Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Nejběžnějším dermatologickým onemocněním je onychomykóza, která se vyvíjí, když jsou nehtové destičky a kůže infikovány plísňovou infekcí nehtových destiček. Medicína zná více než 50 druhů mikroorganismů, které způsobují tuto patologii. V počátečním stádiu, houba pod nehty na rukou vypadá jako třítění a skvrny, takže jen zřídka se někdo uchýlí k léčbě v této fázi, ale později se příznaky plísňové infekce stanou již patrné. Můžete se podívat na fotografii, jaké změny podstoupí nehtovou desku, pokud se nebudete uchýlit k drogám, abyste zničili patogen.

Co je to houba pod nehty na rukou

Ve vnějším prostředí jsou houby všude běžné. Ruka člověka je neustále v kontaktu s různými předměty, proto je vystavena mikrobům. Subunguální houba může být spouštěna různými typy patogenů (kvasinky, plísně), ale hlavní část onychomykózy je způsobena mikroorganismem dermatofytů druhu Trichophyton rubrum. Trihofiton červená přes lymfatický systém a krevní oběh se šíří po celém těle a poškozuje nehet ze zadní oblasti.

Proč je na kůži rukou houba

Zdrojem infekce mohou být příbuzní a přátelé, ve kterých je patogen přítomen v těle. Houba je přenášena přes ložní prádlo, ručníky a další předměty pro domácnost. Příčiny onychomykózy mohou být:

Dlouho jsem nemohl najít účinný lék na nehty houby. Tolley podtsela v bazénu, nebo jinde, ale bylo to hrozné! Zkoušel jsem různé prostředky, nepomohl, rozhodl se jít k lékaři a to je to, co mi bylo doporučeno. Čtěte více …

 • diabetes mellitus;
 • pravidelný stres;
 • nezdravá strava;
 • snížená imunita;
 • dlouhodobé užívání perorálních kontraceptiv a antibiotik;
 • špatná hygiena rukou;
 • neošetřená zranění nehtů.

Jak vypadá houba?

Když dojde k mykóze, dochází k deformaci nehtové destičky, která začíná od okraje nebo od základny. Zánět se vyskytuje v laterálním nebo zadním polštáři - zahušťuje, nabobtnává, zarudává. Při stisknutí na místě zánětu může dojít k hnisu. Stříbrně šedé šupiny se objevují na okraji válce. Kožní houba na prstech vyvolává změnu barvy nehtových destiček, na nich se objevují šedé skvrny, pruhy a rýhy. Postupem času se začnou rozpadat.

První známky

V počáteční fázi mohou být příznaky onychomykózy detekovány nezávisle. Nejčasnější známky plísňové infekce prstů:

 • ztráta lesklé nehtové desky:
 • vzhled skvrn od bílé po šedavě žlutou barvu;
 • zvýšená nestabilita;
 • tvar nehtového lůžka se stává kostkovaný;
 • hnisavý exsudát se uvolňuje zpod desky;
 • subungální keratinizaci;
 • svědění v postižené oblasti;
 • nepříjemný zápach.

Druhy hub

V závislosti na formě úniku a závažnosti mají onychomykózy několik typů:

 1. Normotrofické. Onemocnění se vyvíjí pomalu. V počátečním stádiu se mění barva nehtové destičky, pak se objevují skvrny a pruhy a pak dochází k jejich řídnutí a odlupování.
 2. Hypertrofické. V této formě onemocnění, prst bolí, způsobuje neustálé nepohodlí v důsledku křehkosti a rozpadání desky. Některé z jeho částí se vtahují do hřebu hřebíku a způsobují zarůstání.
 3. Atrofické. První příznaky jsou řídnutí dlahy, křehkost, přecitlivělost prstů. Dále, nehty exfoliates u samého základu, zánětlivý proces se vyvíjí.

Léčba houby pod nehtem na ruce

Léčba onychomykózy na rukou vyžaduje integrovaný přístup. Optimální léčebnou metodou je kombinace vnějších a systémových léků s lidovými prostředky. V průběhu terapie je nutné vyloučit použití mouky, sladkých potravin a alkoholických nápojů ze stravy. Denní menu by mělo zahrnovat bílkoviny, vlákninu, vitamíny A, C, E.

Kritériem pro řádně zvolenou léčbu je vymizení symptomů plísňové infekce, úplný růst zdravého nehtu a trojité negativní testy na houby (ihned po průběhu léčby, po 2 a 4 měsících). Nezbytnou podmínkou pro odstranění onychomykózy rukou je dezinfekce ložního prádla, potřeb pro domácnost, společných prostor.

Pokud je pod prodlouženými nehty houba, musíte je odstranit a kontaktovat dermatologa. Specialista na diagnostiku a identifikaci typu houby poradí antifungálnímu prostředku ve formě masti, gelu, laku. Pokud má onemocnění komplikaci, pak se předepisují také systémové léky - tablety, injekce. Pokud je léčba neúčinná, může se lékař odvolat na postup pro odstranění nehtové destičky.

Léky na nehty houby

Zjistěte, co je nejúčinnější lék na nehty houby na rukou dnes je velmi obtížné, protože farmaceutický průmysl nabízí obrovský výběr protiplísňových činidel. Jaké metody a léčebné režimy budou pro konkrétní osobu nejúčinnější rozhoduje pouze odborník. Antifungální léky pro onychomykózu na rukou jsou předepsány podle určitých pravidel:

 • přesnou diagnózu stanoví pouze lékař - dermatolog;
 • aby se zabránilo rozvoji vedlejších účinků po dobu užívání antimykotik od všech ostatních, je třeba upustit;
 • průběh léčby systémovými léky proti plísni by měl mít určitou dobu trvání, aby se dosáhlo stabilního zotavení bez relapsu onemocnění;
 • lékařská vyšetření se provádějí na začátku léčby 2 krát / měsíc, pak jednou.

Antifungální činidla zahrnují tablety, injekce, laky pro vnější použití širokého spektra účinků, masti, gely, spreje, speciální náplasti. Když se infekce šíří do kůže kolem nehtu, může být doporučen krém, který má fungicidní účinek (Loceryl, Atifin). V pozdějších stadiích onychomykózy je léčba předepsána chirurgickými metodami.

Orální léky na houby

Aby se předešlo rychlé destrukci nehtové destičky, lékaři společně s antifungálními krémy a masti předepisují antimykotika pro vnitřní použití. Při užívání perorálních léků této skupiny je nutné striktně dodržovat režim a léčebný režim. Předepsaný průběh nemůžete ukončit sami, změnit nebo přeskočit předepsanou dávku. Nejúčinnější perorální léčivo pro onychomykózu:

 1. Nystatin. Antifungální léčivo ze skupiny polyenů. Léčivo je účinné proti kvasinkovým hubám Candida albicans. Užívejte přípravek Nystatin bez ohledu na jídlo až do 6000000 IU / den. Děti od 1 roku předepisují tablety v dávce 250000 jednotek 3krát denně. Délka recepce - od 10 do 14 dnů. Po týdnu může být kurz v případě potřeby opakován. Lék není předepsán pro pankreatitidu, patologii jater, vředy, během těhotenství.
 2. Ketokonazol. Antifungální činidlo skupiny azolů. Léčivo je účinné proti dermatofytům, kvasinkovým, vyšším a dimorfním houbám. Užívejte pro děti a dospělé s hmotností nad 30 kg od 200 do 400 mg / den s jídlem. Průměrná délka kurzu je 2 týdny. Kontraindikace na lék: věk do 3 let, těhotenství, onemocnění jater, přecitlivělost na složky.

Mast

Účinnost lokálních antimykotik není stanovena dříve než 2 týdny od začátku léčby. Přípravky lokálního působení jsou rozděleny do dvou skupin: azol a allylamin. Mezi nimi jsou nejoblíbenější:

 1. Terbinafin. Antifungální mast z allylaminové skupiny. Aktivní proti téměř všem houbám, které způsobují onychomykózu na rukou. Před nanesením masti odstraňte keratinové oblasti postiženého nehtu pilníkem na nehty, odřízněte rebrovaný talíř nůžkami. Aplikujte lék v tenké vrstvě na lézi houby. Při šíření se doporučuje prevence při uchopení a zdravém přilehlém pleti. Poté je nutné počkat, až mast uschne a naneste obvaz. Je nutné použít 1-2 krát / dny po dobu 4-6 měsíců.
 2. Clotrimazol. Azoly antimykotických skupin. Aktivní proti plísním, kvasinkovým hubám a dermatofytům. Když houba pod nehty po hygieně nehtové desky se aplikuje tenkou vrstvou 3-4 krát / den, pak jemně třel. Ošetřená oblast není pokryta obvazem. Houba by měla být léčena mastí před regenerací a 2 týdny po odstranění symptomů pro profylaktické účely. Kontraindikace k užívání léku: první trimestr těhotenství, přecitlivělost na léčivou látku.

Antifungální laky na nehty

Pro lokální terapii nehtové ploténky jsou antifungální laky považovány za nejlepší, protože na rozdíl od mastí a gelů nejsou vymazány. Přípravky jsou kapalné, takže se aplikují na nehet, po kterém dochází k rychlému sušení. Lak snadno proniká do struktury desky, vyplňuje i mikrotrhliny. Patogeny plísně pod nehtem začnou zemřít do 48 hodin po aplikaci tohoto nástroje. Nejlepší laky proti onychomykóze v rukou:

 1. Oflomelid. Je aktivní proti všem typům hub v počátečním stádiu a dokonce i při zanedbávání infekčního procesu. Aplikace by měla být 1-2 krát týdně až do úplného uzdravení. Během těhotenství a kojení nepoužívejte lak na nehty.
 2. Batrafen. Účinné pro léčbu 58 druhů mikroorganismů, které způsobují nehtové houby. Léčba lakem je určena na 3 měsíce. Aplikační schéma: 1 měsíc - každý druhý den, 2 měsíce - 2 krát / týden, 3 měsíce - 1 čas / týden. Trvání léčby je od šesti měsíců. Kontraindikace použití antifungálního laku je ve věku 10 let, těhotenství, laktace.

Jak vyléčit houbu na rukou operační metody

Pokud předepsaná léčba nepomáhá a pacient neustále zažívá bolest z houby, lékař nařídí odstranění poškozeného nehtu. Existuje několik metod:

 1. Přístroje pro pedikúru. Nejedná se o kosmetický postup, proto se provádí výhradně v nemocnici. Proveďte speciální kuželovitou trysku s pedikúrou s abrazivním postřikem. Hřeb se nejprve změkčí speciálními prostředky a poté se odstraní ve vrstvách. Procedura je naprosto bezbolestná.
 2. Laserové ošetření. Laserový paprsek ohřívá bod ohniska infekce, která ničí patogen. K odstranění nehtu dochází v lokální anestezii a trvá několik minut. Během zákroku není ovlivněna zdravá tkáň. Nový hřebík roste do šesti měsíců.
 3. Chirurgická metoda. Tato metoda se používá jen zřídka, protože existuje více bezbolestných technik. Po lokální anestezii se nehet odstraní skalpelem. Po operaci je rána léčena antibiotikem a svázána. Léčení probíhá během několika týdnů.

Lidové léky

Pokud během objevení infekčního procesu v nehtu, může být houba vyléčena tradičními metodami. Výhodou této léčby je, že na rozdíl od léčiv nemají přírodní recepty toxický účinek na tělo, nenarušují fungování vnitřních orgánů. Účinné lidové prostředky proti plísni nehtové ploténky:

 1. Esenciální oleje. Použijte rostlinné extrakty z houby na rukou ve formě podnosů a obkladů. Nejlepší léčba nehtů je tea tree oil, rosemary a levandule. Mohou přímo namazat postižený nehet několikrát denně, kapat do horké vody 10 kapek spolu s roztokem jódu do lázní, které je třeba užívat denně po dobu 15 minut nebo smíchat s vodou a aplikovat směs na vatový tampon při výrobě obkladů na noc.
 2. Kombucha Dvouměsíční infuze by měla být vařena po dobu 1 hodiny, namáhána, přivedena na teplotu místnosti. V noci, s roztokem Kombucha, namočte hadřík a aplikujte ho na nemocný nehet. Postup by měl být opakován, dokud se situace nezlepší.

Prevence

Abyste se vyhnuli léčbě nehtů pro plísně, musíte vědět o preventivních opatřeních, která neumožní vznik infekcí:

 • Na všech veřejných místech (vana, bazén, pláž, sprcha atd.) By měly být použity gumové pantofle;
 • nepoužívejte ručníky, příslušenství pro manikúru;
 • Je nutné pravidelně kontrolovat nehty na rukou a nohách, aby se včas rozpoznaly známky onychomykózy;
 • pro manikúru a pedikúru, musíte si vybrat pouze osvědčené salóny podle skutečných lidí, a ne podle fotografie v reklamě.

Fotografie nehtů houba na rukou

Video

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: