Děti se mohou bez problémů a bez významných výdajů věnovat zábavě a oslavě. K tomu je třeba připravit roztok pro mýdlové bubliny. Ty jsou jedním z nejjednodušších, vzrušujících a zábavných zábav. Přitahuje pozornost nejen dětí, ale i dospělých. Vhodná kompozice může být rychle a v libovolném objemu. Existuje mnoho způsobů, jak ji připravit, ale v každém případě byste měli striktně dodržovat určitá doporučení, aby koule snadno foukaly, byly velké a na pár vteřin nepraskly.

Jak udělat mýdlové bubliny doma

Chcete-li malé a velké mýdlové bubliny doma, v závislosti na receptu, budete potřebovat vodu, mýdlo, cukr, glycerin a některé další složky. Téměř všechny z nich jsou prodávány v obchodě, pokud není třeba koupit glycerin v lékárně. Tato komponenta je ukotvena, protože s ním budou stěny kuliček odolnější. Při správné přípravě a optimálním složení se dokonce odrazí od prstů.

Kromě glycerinu lze jako fixační prostředek použít cukrový sirup nebo želatinu. Odborníci, kteří organizují mýdlo, doporučují pro přípravu kompozice použít prací prášek s čpavkem nebo polyvinylalkoholem. Je třeba zdůraznit, že domácí mýdlové bubliny s glycerinem budou odolnější než ty, které lze zakoupit v obchodě.

Doporučení a tipy

Poté, co jste se rozhodli překvapit své dítě na dovolenou nebo na běžný den a učinit z něj řešení pro mýdlové bubliny, nejprve připravte vhodnou vodu. Pro přípravu kompozice je lepší použít lahvovou nebo vařenou vodu, tj. instalatérské práce pro tento účel nebude fungovat . Dobrou možností je destilovaná nesycená voda. Chcete-li vytvořit kvalitní řešení, z něhož můžete sfouknout dlouhotrvající kuličky různého objemu, je třeba vzít v úvahu další doporučení:

 • Při volbě mýdla, mycího prostředku nebo prášku dávejte pozor na složení výrobku. Čím méně parfémových přísad a barviv v nástroji, tím lepší kvalita mýdlových koulí bude.
 • Glycerin, stejně jako cukr, ovlivňuje hustotu média a sílu foukaných kuliček. Z tohoto důvodu byste neměli tuto součást zneužít, jinak bude řešení příliš husté a bude obtížné foukat bubliny.
 • Mýdlové kuličky, které jsou získány z méně hustého roztoku, se neliší v síle (tj. Rychleji prasknou), ale je mnohem snazší je vyhodit. Toto složení je nejvhodnější pro děti.
 • Použijte teplou nebo horkou vodu, ale ne vařící vodu.
 • Při přípravě musí být složky smíchány se střední intenzitou tak, aby byla pěna na minimu. Toto pravidlo je klíčem k úspěchu přípravy složení domu.
 • Je-li to možné, ochlaďte a uchovávejte hotovou kompozici v chladničce po dobu 1-2 dnů.
 • Směs musí trvat na povrchu pevné mýdlové fólie bez bublin a pěny. Ten může být odstraněn nezávisle nebo počkat, až zmizí sám. Chlazení kapaliny je nejjednodušší způsob, jak se zbavit nežádoucí pěny.
 • Je-li potravinářské barvivo rozpuštěno v mýdlové bázi, je možné vytvořit vícebarevné bubliny. Aby se koule různých barev mohly otáčet současně, je doporučeno rozdělit pěnu do různých lahví a do každé z nich přidat vlastní barvu.
 • Doporučuje se foukat mýdlové kuličky pomalu a rovnoměrně, jinak se film rychle roztrhne.
 • Vzduch a prach ve vzduchu mají negativní vliv na mýdlové bubliny. Pomocník pro ně je považován za vysokou vlhkost.

Co určuje kvalitu bublin

Chcete-li získat kvalitní a dlouhotrvající mýdlové kuličky, musíte použít pouze osvědčené komponenty. Například téměř ve všech receptech se jako základ používá detergent jako „Fae“ - byl testován v praxi. Současně můžete použít i jiné vhodné produkty. Zvláštní význam má míra míchání, na které závisí množství vyrobené pěny - měla by být co nejnižší. Kvalita bublin závisí i na nástrojích, které se používají k foukání.

Podíl složek pro výrobu mýdla

Při přípravě bublin s glycerinem, cukrem a dalšími složkami vyberte odpovídající poměr. Chcete-li to provést, přečtěte si tabulku:

Voda (destilovaná)

Mýdlová základna

Glycerin

Cukr

Želatina

Prášek do pečiva

Obří bubliny

8

2

1.5

0, 5

0, 5

-

Směs cukru

12

2

1

1

-

0, 2

Směs bez cukru

6

2

1

-

-

-

Složení a bezpečnostní předpisy

Pokud do kompozice vložíte více glycerinu a naopak, můžete vytvořit krásné a nepraskavé mýdlové bubliny. Je velmi důležité používat pouze bezpečné přísady, zejména pokud je směs připravena pro malé dítě. Například si můžete vzít dětský šampon, který neobsahuje žádné škodlivé složky, na bázi mýdla. Dále zvažte následující bezpečnostní pravidla:

 • při práci s kompozicí musíte být opatrní, aby se nedostal do nosu, úst a očí;
 • pokud se do očí dostanou postříkání bublinkami, důkladně je opláchněte čistou vodou;
 • foukat mýdlo koule potřebují ve směru, kde nejsou lidé a zvířata;
 • pokud je roztok připraven pro dítě, pak se ujistěte, že ho neochutná;
 • Po přípravě roztoku a experimentování s nafukováním balónkem si umyjte ruce pod tekoucí vodou.

Bublina recept doma

Dnes existuje mnoho receptů, které vám umožní připravit řešení pro vytváření bublin v čase a za nízkou cenu. Může to být klasický recept s mýdlem, glycerinem a saponátem, z pracích prostředků atd. Někdy se při přípravě roztoku na bázi mýdla přidává cukr. Můžete zkontrolovat kvalitu hotového složení mýdlových bublin takto: nafoukněte míč a dotkněte se ho prstem ponořeným do pěny. Pokud se ukáže, že je špatná a praskla, přidejte mýdlo a několik kapek cukrového sirupu nebo glycerinu.

Klasický recept z mýdla

Relativně jednoduchý, ale běžný recept. K přípravě kompozice podle něj potřebujete pouze tři složky:

 • voda - 500 ml;
 • domácí nebo glycerinové mýdlo bez barviv, příchutí - 50 g;
 • glycerin - 2 lžíce.

Sklenici s poslední složkou lze zakoupit v téměř každé lékárně. Pokyny pro vytvoření řešení:

 1. Chcete-li začít sekat mýdlo. Toho lze dosáhnout jemným rozřezáním této složky nebo třením na rošt vhodné velikosti.
 2. Rozdrcené mýdlo přeneste do nádoby, naplňte horkou vodou a míchejte, dokud se nerozpustí.
 3. Pokud se mýdlo nerozpouští dobře, pak nejprve vodu mírně převařte a přitom ji neustále míchejte. Přiveďte roztok do varu by neměl být.
 4. V případě potřeby roztok protáhněte přes tenkovrstvou. Po tom, přidejte pár lžíce glycerinu na téměř hotové složení.

S glycerinem

Chcete-li připravit kompozici pro bubliny doma, můžete si vzít trochu více glycerinu ve srovnání s předchozím receptem. Namísto mýdla připravte prací prostředek Fairy. Počet požadovaných komponent je pouze tři, takže tento recept je jedním z nejjednodušších:

 • měkká voda (destilovaná, rozmrazená, vařená) - 300 ml;
 • detergent "Fae" - 100 ml;
 • glycerin - 50 ml.

V dostatečném předstihu můžete najít vhodnou nádobu pro přípravu mýdlové kapaliny doma. Může to být například malé praní. Fáze:

 1. Naplňte mísu teplou vodou v požadovaném množství, ale dodržujte přísný poměr uvedený v seznamu složek. To znamená, že pokud je 900 ml, pak zbývající složky by měly být také 3x více.
 2. Dále nalijte "Fae" a přidejte glycerin. Směs jemně promíchejte, ale snažte se nezvedat pěnu.
 3. Před použitím nechte den vyluhovat v chladničce.

Od mycího prostředku

Relativně jednoduchý a cenově dostupný recept, všechny komponenty, pro které lze nalézt téměř v každé kuchyni. V tomto případě nemusíte čekat na roztavení mýdla. Chcete-li povzbudit sebe a své děti, použijte následující součásti:

 • voda - 400 ml;
 • nástroj na nádobí - 100 ml;
 • bílý cukr - 2 lžičky.

Zvažte, že se doporučuje užívat obvyklou kapalinu pro nádobí, která neobsahuje vůně a barviva. Výrobky pro myčky v tomto případě nebudou fungovat. Pokyny pro domácí vaření:

 1. Nejdříve je třeba rozpustit v teplé vodě, cukru a mycím prostředku.
 2. Poté pečlivě umístěte všechny přísady, dokud nezískáte více či méně homogenní směs. Všechno, řešení je připraveno - můžete foukat mýdlové kuličky.

Mýdlové bubliny pro děti

Často se stává, že během hry padají do očí kapičky bublin. A pak je zábava nahrazena výkřiky a křikem dítěte. Řešením situace bude příprava roztoku s přidáním měkkého dětského šamponu. Pokud se dostane do kontaktu se sliznicemi, tato tekutina nezpůsobí těžké pálení a bolest - je neškodná pro pokožku dítěte, nepřispívá k zánětu a vzniku alergií . Pro přípravu takové kompozice doma budete potřebovat:

 • voda - 500 ml;
 • dětský šampon - 200-250 ml;
 • granulovaný cukr - 3 lžíce.

Proces vaření doma je poměrně jednoduchý. Skládá se z několika fází:

 1. Šampon se rozpustí v požadovaném množství teplé vody a výsledná kapalina se nechá trochu vařit. Chcete-li to udělat, nechte jej v noci nebo lépe na jeden den.
 2. Poté zbývá přidávat granulovaný cukr do kapaliny mýdlové bubliny a vše důkladně promíchat.
 3. Další opatření nejsou nutná, protože roztok je téměř okamžitě připraven k použití.

Existuje ještě jednodušší recept, díky kterému bude dětství vašeho dítěte nasyceno krásnými bublinkami. Budete potřebovat dětskou pěnu z kolekce Little Fairy. 30 g produktu se smísí se 100 g vyčištěné vody. Takový recept na vytváření kuliček doma je ideální v tom, že je možné vytvořit kompozici v souladu s ní téměř okamžitě.

Z pracího prášku

Tento recept se liší od ostatních v tom, že může trvat několik dní, než připraví kvalitní řešení. Z tohoto důvodu, pokud chcete potěšit své dítě dnes, tato možnost tvorby kapaliny pro vytváření bublin určitě nebude pracovat pro vás. Z ingrediencí, které budete potřebovat:

 • voda - 300 ml;
 • glycerin - 100 ml;
 • amoniak - 8-10 kapek;
 • prací prášek - 20-25 g.

Pokud si myslíte o výběru pracího prášku, pak dávejte přednost osvědčené možnosti, které často používáte. Pokud je to možné, vyberte si kvalitní a bezpečné pro zdravotnické produkty. Pokyny pro přípravu kompozice doma zahrnují následující kroky:

 1. Naplňte vhodnou nádobu horkou vodou. Přidejte tam promývací prášek a vše důkladně promíchejte, dokud se úplně nerozpustí.
 2. Poté odešlete zbytek složek do stejné nádoby. Mýdlový roztok promíchejte, nechte vyluhovat dva dny.
 3. Na konci semestru je nutné kapalinu přefiltrovat a pak ji poslat na několik hodin do chladničky, nebo lépe na celou noc. Poté bude roztok připraven k použití.

Neprasklé cukrové bubliny

Chcete-li non-prasknutí mýdlo koule, budete muset doplnit obvyklý seznam složek s cukrem. Pro přípravu kapaliny připravte:

 • voda - 800 ml;
 • glycerin - 350-500 ml;
 • prací mýdlo - 200 g;
 • cukr - 80 g

Nejprve připravte mýdlo. Budete muset tuto složku rozetřít na vhodném struhadle a výsledné hobliny nalít horkou vodou. Další:

 1. Kapalinu důkladně promíchejte, dokud se mýdlo úplně nerozpustí ve vodě.
 2. Dále přidejte do výsledné směsi glycerin, cukr. Důkladně promíchejte.
 3. Výsledkem je řešení, které může být použito nejen k vytvoření silných kuliček, ale i různých kudrnatých bublin, například jejich vyfouknutím do hladké roviny stolu.

Také se snaží držet se více originální recept, který zahrnuje kukuřičný sirup - tato složka může být nahrazena podle potřeby s cukrem nebo glycerinem. Pro domácí vaření budete potřebovat vodu (600 ml), šampon nebo mycí prostředek (200 ml) a 70-80 ml kukuřičného sirupu. Vše, co je potřeba, je přidat sirup, šampon do vody, a pak smíchat všechny složky. Pokud se kuličky nafouknou trochu tvrději, přidejte do kapaliny trochu vody.

Odolné obří bubliny

Pokud chcete z roztoku vyrobit nejen velké, ale i pevné kuličky, pak si želatinu zakupte předem. Výsledné řešení může být použito k uspořádání přehlídky mýdlových bublin, které lze často vidět na narozeninách, svatbách a jiných slavnostních akcích. Takovou přehlídku je možné zařídit v jakýkoliv běžný den pro děti i pro přátele. Aby se mýdlové bubliny doma, budete potřebovat následující složky: \ t

 • voda - 800 ml;
 • mycí prostředek - 200 ml;
 • glycerin - 150 ml;
 • granulovaný cukr - 50 g;
 • želatina - 1 sáček (30-40 g).

Je lepší připravit kapalinu pro tvorbu obřích bublin v široké pánvi. Po přípravě kompozice není nutné sfouknout kuličky, stačí jen ponořit obruč nebo velký rám z pružného materiálu do kapaliny a pak jemně vytáhnout obří bubliny. Zpočátku je nepravděpodobné, že bude možné vytvořit opravdu velké, krásné míčky, ale s trochou praxe a budete schopni ohromit své blízké a přátele. Postupné pokyny:

 1. Nejprve připravte želatinu. Tuto složku namočte do malého množství vody v souladu s pokyny na obalu. Nechte nabobtnat a pak kmen.
 2. Připravenou želatinu smíchejte s cukrem. Směs roztavte, ale nepřiveďte ji do varu. To lze provést v mikrovlnné troubě nebo ve vodní lázni.
 3. Želatinová směs s cukrem, přidejte do 800 ml teplé vody. Posílejte všechny ostatní ingredience.
 4. Nakonec zbývá vše důkladně promíchat.

Podívejte se na další recept na přípravu kapaliny, abyste vytvořili obří, trvanlivé bubliny. Budete muset míchat mezi nimi glycerin, gel, mycí prostředek. Poté přidejte destilovanou vodu (horkou) a promíchejte všechny přísady, přičemž dbejte na to, abyste nevytvořili pěnu. Z takového roztoku budou získány "přeživitelné" kuličky, které se při kontaktu s vodou neroztrhnou. Složky:

 • destilovaná voda - 0, 8 l;
 • silný prostředek na mytí nádobí - 0, 2 l;
 • gel-lubrikant bez nečistot - 0, 1 l;
 • glycerin - 0, 1 l.

Jak a co vyhodit mýdlové bubliny

Pokud vyrobíte kuličky z tekutin na bázi mýdla na čerstvém vzduchu, pak se připravte na to, že konečný výsledek bude záviset na počasí. Prach a silný vítr jsou skutečnými nepřáteli takových míčků. Kromě toho byste neměli nechat je na horkém a suchém dni, kdy teplota vzduchu dosáhne 25 stupňů a více. Vysoká vlhkost se v této věci stává skutečným pomocníkem. Nejlepších výsledků lze dosáhnout ráno nebo večer po zalévání trávníku nebo deště.

Když doma foukáte bubliny, snažte se vyhnout silným průvanům. V interiéru by neměly být prašné, suché, horké. Zvažte, že koule při prasknutí zanechávají stopy na nábytku, linoleu a parketách . K jejich vytvoření se používají různé nástroje - některé dokonce používají speciální generátory. Cenově dostupné a levné řešení je tovární dmychadlo. Příslušná zařízení si můžete sami vytvořit sami:

 • Vynikající možností by byl vodič, který chcete otočit smyčkou.
 • Vhodnou alternativou je sláma nebo koktejlová trubka. Aby byly kuličky větší, proveďte několik podélných řezů na konci trubky.
 • Někteří milenci používají plastovou láhev, ve které musíte odříznout dno, nebo kudrnaté formy, určené pro test.
 • Nemáte-li po ruce žádná zařízení, můžete spustit míče prsty. Za tím účelem složte palec a ukazováček do prstence.
 • K vyfukování obřích kuliček použijte smyčkové zařízení, které se skládá ze dvou tyčinek. Ty jsou navzájem spojeny a tvoří smyčku. Laná se nejprve ponoří do kapaliny. Po tom, oni jsou chováni kolem a dělat s jejich pomocí pohybu v horizontální nebo vertikální rovině.

Video

Kategorie: