Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Podkožní tuk, který dodává neestetický vzhled postavě, je pouze špičkou ledovce. Obezita vnitřních orgánů, zejména jater, je velkým nebezpečím. Jedná se o velmi závažné onemocnění, které lze zjistit pouze v klinickém prostředí. Pokud máte nadváhu, pak musíte vzít Mary a začít jeho aktivní snížení.

Jaterní obezita - co to je?

Obezita, hepatóza, degenerace tuků, adiposis jater - názvy stejného chronického onemocnění, které je charakterizováno nadměrným množstvím tuků v játrech. Játra s mastnou hepatózou mají nárok na závažnost:

 1. Počáteční stádium - malé skvrny tuku jsou pozorovány pouze v jednotlivých jaterních buňkách.
 2. První etapa - v některých částech jater se hromadí velké usazeniny tukové tkáně.
 3. Druhý stupeň - téměř všechny jaterní buňky jsou postiženy.
 4. Třetí stupeň - difuzní obezita s tvorbou cyst, ve které se tuk hromadí.

Důvody

Chcete-li zjistit, jak se zbavit obezity jater, musíte zjistit, proč dochází k adiposis a jaké metody léčby existují v medicíně. Příčiny obezity jater jsou následující:

 1. Nadměrné požívání alkoholu. Metanol narušuje metabolismus, ničí jaterní buňky a v důsledku toho tělo začíná akumulovat buňky tukové tkáně, které nahrazují jejich vlastní.
 2. Půst s rychlým úbytkem hmotnosti nebo zneužíváním tukových potravin může vést k tukové dystrofii. Pravděpodobnost vzniku onemocnění se zvyšuje se sedavým životním stylem.
 3. Toxiny. Patologie mohou způsobit pesticidy, jedovaté houby, některé léky, jejichž aktivní složky jsou metotrexát, tetracyklin, estrogen.
 4. Poruchy metabolismu v takových podmínkách, jako je diabetes mellitus, těhotenství, Rayův syndrom, Konovalov-Wilsonova choroba, Weberova choroba.

Kouření na pozadí jiných faktorů rizika pouze zhoršuje. Vzácné, ale mohou existovat případy, kdy je hepatóza endogenní povahy a vyvíjí se v důsledku enteritidy a pankreatitidy v těžké formě. Mezi jinými, nedostatek bílkovin a vitamínů ve stravě, nadbytek železa, chronická intoxikace, nedostatek vitamínů a celková obezita lidského těla může vyvolat hepatózu.

Jaterní obezita - příznaky

Příznaky jaterní obezity nejsou výrazné, takže většina pacientů vyhledává lékařskou pomoc, pokud je onemocnění vážně zanedbáno. K identifikaci onemocnění můžete použít komplexní vyšetření na klinice. Závažnost pravého horního kvadrantu je možná jediným hmatatelným příznakem hepatózy.

Každá fáze hepatózy je charakterizována svými vlastními příznaky:

 1. V počáteční a první fázi může být hepatóza detekována pomocí analýz jaterních transamináz (nestálost enzymů AlAT a AsAT).
 2. Ve druhé fázi se příznaky zhoršují. Pociťuje těžký pocit na pravé straně, nepříjemné pocity v břiše, výrazný nárůst orgánu je pohmatem. Na ultrazvuku viditelně změnila hustotu jater.
 3. Ve třetí fázi pacient pociťuje častou nevolnost, bolestivost, tupé bolesti v žaludku a přímo pod žebry, pocit plnosti, nadýmání (konstantní rachot). Trpí zácpou nebo volnou stolicí, zažívacími problémy.

Léčba

Základem diagnózy je stále palpace v pravém hypochondriu, a pak jsou předpoklady lékaře doplněny MRI, CT, angiografií, ultrazvukem, analýzou jaterních enzymů a sérologickými studiemi, aby se vyloučila možnost virové hepatitidy. Gastroenterolog provádí celý tento proces, proto se při prvních příznacích nemoci okamžitě poraďte s lékařem.

Léčba obezity jater je komplexní, zahrnuje jak lékařskou část, tak řadu preventivních opatření, která musí pacient dodržovat:

 1. Normalizujte životní styl.
 2. Dodržujte dietní a vitamínovou terapii s použitím kyseliny askorbové.
 3. Zvýšení fyzické aktivity.
 4. Pro očistu jaterního půstu, pořádání půstních dnů.
 5. Normalizujte metabolismus pomocí frakční výživy.
 6. Snižte hmotnost v průměru o 2 kg za měsíc.

Léčba obezity jater

V procesu zotavení nemůže dělat bez lékové terapie. Následující léky pomohou normalizovat játra:

 1. Hepatoprotektivní léky: Essentiale Forte, Berlition, Essliver. Tyto léky zlepšují funkci jater, stimulují jeho práci.
 2. Léčiva na bázi sulfamové kyseliny: taurin, methionin. Tablety pro obezitu jater pomáhají zpracovávat tuky.
 3. Léky, které snižují hladinu lipidů v krvi (léky proti cholesterolu): Atoris, Vasilip, kyselina nikotinová, Crestor.
 4. Rostlinné hepatoprotektory: Liv-52, Karsil (na bázi ostropestřce mariánského), extrakt z artyčoků, extrakt kurkumy, extrakt šťovíku, hepaben, cholagol a další.
 5. Antioxidační vitamíny: tokoferol (vitamín E), retinol (vitamín A).
 6. Vitaminy skupiny B (B2 - riboflavin, B9 - kyselina listová).

Lidové léky

Je možné léčit játra doma pomocí bylinných přípravků nabízených lékárenskými řetězci nebo připravených ručně. Léčba jaterní obezity s lidovými prostředky je účinná, ale navzdory zdánlivé neškodnosti bylinných odvarů, musíte se nejprve poradit se svým lékařem. Seznam rostlin prospěšných pro játra:

 • kukuřičné tyče;
 • psí růže;
 • přeslička pole;
 • heřmánkový lék;
 • jahodový list;
 • květenství nesmrtelných písčitých;
 • Cedar Cod;
 • březové listy;
 • jalovcové plody;
 • semena koprů;
 • květenství měsíčku.

Silným nástrojem pro tukové játra jsou oves. K přípravě infuze bude zapotřebí 250 gramů ovsa (žádné vločky), 50 gramů březové a brusinkové listy, 3, 5 litru vody. Všechny ingredience se míchají a vloží se do lednice na jeden den. Připravená infuze musí být zředěna vývarem a kyčlí, pít teplou před jídlem 50 ml. Takže opakujte 10 dní, s každým následujícím dnem, vypijte 50 ml více než předchozí. Během léčby ovsem odstraňte maso ze stravy. Je užitečné neustále dodržovat speciální dietu na cestě k uzdravení.

Dieta pro obezitu jater

Dieta pro obezitu jater se doporučuje č. 5. Základ stravy:

 • proteinové produkty (netučné maso, ryby, mořské plody) pro regeneraci buněk;
 • různé obiloviny (obiloviny), rýže, tvaroh;
 • více zeleniny, ovoce, bobule a otruby obohatit tělo dietní vlákniny, pektin. Choleretický účinek má mrkev a dýně, všechny druhy zelí;
 • vodní režim (vypít 2 litry vody denně);
 • Ovocné nápoje;
 • fermentované mléčné nápoje.

Zelenina může být dušená, vařená, vařená v pomalém sporáku, pečená v troubě a spotřebovaná syrová, smažená je vyloučena. Úplně odstranit ze stravy mastné mléko, smetana, sýr, alkoholické nápoje, rychlé sacharidy (chléb, muffin, těstoviny, sladkosti, sladká voda), majonéza, klobásy, máslo. Aby se omezilo používání brojlerů, pěstují se s použitím látek, které jsou škodlivé pro játra.

Naučte se, jak léčit lidové léky na játra doma.

Co ohrožuje obezitu jater u dospělých

Obezita jater u dospělých je snadno vyléčitelná, s výhradou výše uvedených pravidel. Pokud je zanedbáte a budete i nadále vést nezdravý životní styl, pít, kouřit, jíst hodně, pak se hepatóza dostane do fibrózy, a pak v terminálním stádiu - cirhóza, ztužení jater s zjizvením zdravých buněk, rozvoj selhání jater, rakovina je možná. Důsledky pro 30% všech pacientů s hepatózou jsou rozvoj hepatitidy. Nemoci jater mohou vést ke snížení imunity, hormonálním poruchám, intoxikaci a dalším nerovnováham v těle.

Pokud lékař provedl nepříznivou diagnózu, musíte být připraveni na závažnou dlouhodobou komplexní léčbu. Magická pilulka, která zmírní nemoc najednou, dosud nebyla nalezena. Musíme vynaložit veškeré úsilí - dietu, medicínu, tělesnou výchovu, populární léčbu. Pokud uděláte vše, co doktor řekne, první výsledky budou viditelné za měsíc. Pro úplné uzdravení jater bude trvat několik měsíců komplexní léčby.

Další informace o mastné hepatóze.

Video

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: