Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Každá mladá dáma by měla zažít radost z mateřství, ale není tomu tak vždy. Nevyvinuté časné těhotenství vyžaduje neodkladné potraty, vyvolává vážné komplikace v reprodukčním systému mladých žen v plodném věku. Jedná se o nebezpečnou patologii, která se v budoucnu stane příčinou neplodnosti.

Příčiny těhotenství zmrazení

Zastavit vývoj plodu může z různých důvodů. V rané fázi patologie je charakteristický asymptomatický průběh, proto jeho přítomnost může být rozpoznána pouze klinicky. Ve skutečnosti se jedná o krátké období, které je v životě pacienta nahrazeno výraznou symptomatologií, která vyžaduje okamžitou hospitalizaci. V každém případě je ukázáno, že první věc je rozpoznat příčiny smrti plodu a odstranit je, a pak provést řadu terapeutických opatření. Patogenní faktory jsou tedy následující:

genetické poruchy v prenatálním období;

 • infekční onemocnění ve stadiu relapsu;
 • komplikace IVF;
 • infekce pohlavně přenosnými infekcemi během těhotenství;
 • zneužívání toxických látek;
 • pozdní pojetí;
 • oddělení vajíčka;
 • antifosfolipidový syndrom;
 • hormonální nerovnováha;
 • stres, emoční nestabilita;
 • přítomnost řady chronických diagnóz (diabetes, ateroskleróza, abnormality štítné žlázy);
 • dědičný faktor potratu;
 • fyzické a emocionální přetížení.

Jak dlouho může

Existuje několik důvodů, proč se těhotenství zastaví, ženy v rizikové skupině si toho jsou vědomy, a to nejen proto, že by se při plánování své „zajímavé pozice“ radily s místním gynekologem na dané téma. Je důležité se připravit na budoucí mateřství, aby takové problémy v rodině pominuly. Termíny pro zmeškané potraty mají několik určujících faktorů, ale častěji tento patologický proces začíná v 12-22 porodnickém týdnu. Později se významně snižuje riziko vzniku této patologie, které je nahrazeno rizikem předčasného porodu.

Jak zjistit

Identifikace problému v časných stádiích těhotenství embrya je prakticky nereálná, může být provedena pouze certifikovaným specialistou po důkladném prozkoumání budoucí matky. Smrt embrya přichází neočekávaně a žena se o tom dozví během několika týdnů, když přijde na plánované setkání s vedoucím gynekologem. Takže na téma, jak rozpoznat zmeškané potraty v rané době, existuje mnoho "nástrah". To nebolí znovu ovládat bazální teplotu, věnovat zvláštní pozornost v případě, že spodní břicho začal náhle bolet.

Známky zmeškaného potratu

Příznaky progresivní patologie v rané době nejsou jasně vyjádřeny, nezkušená máma si toho nemusí všimnout. Po smrti embrya se zánětlivý proces pouze zvyšuje, snižuje kvalitu života, způsobuje hojné krvácení a potřebu urgentní hospitalizace. Vzhled hnědého výtoku z pochvy a záchvat akutní bolesti výmluvně ukazují, že ne všechno je s dítětem v pořádku, zvyšuje se riziko potratu. Další příznaky zmeškaného potratu se s jeho intenzitou děsí, je jasné, že plod zemřel.

První známky

Častěji se zmrazené, mimoděložní těhotenství v počáteční fázi v žádném případě neprojevuje, nicméně pozorná žena si určitě všimne nepříjemných změn v celkovém blahu. Např. Bude upozorněn pocitem tahu dolní části břicha a nestabilitou teplotního režimu. První příznaky zmeškaného potratu ve skutečnosti mohou být:

 • snížení výkonnosti, obecná slabost;
 • časté závratě;
 • vaginální výtok;
 • nepohodlí v břiše;
 • současné zastavení toxémie;
 • pokles bazální teploty;
 • vymizení bolesti v mléčných žlázách;
 • začátkem měsíce.

V raných fázích

Pokud má mladá dáma menstruační období, zatímco ona spočívala v konzultaci na účtu, je zřejmé, že došlo k potratu, je nutná mechanická kyretáž. Protože hladina hCG rychle klesá, test je negativní. Domácí léčba je nemožná, plná komplikací. Zamechaya těhotenství v raném období pro některé ze slabší sex se stává opravdovou tragédií, takže pacient může spadnout do stavu hluboké deprese, po dlouhou dobu, aby se z toho.

Druhý trimestr

Později je projev patologického procesu výraznější. Zkušená máma se zkušenostmi ani nepotřebuje návštěvu gynekologa, aby cítila a pochopila ukončení těhotenství. Potrat nastane v 16-20 porodnického týdne, vyžaduje mechanické čištění děložní dutiny. Charakteristické znaky vynechaného těhotenství ve druhém trimestru jsou následující:

 • snížený tón dělohy;
 • pocit kamene v žaludku;
 • žádná nevolnost a jiné příznaky toxémie;
 • nedostatek tažných pocitů v hrudníku, jednou nabobtnalá prsa;
 • pocit slabosti, slabost;
 • omdlévání;
 • palpitace na ultrazvuku;
 • zastavení pohybu plodu;
 • krvácení.

Důsledky

Pokud se problém stane, musí být okamžitě vyřešen. Pouze bdělost budoucího maminka a rychlá rozhodnutí specialisty mohou snížit riziko a rozmanitost pooperačních komplikací. Zpoždění může stát život ženy, stát se hlavní příčinou diagnostikované neplodnosti v budoucnosti. Další nepříjemné účinky zmeškaného potratu jsou uvedeny níže:

 • obtíže s re-koncepcí;
 • chronické problémy jako ženy;
 • diagnostikovaná neplodnost;
 • psychické zdravotní problémy;
 • hluboká deprese.

Čištění během vynechání potratu

Vakuové odsávání se provádí, pokud plod přestal růst a zemřel v děloze. Žena to nemusí cítit, ale cítí příznaky jejího rozkladu. Aby se zabránilo masové infekci celého organismu, je zobrazeno vakuové čištění dělohy během vynechání těhotenství. Procedura je jednoduchá a jedinou přípravou je předchozí odmítnutí potravy (operace se provádí pouze nalačno). V praxi dochází k další operaci, která se provádí za přítomnosti lékařských kontraindikací pro odsávání. Postup akcí je následující:

 1. Předběžné použití celkové anestezie nebo lokální anestézie.
 2. Čištění vnějších pohlavních orgánů speciálními antiseptickými roztoky.
 3. Rozšíření dělohy lékařským přístrojem pro usnadnění chirurgických zákroků.
 4. Vakuové čerpání zmrazeného (mrtvého) gestačního vaku.
 5. Následné rehabilitační období pod přísným lékařským dohledem.

Přerušení léčby

Pokud se vyskytnou příznaky smrti plodu, informujte ošetřujícího lékaře. Povrchní self-léčba a realizace pochybných rad vede k smrti neúspěšné matky od otravy krve. Pokud je patologie stanovena v raném stádiu, lékařský potrat během zmeškaného potratu se stává nejlepším řešením zavedeného klinického obrazu. Procedura je vhodná až do 42 týdnů od poslední menstruace.

Aby zesnulé oplodněné vajíčko opustilo tělo dělohy, je pacientovi podán silný hormonální lék Mifepristone a několik hodin je pod přísným lékařským dohledem. Žena začne krvácet, což naznačuje odstranění neživého embrya. Navíc lékař dává prostaglandiny a poté předepíše kontrolní studii - ultrazvuk. To je příležitost, jak se ujistit, že dutina dělohy je zbavena zdroje patologie.

Léčba po vynechání potratu

Období rehabilitace po umělém přerušení těhotenství je krátké a „zajímavou situaci“ lze přepracovat až po 6 měsících. Vymáhání po zmrazeném těhotenství a mechanické čištění je delší, zahrnuje douching, užívání některých léků a provádění série laboratorních testů. Měsíčně může začít již za 23-28 dní, ale to samé je třeba léčit. To je důležité, jinak se taková „chyba přírody“ může opakovat.

Analýzy

Krev a moč jsou důležitými tělními tekutinami, které pomáhají specialistovi pečlivě sledovat zdraví žen. To je dobrá příležitost ke stabilizaci hladin progesteronu a zajištění hormonální rovnováhy, aby se předešlo fatálním komplikacím v období rehabilitace. Kromě toho, ultrazvuk štítné žlázy a laboratorní krevní testy na hormony na naléhání endokrinologa jsou uvedeny.

Histologie po vynechání potratu se provádí spolu s testy na genitální infekce a biologický materiál je součástí masa dělohy nenarozené ženy. Statistiky ukazují, že tato laboratorní studie ve většině případů odhaluje etiologii patologického procesu, pomáhá předcházet potratům v budoucnosti.

Průzkum

Pokud se embryo přestalo vyvíjet a zemřelo v děloze, je chirurgicky odstraněno. Situace je nepříjemná a žena ji musí projít. Aby se zabránilo tomu, že se takové smrtelné události objeví v budoucnu, je pro další léčbu a prevenci nezbytné úplné vyšetření po zmrazeném těhotenství. Nejedná se pouze o laboratorní testy pro detekci patogenního faktoru, ale také o ultrazvukové vyšetření ke studiu skutečného stavu postiženého reprodukčního systému. Předávejte pravidelně, zejména prvních 6 měsíců po nuceném čištění dělohy.

Jak se vyhnout zmeškaným potratům

Pokud by se takovým problémem potýkali neúspěšní rodiče svým osobním příkladem, měli by pochopit, že byli v tzv. „Rizikové skupině“. Aby bylo možné znovu otěhotnět bez patologických stavů, je nutné se obrátit na několik specializovaných specialistů, kteří budou podrobně konzultovat. Mohou být vyžadovány další laboratorní testy. Takže po neúspěchu plodu po celou dobu:

 • genetik bude studovat faktor dědičnosti určený chorobou ICD kód 10;
 • endokrinolog bude realisticky hodnotit stav ženského hormonálního pozadí;
 • stav mužského těla určí androlog;
 • psycholog ocení emocionální atmosféru ženy po přetrvávající tragédii, odstraní propast (mentální bariéru) mezi manžely;
 • vedoucí gynekolog plánuje aktivity, aby se vyhnul zmeškaným potratům.

Kolik můžete otěhotnět po vynechání potratu

Lékaři stanoví dobu 6 měsíců, kdy je lepší, aby žena znovu otěhotněla, aby podstoupila kompletní léčbu drogami a emocionální zotavení. Tentokrát je to dostatek k doplnění ztracené síly, k navrácení víry ve šťastné mateřství. V každém případě, před otěhotněním po vynechání potratu, je nutné konzultovat s gynekologem.

Je důležité, aby žena vytvořila příznivé emocionální prostředí, absolvovala celý kurz fyzioterapie, absolvovala všechny nezbytné testy, podstoupila cytogenetický výzkum. Pokud po plánovaném těhotenství po zmeškaném přerušení těhotenství nebudete přistupovat zvlášť zodpovědně, může být pozitivní výsledek testu zpožděn na dobu neurčitou.

Naučte se předcházet těhotenství, pokud je nežádoucí.

Video

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: