Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Přírodní sportovní doplňky nebo léky, které vyvolávají aktivní produkci mužských hormonů, se nazývají posilovače testosteronu. Jejich aktivní využití se stalo rozšířeným mezi stoupenci zdravého životního stylu (zdravého životního stylu) a kulturisty, kteří záměrně opustili syntetické anabolické steroidy. Testosteron boostery jsou prodávány v lékárně bez lékařského předpisu nebo ve specializovaných prodejnách, ale podle recenzí se testosteron může pochlubit nepotvrzenou účinností.

Co jsou testosteron boostery

Doplňky stravy jsou založeny na rostlinných složkách, minerálech, stopových prvcích a dalších složkách. Hlavním účelem je provokace produkce hormonu testosteronu, zlepšení vytrvalosti, svalového růstu, zvýšení libida. Tyto léky byly původně vyvinuty pro léčbu sexuální dysfunkce. Bylo zjištěno, že vedlejší účinek je užitečný pro kulturistiku, aby se prodloužilo trvání tréninku a větší pozitivní účinek čerpání. Testosters navíc poskytují následující pozitivní akce:

 • prudký nárůst energie;
 • normalizace trávení;
 • zvýšení endogenního testosteronu v krvi;
 • doplnění nedostatků vitamínů;
 • zvýšené libido;
 • normalizace metabolismu;
 • zlepšená účinnost;
 • zvýšení libida;
 • zvýšená sekrece spermií;
 • snížení objemu tuku.

Složení

Kombinace přísad posilovačů testosteronu se může značně lišit v závislosti na výrobci a profilu účinku. Je důležité, aby se přípravky z větší části skládaly pouze z přírodních látek a mikroprvků pro plnou absorpci. Mnozí z nich, stejně jako posilovače, mají pro kulturisty spornou účinnost, protože v klinických studiích se pozitivní nárůst vytrvalosti a dalších faktorů pohyboval od 0 do 5%. Složení pro různé doplňky stravy, hlavní složky posilovačů testosteronu:

 1. Zma. Jeden ze slavných a kontroverzních výrobců sportovní výživy. Prostředek obsahuje pouze zinek, hořčík a vitamin B6 na bázi živin.
 2. Agmatin sulfát.
 3. D-asparagová kyselina.
 4. Icariin (rostlina Goryanka).
 5. Eurikom longifolia.
 6. Tribulus. Série léků založených na rostlině Tribulus Terrestris (yakortsy plíživý).
 7. Blokátory aromatázy: Clomid, Tamoxifen, 6-OXO.

Akce

Většina testosteronových posilovačů vyvolává aktivní další produkci testosteronu. Často je to nutné pro erektilní dysfunkci a snížené libido. Pak s posilovači vede hormony zpět do normálu. Na normální úrovni mužského hormonu, použití posilovačů vede k jeho nadměrné nabídce, zvyšuje vytrvalost, sexuální aktivitu, s pravidelným pravidelným zatížením v tělocvičně začnou aktivně růst svaly.

Inhibitory aromatázy působí jiným způsobem. Blokují hormon, který produkují nadledvinky, a převádí testosteron na estrogen, ženský pohlavní hormon. Příjem inhibitorů by měl být řádně regulován, protože hormonální nerovnováha může katastrofálně poškodit zdraví. Estrogen je také důležitý pro mužské tělo, stejně jako testosteron.

Indikace pro použití

Jmenování testosteronových posilovačů zahrnuje pouze zdravotní důvody: onemocnění reprodukčního systému, nemoci genitourinárního systému (selhání ledvin, pyelonefritida). Muži je často kupují sami bez konzultace s lékařem. Je důležité si uvědomit, že v tomto případě je nutné striktně dodržovat dávkování a načasování podávání. Důvody pro zvýšení hladiny testosteronu:

 • snížené libido;
 • impotence;
 • snížená produkce přírodního testosteronu;
 • neplodnost;
 • kompenzace steroidů;
 • budování svalové síly sportovců;
 • pro ženy: frigidita, premenopauzální syndrom, menopauzální syndrom.

Kontraindikace

Posilovače jsou založeny na přírodních ingrediencích (podle výrobců), proto nejsou z jejich použití zřejmé kontraindikace a vedlejší účinky. Individuální nesnášenlivost složek a následné reakce při předávkování jsou možné: vypadávání vlasů, atrofie varlat, gynekomastie, feminizace. Testobster se nedoporučuje pro mladé lidi do 23 let, kteří trpí srdečním onemocněním, vysokým krevním tlakem a renální insuficiencí.

Posilující hodnocení testosteronu

Trh doplňků stravy pro sportovní výživu je naplněn zbožím od různých výrobců, které ve skutečnosti nabízejí omezený rozsah zesilovačů (i když existuje více než několik stovek názvů výrobků). Srovnávací hodnocení testosteru není možné vzhledem k tomu, že jednají výhradně individuálně a klinické studie si často odporují.

Inhibitory aromatázy

Existuje mnoho blokátorů adrenálních hormonů na trhu (Anastrozole, Brutal Anadrol Biotech, Letrozol). Každý z nich zabraňuje tvorbě estrogenů, což automaticky zvyšuje hladiny testosteronu. Velkou výhodou léků je kompenzace těžkých kurzů anabolických steroidů. Například, Anastrozol, v závislosti na zdraví sportovce, může úplně zablokovat práci hormonu-tvořit část nadledvinek.

Stejný efekt nese vážné nebezpečí, pokud neovlivníte dobu trvání kurzu. V případě nízké koncentrace hormonu, který bude blokován (estrogen), začnou vážné vedlejší účinky (inhibice svalového růstu, snížení libida, deprese, snížení síly kostní tkáně). Příjem inhibitorů by měl pečlivě sledovat sportovní lékař.

Tribulus

Tyto testoster založené na obsahu Tribulus Terrestris - rostliny s výrazným testosteronegenerating efektem. Výrobci mnoha společností, průměrné ceny jsou přibližně stejné a přímo závisejí na obsahu účinné látky v jedné tobolce. Kromě toho existují léky od málo známých zástupců, kteří vyrábějí zcela identické výrobky bez světlých obalů a reklamy, které jsou levnější než známé analogy.

Například Tribulus Terrestris (Maxler, Německo). Prostředek obsahuje pouze extrakty rostlin (Tribulus). Dopad na tělo sportovce výhradně individuálně. Můžete použít ne více než 4 týdny s přestávkou jeden měsíc kompenzovat užívání steroidů. Ostatní léky mají přesně stejnou účinnost. Proto otázka, který tribulus je nejúčinnější, nedává smysl.

Tamoxifen

Antiestrogenní farmakologický lék, který blokuje tvorbu estrogenu v těle, čímž zvyšuje přirozenou tvorbu testosteronu. Jeho hlavním použitím je léčba a léčba rakoviny prsu. Stojí za to objasnit zvlášť, že je zakázáno kombinovat léky této skupiny s trenbolonem, nandrolonem a podobnými látkami (anabolické steroidy).

Cena testosteronu zvyšuje

Různí výrobci cen testosteron posilovače se neliší v rozmanitosti a jsou na stejné úrovni pro každou dávku. Samostatně je nutné zmínit náklady na léky, které se užívají k aktivaci testosteronu. Jejich cena se může značně lišit iv rámci jednoho regionu, protože existuje státní spotřební daň z farmakologických produktů. Níže jsou uvedeny přibližné ceny populárních boosterů.

Ne

Jméno posilovače

Typ expozice / účinná látka

Průměrná cena v Moskvě, rub.

1

Anastrozol

Inhibitor aromatázy

1560

2

Brutal Anadrol Biotech (90 kapslí)

Inhibitor aromatázy

1100

3

Letrozol (2, 5 mg / 30 ks)

Inhibitor aromatázy

2000

4

Tribulus (od kteréhokoliv výrobce)

Tribulus Terrestris

1500

5

Tamoxifen 20 mg

Tamoxifen citrát

280

Jak si vybrat testosteron boostery

Volba doplňku stravy nebo léku tohoto typu závisí na osobní toleranci osoby, která konzumuje, a podmínek použití (kombinace se steroidy nebo sólo použití). Všechna ostatní omezení jsou podmíněna. Každý trenér v posilovně doporučí, co se mu líbí, ale ne skutečnost, že to bude vyhovovat konkrétní kulturista. Proto je lepší se před nákupem poradit se specializovaným lékařem, zejména v případě chronických onemocnění.

Video

Recenze

Sergej, 32 let

Koupil jsem si testosteron booster v lékárně (Tribulus od Maxler), aby si to mezi tréninkem steroidních cyklů k udržení tvaru. Našel banku za pouhých 800 rublů. Účinek není tak výrazný jako účinek steroidů, ale to je pochopitelné. Mladí lidé do 20 let kategoricky nedoporučuji, protože mají dost testosteronové hlavy. Prášky jsou skvělé.

Igor, 26 let

O Tribulusovi dlouho a důkladně rozuměl celé komunitě. Došli k závěru, že to pomáhá 50 až 50, to znamená, že dává někomu zvýšení testosteronu, ale někdo nemá žádný účinek. Je možné, že to může záviset na výrobci (testováno bylo pouze 5 firem), ale obecný trend je - stejně šťastný jako kdokoliv jiný.

Oleg, 30 let

Malá expozice expozice. ZMA nezvyšuje testosteron, nevyvolává jeho produkci, neblokuje aromatázu. Jedná se o jednoduchý komplex vitamínů a mikroprvků, který posiluje a udržuje sportovce v dobrém stavu. Neexistuje jediný prvek, který by fungoval jako testoboster nebo inhibitor estrogenů.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: