Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

V kadeřnictví se každoročně objevují módní trendy v barvení vlasů. Zde a vybavení balayazh je považován za poslední trend sezóny, která se stále více obrací k dámám různého věku. Metoda barvení je podobná zvýraznění, ale umožňuje vytvořit přirozenější vzhled vlasů, vhodný pro krátké a dlouhé účesy.

Co je barvení balayazh

Moderní technologie balayazh na krátkých vlasech je odlehčením jednotlivých pramenů, čímž vytváří krásný kontrast. Zbarvení se může vyskytovat v několika odstínech pomocí rámečků dané barvy. Na rozdíl od zvýraznění, balayazh se provádí horizontálními tahy, a ve srovnání s ombr má ne tak ostrý přechod mezi dvěma kontrastními barvami.

Technika má francouzské jméno, protože se poprvé objevila v 70. letech 20. století. Pak to bylo populární v 80. letech, zapomenuté a vrátil se k módním trendům za poslední 2 roky. Barvení pomáhá vytvořit trojrozměrný efekt, dodává vlasům svěží zářivý vzhled, jako by byly spáleny na slunci. Tato technika je jednoduchá, nevyžaduje speciální nástroje a další materiály.

Nejlepší ze všech balayazh vypadá na vlasy tmavé barvy, které lze odlehčit, tkát jasnější barvy a odstíny. V blondýnkách není tato technika tak výrazná. Barvivo při použití techniky lze aplikovat na velkou délku vlasů a na jejich špičky. Vizuálně balayazh dává objem, který je velmi důležitý pro krátké vlasy - zvyšuje jejich hustotu. Tato technika je vhodná pro jakoukoliv délku a různé počáteční odstíny.

Zbarvení krátké vlasy různých barev

Kadeřníci a koloristé tvrdí, že módní barvení pro krátké vlasy v technice balayazhu může být velmi rozmanité. Existují variace přechodu z jedné barvy do druhé s jasnou linií, rozmazaným a stěží vnímatelným odstínem. I místo a stav nanášení barvy se může lišit - všechny délky, špičky, oddělené plochy. Zvláště oblíbené možnosti podél obličeje, krku, chrámů.

Zajímavá technika vizuálně přidává chuť k účesu, vytáhne tvar obličeje a zvýší množství vlasů. V závislosti na náladě můžete zdůraznit svůj charakter, vyjádřit individualitu. Ženy s vlasy barvené v technice balayazh zdůrazňují jejich jas, nezávislost a individualitu. Jejich originalita vyčnívá z davu, což jim dává pozornost.

Balajazh na tmavých krátkých vlasech

Moderní barvení na krátkých vlasech nepoškozuje zdraví pramenů, vhodné pro tenký a měkký typ. Tam jsou 3 typy balayazha na tmavých vlasech: \ t

 • tipy - můžete provádět otrhaný okraj, dokonce i aplikaci nebo kombinaci těchto dvou typů v komplexu - efekt je, jako by konce vyhořely na slunci, zatímco vypadá velmi přirozeně;
 • středně selektivní zpracování pramenů, které jsou natřeny hladkými přechody, každý zvlášť. Zde lze rozlišit jednotlivé zóny - asymetrické hrany, rány, zadní stranu hlavy, chrámy;
 • plná - dává nejpřirozenější vzhled, vypadá to, jako by se dívka opalovala na dlouhou dobu pod sluncem. Zde se objevuje zbarvení z horní části hlavy, pak jde do středu a na konec - ukáže se, že celá délka vlasu prochází zjasněním v jedné barvě v několika odstínech.

Zbarvení krátké vlasy světlé odstíny

Tam je balayazh na krátkých vlasech světlých odstínů, ale to vypadá méně působivé než na tmavých. Základem pro kreativní zbarvení je použití tmavých barev na špičkách nebo 2/3 délky. Možnosti stylu:

 • hladký přechod z blond na brunet nebo dokonce černý;
 • barvení špiček v světlejší nebo tmavší barvě;
 • selektivní malba pramenů v autě;
 • zesvětlující rány nebo jednotlivé asymetrické prameny;
 • oddělené zámky s krátkým žebříkem.

Malování krátké vlasy doma

Tato technika může být použita jak po celé délce, tak i na jednotlivých místech. K tomu je třeba vyzvednout barvu, držet tenký pramen štětcem bez použití fólie a podobných materiálů. Pak, pokud je to nutné, můžete skvrnit kořeny nebo nechat kudrlinky, jak je. Existuje několik pravidel pro barvení doma:

 • výhoda v malování je dána profesionálům, kteří mají mnoho zkušeností, jinak efekt nemusí fungovat;
 • jestliže žena učinila zvýraznění k sobě, pak není pro ni obtížné provádět balayazh;
 • nástroje budou potřebovat barvu, střapce dvou velikostí - větší a menší, pásky z tkaniny;
 • je třeba barvit špinavé vlasy, které nejsou alespoň jeden den umyty, takže přírodní tuk chrání pokožku před chemickým složením barvy;
 • je třeba malovat ty prameny, které vyblednou na slunci - jsou nahoře a rámují obličej;
 • v závislosti na velikosti pramene musíte použít kartáč různých velikostí;
 • k ochraně spodních pramenů před barvením, pod částí vlasů s barvou můžete dát proužek látky nebo fólie.

Metoda je založena na 2 stupních - zpracování tipy a kořeny. Prvním krokem je vždy malovat špičky. K tomu je třeba vytvořit hromadu po celé délce a zvednout rovné konce. Pokud jsou vlasy měkké a tenké, je lepší je ošetřit lakem. Můžete použít fólii k vytvoření jednotné barvy - na něj se aplikuje odlehčovací nebo barvící kompozice, která se drží na špičkách, drží se ve správný čas a omývá se. Poté natřete celou délku.

Balayazh na autě s prodloužením

Ve variantě účesu s prodloužením stojí za to si vybrat domácí barvivo s ostrým přechodem - to je nejlepší způsob, jak se podívat na strukturu pramenů, zdůraznit strukturu a objem. Chcete-li vytvořit ostrý přechod, konce vlasů jsou zabaleny do fólie, zbytek barvy se použije a ne šíří. V malbě můžete použít kontrastní nebo podobné hlavní barevné odstíny. V druhém případě získá domácí malba nejpřirozenější efekt.

Balajazh na náměstí s rány

Poslední možností je malování stříšky s třeskem. K tomu se dělí na prameny se čtvercovými podložkami, upevnění gumovými pásy, fóliovým potahem, nanášením barvy houbičkou nebo štětcem. Po půl hodině se barva vymyje, můžete pokračovat ke zpracování kořenové zóny. Pro vytvoření hladkého přechodu odstínů se barva nanese na plochu od kořenů až po natřené konce, po 15 minutách se rozdělí hřebenem na okraje konců, drží se a promyje.

Viz také technika barvení krátkých vlasů Ombre.

Foto: barvení na krátké vlasy technikou

Barvení efektivně vypadá s dobře zvoleným odstínem, který ideálně ladí s barvou pleti a očí, demonstruje individualitu. Pro brunetky se hodí čokoláda, káva, jantar a kaštanová barva. Pro fair-haired - oříškové, pšenice, med, perla. Hnědé vlasy mohou vyzvednout karamel, kávu s mlékem, ořechovou a červenou měď a ohnivě červenou.

Zjistěte, co jsou pastelky na vlasy.

Video: jak barvit krátké vlasy

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: