Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Lék No-shpa je myotropní antispasmodikum. Snižuje tón hladkých svalů, snižuje excitabilitu vnitřních orgánů, rozšiřuje cévy. Z hlediska účinnosti tento antispasmodik předčí všechny podobné léky. Lék pomáhá snížit bolest po aplikaci po 2-4 minutách.

Pilulky no-shpa

Farmakologické vlastnosti činí léčivo účinným proti antispasmodické bolesti různého původu. Lázně však ovlivňují hladké svalstvo kardiovaskulárních, urogenitálních, žlučových, gastrointestinálních systémů. Země výrobce léku - Maďarsko. K dispozici But-shpa v pilulkách nebo v ampulích s roztokem pro intramuskulární injekci. Hlavní účinnou složkou léčiva je Drotaverin hydrochlorid. Pomocné složky léčiva zahrnují:

 • monohydrát laktózy;
 • kukuřičný škrob;
 • polyvidon;
 • talek;
 • stearát hořečnatý.

Vlastnosti

Drotaverin je derivát isochinolinu, který má spasmolytický účinek na hladké svaly inhibicí enzymu FDE 4. Tato složka syntetického původu, inaktivací řetězce myosin kinázy, uvolňuje svaly. Co pomáhá Drotaverin? Látka je užitečná při léčbě nemocí, při kterých dochází k křečím gastrointestinálního traktu, a proti onemocněním zahrnujícím motorickou hyperfunkci.

Vlastnosti No-shpa zvyšují krevní oběh v tkáních, což vede k schopnosti dilatovat krevní cévy, což usnadňuje bolesti hlavy a snižuje vysokou teplotu. Lék je po perorálním a parenterálním podání zcela absorbován. 95% se váže na krevní plazmu a po prvním metabolismu se 65% dávky dostane do krevního oběhu beze změny. Drotaverin je metabolizován v játrech, částečně vylučován po 10 hodinách a plně - po 72 hodinách močí a výkalem.

Jak

Chemická struktura a farmakologické vlastnosti no-lázní jsou podobné Papaverinu, ale mají delší a výraznější účinek. Účinek léčiva je vyjádřen inhibicí vstupu hladkých svalů vápenatých iontů do buněk. To vede k expanzi koronárních cév, snížení tónu střevní motility a svalových vláken. Léčba Ne-Spa neovlivňuje centrální nervový systém a autonomní nervový systém.

Co pomáhá No-shpa

Lék je předepsán dospělým a dětem od jednoho roku k léčebným účelům. Myotropní antispasmodikum je účinné ve střevní, renální, žlučové kolice. Medicína No-shpa pomáhá s žaludečním vředem a dvanáctníkovým vředem. Antispasmodikum je schopno eliminovat křeče v děložním tónu během porodu, což výrazně snižuje jejich celkové trvání. Stále to zachází s No-shpou:

 • chronická gastroduodenitida;
 • svalové křeče vnitřních orgánů;
 • biliární dyskineze;
 • tenesmus močového měchýře;
 • syndrom postcholecystektomie;
 • spastická zácpa;
 • pylorospasmus;
 • chronická cholecystitis;
 • onemocnění ledvinového kamene;
 • křeč mozkových cév;
 • pyelitida, proktitida, spastická kolitida.

Při teplotě

Existují dva typy zvýšené teploty. Když je celé tělo horké, pak je dostatek antipyretik. Když jsou ruce a nohy studené, svalový křeč nebo křeče, k léčbě se přidají spasmolytická činidla. Aplikace No-shpa při teplotě pro děti a dospělé jako nezávislý lék je neúčinná. Lék by měl být užíván s antipyretiky a antihistaminiky.

Bolesti hlavy

Instrukce neříkají, že No-shpa pomáhá s bolestí hlavy. Nicméně, lék zvládá nespavost a únavu, pokud jsou způsobeny mačkání bolesti hlavy. Nedoporučuje se tento lék doplňovat jinými antispasmodickými léky, ale je možné ho užívat spolu s analginem, paracetamolem a dalšími léky proti bolesti. Pokud jsou bolesti hlavy neustále přítomny, pak se lék nedoporučuje aplikovat každý den, je lepší, aby specialista určil příčinu nepohodlí.

Při kašli

Kašel se vyvíjí na pozadí respiračních onemocnění. Jejich příčiny mohou být infekce virového, bakteriálního nebo plísňového původu. No-shpa, když je kašel k ničemu, protože nemá antitusické nebo expektorační účinky. Často je však kašel doprovázen křečemi a udušením, pokud je zánět lokalizován v průduškách nebo plicích. V tomto případě antispasmodik pomůže zmírnit stav. Použití léčiva bude účinné spolu s antitusickými a expektoračními léky.

Před porodem

Během těhotenství, nastávající matky musí používat tento lék dochází, když vysoký tón dělohy, která ohrožuje potrat. Ne-lázně před narozením přispívá k přípravě porodního kanálu do průchodu plodu. Předepisuje se zpravidla s takovými léky, jako je Papaverin, Buscopan, ale v jiných dávkových formách (záběry, čípky). Gynekologové tvrdí, že s antispasmodikem je porod rychlejší a snazší, a to jak pro matku, tak pro dítě.

Bolest zubů

I když instrukce neuvádějí a lékaři nikdy nepředepisovali bolest zubů No-shpa, ale v některých případech jsou pilulky účinné. Protože bolest v zubu je způsobena podrážděním nervových zakončení, je použití antispasmodik k ničemu. Nicméně, mnoho lidí si všimne snížení zubů po použití No-shpa. To je způsobeno placebovým efektem (self-hypnóza), který netrvá dlouho. Na základě výše uvedeného je lepší mít na ruce protizánětlivé činidlo, které skutečně odstraní bolest zubů až do doby, kdy můžete navštívit zubaře.

S měsíčním

Někdy ženy mají tak bolestivé období, že připomínají kontrakce. Bolest se projevuje ve svalovině, břiše a dolní části zad v průběhu menstruace, což způsobuje fyzické a psychické potíže. Shpa během menstruace však neutralizuje působení prostaglandinů, což umožňuje intenzivnější odstranění sekretů. Protože příčinou bolesti je kontrakce dělohy, antispasmodik uvolňuje zúžené děložní svaly a neutralizuje bolest. Během menstruace je přípustné pít až 6 tablet denně.

Pod tlakem

Zvýšený krevní tlak se vyskytuje na pozadí různých patologií. Pokud je tlak způsoben cévním spazmem, může být snížen antispasmodikem. Protože No-shpa má hypotenzní účinek a zlepšuje krevní oběh, dokáže snížit krevní tlak. Při použití tohoto nástroje je nutné dodržet dávkování. Nekontrolované použití No-shpa pod tlakem jej může snížit na kritická čísla.

S cystitidou

Zánět močového měchýře je běžným onemocněním a trpí ho jak děti, tak dospělí. Když pozdní léčba cystitidy postupuje a nakonec se stává chronickou. Aby se zabránilo rozvoji patologie, je nutné včas podniknout kroky. Lékaři často předepisují ne-shpa pro cystitidu jako další léčbu, která může rychle zmírnit bolest. Užívání léku odstraňuje těžkost v podbřišku a bolest v bederní oblasti. Svaly močového měchýře se uvolní ihned po aplikaci antispasmodik, což pomáhá tělu účinněji fungovat.

S kolikou

Osoba může kdykoliv pociťovat ostrou bolest způsobenou svalovým spazmem v abdominálním nebo retroperitoneálním prostoru. Smlouvy zpravidla následují jeden po druhém. V závislosti na místě může jít o renální, pankreatickou, jaterní nebo střevní koliku. Nadměrná konzumace tukových potravin, nekontrolovaný příjem alkoholu, adheze na vnitřních orgánech mohou vyvolat záchvaty. No-shpa s kolikou je jistý způsob, jak zmírnit bolest. Je třeba mít na paměti, že antispazmodikum neodstraní příčinu onemocnění. Po anestezii byste se měli okamžitě poradit s lékařem.

Pro bolest ve střevech

Bolest ve střevech není vždy spojena s jakoukoli nemocí. Mohou se objevit v důsledku dlouhodobého užívání léků, podvýživy nebo dysmotility. Hlavním rozdílem od žaludečních patologií je nezávislost bolesti na jídle. No-shpa pro bolest ve střevech pomáhá eliminovat jakékoli příznaky jakéhokoliv stupně intenzity. Dlouhotrvající bolest v břišní dutině, která se nezastaví na několik hodin - to je nebezpečný stav, kdy je naléhavá potřeba poradit se s lékařem.

S nevolností

Lidé jsou často nemocní z různých důvodů. Někdy tato podmínka přichází po nekvalitní stravě nebo přejídání. Porucha orgánů trávicího traktu je také často doprovázena takovým příznakem. Často, spolu s nevolností, člověk zažívá současně slabost, nadměrné pocení a pocit těžkosti v žaludku. Takový stav může indikovat exacerbaci cholecystitidy, gastritidy nebo elementární otravy jídlem. Ale shpa s nevolností zmírní počáteční příznaky, poskytne čas na konzultaci s gastroenterologem a určí příčinu onemocnění.

No-shpa - jak se chovat

Antispasmodika se prodávají bez lékařského předpisu, ale to neznamená, že mohou nekontrolovatelně léčit všechny nemoci. Jak užívat No-shpa a jaké jsou kontraindikace, je podrobně popsáno v návodu. Optimální dávka pro dospělé je 1-2 tablety 2-3 krát denně. Maximální denní dávka pro děti je 120 mg ve třech dávkách. Léčivo je kontraindikováno u osob se závažným jaterním, srdečním nebo renálním selháním, s hypertenzí a individuální intolerancí na složky. Analogy No-shpa:

 • Biohpa;
 • Vero-Drotaverin;
 • Drotaverine Forte;
 • NOSH-BRA;
 • Droverin;
 • Spazmonet;
 • Spazoverin;
 • Spakovin.

Během těhotenství

Když je těhotná žena registrována na předporodní klinice, lékaři často doporučují užívat No-shpa pro spastickou bolest v zažívacím traktu. Je však třeba mít na paměti, že užívání léků příliš často, zejména během laktace, se nedoporučuje, protože má při předávkování vedlejší účinky. No-shpa během těhotenství léčí křeče ledvin, střevní koliku. Můžete si vzít pilulku na bolesti hlavy, pokud je způsoben vazospazmus.

Po porodu mají kojící matky často bolesti v podbřišku, takže jednorázová dávka přípravku No-Spa nebude bolet. Velká dávka léku se dostane do mléka, což ovlivňuje zdraví dítěte. Z tohoto důvodu by měl být vstup antispasmodik před porodem a po porodu vyjednán s gynekologem. Pokud žena potřebuje podstoupit dlouhou léčebnou kúru s Drotaverinem, mělo by být toto období kojení přerušeno.

Video

Recenze

Vitaly, 43 let

Znal jsem ne shpa - z toho, co pomáhá. Manželka použila pilulku uvnitř během menstruace. V poslední době mi lékař předepsal lék jako analgetikum při léčbě cholecystitidy. Nyní mohu říci, že je to velmi mocný antispasmodik! Ale také jsem se setkal s postranní linií: poté, co jsem to vzal, tlak okamžitě klesá a cítí se silná slabost.

Natalia, 27 let

Všichni víme, pro co je No-shpa: rychle zmírňuje střevní, jaterní nebo renální koliku a také pomáhá s exacerbací gastritidy. Ale moje překvapení bylo, když mi přítel dal pilulku hlavy. Po 10 minutách zmizel jako ruka. Nevěděl jsem, že antispasmodikum se tak rychle zbaví dlouhé migrény.

Marina, 23 let

Přítelkyně doporučila No-shpa forte pít během bolestivých období. Lék jsem si koupil s lékovou formou, i když to není příliš levné. I po užití dvou pilulek bolest v břiše neodcházela - ležela půl hodiny s pekelnou bolestí, ale žádný účinek. Jsem zklamaný! Budu hledat další lék proti bolesti, který pomáhá.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: