Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Již více než 5 tisíc let si lidé jsou vědomi tohoto zdravotního léku jako sazenice. To mohou být semena různých rostlin, které mohou mít obecně pozitivní vliv na tělo, pomáhají vyrovnat se s mnoha onemocněními, s výjimkou pravděpodobnosti relapsu (návratu) nemoci.

Klíčící zrna pšenice - výhody a škody

V lidovém lékařství se často používají sazenice, ale vědci stále nemohou s jistotou říci, jaké jsou přínosy a škody na pšeničných klíčcích. Unikátní složení semen pšenice může člověku pomoci, ale v přítomnosti alergií nebo nesnášenlivosti na některé prvky - poškození. Léčba by měla být prováděna podle pravidel užívání těchto prostředků po konzultaci s lékařem.

Výhody

Chemické složení semen neovlivňuje obsah kalorií, přítomnost živých účinných látek v přípravku ovlivňuje vstřebávání živin. Podle názoru lidí existuje následující výhoda pšeničných klíčků pro tělo:

 • stabilizace oběhového systému;
 • zlepšený metabolismus;
 • stimulace trávicího traktu;
 • léčba kožních onemocnění;
 • normalizace hladiny cukru v krvi;
 • nedostatek živin (vitamínů, aminokyselin atd.).

Doporučuje se používat pšeničné klíčky jako obecné tonikum. Po zahájení recepce budou znatelné vizuální změny, například, vlasy budou více lesklé, svěží, nehty budou méně pravděpodobné, že se zlomí, kůže dostane zdravý, zářivý vzhled. Chlorofyl obsažený v kompozici má příznivý vliv na zdraví organismu na buněčné úrovni.

Harm

Neexistuje shoda o škodách, které má klíčivost pšenice pro člověka. Různí vědci mají na tento produkt různé názory, ale pravda je někde uprostřed. Výše byly popsány výhody pšeničné klíčky, níže budou některé body, které mohou poškodit zdraví některých lidí. Naklíčená pšenice, stejně jako obilniny, se skládá z látek, které mohou mít negativní vliv na tělo. Níže jsou uvedeny podmínky, za kterých by výhonky neměly být konzumovány:

 1. Přípravek nepoužívejte u dětí mladších 12 let.
 2. Pokud je diagnostikován duodenální vřed, vyhoďte klíčky.
 3. Tento přípravek nelze po operaci použít.
 4. Neměli byste jíst sazenice s fermentovanými mléčnými výrobky, mlékem. To povede ke zvýšené nadýmání.
 5. Nebezpečí je naklíčené výhonky pro ty, kteří jsou alergičtí na lepek.
 6. Na začátku užívání se mohou objevit následující nežádoucí účinky: ztráta stolice, závratě a celková slabost.

Pšeničná šťáva - výhody a škody

Jednou z forem klíčení je míza. V kapalné formě si tento výrobek zachovává všechny své vlastnosti. Pšeničná šťáva je bohatá na vitamíny, živiny, minerály a mastné kyseliny. Důvodem negativní reakce na nápoj může být individuální nesnášenlivost lepku, vlákniny. Škodlivý účinek sazenic je pozorován velmi vzácně, čaj je spojen s porušením pravidel pěstování, skladování.

Jak klíčit pšenici

Aby bylo možno v pšeničných klíčcích zachovat příznivé prvky, je nutné dodržovat pravidla klíčivosti. Nejdříve je třeba zásobit suché obilí, ze kterého se objeví výhonky. Pšeničná klíčivost prodávaná v lékárně, koupit pytel, abyste si byli jisti kvalitou. Prospeaker by měl:

 1. Nejprve opláchněte zrna studenou vodou, pak je vložte do skleněné mísy ve dvou vrstvách.
 2. Dále naplňte semena teplou vodou tak, aby je zcela pokryla.
 3. Uzavřete nádobu s gázou, složenou dvakrát, nebo čistou hadr, nechte přes noc.
 4. V dopoledních hodinách, umyjte semena ještě jednou vodou, vložte ji znovu na talíř, který musíte zakrýt vlhkým hadříkem.
 5. Pro klíčení zrna musí nepřímé světlo padat.
 6. Klíčivost pšenice doma bude úspěšnější, pokud použijete bavlněnou tkaninu, ne gázu (klíčky jsou zamotané mezi nitěmi, je obtížné ji získat později). Po 4-5 dnech se objeví malé stonky, což znamená, že se semenáčky mohou jíst.

Jak používat

Pokud chcete zachovat všechny živiny, pak je zde pouze jedna možnost, protože v pšeničném stavu je pšeničný klíč. Kromě toho není nutné zpracovávat výhonky, je dovoleno snížit je po dobu 1 minuty do vroucí vody, takže je snazší žvýkat, ale ne zničit vitamíny. Pokud se vám nelíbí jen syrový pokrm, můžete ho smíchat s citronem, medovou chutí. Ženy v domácnosti přidávají nakrájená zrna do salátů, bramborovou kaší.

Pšeničné klíčení pšenice přináší maximální dotvarování pouze s kontrolovanou léčbou. Před zahájením recepce se poraďte s odborníkem. Ne každé tělo je připraveno strávit takové potraviny, obsažené ve složení lektinu, komplikuje proces trávení. Před přidáním sazenic do stravy, musíte se ujistit, že nemáte žádné kontraindikace.

Pšeničná pšenice nádobí

Drtivá většina recenzí říká, že pšeničné klíčky jsou dobré pro spotřebu. Chuť syrových semen není nejpříjemnější, takže je častěji lidé přidávají do dalšího pokrmu jako další přísadu. Aby byly zdravé potraviny zábavnější, můžete použít recepty, které budou popsány níže. To je jedna z možností, jak vařit sazenice pšenice.

Švestková snídaně

Složky:

 • Jablko - 1 ks;
 • sušené švestky - 8 ks;
 • sazenice - 2 lžičky;
 • voda - 200 ml.

Metoda přípravy:

 1. V pokojové teplotě vody namočte švestky.
 2. Vypusťte vodu v jiné nádobě, rozetřete stejné jablko.
 3. Pomocí mixéru nakrájejte švestky.
 4. Míchejte s klíčenými semeny.
 5. Přidejte výslednou hmotu do jablka.

Exotický salát

Složky:

 • banán - 1 ks;
 • klíčky - 2 lžíce. l.;
 • Kiwi - 1 ks;
 • granátové jablko zrna - 3 lžíce. l.;
 • tvrdý sýr - 100 g;
 • medu

Metoda přípravy:

 1. Sýr nastrouhejte na jemném struhadle.
 2. Rozdrtíme sazenice, smícháme s hmotou sýra.
 3. Jemně nakrájejte tropické ovoce. Rozložte horní vrstvu.
 4. Chcete-li ochutnat, zalijeme medem nahoře, zamícháme.
 5. Zdobíme semena granátového jablka.

Klíčící pšenice - složení

Zpočátku, všechny užitečné prvky v zrnu „spát“, jejich zvýšený růst začíná, když se semeno „probudí“. Všechny nahromaděné živiny přecházejí do výhonků, které člověk zpracovává k jídlu. Můžete pít sazenice ve formě šťávy, přidejte zrna do obilovin, müsli. To je vynikající možnost snídaně pro ty, kteří počítají kalorií a chtějí zhubnout. Složení pšeničných klíčků je následující:

 • mastné kyseliny, tuky - 2, 5%;
 • sacharidy (disacharidy, škrob, vláknina) - 70%;
 • proteiny (8 nahraditelných, 12 nenahraditelných) - 14%;
 • vlákno - 3%;
 • minerály zahrnují: fosfor, vápník, hořčík, draslík, zinek, křemík, sodík, železo, měď, mangan, jod;
 • existují vitaminy skupin C, D, E, B, PP;
 • enzymy, které pomáhají rozkládat proteiny na aminokyseliny, tuky, sacharidy, což zjednodušuje proces trávení a asimilaci živin.

Co dělá pšeničné klíčky

Nelze léčit žádné onemocnění pouze tímto produktem, sazenice mohou působit jako další nástroj v komplexní terapii. Léčivé vlastnosti pšeničných klíčků pomáhají s mnoha problémy v oblasti metabolických procesů, zvyšují celkový tón, imunitní obranu, energetickou rezervu těla. Pokud neexistují žádné kontraindikace, doporučuje se použít tento přípravek jako preventivní opatření. Pšeničné klíčky pomáhají vyrovnat se s těmito chorobami:

 1. Dlouhodobá deprese, stres. Příznivý účinek přípravku na nervový systém pomáhá dostat se z takových stavů.
 2. Snížení imunity, vyčerpání, post-bolestivé období. Přípravek pomáhá obnovit sílu, zvyšuje odolnost organismu vůči infekcím. V zimním období, během epidemie, můžete pít šťávu ze sazenic jako preventivní opatření.
 3. Fading sexuální funkce. Dlouhodobé používání sazenic někdy pomáhá vyrovnat se s tímto problémem.
 4. Zvýšený cholesterol v krvi. Hořčík obsažený v sazenicích pomáhá snižovat krevní tlak, odstraňovat cholesterol z krve.
 5. Problémy s trávicím traktem. Nerozpustná vláknina stimuluje gastrointestinální trakt, čistí tělo toxinů, zmírňuje zácpu, odstraňuje toxiny, radionuklidy. Rozpustná vláknina pomáhá obnovit mikroflóru, nasává zbytky žlučových kyselin, odstraňuje cholesterol.
 6. Zánětlivé procesy v těle různé povahy.
 7. Diabetes. Neexistují žádné cukry v sazenicích, což činí takové potraviny bezpečné pro lidi s tímto onemocněním. Přípravek přispívá k normalizaci štítné žlázy.
 8. Snížené vidění. Podle názoru lidí po několika měsících neustálého používání sazenic jsou pozorována zlepšení. Při provádění speciálních cvičení dokázali někteří lidé v průběhu roku plně obnovit svůj zrak.
 9. Neoplazma. Pšeničné klíčky jsou považovány za vynikající profylaktické činidlo proti rakovinným nádorům.

Pšenice na hubnutí

Hlavním úkolem osoby, která chce zhubnout, je snížit počet kalorií v jeho stravě. Klíčky pomáhají v této věci, protože kalorický obsah pšeničných klíčků je velmi nízký a mohou nahradit jedno jídlo. Jednoduše přidáním zrn do normální potraviny nepomůže zhubnout, měli byste vážně přehodnotit svou stravu. Pšenice nemá přímý vliv na proces hubnutí, pomáhá nepřímo.

Jednou z vlastností sazenic je čištění trávicího traktu, likvidace toxinů, toxinů, zlepšení metabolických procesů. To vše je velmi důležité pro řádné fungování těla, zpracování vstupních prvků do energie, a nikoli tuků. Výměna jednoho jídla za pšeničné klíčky vám pomůže jíst méně, vyčistit střeva, zlepšit fungování gastrointestinálního traktu - to vše přispěje k hubnutí.

Během těhotenství

Pokud žena nemá specifické kontraindikace ze strany lékaře, klíčení pšenice během těhotenství bude vynikajícím nízkokalorickým zdrojem vitamínů a živin. Ženské tělo během těhotenství je značně oslabeno, takže je nutný další přítok živin, minerálů. Pšeničné klíčky jsou bohaté na kyselinu listovou, která je kriticky důležitá ve fázi tvorby plodu (první trimestr). Pokud pravidelně používáte naklíčená semena, riziko zhoršeného vývoje plodu u dítěte je značně sníženo.

Není vždy snadné, aby si žena během těhotenství zvolila dietu, zvláště zdravou a vhodnou. I po narození prospěšné prvky sazenic pomohou stimulovat laktaci, posílit imunitní systém. Tento produkt pomůže nasycení těla živinami, den by neměl být větší než 2 lžíce nepravdivé. Optimální příjem bude v příznivém stavu v časných ranních hodinách.

Kontraindikace

Léčivé vlastnosti klíčících semen pomáhají zlepšit lidské zdraví, ale v některých případech mohou být škodlivé. Pšeničný zárodek nemůže být užíván například u lidí s akutními gastrointestinálními onemocněními, ledvinami av přítomnosti tendence k průjmům. Klíčky jsou dobré pro většinu lidí, ale existují i některé kontraindikace a vedlejší účinky:

 1. Nemůžete přidat semenáčky pšenice do receptů, pokud trpíte celiakií (nesnášenlivostí lepku).
 2. Na začátku používání sazenic pšenice se může stát zažívací rozrušení. To je vedlejší reakce na závislost organismu na novém typu potravy. Pokud příznaky po chvíli nezmizí, musí se vyklíčená semena zlikvidovat.
 3. V dietě dítěte nemůže dramaticky vstoupit do receptů nádobí s klíčky, přidejte čtvrtinu lžičky na pyré poprvé. Poté může být množství zvýšeno. Nedoporučujeme dávat tento přípravek dětem mladším 12 let.

Jak skladovat pšeničné klíčky

Aby se zabránilo nežádoucím účinkům, negativní reakci z těla, je nutné řádně ukládat semenáčky pšenice. Všechny recepty s tímto produktem zahrnují použití čerstvých naklíčených semen. Podzemní semena je možné v chladničce na chvíli uložit (ne déle než 4 dny), ale pokud jsou tmavá (oxidovaná), nestojí za to jíst.

Video

Recenze

Alena, 28 let

Rozhodl jsem se zkusit tento zázrak-lidový lék na hubnutí. Hlavním úkolem bylo nahradit jedno z jídel zdravými klíčky. V lékárně jsem si koupil pytel obilí, podle instrukcí jsem je naplnil vodou a nechal je ve světle. Po 5 dnech nabobtnal a objevily se malé výhonky. Chuť je sladká, snadno žvýkaná, ale trochu uložená.

Natalia, 30 let

Tam je hořká zkušenost se získáním sazenic (zkažené obilí ve fázi namáčení), nemohu udržet požadovanou teplotu, vlhkost, takže jsem našel snadnější možnost - ready-to-jíst obilí. Prodává se v mnoha supermarketech, uložených v chladničce po dobu 3-5 dnů.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: