Houba je nepříjemná nemoc, která přináší mnoho příznaků: svědění, desquamaci, zarudnutí. Léčba mykózy nebo houba, která se může objevit na kůži, nehtech, sliznici, někdy vyžaduje chirurgický zákrok. Aby se zabránilo výskytu onemocnění, pečlivě sledujte hygienu, buďte opatrní při návštěvě společných prostor, jinak je nutná dlouhodobá léčba.

Co je mykóza?

Termín mykóza označuje onemocnění způsobené parazitickými houbami. Mohou ovlivnit nejen kůži nehty, ale i vnitřní orgány. Existují tři typy povrchových mykóz:

 • kožní onemocnění;
 • keratomykóza;
 • kandidóza

Porážka houby vnitřních orgánů se nazývá subkutánní plísňové infekce a oportunní systémové mykózy:

 • sporotrichóza;
 • mycetom;
 • chromoblastická mykóza.

Dlouho jsem nemohl najít účinný lék na nehty houby. Tolley podtsela v bazénu, nebo jinde, ale bylo to hrozné! Zkoušel jsem různé prostředky, nepomohl, rozhodl se jít k lékaři a to je to, co mi bylo doporučeno. Čtěte více …

Houba se přenáší běžnými předměty, například ručníkem. To může být "vyzvednout" chůze na mokré podlaze s bosýma nohama ve vaně nebo se snaží na boty jiných lidí. Některé typy hub lze získat dýcháním ve vzduchu, který obsahuje jeho spory. Mykóza nohou se vyskytuje při nošení nepohodlné obuvi, která neumožňuje vzduch a nedodržování hygienických předpisů.

Jak léčit mykózu

Léčebné režimy pro plísňové infekce závisí na umístění patogenu a stadiu onemocnění. Pacient, který byl diagnostikován s tímto onemocněním, by měl být připraven na dlouhou dobu systémové terapie, protože většina typů hub může být léčena po velmi dlouhou dobu. Vlastní terapie se nedoporučuje, ale předepisuje se po konzultaci s lékařem a vyšetření. Existují takové způsoby, jak se zbavit houby:

 • Pro ošetření povrchových mykóz se používají masti, krémy, séra.
 • Při infekci nehtů - masti, krémy, laky. Když je pouzdro v chodu, použijí se prostředky pro odstranění nehtové desky.
 • Při infekci sliznice - masti, krémy, tablety.
 • Pro léčbu subkutánních hub se používají tablety.

Kožní houba pilulky

Použití tablet pro léčbu plísňových infekcí je jedním z nejpopulárnějších způsobů léčby patologie. Jsou předepsány uvnitř, takže metoda má nedostatky a není vhodná pro každého. Populární tablety pro mykózu kůže a další typy lézí:

 • Flukonazol. Tato účinná látka je obsažena v léčivech jako Flukonazol, Diflucan, Flucostat, Mikosist, Forkan. Denní dávka závisí na onemocnění a může se pohybovat v rozmezí od 50 mg do 400 mg. Flukonazol je kontraindikován u dětí mladších 3 let a užívá jej s jinými antimykotiky a kojení. U těhotných žen a lidí s onemocněním jater je mykóza léčena pod lékařským dohledem.
 • Itrakonazol. Na léčivech na bázi účinné látky Orungal, Kanditral, Rumikoz, Irunin, Itrazol. Denní dávka se pohybuje v rozmezí od 50 mg do 400 mg v závislosti na typu houby. Je zakázáno užívat itrakonazol během laktace, srdečního selhání, dětí do 3 let.
 • Terbinafin. Látka je obsažena v lécích Lamisil, Terbinafin, Terbizil, Onyhon, Exifin. Tablety jsou kontraindikovány u dětí do 3 let s ledvinovou a jaterní nedostatečností, psoriázou. Průměrná cena drogy je 280 rublů za 14 kusů.

Mast

Lékárna je nyní mnoho nástrojů pro léčbu dermatologických problémů. Před použitím si pozorně přečtěte návod. Léčba mykózy kůže v celém těle, včetně chlupaté části, je vhodné provádět pomocí mastí:

 • Clotrimazol. V lékárně se tato mast prodává pod názvem Candide, Canison. Cena je k dispozici. Nelze jej používat u dětí, těhotných žen. Naneste mast by měla být 2-3 krát denně po dobu několika měsíců.
 • Nizoral Tato mast má také názvy: Mikosan a Ketokonazol. Podle recenzí má tento nástroj vysokou účinnost. Léčí se nejen kožní mykózy, ale také onychomykóza. Léčba plísňových onemocnění kůže trvá 1 měsíc, nehty - od 2.
 • Lamisil. Tato účinná látka se nachází také v Binafine, Terbizil, Miconorm. Lamisil je vhodný k použití: jednou denně aplikujte mast. Průběh léčby superficiální mykózy - od 2 týdnů.

Protiplísňové krémy

Způsob nanášení krému z masti se neliší. Rozdíl je v konzistenci léčiva, množství účinné látky. V lékárně si můžete zakoupit následující krémy z houby:

 • Fluocinolon. Látka acetonid fluocinolonu se nachází v krémech: Sinaflan, Flukort, Flunolone, Flucinar. Léčí nejen mykózy, ale také atopickou dermatitidu, lišejníky, seborrhea, kopřivku, popáleniny. Nevhodné pro děti do 2 let, ženy během kojení. Aplikujte 2-4 krát denně až do úplného uzdravení.
 • Lamisil. Krém stejného jména má stejné vlastnosti jako mast s touto účinnou látkou.

Lucky

Léčba mykózy nehtů se provádí pomocí laků, které s daným úkolem vykonávají dobrou práci. Tento typ externí terapie může být použit pro profylaxi, například před návštěvou sauny nebo vany. Běžné laky pro mykózu jsou:

 • Loceril. Aktivní složka léčiva amorolfin pomáhá s pokročilými případy v boji proti kvasinkám, plísním, dermatofytům. Délka léčby - od 4 měsíců. Průměrná cena je 2500 rublů.
 • Mikozan Tento nástroj je povolen během těhotenství a dětí od 4 let. Jeho aktivní složkou je filtrovaný extrakt žita. Mikozan je vybaven zpevňujícími vlastnostmi, obnovuje nehtovou destičku, odstraňuje plísně. Délka léčby - od 1 měsíce.
 • Batrafen. Skvělá volba pro zanedbané onemocnění nehtů. Lék má širokou škálu účinků na patogenní flóru, voní dobře. Průběh léčby je od 6 měsíců.

Sera

Snadné použití léků je sérum z houby. Dodává se v láhvi jako sprej. V lékárně si můžete zakoupit takové lokální antimykotika:

 • Xin Jia Liang. Jedná se o čínský výrobek, který má spoustu pozitivních ohlasů. Přípravek obsahuje rebarbory, kyselinu benzoovou a kyselinu octovou, chlorhexidin acetát, borneol, glycerin.
 • Mikozan Antifungální lék se vyrábí ve formě séra, které musí být aplikováno na postižené oblasti 2x denně až do úplného uzdravení.
 • Lamitel. Před použitím tohoto léku, nehty a kůže je třeba vařit, a pak zpracovány. To by mělo být prováděno dvakrát denně po dobu dvou týdnů. Cena fondů - až 200 rublů.

Prostředky pro odstranění nehtů postižených mykózou

Pokud houba "jedla" více než polovinu nehtové desky, pak je lepší ji odstranit. Pro tento účel se používají speciální masti a náplasti:

 • Onyhoplast. Mast dobře změkčí nehet. To vám umožní bezpečně odstranit.
 • Nogtivit Obsahuje čajový olej, který sterilizuje, a kyselinu stearovou, která infekci zabíjí.
 • Keratolytická omítka. Po nanesení se snadno odstraní nehtová deska.

Léčba lidových prostředků mykózy

Houbu lze vyléčit pomocí tradiční medicíny. Zde jsou některé jednoduché a účinné recepty pro komplexní terapii:

 • Acetická mast s glycerinem. Houba se nelíbí kyselému prostředí, takže lidoví léčitelé doporučují připravit mast na bázi octa. Za tímto účelem smíchejte stejné množství jablečného octa a glycerinu. Použití jako mast.
 • Bylinná koupel pro nohy. Vezměte jednu polévkovou lžíci suchého žampionu a měsíčku, nalijte vroucí vodu (1 šálek), zřeďte čistou vodou a dolijte do výsledné lázně po dobu 10 minut. Procedura dobře odstraňuje zánět, odlupování epidermy, svědění kůže. Vhodné pro děti a ženy během laktace.
 • Soda pasta. Sodu zřeďte vodou, aby se vytvořila pasta. Výsledný roztok promažte na infikovanou kůži a nehty.

Léčba mykózy laserem

Použití laseru je již dlouhou dobu zkoušeno lékařem. Snadno si poradí s hřebíkovou houbou. Podstatou procedury je jemně odstranit postiženou houbu nehtové ploténky a vystavit tkáňovému infračervenému záření, které je škodlivé pro patogen. Houba umírá a po chvíli roste hladká a krásná nehtová deska.

Chirurgické odstranění

Odstraňte nehtovou destičku s pomocí operace. Resekce nebo chirurgický zákrok k odstranění nehtu je předepsán, když konvenční prostředky používané k léčbě houby nepomáhají. K tomu dochází v případě, že nedochází k žádné léčbě, nebo když vnější léčba nemá žádný účinek. Operace se provádí v lokální anestezii. Chirurg odstraňuje nehet skalpelem a poté ošetřuje ránu antifungálními antibiotiky.

Video

Kategorie: