Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Je známo, že k ochraně proti škodlivým přírodním faktorům se používají různé vodotěsné materiály: srážení, vlhkost. Tekuté sklo má mnoho výhod oproti jiným kompozicím, z nichž jedním je jeho univerzálnost při použití.

Co je to tekuté sklo

Látka obsahuje křemičitany draselné a sodné. Tekuté sklo je podobné kancelářskému lepidlu, s rozdílem v drobných detailech (hydroizolace obsahuje modifikátory, které zvyšují určité vlastnosti látky). Tekutá hydroizolace betonu je modifikátorem, který zlepšuje jeho pevnostní vlastnosti, zabraňuje absorpci vody. V moderní výstavbě se látka používá pro:

 • ochrana před vlhkostí omítaných povrchů roztokem cementu (zatímco sklo se nanáší v několika vrstvách a vyplňuje póry betonu);
 • příprava cementové malty pro úpravu bazénů, ochrana před vlhkostí různých spojů (směs získává hydroizolační vlastnosti a rychleji tuhne);
 • modifikace různých typů betonu (po sušení se tento materiál stává velmi trvanlivým a má vynikající hydroizolační vlastnosti).

Složení a vlastnosti tekutého skla

Při výrobě látek používajících stejné prvky jako při výrobě obyčejného skla: křemičitany sodné a draselné. Kromě podobného složení předpokládají materiály přibližně stejný výrobní proces. V tomto případě existují dva způsoby, jak vytvořit tekuté sklo pro hydroizolaci:

 1. Tavení písku a jedlé sody za působení vysokých teplot.
 2. Vystavení draslíku, lithia a sodíku materiálu obsahujícímu oxid křemičitý. V tomto případě je látka vystavena stálému ohřevu.

Jak se provádí hydroizolace tekutým sklem

Před provedením jakékoliv hydroizolační práce je pro aplikaci ochranného materiálu nutná kvalitní povrchová úprava. Jakákoli nečistota nebo prach nedovolí, aby látka přilnula k ošetřovanému povrchu. Dále se provádí hydroizolace v následujícím pořadí:

 1. Na povrch konstrukce se nanese impregnace válečkem / kartáčem.
 2. Druhým zpracováním materiálu by mělo být půl hodiny po prvním postupu. Při použití hydroizolace je nesmírně důležité nedělat mezery. Musíte se snažit pokrýt cement nebo dřevo co nejrovnoměrněji.
 3. Poté, co potřebujete připravit ochrannou vrstvu. Za tímto účelem stojí za to vyrobit obvyklou cementovou maltu pro omítky a poté ji ředit tekutým sklem ve stejném poměru. Vzhledem k tomu, že tato směs rychle schne, zředí se a aplikuje, měla by být velmi rychle a v malých porcích. Naneste omítku na zeď nebo podlahu je lepší pomocí špachtle.
 4. Poslední fáze je oteplování. K tomuto účelu použijte jakýkoliv dostupný materiál: pěna, čedičovou vlnu atd.

Jak používat tekuté sklo pro hydroizolaci

Navzdory vzniku řady moderních hydroizolačních materiálů se kapalné sklo stále aktivně využívá k ochraně studní, bazénů, krbů, kamen, stěn, podlah, dřevěných konstrukcí. Pokyny pro práci s tímto materiálem jsou velmi jednoduché, ale měli byste vědět, jak připravit a bezpečně aplikovat řešení. Tekuté sklo pro hydroizolaci lze v závislosti na typu práce použít různými způsoby.

Tekutý hydroizolační základ

Levným a jednoduchým způsobem ochrany základu před vlhkostí je použití tekutého skla. Tato látka se získá smícháním roztoku slané vody se sodou a křemenným pískem. Roztok se kalcinuje za vzniku ve vodě rozpustných krystalů křemičitanu vápenatého a sodíku. Výsledná surovina je rozpustná ve vodě, je důležité vzít v úvahu proporce pro dosažení požadované tloušťky.

Tekuté sklo pro podlahu a podklad se aplikuje, když je použití jiných roztoků nevýhodné. Vrstva křemičitanu sodného nemůže působit jako samostatný hydroizolační prostředek, ale při interakci s cementem vyplňuje póry silného materiálu a tvoří tenkou ochrannou vrstvu, která je odolná vůči vlhkosti a vodě. Často se používá takové řešení pro podlahové potěry. Jak pracovat s tekutým sklem:

 • povrch vyžadující hydroizolaci, očištěný od mastných skvrn, nečistot;
 • beton jemně kartáčovaný, otevírající póry materiálu;
 • struktura je pokryta hotovou kompozicí ve vrstvách, s použitím širokého kartáče (celkem jsou zapotřebí 3 vrstvy, rozteč při aplikaci je půl hodiny nebo více);
 • povrch základu je vysušen, po kterém můžete začít hydroizolaci rolí / lepení.

Pokrytí skleněným suterénem a podkrovím

Zpracování kapalného skla v prostorách, jako jsou sklepy nebo sklepy, je obdobné procesu silikátování betonových konstrukcí. Vzhledem k tomu, že tento materiál má vysoký stupeň ochrany proti vodě, může být použit jak uvnitř budovy, tak i z ulice. Současně bude i značná spotřeba skla levná, protože materiál má relativně nízkou cenu. Hydroizolační práce jsou rychlé a životnost ochranné vrstvy je velmi dlouhá.

Tekuté sklo pro dřevo a beton poskytuje povrchu, který má být ošetřen, vynikajícími hydroizolačními vlastnostmi a díky krystalové struktuře kompozice zůstává dlouhodobě parotěsný. Při provádění vnitřních prací se do cementového roztoku přidá sklo. K přípravě takové směsi potřebujete až 10 litrů cementové směsi a pouze 1 litr hydroinsolantu. Vnější práce vyžadují přípravu jiného materiálu: písku, cementu a vodního skla se berou v poměru 3: 3: 8. V tomto případě by voda neměla překročit 25% celkové hmotnosti roztoku.

Úprava bazénů nebo studní z tekutého skla

Hydroizolace studní a bazénů - povinné opatření. Tyto konstrukce jsou zpravidla vyráběny z betonových prvků. Kromě toho se jejich spoje bez řádného ošetření postupně rozpadnou působením vody nebo kolísáním teploty. Výsledkem je, že bazén / studna začne proudit. Tekuté sklo pro hydroizolaci může spolehlivě chránit konstrukci před zničením a výrazně prodloužit její životnost. Jak ošetřit bazén nebo studnu hydroizolací:

 • očistit povrch konstrukce od všech vrstev;
 • roztok se míchá smícháním tekutého skla s cementem a jemným pískem (8: 3: 3);
 • Švy spracujte pomocí připravené směsi pomocí špachtle nebo použijte lano nasáklé touto směsí (stačí, když je kladivo zatlačíte do drážek);
 • zakryjte konstrukci pomocí štětce.

Jak si vybrat tekuté sklo pro hydroizolaci

Navzdory velkému počtu výrobců, kteří nabízejí tekuté sklo, není rozdíl v jeho složení, takže volba konkrétní značky je osobní záležitostí každého zákazníka. Nemyslete si, že čím dražší materiál, tím lépe, protože všechny navržené směsi pro hydroizolaci mají podobné vlastnosti. Volba by tedy měla být založena pouze na typu skla, kterým je draslík a sodík. Navíc, každý typ má určité rovnocenné výhody a nevýhody. Kdy vybrat konkrétní nástroj:

 • Složení sodíku je ideální pro zpracování stavebních předmětů;
 • draselná směs se používá pro základ a podlahu, protože je více viskózní.

Ceny za hydroizolační služby tekutého skla

Náklady na vykonanou práci se liší v závislosti na použitých materiálech, složitosti / objemu práce, najatém týmu. Minimální cena za službu je 200-300 rublů za 1 m2. m ošetřený povrch. Hydroizolační kompozice je možné zakoupit v internetovém obchodě, kde si objednáte zásilku. Kromě toho můžete kontaktovat za tímto účelem v každém obchodě s hardwarem. Orientační ceny hydroizolace jsou uvedeny v tabulce.

Obchodní značka

Objem balení

Cena

Aqua dobře

15 kg

460 rublů

Optimista

15 kg

550 rublů

Profilux

10 l

650 rublů

VGT

15 kg

800 rublů

Brosex

14 kg

500-550 rublů

Video: aplikace tekutého skla pro hydroizolaci

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: