Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Péče o rostliny zahrnuje pravidelné doplňování půdy, ve které se nacházejí. To se provádí pomocí hnojiv - látek, které mají příznivý vliv na vývoj rostlinných organismů. Aby byly květiny vždy zdravé, je nutné pochopit odrůdy směsí hnojiv a zvláštnosti obohacení půdy o užitečné látky.

V případě potřeby krmení pokojových rostlin

Hnojiva pro pokojové rostliny na trhu ve velkém rozsahu. Obsahují dusík, fosfor, draslík - prvky životně důležité pro každého zástupce flóry. Deplece půdy vede k negativním vlivům v květinářství. Existuje několik příznaků, které nám pomáhají pochopit, co živina chybí v barvách:

 • dusík hladovění: růst zpomaluje, listy začnou žloutnout;
 • nedostatek fosforu: tmavé zelené a žluto-zelené skvrny jsou tvořeny na listových destičkách, výhonky hubené a stonky se ohýbají, proces kvetení je zpožděn, kořenový systém je slabý;
 • nedostatek draslíku: špičky listů se zbarví žlutě a postupně odumírají, stromky slábnou a zmenšují se a na listových deskách se objevují šedohnědé skvrny.
 • vápník hladovění: slabé tenké výhonky vymřou, okraje listů se zbarví žlutě, kořeny se stanou slabými a krátkými a listy listů se otočí dovnitř.

Typy hnojiv

Univerzální hnojivo pro vnitřní květiny je těžké najít. Na základě příznaků nedostatku základních živin v těle rostliny a individuálních vlastností květu se rozhoduje, jaký typ krmiva lze aplikovat. Podle stavu agregačních hnojiv jsou:

 • Kapalina. Předkládají se koncentrované roztoky, které musí být před nanesením na půdu nebo postřikem zelené hmoty zředěny vodou. Jedná se o rychle působící, snadno stravitelné látky. Při nesprávném použití mohou způsobit popálení kořenů.
 • Sypké prášky. Vyznačuje se vysokou koncentrací účinných látek. Jsou dobré, protože musíte zaplatit pouze za suchou složku. Nevýhoda: Je obtížné správně vypočítat požadované množství látky pro získání roztoku. Je lepší koupit drogy malých obalů, určené pro 1-2 litry vody.
 • "Svíčky", tyčinky jsou stlačené hnojivo různých tvarů. Musí být vloženy do podkladu do hloubky 2 cm, ustupují ze stěny nádoby nejméně 1 cm Platnost - 2-3 měsíce, v závislosti na rychlosti rozpouštění základních látek. Často obsahují insekticidy (fungicidy), které chrání dekorativní kulturu před nemocemi a škůdci. Nevýhoda: je těžké určit, kdy nutriční doplněk přestal.
 • Granule. Uspořádány tak, že na vrcholu živin v nich je sférická membrána porézní struktury, postupně uvolňující chemické sloučeniny pro krmení. Dávkování granulí závisí na objemu půdy v květináči. Nevýhoda: není možné určit, kdy se membránová koule vyprázdní, protože se nerozpouští ve vodě a nemění tvar.

Minerální

Chemické sloučeniny anorganického původu, které obsahují živiny rostlin, se nazývají minerální hnojiva. Jsou vytvořeny tak, aby doplňovaly půdní prvky, které jsou zdrojem potravy pro okrasné plodiny. Klasifikace minerálních hnojiv:

Zobrazit

Poddruh

Jméno

Popis

Dusík nebo dusičnan

Amoniak nebo amoniak

Síran amonný nebo síran amonný

Obsahuje dusík a síru. Používá se pro neutrální a alkalické půdy. Přispívá k rozvoji kořenového systému. Zvyšuje působení živin mulleinu a ptačího trusu. Při rozpuštění ve vodě se rostliny absorbují o 70%. Převádí se na kyselinu dusičnou, což vede k hromadění dusičnanů v půdě.

Chlorid amonný nebo chlorid amonný

Obsahuje chlor (67%) a dusík (25%). Zvyšuje kyselost půdy. Nedoporučuje se pro vnitřní plodiny kvůli vysokému obsahu chloru.

Dusičnan amonný

Dusičnan amonný nebo dusičnan amonný

Obsahuje 35% dusíku. Okamžitě absorbován rostlinami. Posiluje sazenice. Dobře se hodí s draselnou solí a superfosfátem. Používá se pro pomalu rostoucí plodiny, palmy, kapradiny. Nemůžete se mísit s rašelinou kvůli schopnosti spontánního spalování.

Dusičnany

Dusičnan sodný nebo dusičnan sodný

Obsah dusíku je 16%. Má alkalizující účinek. Není kompatibilní se superfosfátem, dobře kombinovaný s draselnou solí.

Dusičnan vápenatý nebo dusičnan vápenatý

Obsahuje 15, 5% dusíku a 19% vápníku. Nelze míchat s superfosfátem, dusičnanem amonným, hnojem. Alkalizuje půdu. Stimuluje růst cibulí, klíčivost semen. Posiluje buněčné membrány a přispívá k odolnosti kultury proti chorobám.

Amid

Močovina nebo karbamid

Sloučenina se rychle vstřebává kořenovým systémem z vodného roztoku. Posiluje stonky a listy, zvyšuje růst kultury. Pod jeho vlivem se zelená hmota stává sytou barvou. Předávkování sloučeniny hrozí zničit půdní mikroflóru.

Fosforečná

Ve vodě rozpustný

Jednoduchý superfosfát nebo monofosfát

Obsahuje 15-20% fosforu. Podporuje kvetení. Zvyšuje vytrvalost v zimě, urychluje rozkvět pupenů. Sloučenina by neměla být mísena s močovinou a dusičnanem amonným. Používá se pro krmení kořenů a postřik.

Dvojitý superfosfát

Obsahuje fosfor - 50%, množství stopových prvků: hořčík, mangan, bor, molybden. Posiluje kořenový systém, přispívá k růstu zelené hmoty, hromadění vlhkosti v tkáních kultury.

Polovina rozpustná

Precipitát

Obsahuje 35% fosforu. Vhodné pro jakoukoliv půdu. Posiluje kořenový systém, zlepšuje imunitu kultury. Vypadá to jako superfosfát, ale má delší činnost. Absolutně neškodné.

Mírně rozpustný

Fosforečná mouka

Obsahuje 30% fosforu. Alkalizuje půdu. V kombinaci s karbamidem a hnojem.

Potaš

Koncentrované chloridové soli

Chlorid draselný nebo chlorid draselný

Obsah draslíku je 60%. Vodný roztok sloučeniny je snadno absorbován kořenovým systémem. Látka okyseluje půdu, kompatibilní s jakýmkoliv hnojivem. Vzhledem k přítomnosti chloru nejsou vhodné všechny rostliny. Vhodné pro dekorativní obiloviny.

Koncentrované sulfátové soli

Potašová sůl

Obsahuje 38% draslíku. Skládá se z chloridu draselného a mletého sylvinitu. Vzhledem k vysokému obsahu chloru se vzácně používá v květinářství.

Síran draselný

Látka se používá jako základní hnojivo a pro vrchní obvazy. Rozpouští se dokonale, ale rychle se vymyje z lehkých písčitých půd. Zvyšuje odolnost plodin vůči chorobám. Obsah draslíku je 50%.

Komplexní

Náročné

Nitrofosfát

Získaná chemickou interakcí kyseliny fosforečné a dusičné, neutralizovaná amoniakem. Vhodné pro všechny půdy a plodiny.

Ammophos

Obsah dusíku - 10-12%, fosfor - 45-52%. Látka má univerzální účinek.

Kombinované

Nitrofoska

Získává se mícháním jednoduchých hnojiv. Jedna granule sloučeniny obsahuje tři hlavní složky: draslík, dusík, fosfor. Není vhodné, pokud je třeba půdu naplnit jedním z těchto prvků.

Carboammophos

Smíšené nebo smíšené

Ammofos + dusičnan amonný + chlorid draselný

Získané suchým mícháním jednoduchých hnojiv, vzhledem k jejich slučitelnosti. Netýkají se nedostatku kultury jedné ze tří složek: draslíku, dusíku, fosforu.

Mikrohnojiva

Výrobky ochranných známek jsou hodně. Například Akvarin, Vuksal, Ecolist.

Přípravky obsahují mikroprvky nezbytné pro životně důležitou činnost kultur: zinek, bór, měď, železo, hořčík.

Organické

Organická hnojiva zahrnují humus a kejdu. Pro oblékání květin pomocí koňského, kravského, králičího a kuřecího trusu. Obsahují velké množství draslíku, fosforu a dusíku, které jsou nezbytné pro okrasné plodiny pro normální vývoj a kvetení. Čerstvé hnojivo nelze použít jako hnojivo, protože spaluje kořeny rostliny. Vzhledem ke svému nutričnímu složení se koňské exkrementy nazývají "marmeládou pro růže". Pro přípravu bioaktivní směsi potřebujete:

 1. Nalijte vodu do hnoje v poměru 1:10.
 2. Trvat den, čas od času míchání roztoku.
 3. Pro zavlažování vnitřních květů živné kapaliny zředěné vodou v poměru 1:10.

Vodný roztok kravského hnoje se nazývá mullein. Tento typ krmení způsobuje aktivní růst a kvetení okrasných rostlin. K jeho přípravě potřebujete:

 1. Nalijte vodu do hnoje v poměru 1:10.
 2. Roztok promíchávejte po dobu 10 dnů za stálého míchání.
 3. Před zavlažováním zřeďte připravenou suspenzi vodou 1: 5.
 4. Aby se dusík odpařil během infuze roztoku, musí být do mulleinu přidán síran amonný (20 g na 10 l).
 5. Pro stimulaci kvetení je třeba rostliny postříkat extraktem hnoje zředěným vodou 1:20.

Vzhledem k obsahu dusíku (6 g / kg), fosforu (6 g / kg), draslíku (4 g / kg), králičí trus stimuluje tvorbu pupenů a rychlý růst okrasných plodin. Rozdrcený suchý hnůj ležel v půdě (1 polévková lžíce. Lžíce na 3 kg půdy). Chcete-li získat kejdu, musíte:

 1. Vrh smíchejte s dřevěným popelem (1: 1).
 2. Přidá se voda (1:10).
 3. Fermentační roztok nechte 3 týdny a míchejte každý den.
 4. Pro zalévání květin, zředěný vodou (1:10).

Kuřecí výhonky jsou nejživější organickou látkou. Obsahuje dusík (16 g / kg), fosfor (16 g / kg), draslík (8 g / kg). Pro přípravu kejdy kejdy s použitím výše popsané metody (z králičích výkalů), ale bez přídavku popela. Přiveďte přísadu do dobře navlhčené půdy. V přítomnosti domácích zvířat na pozemcích je hnůj snadno dostupný a nevyžaduje materiální náklady. Nevýhodou tohoto hnojiva pro květiny je doba přípravy a nepříjemný zápach.

Jak krmit pokojové rostliny doma

Půda v květináčích se časem vyčerpává. Přenos rostlin na nový substrát vyžaduje spoustu času a zkušeností. Krmení květin doma je skvělou alternativou k přesazení. Vyžadují dodatečnou péči během kvetení, protože v tomto období je maximální životnost vynaložena. Můžete je doplnit o výživové doplňky, které lze připravit nezávisle doma podle oblíbených receptů.

Humus

Hnůj humusu (humusová půda) je tvořen z domácích zvířecích exkrementů (krav, koní, prasat) a rostlinných zbytků (listy, stonky, kůra, ovocná slupka), které jsou působením aerobního rozpadu přerušeny v kompostech. Tato zemní směs je účinným organickým hnojivem, bez něhož je zahradnictví, zahradnictví a květinářství nepochopitelné. Humus obsahuje mnoho mikro-důležitých makroprvků pro rostliny a prospěšné mikroorganismy.

Používá se jako jedna z hlavních složek substrátu pro vnitřní květiny. Jedná se o snadno dostupné hnojivo, které je zdarma nebo vyžaduje minimální náklady na materiál. Nemá žádné nevýhody, ale výhody jsou zřejmé:

 • Půda je obohacena komplexem užitečných látek.
 • Top dressing podporuje rychlý růst a hojné kvetení pokojových rostlin.
 • Zvyšuje tepelnou kapacitu půdy.
 • Zvyšuje se obsah vlhkosti v půdní směsi.
 • Těžká půda se stává volnější a lehká půda je vázána humusovou půdou do homogenního substrátu.

Cukr nebo glukóza

Jedním z nejdostupnějších a nejoblíbenějších mezi pěstiteli výživových doplňků pro okrasné plodiny je cukr. Glukóza ve svém složení je schopna doplnit spotřebu energie květin v hale, zejména v podzimním období s krátkým denním světlem. Sladká voda prodlužuje dobu květu, listy kultury se stávají sytější. Zvláště jako užitečný doplněk velké fikusy, drak a růže. Pro přípravu živného roztoku je třeba rozpustit 1 lžičku cukru (tableta glukózy) v 0, 5 l vody.

V tomto krmení je jedna nevýhoda: zvýšený růst patogenních hub a hniloby. Aby se tomu zabránilo, zkušený pěstitelé současně používají přípravek "Bajkal - EM 1". Mikroorganismy v něm obsažené inhibují působení škodlivých bakterií. Použití vody z cukru, musíte dodržovat pravidla:

 • Lze jej použít nejdříve 2 měsíce po transplantaci květin.
 • Před použitím doplňku výživy je nutné půdu dobře navlhčit.
 • Nemocný kultivuje vodu se slabě koncentrovaným roztokem (0, 5 lžíce na 1 litr vody).
 • Živný roztok se doporučuje používat maximálně 1 krát za měsíc.

Zalévání květin s droždí

Top dressing pro pokojové rostliny s roztokem kvasinek působí jako přirozený biostimulátor růstu. Fytohormony a vitamíny B obsažené v kvasnicích podporují aktivní buněčné dělení rostlinného těla. Vstup do půdy, nutriční přísada urychluje štěpení organických látek na anorganické, aktivuje aktivitu mikroorganismů v substrátu. V průběhu chemických reakcí se uvolňuje oxid uhličitý, což přispívá k rychlé absorpci glukózy tkáněmi kořenového systému.

Pro přípravu živné směsi se 10 g kvasinek rozpustí v 1 litru teplé vody, přidá se 1 polévková lžíce. lžíce cukru, trvat 2 hodiny. Roztok cukru a kvasinek se používá jednou za tři měsíce. V zimě se nepoužívá, protože většina rostlin je v klidu. Vynikajícím přídavkem k roztoku kvasinek je popel (5 až 10 g) nebo 1 g síranu draselného. Přidávají se tak, aby půda při působení kvasinek neztratila draslík a vápník.

Cibulák

Terapeutický a nutriční doplněk pro pokojové rostliny je infuze cibulové slupky. Je bohatý na vitamíny B, karoten, mikroprvky a fytoncidy. Cibulák má následující příznivé vlastnosti:

 • podporuje rychlou absorpci dusíku a síry;
 • chrání rostlinu před rozpadem, poškozením patogenními houbami a jinými chorobami;
 • normalizuje redox procesy v těle rostliny;
 • při výsadbě posiluje slabé výhonky;
 • stimuluje kvetení.

Nástroj se používá k zavlažování a postřikování všech vnitřních plodin, s výjimkou sukulentů a ficusu. Chcete-li krmit tímto způsobem kultury může být ne více než 1-2 krát týdně. K přípravě biostimulátoru z cibulové slupky potřebujete:

 1. 50 g surovin nalijte vroucí vodu.
 2. Vařte 10 minut.
 3. Trvejte na vývaru po dobu 3 hodin.
 4. Kmen.

Spící káva

Vynikající bioaktivní přísadou pro okrasné rostliny je kávová sedlina. Vše, co musíte udělat, je nalít chlazený kaše do květináče a uvolnit půdu. Káva obsahuje vápník, draslík, hořčík, dusík, fosfor. Kávová půda je dokonalým práškem do pečiva pro půdu, ale měla by být používána rozumně. Nenechávejte celou spící kávu v květináči. Tento obvaz není vhodný pro všechny barvy, ale pouze:

 • azalky;
 • begonie;
 • kapradiny;
 • růže;
 • lilie;
 • jehličnaté kultury.

Kůra citrusů nebo banánů

Pro zlepšení odolnosti rostlin a zvýšení jejich růstu můžete jednou za měsíc použít ovocnou vodu pro zavlažování. Kompenzuje nedostatek stopových prvků a obohacuje vitamíny. Doma si můžete připravit top dressing "citrusový koktejl":

 1. Chop oranžová (mandarinka) chuť.
 2. Naplňte nádobu o objemu 1/3 litru.
 3. Nalijte vroucí vodu.
 4. Trvat na obsahu 24 hodin.
 5. Dort vyjměte.
 6. Doplňte nádobu s usazenou vodou.

Stejný účinek dává infuzi banánové slupky. Připravte ho podle výše popsaného receptu. Banánové slupky - organické hnojivo, bohaté na draslík a stopové prvky. V rozdrcené a sušené formě se přidávají do směsi půdy před výsadbou. Můžete kombinovat prospěšné ingredience pro doplněk výživy:

 1. Broušení banánové slupky a pomerančové kůry.
 2. Naplňte přísadami (1: 1) jednu třetinu třílitrové nádoby.
 3. Nádobu naplňte teplou vodou.
 4. Přidejte 2 lžíce. lžíce cukru.
 5. Trvat na obsahu 3 týdny, občas třepání.
 6. Kmen.
 7. Uchovávejte v chladničce.
 8. Před použitím obvaz zředěný vodou 1:20.

Ash

Popel je organický doplněk, který obsahuje mnoho prospěšných látek. Je schopná saturovat hrnkové rostliny draslíkem, fosforem, hořčíkem, železem a zinkem. Popel se ukládá do půdy během přípravy podkladu nebo se používá k zalévání květin (1 lžíce na 1 litr vody). To může dezinfikovat transplantované kultury, protože má antiseptické vlastnosti. Kapalná varianta se používá pro krmení listů - zavlažování zelené hmoty (s výjimkou listů pokrytých vilem a květinami).

Akvarijní voda

Při čištění akvária nevylévejte zelenou vodu. Je zdrojem velkého množství organické hmoty. Akvarijní voda je bioaktivní přísada, která je zvláště vhodná pro pokojové rostliny na jaře, kdy se řada z nich probouzí po zimní dovolené. Můžete ho použít ne déle než 1 krát za měsíc, abyste nevyvolali mikroskopickou reprodukci řas v květináči. Akvarijní voda je vhodná pro všechny, bez výjimky, vnitřní květiny.

Kyselina jantarová nebo citronová

Kyselina jantarová je přírodní látka, která se získává z jantaru. Není to živina, ale podporuje vstřebávání stopových prvků rostlinami z půdy a má zpevňující účinek na rostlinný organismus. Použití roztoku kyseliny jantarové pro vnitřní květiny má následující výhody:

 • stimuluje růst;
 • během zavlažování rozpouští bělavé vápenaté usazeniny na listech;
 • придает листве насыщенно-зеленый цвет за счет ускорения выработки хлорофилла;
 • активизирует выброс цветоносов и раскрытие бутонов;
 • способствует прорастанию семян;
 • ускоряет укоренение и адаптацию растения после пересадки;
 • нормализует кислую среду субстрата;
 • нейтрализует патогенную микрофлору в почве.

Kyselina jantarová může být zakoupena v čisté formě (krystaly) a jako farmaceutický přípravek (tableta obsahuje 0, 1 g účinné látky a 0, 5 g mastku). K přípravě jantarového roztoku se zředí 1 g krystalů do 5 litrů vody (1 tableta na 1 l). Roztok se používá pro zavlažování. Takový vrchní obvaz je nejlépe vnímán begony, citrusem, ficusem, chlorofytem. Mělo by být používáno nejvýše 1 krát za měsíc. Roztok kyseliny jantarové se používá pro mastné ženy a kaktusy 1krát za 3-4 roky. Pro rozprašování zelené hmoty se koncentrace jantarové vody sníží dvakrát.

Citron obsahuje 8% kyseliny citrónové a mnoho vitamínů. Pro aplikaci na listy přidejte 1 lžičku citrónové šťávy do 1 l destilované vody. Zavlažování s listovým roztokem z nich odstraní vápenaté usazeniny, nasytí vitamíny a mikroprvky. Doporučuje se stříkat listy listů na obou stranách okyselenou vodou nejvýše jednou měsíčně.

Jak hnojit pokojové rostliny

Při absenci jistých znalostí pěstitele může hnojení způsobit opačný efekt. Aby nedošlo k poškození, měla by být hnojiva pro květiny aplikována správně:

 • Přísně dodržujte pokyny pro přípravu výživy uvedené na obalu výrobce.
 • Přísně dodržujte dávkování a harmonogram hnojení.
 • Dodržujte čas výroby bioaktivních přísad (ráno a večer).
 • Jakýkoliv obvaz, který se dá vyrobit pouze s vlhkým substrátem.
 • Repotované rostliny by měly být krmeny nejdříve po 4 týdnech.
 • Nové plodiny by měly být oplodněny pouze jeden měsíc po nákupu.
 • Neskrmujte silnou, zdravou rostlinu.
 • Nenechávejte doplňky výživy, pokud se v půdě vyskytuje hniloba, květ má plísňové onemocnění nebo je napaden škůdci.
 • Zastavte hnojení dříve, než rostlina rozkvete, a obnovte ji teprve po odkvětu.

Aplikace listů vyžaduje méně znalostí a péče než hnojení půdy. Základní pravidla pro zavlažování plodin živnými roztoky:

 • Vrchní obvaz je prováděn 10 dnů po kořenech.
 • Květiny s velkými listy (Monstera, Croton, atd.) Mohou být stříkány živným roztokem každé 3 týdny.
 • Před zavlažováním odstraňte prach z plechových desek.
 • Je lepší provádět postřik v den zavlažování.
 • Je důležité sledovat sezónnost: v zimě byste neměli aplikovat zavlažování živin, aby nedošlo k narušení doby odpočinku.
 • Je zakázáno stříkat během tvorby pupenů a kvetení.
 • Listy zavlažují na obou stranách.
 • Vlhkost uvnitř vývodu sukulentů může způsobit rozpad.
 • Nemocné kultury musí být nejprve vyléčeny a oplodněny ve fázi rehabilitace.

Uvádí krmení některých druhů hrnkových rostlin

Neexistuje univerzální hnojivo pro všechny typy vnitřních květin. Pro úspěšnou kultivaci určité okrasné kultury potřebujete znát její vegetativní fáze aktivity a odpočinku. V každém takovém období musí být rostlina dále krmena dusíkem, fosforem nebo draslíkem. Je nutné ji provést, přičemž se řídí pravidly popsanými výše.

Spathiphyllum

Draslík je nezbytný pro Spathiphyllum aktivovat proces fotosyntézy, protein-sacharid metabolismus, zvýšit odolnost rostlinného organismu k chorobám. Dalším zdrojem tohoto prvku je popel ze dřeva, síran draselný, ledek draselný. Používají se ke krmení kořenů dvakrát měsíčně, od konce března. Doplňky dusíku blokují tvorbu pupenů, proto by měly být aplikovány na jaře a po odkvětu. Spathiphyllum reaguje na výživové účinky mulleinu a komplexních hnojiv.

Ficus

Charakteristickým rysem fikusů je jejich potřeba krmit se pouze na jaře av létě. V obchodech si můžete koupit komplexní léky určené speciálně pro tuto kulturu, například Agricola, Pocon. Použití roztoků mulleinu a ptačího trusu pro ficus aktivuje jeho růst. Pro něj jsou vhodné doplňky na bázi kávy, citrusových koktejlů, cukru a vody z kvasinek. Po postřiku kyselinou jantarovou získají listy ficusu nádhernou zelenou barvu a lesk.

Sukulenty a kaktusy

Charakteristickým rysem sukulentů a kaktusů je dlouhá doba odpočinku - od září do března. V této době, nemůžete použít další jídlo, aby nedošlo k narušení vegetačního období. Takové rostliny jsou kontraindikované hnojivové kaše. Z její kultury listy rostou tuk a praskla. Je lepší zakoupit speciální komplexní hnojiva pro sukulenty a kaktusy (Dobrá síla, Pokon, Bona Forte, Etisso). Živný roztok připravený podle návodu se aplikuje každých 14 dní od dubna do srpna.

Bambus

Nachází se ve váze bambusu (druh dracaena) se cítí skvěle v akvarijní vodě. Není-li k dispozici, je nutné doplnit minerální doplněk pro dekorativní a listnaté plodiny, ředit získané (podle návodu) rychlostí vody v poměru 1: 5. Ideální hnojivo pro bambus je takové, ve kterém je kombinace draslíku, dusíku a fosforu v poměru 3: 3: 1. Kultura v květináči je krmena komplexními hnojivy jednou měsíčně od jara do podzimu. V létě - každých 14 dní. První 2 měsíce po nákupu nemusíte bambus oplodnit.

Místnost fialová

Pro zvýšení hmotnosti zelené fialky potřebují více dusíku (nitrofos, amofos, dusičnan amonný). Pro aktivaci a prodloužení kvetení je nutné živit kulturu draslíkem a fosforem (superfosfát, draselná sůl). Kombinovaná hnojiva ideální pro fialky jsou Etisso, Bona Forte, Master. Krmte rostlinu každých půl měsíce v jarním a letním období.

Dračí strom (Dracaena)

Aby Dracaena měla elegantní vzhled, je nutné ji krmit v kořenovém a listovém způsobu (střídavě) dvakrát měsíčně od dubna do srpna. Jindy se živný roztok aplikuje 1krát (měsíčně). Nejlepším prostředkem pro obvazy je kombinace dusičnanu draselného (1 g), síranu amonného (0, 6 g) a fosforečnanu draselného (0, 4 g). Směs se rozpustí ve 2 litrech vody. Tyto průmyslové výrobky můžete používat jako:

 • Duha;
 • Ideální;
 • Obří;
 • Mistře;
 • Stimul.

Video

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: