Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Existuje mnoho způsobů, jak ozdobit tělo. V salonu si můžete udělat jizvy, dostat tetování, piercing, nainstalovat mikrodermální - miniaturní titanové šperky, které jsou implantovány do různých částí těla - krku, klíční kosti, dolní části zad nebo obličeje. Tento postup se také nazývá subkutánní piercing, má několik výhod, ale má také nevýhody. Než se rozhodnete pro akci, zvážte klady a zápory.

Co jsou mikrodermály

Ozdoba implantovaná do stratum corneum kůže se nazývá mikrodermální. Standardní produkt se skládá ze tří fragmentů - desek (kotev), nohou a zábalu. Základem ornamentu je malá deska o velikosti 1, 5-2 mm, která je implantována do pichlavých a bazálních (dolních) vrstev epidermy. Kotvy mají široké otvory, takže při hojení ji obklopují nové tkáně, které pomáhají konsolidovat strukturu.

Deska je spojena s nohou (tyč) se závitem. Na tyč kotvy je položen obal - plochý výrobek jakéhokoliv tvaru. Zábal můžete pravidelně měnit, průměr nohy a stoupání závitu jsou standardizovány. V tomto případě zůstane deska s nohou na svém místě, dokud ji držitel dekorace nechce zbavit. Aby se zabránilo komplikacím a urychlil proces mikrodermálního hojení, je kotva s tyčinkou vyrobena z titanu, jehož pravděpodobnost je minimální.

Výrobek klasického typu se vyznačuje plochým a podlouhlým tvarem kotvy. Existují i jiné typy:

 • Transdermály - konstrukce, které vydrží velké zatížení a velkou trysku díky široké desce.
 • Skindivers jsou klíčový rozdíl - ve tvaru kotvy. Namísto desky používají skinheads trysku, která je v důsledku kuželovitého tvaru zaklíněna. Vytahování je těžší než vložení do připraveného otvoru.

Jak si vybrat místo pro instalaci dekorací

Microdermal lze implantovat na jakoukoliv část těla - krk, dekolt, klíční kost, břicho, záda. Mnoho lidí si přeje ozdobit obličej, ruce, jiní připevňují titanové vzory, kde mohou zůstat neviditelné - za uchem, kolem pupku, v dolní části zad. Doporučuje se nedotýkat se oblasti implantátem s oblečením, nepodléhejte pravidelnému poranění.

Piercing do krku

Mikrodermální na krku působí působivě - je to jedno z nejoblíbenějších instalačních míst. Oblázky často zdobí následující oblasti:

 • Jugulární fossa je deprese v dolní části krku, tvořená nohama sternoclavikulárního svalu svalů. Tyto šperky se podobají přívěsku, který se ukázal být na obvyklém místě bez řetězu.
 • Středová linie zadní části krku - pak na sebe instalujte několik výrobků.
 • Strana krku, která začíná v horní části svalu trapezius a končí za uchem.

Mikrodermály na klíční kosti

Další oblíbenou částí těla, kde je kotva instalována, je oblast klíční kosti. Používá subklavia nebo supraclavikulární fossa. Není nutné fixovat ornamenty symetricky - produkty implantované do propíchnuté klíční kosti nebo supraclavikulární oblasti na jedné straně vypadají působivě. Piercing klíční kosti by neměl být vybrán těmi, kteří nenosí oblečení s výřezem - vyčnívající části výrobku se pravidelně dotýkají látky.

Mikrodermály na obličeji

Nainstalujte mikrodermální na obličej nejodvážnější a pokročilé. Kulaté výrobky vypadají jako stylové a velkolepé ve formě brilantního kamene na boku nad rtem, na lícní kosti, před ušním boltcem, nad mostem nosu mezi obočím. Někdy dělají punkci na obličej najednou na několika místech, kde jsou připojeny titanové náušnice - pak se podobají tradičnímu piercingu. Tento postup má nevýhodu - je pravděpodobné, že po odstranění dekorace se vytvoří jizva.

Dolní zadní piercing

Implantaci titanových šperků v bederní oblasti provádějí ženy i muži. Pokud má dívka na zádech v místě spojení pánve a páteře prohlubně, můžete instalovat produkty, které mají tvar disku nebo koule. Protože tato funkce je častější u žen, muži dělají piercing v dolní části páteře jako stopa několika lesklých prvků.

Piercing do výstřihu

Décolleté piercing je výsadou slabší poloviny lidstva. Mikrodermální v dutině mezi prsy vypadá sexy a nenápadně. Nainstalujte jak jednu dekoraci, tak několik kusů, uspořádaných svislých proužků. Výrobky, jejichž velikost se snižuje shora dolů, vypadají harmonicky. Stojí však za to připomenout, že klenoty se mohou dotknout podprsenky, takže před instalací v oblasti dekoru je dobré vše vážit.

Jak mikrodermální

Instalace mikrodermální není složitý postup, ale vyžaduje dovednosti. Protože základna konstrukce je širší než viditelná část, pro implantaci je kotva umístěna do připravené „kapsy“:

 • Pokud je defekt na klíční kosti, nad obočí, v blízkosti uší - mistr znecitliví místo, kde je produkt nainstalován. Anestézie se provádí pomocí inzulínové stříkačky pomocí lidokainu. Můžete udělat bez výstřelu a aplikovat anestetickou mast - krém Emla.
 • Pomocí skalpelu, aby měl mělký řez, nebo kůže je propíchnuta speciální jehlou, pak pod epidermis mistr rozšiřuje "kapsu", kde okamžitě vloží základ dekorace.
 • Náušnice je navinuta na hlavu nití a místo práce je nalepeno omítkou. To pomůže desce získat oporu v tkáních, aby se zabránilo jejich zranění v prvních dnech po zákroku. Poté, co nová kůže klíčí v otvorech desky, je náplast odstraněna.

Péče o pleť po nastavení dekorace

Za účelem vyléčení kůže, na které byl zákrok proveden, je třeba dodržovat následující pravidla:

 • Nepropichujte piercing po dobu nejméně 48 hodin po zákroku, pak po dobu 3 až 4 dnů přilepte místo vpichu omítkou před sprchováním.
 • V počátečním období hojení (1, 5-2 týdny) se léčí místo vpichu - můžete použít Octenisept, Chlorhexidin, Miramistin, tinkturu alkoholu Chlorfillipt nebo jiné antiseptikum. Dezinfekční procedura se provádí ráno, odpoledne a večer, pak dvakrát denně.
 • Nedoporučuje se měnit trysku („víčko“ výrobku) do šesti měsíců po propíchnutí, aby nedošlo k narušení procesu implantace šperků. První "náušnice" je žádoucí zvolit byt a zaokrouhleno, aby se minimalizovalo riziko zranění.

Odstranění piercingu

Je možné se zbavit nepříjemných dekorací, ale to by mělo být provedeno pouze ve specializovaném salonu. Mistr provede řez s ostrým skalpelem v požadovaném úhlu a odstraní dekoraci. Tento typ piercingu se nedotýká dermis, ale pouze horní vrstva kůže (epidermis), po zákroku nebude jizva. Nicméně, pokud se pokusíte odstranit strukturu sami, je možné, že hluboká tkáň je zraněna, což může vést k zjizvení.

Možné následky

Pokud je mikrodermál správně nainstalován a jeho majitel dodržuje pravidla pro péči o piercing, nebudou žádné problémy. Možné jsou však následující potíže:

 • Trauma do místa vpichu. Dekorace se zvedne nad kůži - může se zranit, pokud se nedopatřením dotknete oděvu. Je-li tkáň držící destičku poškozena, je během procesu hojení možné vytvoření jizev. Výsledkem je, že se deska může pohybovat nebo být pod úhlem.
 • Proniknutí cizorodých látek do kosmetiky, špíny atd. Je-li místo piercing na obličej, je důležité zajistit, aby krém nebo prášek nespadá na místě s propíchnutí. Dispergované částice způsobují podráždění a podporují zánět tkáně.
 • Špatné nastavení dekorace. Pokud mistr nemá dostatek dovedností, je pravděpodobné, že kotva bude opravena chybami. To je plné odmítnutí talíře, zarudnutí kůže kolem místa vpichu, následný zánět, otok tkání. Pokud nechcete odstranit mikrodermální, dojde k hnisání - bude trvat dlouho, než se vyléčí.
 • Alergie na materiál, ze kterého je výrobek vyroben. Výběr šperků, měli byste ověřit, že prodávající měl certifikát pro zboží. Konstrukce implantátů jsou vyrobeny ze slitiny titanu s hliníkem a vanadiem, který je biokompatibilní s lidským tělem. V tomto případě je pravděpodobnost alergie nízká.

Kontraindikace

Propíchnutí kůže a instalace šperků, stejně jako dalších zásahů, má kontraindikace. Postup se neprovádí:

 • při exacerbaci kožních onemocnění - dermatitida, lupénka;
 • krevní onemocnění, poruchy koagulace;
 • během nemoci - akutní respirační infekce, chřipka, infekce;
 • alergiky;
 • osoby s hepatitidou B, C, cukrovkou;
 • Nepropichujte kůži, kde se nachází névus.

Cena mikrodermální instalace

Náklady na postup se mohou lišit - záleží na umístění salónu punkce a ceny tetování. Microdermal lze instalovat za ceny uvedené v tabulce:

Místo vpichu

Dekorace 1, str.

Instalace 2 nebo více výrobků, str.

Zdobení, str.

Krk

2000-5000

3000-9000

2000-3000

Clavikula

1500-4000

2500-10000

Bedra

1500-4500

2500-10000

Decollete oblast

1500-5000

3000-9000

Tvář

3000-7000

4000-8000

Video

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: