Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Pro léčbu proktologických onemocnění v medicíně se používají různé metody. Jedna z nejvíce benigních léků. Detralex s hemoroidy je známý lék, který má uvolňování ve formě tablet pro orální podání. Nástroj se skládá převážně z hlavní látky - diosmin, okamžitě vstupuje do krevního oběhu, posiluje žilní stěny. Riziko krvácení nebo zánětu se proto snižuje. Tento lék byl původně indikován pro osoby, které mohou mít křečové žíly v důsledku genetické predispozice.

Co je Detraleks

Slabost žilních stěn je plná krvácení a vzniku zánětu hemoroidů. Detralex je účinné léčivo, které vykazuje dobré výsledky při léčbě problémů s žíly. Průběh lékové léčby je 1 týden, léčivo se liší od ostatních, protože léčba často trvá déle. Nástroj má pozitivní vliv na kapiláry, posiluje žíly, má preventivní účinek.

Detralex z hemoroidů se používá velmi často, ale používá se i pro křečové žíly v nohách, v konečníku. Lék vyvolává tonizující a zpevňující účinek na žilní stěny, zajišťuje zásobu užitečných látek. Účinek je rychlý, patrný ihned po použití, krvácení a zánět jsou po aplikaci významně sníženy.

Aplikace Detralexu

Tento přípravek je vhodný pro pacienty s různými typy onemocnění. Aplikace Detralex pokrývá následující problémy:

 • výskyt příznaků žilní insuficience - edém dolních končetin, křeče (chronické stadium);
 • vývoj žilních žil v nohách;
 • chronického stadia zánětu hemoroidů.

Dávkování léků předepisuje pouze ošetřující lékař. Například standardní dávka pro chronické hemoroidy je 1 tableta dvakrát denně, s akutními třemi tabletami třikrát denně. Je možné snížit nebo zvýšit dávkování během 7-8 dnů pouze podle pokynů lékaře nebo při změně příznaků. Jakmile jsou tablety užívány hlavně během snídaně.

Složení Detralexu

Tento lék má tři kategorie složek. Ve složení Detralexu jsou dvě hlavní složky: diosmin, který zabírá 90% a hesperidin - 10%. Druhou kategorií je složení vnějšího obalu tablety. Jedná se o oxidy železa (červené a žluté), hypromelózu, glycerol, makrogol, stearát hořečnatý, laurylsulfát sodný. Třetí kategorií jsou pomocné komponenty:

 • želatina;
 • voda;
 • stearát hořečnatý;
 • sodná sůl karboxymethyl škrobu.

Hesperidin v kompozici je potřebný pro zvýšení účinku diosminu. V kombinaci tyto dvě složky zlepšují žilní tón, když Detralex vstoupí do krevního oběhu, leukocyty přestanou ulpívat na endotelových buňkách. To zabraňuje zranění stěn žil. Rovněž se zlepšuje celkový stav venolymfatického systému těla. Uvolňování léků probíhá během 11 hodin.

Forma uvolnění Detralexu

Tento lék lze zakoupit v několika formách. Uvolňovací forma přípravku Detralex je však pouze jedna - tablety, které jsou potažené filmem, mohou mít objem 500 mg a 1000 mg. Existují různé možnosti balení - kartonové obaly ve 2 a 4 řadách, dvouvrstvé plastové malé sáčky, balení na kontury buněk. Příprava léku probíhá ve Francii.

V prodeji najdete dvě možnosti plnění - 30 a 60 tablet v jednom balení. První dávka se doporučuje pro profylaktické účely a počáteční stadia onemocnění, 1000 mg - pro zanedbávané situace a dlouhý léčebný proces. Tablety mají oválný tvar, skořápka má oranžový odstín, na přerušení bledě žlutou tabletu.

Jak pít Detralex s hemoroidy

Běžným důvodem pro doporučení tohoto léku jsou různé stupně hemoroidního zánětu. Pití Detralexu s hemoroidy je nutné pouze podle pokynů ošetřujícího lékaře. Změna dávkování může nastat každých 7 dní. Standardní dávky jsou následující:

 • chronické hemoroidy - dvě tablety, ráno a večer, během jídla;
 • exacerbace - tři tablety třikrát denně s intervalem 5-6 hodin.

Délka léčby může být přesně jeden rok. Záleží na mnoha faktorech - typu onemocnění, jeho stadiu, toleranci pacienta ke složkám léku. Lék je tolerován normálně, režim může být předepsán v kombinaci s jinými léky. Předávkování u pacientů nebylo pozorováno, účinky nejsou známy.

Návod k použití Detraleks

Popis léčiva se skládá ze složení, vlastností, účinků na tělo a dalších charakteristik. Návod k použití Detralex má následující položky:

 • Složení - hlavní složka diosminu v kombinaci se složkou hesperidin, která zvyšuje účinek;
 • indikace pro použití - léčba a odstranění symptomů různých forem zánětu hemoroidů;
 • K dispozici ve formě kulaté růžově potažené tobolky se žlutavým nádechem na záhybu.

Kromě nich pokyny uvádějí mechanismus působení na tělo:

 • Diosmin angioprotector v kombinaci s venotonickým hesperidinem zlepšuje tón žilních stěn, snižuje žilní kongesci, posiluje kapiláry a malé cévy, má ochranný účinek na stěny cév;
 • odstranění léku nastane za 12 hodin výkaly a močí, v moči po dobu použití lze pozorovat fenolické kyseliny;
 • aby se dosáhlo lepšího účinku, je lepší nedovolit slunečním paprskům dosáhnout ohnisek zánětu.

Lék patří do této kategorie léků, které neovlivňují schopnost řídit, věnovat pozornost jednomu objektu, pracovat s komplexními mechanismy. Pokud po průběhu léčby příznaky nezmizí, musíte kontaktovat proktologa. Pokračující léčbu nebo zvyšování dávky by měl předepisovat pouze ošetřující lékař.

Detralex během těhotenství

Téměř všechny léky mají jasné indikace pro ženy, které mají dítě. Přípravek Detralex během těhotenství a laktace se nedoporučuje používat, je to jedna z kontraindikací pro použití. V případě potřeby mohou těhotné ženy zahájit léčbu tímto lékem pouze od třetího trimestru. Chcete-li použít Detralex během těhotenství pro hemoroidy pro ženu dříve než ve třetím trimestru, je povoleno pouze pokyny lékaře, pokud škoda na následky nemoci ohrožuje matku a dítě. Lék můžete nahradit jemnými rektálními čípky.

Vedlejší účinky

V průběhu četných studií odhalily slabé vedlejší účinky. Vedlejší účinky Detralexu byly detekovány gastrointestinálním traktem. Jedná se o poruchy, jako je zvracení, kolitida, nevolnost, průjem. Vyskytly se problémy v centrální nervové soustavě - únava, závratě, malátnost, migréna. Fenolové kyseliny byly zjištěny při analýze moči.

Někteří pacienti na kůži po použití léku měli svědění, zarudnutí, malé vyrážky na kůži, s pokročilými případy, otoky rtů, očních víček a méně často - uši. Velmi vzácně - angioedém. Všechny indikace vedlejších účinků jsou stížnosti pacientů užívajících tento lék a zaznamenané ošetřujícími lékaři.

Kontraindikace

Stejně jako u jiných léků je i přípravek Detralex pro určitou kategorii pacientů zakázán. Kontraindikace Detralexu je málo, protože lék je bezpečný a nemá potenciálně agresivní účinné látky. Kdo by neměl tento nástroj používat? Pacienti s nesnášenlivostí na jakoukoliv složku ve složení drogy, těhotné ženy do třetího trimestru a období kojení.

Kontraindikace jsou založeny na experimentech s testováním tolerance léčiv na laboratorních zvířatech. Zákaz tablet pro těhotné ženy je způsoben nedostatkem informací o interakci léčiva s mateřským mlékem a změnou složení mléka pod vlivem přípravku Detralex. Nebyly identifikovány žádné nepříznivé účinky na reprodukční funkci. Je zakázáno užívat lék s alkoholem.

Analogy

Katalog léků má několik alternativ, které mají podobné farmakologické účinky, ale liší se v cenové kategorii. Cena analogů Detralexu začíná od 70 rublů. Jedná se o ruské drogy jako Troxevasin (lokální akční mast), Venoruton, Venarus, Ascorutin, Yuglanex, Diosmin, Phlebof. Všechny tyto léky jsou zaměřeny na léčbu žilní nedostatečnosti a problémů s křečovými žilami, z nichž některé mají lokální účinek.

Jedním z nejznámějších účinných léků je lék Diosmin. Pomáhá posilovat žilní stěny, cévy a kapiláry. Doporučuje se pro prevenci křečových žil, žilní kongesce, distensibilitu žil, zlepšení krevního oběhu, pro léčbu akutních a chronických hemoroidů. Těhotným ženám se doporučuje užívat pouze po třetím trimestru.

Cena pilulky pro hemoroidy Detraleks

Cena léku závisí na jeho dávce a množství léku v balení. Průměrná cena tablet pro hemoroidy Detralex v Rusku se pohybuje v rozmezí 1 000 s. Průměrná cenovka v lékárnách v Moskvě na balení 30 ks. s dávkou 500 mg - 750 p., balení po 60 ks. s dávkou 1000 mg bude stát asi 1500 r. Lék lze objednat nebo levně zakoupit v internetovém obchodě. Pokud hemoroidy nejsou v akutním stádiu a mohou být ošetřeny masti, lékař může poradit důstojnému analogu Detralexu pro hemoroidy za nízkou cenu v rozmezí od 60 r.

Video

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: