlasů, neviditelné).

Pro středně dlouhé vlasy

Nejčastější délka pro vytvoření debutového účesu je střední. Do této kategorie patří všechny modely s prameny od ušního lalůčku po linii ramen. Může mít různé konfigurace: kratší kudrlinky na zadní straně hlavy, dlouhé dno a boky, široké otevření obličeje nebo padající prameny na něm, s rovnými, šikmými, roztrhanými třesky a bez. Střih – středně dlouhý, snadno upravitelný. Pomocí stylingu lze vytvářet obrazy různých stylů. Ideální pro romantické dámy, praktické, stylové dívky, které milují experimenty.

Pokládku lze provést následujícími způsoby:

 • Romantické. Kulmování kulmou nebo kulmou dodá liniím jemnost.
 • Ulice, drzá. Zvýraznění vyfrézovaných konečků gelem dodá liniím jasnost, vytvoří pocit "nezbedných" vlasů.
 • Obchod. Sušení a fénování pěnou dodá nádheru, objem, čistotu.
 • Slavnostní. Tkaní vlasů do klásku, košíku, mušle, šneka s uvolněním předních pramenů. Díky tomu bude účes složitý, ale mírně nedbalý pro módní přirozený efekt.
 • Příležitostně. Přidání objemu prsty a pěnou, fixace lakem, ve kterém vlasy libovolně leží, ale neztrácejí lesk a tvar.

Pro dlouhé vlasy

První sestřih pro dlouhé vlasy je velmi krásný, ženský a stylový. Umožňuje prameny, bez použití dalších nástrojů (žehličky, gel, lak), položí rovnoměrně a úhledně. Vhodné pro různé tloušťky vlasů, protože je uspořádává a činí objemnými, harmonicky ležícími.Padne snadněji než jakýkoli jiný účes. Vytváří romantický a stylový vzhled.

Příliš tenké vlasy je lepší tímto stylem nestříhat, protože ztenčením se odstraní značná tloušťka. Buď stojí za to zastavit se u kratších modelů, nebo prameny povrchově frézovat. Pokud jsou vlasy tenké, debutový účes zlepší situaci, protože. Je mnohem jednodušší přidat objem krátkým pramenům než dlouhým rovným. A natáčením vlasů nebo sušením v různých směrech je snadné vytvořit pocit hustoty.

Schéma a technologie pro debut střihu

Technologie střihu bude vždy stejná, ale může být aplikována různými způsoby, což vytváří obrovskou rozmanitost mezi modely. Je těžké potkat dva naprosto identické debutové účesy. Jedná se o filigránový proces, který zná základní metody práce s prameny, je snadné pochopit, jak tímto způsobem stříhat vlasy a naučit se vytvářet libovolnou konfiguraci podle podrobného popisu nebo pokynů.Průvodce akcí:

 1. Umyjte si vlasy, osušte ručníkem, češte v obvyklé poloze.
 2. Rozdělte na svislou pěšinku přesně ve středu - od čela přes temeno až po linii vlasů na krku. Identifikovali jste dvě pracovní oblasti. Rozdělte je na čtyři: nakreslete vodorovnou přepážku přes korunu k uším.
 3. Spodní čtvrtiny sešpendlete dvěma sponkami nebo sponkami, horní přečešte přes obličej.
 4. Určete první kontrolní pramen: sestřihněte vlasy sčesané přes obličej do půlkruhu vzhledem k obličeji.
 5. Položením jednoho pramene na druhý a jejich porovnáním s kontrolním zkraťte všechny vlasy.
 6. Vytvořte druhé kontrolní vlákno: udělejte 2 vertikální předěly (3 cm od sebe) v předních pracovních oblastech. Natáhněte střední hlavu o 90 stupňů od hlavy, odřízněte.
 7. Položte jednu loknu přes druhou, porovnejte je s druhým kontrolním pramenem a ostříhejte si vlasy tahem.
 8. Přední oblast je vypracována, přejděte k zadní části hlavy.
 9. Vyberte týlní pramen: oddělte tenkou část vlasů blíže k vypracovaným předním pramenům vodorovnou pěšinkou.
 10. Porovnej s nimi zadní část hlavy, odřízni.
 11. Porovnání s kontrolním týlním hrbolem, překrytím jednoho paprsku na druhý, vypracujte spodní zóny.
 12. Vyprofilovat všechny prameny. Účes připraven!

Videonávod na vytvoření debutového účesu pro začátečníky

Chcete-li se naučit stříhat vlasy touto metodou, získejte doporučení mistra. Pokud není možné se do kurzů nebo individuálních konzultací přihlásit, vyplatí se zhlédnout videolekce. Popisují velmi podrobně debut střihu, způsob vypracování „pramínek na pramen“, pravidla pro úspěšné frézování vlasů, výběr nástrojů a výběr ovládacích paprsků. Uvidíte, jak celý proces probíhá krok za krokem a všechny nepochopitelné momenty lze vždy vidět vícekrát.Zde se můžete podívat na dobrý video tutoriál:

Fotka účesu Rhapsody s ofinou a bez ní 2019

První možností účesu je účes Rhapsody. Provádí se překládáním pramenů na sebe, nicméně kaskáda je v něm výraznější než u předchozího modelu. Rhapsody dodává vlasům ještě větší objem, protože „čepici“ na temeni (krátké prameny) lze snáze načechrat fénem nebo natáčkami. Je praktický, snadno padnoucí, vypadá dobře na ženách různého vzhledu, tloušťky a délky vlasů. Poskytuje možnost modelovat, vytvářet všechny druhy obrázků. Podívejte se na fotku níže pro nejnovější modely:

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: