Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Nohy většiny lidí, kteří každý den musí stát a chodit hodně, jsou vystaveni velkému stresu a napětí. Nákup nekvalitních bot je také zdraví škodlivý - nohy začínají bolet, únava a těžkost se objevují. Z tohoto důvodu bude znalost, jak si vybrat ortopedickou stélku, užitečná pro každého, kdo se stará o své zdraví. Tato zařízení jsou zvláště užitečná pro lidi, kteří trpí plochými nohami nebo podpatky. Ortopedické vložky se doporučují pro sportovce - tělesná námaha negativně ovlivňuje chodidla.

Proč potřebujeme ortopedické vložky

Funkční role ortopedických vložek je chránit lidské nohy před nadměrným zatížením. Lidé v průměru denně berou od tří do šesti tisíc kroků, což nemůže mít negativní vliv na zdraví nohou. Hlavními rizikovými skupinami jsou děti, těhotné ženy, sportovci, stejně jako ti, kteří musí každý den stát dlouho: lékaři, bezpečnostní pracovníci nebo obchodníci. Správně vybrané podpěry oblouku pomohou zabránit:

 • unavené nohy;
 • zatížení na páteři;
 • tvorba kalusu;
 • snížení citlivosti kůže.

Typy stélek z plochých chodidel

Na policích lékáren a ortopedických obchodů je možné se setkat se dvěma typy vložek: lékařskou nebo sportovní. Každá z těchto insteps má své vlastní charakteristické rysy: sportovní vložky jsou více pravděpodobné, že k prevenci a prevenci onemocnění nohou, a lékařské přímo k obnovení fyziologické polohy nohou.

Sport

Tyto ortopedické vložky jsou používány většinou sportovců na světě. Při jejich aplikaci se výrazně zlepšují podpůrné a pružinové funkce nohou, snižuje se riziko poranění a zvyšuje se vytrvalost. Díky své konstrukci mají sportovní ortopedické vložky schopnost zajistit stabilizaci kotníkového kloubu a všech částí nohy díky rovnoměrnému rozložení výsledného zatížení během cvičení.

Léčivé

Existuje řada onemocnění, při nichž lékaři doporučují nosit terapeutické vložky. Podrážka chodidla každé osoby má své vlastní anatomické rysy, takže odborníci nedoporučují nákup standardních nártů v obchodě. V závislosti na onemocnění a struktuře nohou lékaři vybírají pro každého pacienta osobní opravné vložky.

Jak si vybrat ortopedické vložky

Je nutné zvolit podpěrné podpěry v závislosti na problémech spojených s onemocněním chodidel. Pro přesnou diagnózu byste se měli poradit se svým lékařem a poté buď zakoupit standardní vložky v lékárně, nebo si je objednat podle individuálních vlastností nohou v ortopedickém salonu. Poslední možností je nejlepší - účinnost léčby pro osobní výběr je mnohem vyšší.

Pro ošetření

Spolu s obvyklou plochou nohou se může vyvinout valgusova deformita nebo patní ostruhy a děti mohou mít často i pupeny. Pokud tyto nepříjemné nemoci nejsou léčeny, pak je pravděpodobnost problémů s páteří / klouby. S určitými znalostmi můžete nezávisle na sobě získat potřebné podpěrné podpěry pro nošení se zvláštním onemocněním chodidel, aniž byste se museli uchylovat k nákladným individuálním výrobám.

S plochými nohami

Tato choroba je jednou z nejrozšířenějších na světě, trpí jí 60-70 procent světové populace. Vyskytuje se v důsledku oslabení svalů nohou s častou chůzí. V závislosti na typu plochého nože jsou vybrány speciální podpěry nártu:

 1. Příčný. V případě takovéto ploché nohy by měly mít podpěry nártu korektor paty a rozdělovač válců. Vložka slouží k nápravě příčného oblouku chodidla.
 2. Podélné. Ortopedické vložky pro ploché nohy tohoto typu by měly mít speciální klíny, které mění úhel nohy v botě. Hlavním znakem je předem určená výška podpory klenby pro korekci podélného oblouku svalů chodidel.

S deformací valgus

Hlavním rysem tohoto onemocnění je tvorba bolestivého růstu na základně palce. S deformací plochého valgusu noha získává oblouk ve tvaru písmene x v důsledku postupné inverze prstů a pat. Léčbu takové nemoci není snadné, ale při použití speciálních vložek do bot v kombinaci s masážemi a gymnastikou je proces výrazně zrychlen. Podpěry jsou instalovány na dvou místech (na patě a na prstech), což pomáhá současně korigovat směr korekce.

S podpatky ostruhy

Vyléčení patních výběžků je velmi obtížné a zdlouhavé cvičení. Důležitou roli v tomto procesu hraje vykládání nohy, které se dosahuje pomocí speciálních podpěr (paty). Vložky s podpatkem podpatku pomáhají chodidlům ve správné poloze a jsou jakýmsi korzetem. Moderní patní podušky jsou převážně vyrobeny ze silikonu a jsou připevněny k botě pomocí přiloženého lepidla s protiskluzovým povlakem. Výhody použití vložek a podložek:

 • snížit zatížení chodidla;
 • zlepšení krevního oběhu;
 • zabránit únavě;
 • mají prevenci nemocí kloubů a páteře;
 • upevněte oblouky nohy ve správné poloze.

Pro dospělé

V závislosti na patologii se stélky pro dospělé liší, což je zřejmé z následující tabulky:

Zobrazit vložky Charakteristiky a účel
VP-1 a VP-2Speciální stélka pro ploché nohy s nártem paty pro korekci a ošetření podélného oblouku nohy
VP-3Používá se k léčbě torze nohy, vyznačuje se speciálním pronátorem pod přední částí chodidla.
VP-6Univerzální korekční vložky, určené speciálně pro korekci dvou oblouků nohy, mají několik vrubů
VP-7Vložky určené k tomu, aby se zbavily clubfoot a zkrátily nohu způsobenou nošením paty jsou vybaveny pronator podél celého okraje nohy.
VP-10Podpůrné podpěry se speciálními drážkami pro korekci plochých nohou, odstranění kuřích a mozolů

Pro děti

Před nástupem samotné choroby by měly být použity speciální podpěry pro nárt na ploché nohy nebo kosolapiya pro děti. Vzhledem k tomu, že noha dítěte je tvořena až pět let, je lepší předcházet onemocnění než léčit později. Základní požadavky na dětské instepsy: lehkost, trvanlivost. Neměly by se cítit, když se dítě pohybuje, přiblížit se k botě pro správný vývoj pohybového aparátu dítěte. Můžete si koupit dětské vložky, které zahrnují vložku s hliníkovou fólií - chrání křehké nohy dětí v zimě před zimou.

Zjistěte, co je u dětí plochá, jak ji léčit a do jaké míry má nemoc.

Video: typy ortopedických vložek, jejich popis a účel, jak zvolit ortopedické vložky

Každý speciální instep vyvinutý pro léčbu onemocnění plochých a jiných nohou má své vlastní vlastnosti. Před volbou ortopedických vložek je nutné pochopit jejich typy a účel. Pravé podepření musí plně odpovídat fyziologickým vlastnostem pohybového aparátu každé osoby. Můžete se dozvědět o těchto a dalších pravidlech pro výběr ortopedických vložek sledováním vzdělávacího videa.

Recenze

Vadim, 32 let: Od dětství jsem trpěl plochými nohami - kvůli tomu jsem nebyl ani povolán k vojenské službě. Při dlouhé chůzi se nohy často zraní a na konci dne začnou bobtnat. Po několika měsících používání speciálních vložek se můj stav zlepšil - nezbavil jsem se plochých nohou, ale nepříjemné pocity z dlouhých procházek zmizely.

Marina, 28 let: Moje dítě ve věku dvou let mělo první příznaky ploutve. Lékař předepisoval ortopedické vložky pro děti, které při prvním použití užívají nezbytnou formu pro korekci. Rozhodli jsme se pro model ORTO Fun. Po dlouhém nošení jsme se od lékaře dozvěděli, že se noha začala vyvíjet normálně a zakřivení zmizelo. Radím všem.

Victor, 24 let: Do atletiky jsem se zapojil čtyři roky a od začátku používám sportovní ortopedické vložky. Pomáhají chránit nohy před poškozením a zabraňují rozvoji plochých nohou. Já, stejně jako všichni atleti, jsem si na objednávku objednal individuálně. Je lepší utrácet peníze jednou a vyrábět kvalitní opravné vložky, než léčit nepříjemné nemoci.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: