Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

V oddělení pro diabetiky, v regálech supermarketů nebo v lékárně můžete vždy najít balíček ovesných otrub. Takový výrobek není příliš poptáván kupujícími, protože lidé nevědí, proč je tento druhotný obilný výrobek potřebný. Nicméně, ne tolik potravin se může pochlubit tak bohaté složení.

Co je ovesné otruby

Vedlejší produkt výroby mouky. To však neznamená, že by měl být odeslán do krmiva pro zvířata. Hlavní výhodou výrobku je vláknina, která je ve snadno rozpustné formě. Co je ovesné otruby? Plášť zrna, který je odstraněn před mlecím průmyslem. Obsahuje všechny užitečné a biologicky účinné látky obilovin dané přírodou. V jeho struktuře, shell je podobný malým pilinám. Barva se pohybuje od hnědé po krémovou, což závisí na broušení. Ovesná mouka je bohatá na vápník, fosfor, železo a vitamíny PP, E, B9, B6, B2, B1.

Jaký je rozdíl mezi ovesnými otruby a ovesnými vločkami?

Otruby jsou hustou skořápkou ovsa. Vločky jsou produktem získaným řezáním zrna na tenké desky, očištěním od skořápky a slupky. Co se týče množství živin, oba produkty nejsou o moc nižší. Ovesné otruby se liší od ovesných vloček v tom, že dávají více vitamínu K a E, fosforu, draslíku a železa, ale ztrácejí se v zinku. Pro hubnutí je výhodou, že skořápka ovsa, vstupující do žaludku, není trávená, ale bobtná, působí jako adsorbent. Obiloviny nasycují tělo sacharidy, takže jejich kalorický obsah je vyšší.

Oves Bran - kalorie

Oves po zpracování je velmi milován následovníky stravy Dukan, protože má nízký obsah kalorií. Základem skořápky ovesných vloček je 20% vlákniny, lykopen, nenasycené tuky, bílkoviny, aminokyseliny. Kalorie ovesné otruby - 246 kcal na 100 g suchého produktu. Pro hubnutí vysoké kalorií kompenzují schopnost skořápky absorbovat hodně tekutiny, rychle saturovat a mechanicky působit na střeva.

Kolik sacharidů v ovesných otrubách

Ačkoli tento dietní výrobek obsahuje mnoho sacharidů, téměř všechny z nich jsou nerozpustné vlákniny. Není vstřebává a není stravitelný, takže kalorií vstupují do těla výhradně z tuku a bílkovin. Obsah sacharidů v ovesných otrubách na 100 gramů hotového výrobku je odlišný a závisí na některých faktorech, které se používají při výrobě:

 • Lito granulovaný produkt obsahuje 61 g;
 • Přírodní otruby Dr. Bran od německé firmy - 16, 6 g;
 • Sibiřská vlákna - 45, 3 g
 • křupavé ovesné skořápky Dietmark - 43, 8 g

Ovesné otruby - dobré

Vlákno prochází gastrointestinálním traktem a pracuje v komplexu, vše je zbytečné a zbytečné. Vyživuje tělo užitečnými prvky a pak ho opouští a bere s sebou celou hrudku špíny, která pomáhá očistit střeva od toxinů. Výhody ovesných otrub nemohou být příliš zdůrazňovány. Tento úžasný produkt nabobtná v žaludku, rychle způsobuje pocit sytosti, takže se úspěšně používá v dietetice. Vlákna neumožňují vstřebávání a ukládání tuků, protože stimuluje peristaltiku.

Čisté toxiny, které tělo tráví mnohem aktivněji. Profesionálové z pravidelného používání ovesných skořápek:

 • pomalejší absorpce kalorií;
 • vylučování cholesterolu;
 • čištění střev;
 • posílení kardiovaskulárního systému;
 • zlepšení imunity.

Ovesné otruby pro hubnutí

Soudě podle hodnocení hubnutí, pak vlákno je velmi důležité v procesu hubnutí. Rychle způsobuje pocit sytosti, snižuje vstřebávání jedlých tuků a cukrů. Výživné ovesné otruby pro hubnutí snižují hladinu cholesterolu, zlepšují metabolismus a na obsah užitečných vláken mohou konkurovat většině ovesných vloček. Vláknina absorbuje tuky, glukózu a uhlohydráty, které neumožňují tělu vstřebat je, což přispívá k hubnutí.

Zatížení slinivky břišní je uvolněno a ve střevě je kyselost udržována normálně. To zajišťuje proti hypoglykémii, která se může rozvinout během dietního období. Největší výhodou jíst dietní výrobek je léčivý účinek na hubnutí, protože tuk lidé často mají snížený metabolismus lipidů nebo sacharidů a doprovodné patologie: cukrovka, srdeční choroby a krevní cévy.

Jak používat ovesné otruby pro hubnutí

Chcete-li rychle zhubnout a vypadat nádherně, musíte správně vlákno v potravinách. Během recepce si musíte pamatovat tři pravidla:

 1. Pijte dostatek vody. Pokud použijete ovesné otruby pro hubnutí a nepijete dostatek tekutin, pak budou špatně strávitelné a nepřinesou požadovaný výsledek. Voda je základním prvkem pro bobtnání produktu.
 2. Aby nedošlo k poškození těla, nepřekračujte normu (3 lžíce / den). Pokud je dávka nafouknuta, tělo bude reagovat nadýmáním, průjmem, těžkostí a nadýmáním.
 3. Chcete-li zvyknout tento typ potravin na žaludek by měla být postupně. Mezi cykly recepcí by měly být přestávky během několika týdnů.

Ovesné otruby s kefírem

Nejoblíbenější jídlo mezi hubnutí. Podle jejich hodnocení, ovesné otruby s kefírem mají vynikající vlastnost, aby rychle zmírnily zácpu. Kyselé mléko nasycuje čištěné střeva prebiotiky. Takové jídlo nejen čistí trávicí trakt, ale také přidává zdraví. Doma ji připravte snadněji než kdykoliv předtím: 1 jídelna l. Celulóza Nalijte 200 ml kefíru (nonfat). Jezte každé ráno místo snídaně a / nebo večeře.

Kaše ovesných otrub

Toto jídlo se doporučuje nejen při hubnutí, ale také u lidí s kardiovaskulárními patologiemi, protože přípravek je bohatý na draslík a hořčík. Každý den si ne všichni lidé mohou dovolit používat kale, sušené ovoce nebo ořechy, ale vaření zdravé kaše na snídani nebude problém. Bude to vynikající prevence pro práci srdce. Recept na ovesné otruby:

 • vzít 1 polévková lžíce. Já vlákno, nalijte 200 ml mléka (s nízkým obsahem tuku);
 • přidejte 1 lžičku náhražka cukru, špetka soli;
 • mléko by mělo být přivedeno k varu, za stálého míchání pomalu přidávat suchý produkt;
 • Vařte kaši by měla být pouze 2 minuty, pak nechte vařit po stejnou dobu, aby se zahušťovala.

Viz také: výhody a poškození ovesných vloček v dopoledních hodinách.

Dieta na ovesných otrubách

Zastánci racionální výživy věří, že někdy budete muset uchýlit k 2-3 denní dietě na ovesných otrubách, pro léčení těla. Je nutné zakoupit suché (ne granulované) vlákno z ovsa. Je nutné začít brát z malé dávky - 1 lžička, zvyšuje se s časem na 2 lžíce. l. / recepce 15 minut před jídlem se porce musí vařit ve vroucí vodě a nechat nabobtnat, po čemž se otruby přidají do misky, která se bude jíst. Vzorové dietní menu:

 1. Snídaně 200 g domácího jogurtu.
 2. Čas na čaj Sklenici kefíru nebo jogurtu.
 3. Oběd 200 g polévky se zeleninou, 100 g vařeného kuřete, 150 g pohankové kaše.
 4. Večeře 200 g tvarohu.
 5. Před spaním. Sklenka nápoje kyselého mléka.

Ovesné otruby - kontraindikace

Jakýkoliv přebytek může být zdraví škodlivý. Používáte-li vlákno bez opatření, je snadné získat dlouhodobé gastrointestinální potíže a jiné potíže. Rovněž se nedoporučuje používat ovesné skořápky pro osoby se zánětem zažívacích orgánů. Absolutní kontraindikace ovesných otrub jsou gastritida nebo vřed v akutní fázi, adheze nebo eroze na sliznici žaludku. Nemůžete brát drogy při konzumaci vlákniny, protože absorbuje všechny účinné látky z nich. Interval mezi dávkami musí být nejméně šest hodin.

Další informace o hubnutí hubnutí - jak správně jíst.

Video: jak používat ovesné otruby pro hubnutí

Ovesné otruby - recenze

Susanna, 46 let

Vždy kupuji ovesné otruby - pomáhají zlepšovat trávení. Přijímám očistit tělo toxinů, takže nejsou žádné problémy s židlí. Nevěděl jsem však, kolik kalorií bylo v ovesných otrubách, a když jsem si všiml, byl jsem překvapen, ne tak málo! I když mají ideální poměr BJU, budu používat méně, abych se nezlepšil.

Vladislav, 35 let

Tak unesený příjem vlákniny, že on obdržel prodloužený průjem a bolesti žaludku. Později jsem se dozvěděl, že optimální dávka ovesných otrub, která není schopna škodit, je až 30 g / den. Teď si myslím, co je nahradit. Bratr sportovec doporučil jít na pohanky. Krupice mají na rozdíl od hrubých vláken jemnější účinek na gastrointestinální trakt.

Nataša, 19 let

Ovesné vlákno mě zachránilo před bolestmi hlavy. Dost na to, aby z nich udělala kaši na vodě, a jedla ráno na lačný žaludek a hlava přestane bolet. Faktem je, že jsem hypertenzní, a když se na ulici mění počasí, bolest je pekelná. Ovesné otruby mají schopnost dilatovat krevní cévy, a proto jsou účinné při hypertenzi.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: