Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Callanetics je hladká a klidná gymnastika se statickým zatížením. Cvičení jsou vysoce účinná, protože přispívají ke zpřísnění svalů, rychlé hubnutí, takže u žen je populární kallanetika pro hubnutí. Cvičení aktivují nejen procesy spalování tuků v těle, ale také způsobují, že se imunitní systém třese. Díky harmonické rovnováze tréninku člověk vytváří rovnováhu mezi myslí a tělem, je rozvíjena koncentrace, získá se vynikající fyzická forma.

Je callanetika účinná pro hubnutí?

Víme, že k tomu, abyste zhubli a dosáhli dokonalé postavy, musíte udělat fitness nebo aerobik, dodržovat speciální dietu. Energetická zátěž však není vhodná pro každého, takže callanetika je považována za požadovanou přípravu. Je navržen tak, aby všechny svaly byly současně vystaveny stresu. Do jisté míry se callanetika nazývá gymnastika a efektivita výcviku ji překonává: v hodině nepřetržitého cvičení ztrácí dívka nejméně 300 kalorií. Pravidelně děláme callanetiku, je snadné dosáhnout takových výsledků:

 • Snižte objem těla.
 • Obnovení metabolismu.
 • Posílit svaly, přivést je do tónu.
 • Ztratit ty kilá.
 • Naučte se ovládat tělo.
 • Zlepšit držení těla.
 • Zvládněte správné dýchání.

Non-síla natahování mozoly dokonale přizpůsobit tvar, umožní vám získat pružnost problémové oblasti a zhubnout. Sportovci někdy nazývají kallanetickou gymnastiku nepohodlnými pózy, a to je pochopitelné, protože v průběhu výcviku jsou takové postoje přijímány tak, že i jógové jógy budou závidět, což se kdysi stalo základem callanetiky. Nicméně, tyto pózy dávají svalům tón a tvar nádherné formy. Účinnost callanetiky spočívá v následujících ukazatelích:

 • Aby bylo možné zhubnout, nemusíte chodit do posilovny a platit osobní trenér.
 • Neexistují žádné ostré cvičení a skoky, které by mohly vést ke zraněním.
 • Účinek úbytku hmotnosti je dosažen díky statickému zatížení svalu a jeho metabolismu. Pokud porovnáme s cyklickým zatížením, pak je tato metoda mnohem efektivnější.
 • Díky těmto cvičením se nezvyšuje svalová hmota a proces spalování kalorií (ztráta hmotnosti) není méně účinný než u aktivních zátěží.
 • Komplex cviků není určen pouze pro hubnutí, ale také pro cvičení, posilování svalů paží, nohou, břicha, hýždí, ramen, boků a všech hřbetních svalů.

Cvičení callanetics pro hubnutí

Callanetics založil americký klan. V 60 letech má postavu, kterou by záviděla řada mladých žen. Callan říká, že po nepřetržitých 10 hodinách tréninku každá žena okamžitě zhubne a bude vypadat o 8 let mladší než její roky, protože metabolismus je urychlen díky aktivitě svalové hmoty. K. Pinkney doporučuje dělat callanetiku nejméně hodinu třikrát týdně. Podle ní bude první výsledek s takovou pravidelností viditelný po třech týdnech, během tohoto období se počet tréninků sníží na dva.

Callanetics pro hubnutí bude efektivní, pokud každý výkon se provádí 50 až 100 krát. Je nutné udělat zastávky, ale poloha těla nemůže být změněna - svaly musí pracovat ve statickém režimu. Když jsou aktivovány a napjaté, tělo intenzivně dodává kyslík, v důsledku čehož v nich dochází k oxidačním procesům, které tvoří energii, která urychluje všechny metabolické procesy v těle. Příklady cvičení pro hubnutí břicha, hýždí a stehen s fixací na fotografii jsou vynikajícím samostudiem průvodce pro každého. Začněme:

 • Tento komplex v kallanetice aktivuje zejména hluboké svaly hýždí a stehen, což přispívá k úbytku hmotnosti částí, v nichž se tuk hromadí.

A) Klekněte dolů a pak otočte obličej k židli, opřete se, narovnejte ramena. Při popíjení páteře a vyklenutí zádech je třeba zvednout levé koleno a pak jej naklonit do strany. Nohy by neměly být zvedány z podlahy okamžitě, ale až po započtení do 5 pomalu zvedněte nohy z podlahy. Pak je koleno posunuto o 2 cm zpět a vrátíte se do výchozí pozice. Proveďte 50 krát na každé straně.

B) Poloha je stejná a levá noha je natažena na stranu bez napětí asi 7 cm nad podlahou. Prsty by měly spočívat na podlaze. V této poloze je třeba jej zablokovat asi 1 minutu. Opakujte 15 krát.

 • Cvičení pro břicho. Je důležité provádět tyto prvky, abyste pocítili pohyb břišních svalů.

A) Lehněte si na záda, a pak byste měli zvednout nohy nahoru, sevřít je, natáhnout ramena a hlavu ve směru kolen. Pak uvolněte a natáhněte ruce tak daleko, jak je to možné, jemně kymácející se dozadu a dopředu 15 cm v každém směru. Běh 100 krát.

B) Lehněte si na záda, ohněte nohy a mírně od sebe. Pak se pomalu zvednou nohy o 15 centimetrů nad podlahu, upevní se hlavou a rameny a pak se levá noha zvedne, až je kolmá k podlaze. Udržujte nohu unististed, a natáhnout ruce před vámi, sáhnout po nich. Hýždě a páteř by měly těsně přiléhat k podlaze. Běh 15 krát.

Kontraindikace pro praxi

Kallanetika pro hubnutí má bohužel své kontraindikace. Nadměrná vášeň pro callanetika, jako každá jiná sportovní aktivita, může být škodlivá. Tento typ fitness je považován za závažnou zátěž na těle, takže pro začátečníky a lidi, kteří jsou daleko od sportu, byste měli být opatrní, aby zátěž nebyla příliš vysoká. Také kallanetika je kontraindikována u lidí trpících bronchiálním astmatem, kardiovaskulárními chorobami, lidmi, kteří mají problémy s páteří, pohybovým aparátem.

S callanetiky musíte být opatrní, pokud:

 • Byl proveden císařský řez - tento sport by měl být vyřazen, dokud neuplyne 1, 5 roku.
 • Problémy s orgány zraku - před vyučováním je vhodné se poradit s lékařem.
 • Po chirurgickém zákroku musí uplynout nejméně 1 rok.
 • Pro křečové žíly je zakázáno posilování svalů.
 • Squat je kontraindikován, pokud jsou detekovány hemoroidy.
 • Po každé infekční nemoci musí projít období zotavení.

Co je nejlepší pro ztrátu hmotnosti callanetics nebo Pilates?

I když obě tyto techniky jsou zaměřeny na hubnutí, při výběru jednoho z nich je třeba se předem rozhodnout, co si nakonec přejete ze svého tréninku. V Pilates, všechny štíhlé tělesné hmotnosti je používán, a v callanetics, přednost se dává strečink, stehna, žaludek, hýždě. Pokud jste na sportu noví, ale chcete zhubnout, pak byste měli začít s Pilates, protože zpočátku nemusíte mít rádi callanetiku. Pilates - co to je? Další informace o tomto typu školení.

Video lekce callanetics pro začátečníky s Tatiana Rogatina

Instruktor v callanetice dělá vše chytře a krásně, ale nefunguje s vámi? Podívejte se na video a naučte se provádět cvičení na hubnutí, aby byl výsledek efektivní:

Zpětná vazba a výsledky

Anzhelika (35 let, z Petrohradu), po třech měsících svého prvního callanetics, ztratila 6 kilogramů, i když zpočátku pochybovala o jeho účinnosti, protože se během tréninku vůbec neunavila. A co je nejdůležitější, ty postoje, na které nikdy ani nenapadlo, se jí nedaly k dispozici: svaly, které nikdy nebyly zapojeny, se natáhly dříve.

Julia - studentka ze Samary, 19 let - věří, že callanetika je především vítězstvím nad sebou. O dva měsíce později se posadila na kříže - poprvé v mém životě. Každý trénink Julia zvládá zhubnout o 300 gramů a už ví, kde je tisk, který ještě nikdy v životě neviděla.

Valya z Jekatěrinburgu za 43 let tvrdí, že měsíc poté, co začala dělat callanetiku, byla schopná zhubnout. Její postava se změnila mimo uznání. Předtím žena vyzkoušela mnoho tříd různých orientací a zastavila se v tomto komplexu, ve kterém nejsou žádné vyčerpávající a silové tréninky.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: