Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Anotace k léku monurální prášek - návod k použití - varuje před možnými vedlejšími účinky při užívání léku ve formě průjmu, pálení žáhy a nevolnosti. Informační list také popisuje mechanismus působení moderního antibiotika nové generace. Léčba infekcí močového měchýře je účinná s antibakteriálními léky, ale je třeba mít na paměti jejich negativní vliv na mikroflóru žaludku.

Lék monural

Antibiotika ze skupiny derivátů kyseliny fosfonové, které zahrnují Monural, mají široké antibakteriální spektrum účinku. Účinek po užití přípravků na bázi fosfomycinu přichází rychle, takže jejich použití při léčbě onemocnění močového ústrojí zmírňuje nepříjemné symptomy onemocnění po prvním použití léku. Podle instrukcí má lék antibakteriální vlastnosti, které jsou díky své schopnosti dosahovat vysokých koncentrací v moči.

Koncentrace fosfomycinu je škodlivá pro 99% původců bakteriálních infekcí močového měchýře, proto je léčba antibiotiky v této skupině účinná pro těžké infekce, které se vyskytují v akutní formě. Aby se zabránilo vedlejším účinkům, jejichž vzhled je charakteristický pro léčiva obsahující antibiotika, doporučuje se používat probiotika, ale ne dříve než jeden den po užití přípravku Monural.

Složení a uvolňovací forma

Monural je dodáván ve formě granulí (stlačený prášek) balených v papírových pytlích, z nichž je vnitřní strana laminována polyethylenem. Díky tomuto typu balení si granule zachovávají své vlastnosti. Suspenze získaná rozpuštěním prášku se rychle vstřebává po vstupu do gastrointestinálního traktu, což poskytuje vyšší rychlost nástupu účinku léku ve srovnání s tabletami.

Informace o složení granulí jsou uvedeny v návodu k použití, stručný popis je uveden v tabulce:

Jméno

Grams

Popis, účel

Fosfomycin trometamol (včetně fosfomycinu - 53%)

3, 754 nebo 5, 631

Hlavní účinná látka, analog enzymové třídy LiAZ, která katalyzuje štěpnou reakci, což má za následek antiadhezivní účinek (ztrácí schopnost bakterií přilnout k epitelu urogenitálního traktu)

Příchutě (pomeranč, mandarinka)

Zlepšení vůně léku. Dostávejte přirozeným způsobem extrakcí éterických olejů z pomerančové a mandarinkové slupky

Saccharin

Náhradní cukr, dává léku příjemnou chuť

Sacharóza

Disacharid sestávající z fruktózy a glukózy, přírodního sladidla

Farmakologické vlastnosti

Antibakteriální účinek Monuralu se dosahuje potlačením počáteční fáze procesu tvorby mureinu (syntéza obálek bakteriálních stěn). Fosfomycin snižuje schopnost řady bakterií přitahovat epitelium obložení močových cest. Tohoto účinku je dosaženo blokováním kondenzace hlavního strukturního prvku patogenních mikroorganismů (uridin difosfát-N-acetylglukosamin). Tyto reakce neposkytují žádnou zkříženou rezistenci s jinými skupinami antibiotik.

Instrukce pro použití léčiva ukázaly, že spektrum baktericidního účinku fosfomycinu se vztahuje na většinu grampozitivních bakterií, které způsobují infekční onemocnění. Koncentrace Monuralu, nezbytná pro inhibici infekčních patogenů, se udržuje po dobu nejméně 80 hodin, poté se vylučuje v nezměněné formě v moči, bez vazby na plazmatické proteiny.

Indikace pro použití

Před užitím přípravku Monural je třeba se poradit s kvalifikovaným lékařem a přečíst si návod. Jmenování antibiotik je možné po diagnostické studii a absolvování nezbytných testů. Podle informací obsažených v anotacích k léku Monural - podrobný návod k použití, je určen jako prevence infekcí během chirurgických zákroků a stanovení následujících diagnóz:

 • akutní cystitida u mužů a žen;
 • exacerbace chronické cystitidy;
 • nespecifická bakteriální uretritida;
 • asymptomatická bakteriurie (častěji diagnostikována u těhotných žen);
 • infekce močových cest po operaci;
 • problémy s močením nevysvětlitelné etiologie;
 • záchvaty opakujících se infekcí.

S cystitidou

Použití léčiva na bázi fosfomycinu pro léčbu cystitidy všech forem je způsobeno jeho antiseptickými vlastnostmi, tj. cílené účinky na bakterie v močovém měchýři. Monurální prášek z cystitidy ničí původce infekce na rozdíl od bakteriostatických léčiv. Příznaky cystitidy zmizí po prvním použití antibiotika. Podle instrukcí může být předepsán druhý kurz pro:

 • závažná forma cystitidy;
 • žádné pozitivní výsledky po první dávce;
 • časté recidivy chronické cystitidy;
 • pacientů trpících bakteriální cystitidou (více než 60 let).

S pyelonefritidou

Léčba pyelonefritidy pomocí přípravku Monural se doporučuje, pokud tělo pacienta ztratilo citlivost na jiné skupiny antibiotik a neodpovídá na ně. Vzhledem ke své nízké rezistenci může být fosfomycin použit jako komplexní léčba pyelonefritidy spolu s penicilinem a antibakteriálními látkami třídy cefalosporinu.

Dávkování a podávání

Podle instrukcí pro přípravu roztoku se granule Monural rozpouští v půl sklenice čisté vody. Před použitím je nutné vyprázdnit močový měchýř. Jíst by mělo být dvě hodiny před užitím léku nebo dvě hodiny po zákroku. Je lepší, když se lék dostane do žaludku na prázdný žaludek, například ráno po probuzení nebo večer před spaním. Dávka je zvolena individuálně, průběh léčby sestává hlavně z jediné dávky.

Pro dospělé

Pro léčbu infekcí močových cest u dospělých (do 75 let) se obsah 1 sáčku Monuralu používá v dávce 3 g. Pokud potřebujete opakovanou léčbu k léčbě těžkého zánětu, následující léčba je možná nejdříve za den. Manuál uvádí, že aby se zabránilo vstupu infekce během operace, pacienti by měli užívat antibiotikum dvakrát z monurální cystitidy 3 hodiny před a jeden den poté.

Monument pro děti

Příjem antibiotika pro dítě je uveden pouze v případě naléhavé potřeby. Děti do 5 let s obsahem prášku obsahujícího fosfomycin nejsou určeny. Léčba infekčních onemocnění u dětí ve věku od 5 do 18 let předpokládá jednorázový příjem léčiva s množstvím účinné látky 2 g. Při absenci pozitivní reakce nedochází k opakovanému použití, předepisují se i jiné typy antibakteriálních látek.

Zvláštní pokyny

Anotace k léku Monural - návod k použití - obsahuje specifické pokyny pro příjem prášku, které zahrnují:

 1. Při užívání antibiotik se širokým spektrem účinku se může objevit antibiotická nebo pseudomembranózní kolitida, která se projevuje těžkým průjmem. Pokud se po požití léčivého prášku objeví popsané příznaky, měli byste okamžitě vyhledat lékaře a zahájit příslušnou léčbu.
 2. Absorpce fosfomycinu v žaludku je pomalejší s použitím léčiva ve stejnou dobu jako jídlo.
 3. U pacientů trpících renální dysfunkcí je nutné snížit dávkování doporučené podle návodu k použití a prodloužit intervaly mezi dávkami.
 4. Léčivo není vhodné pro léčbu pacientů s intolerancí fruktózy, syndromem glukózo-galaktózové malabsorpce a diabetiky vzhledem ke skutečnosti, že složení sacharózy.

Během těhotenství

Dostupné údaje získané z pokusů na zvířatech ukazují na neexistenci reprodukční toxicity, mutagenních a genotoxických účinků přípravku Monural. Avšak vzhledem k možnosti pronikání fosfomycinu placentární bariérou, aby se snížila potenciální hrozba pro plod, léčivo může být předepsáno během těhotenství pouze ve výjimečných případech a pod dohledem lékaře.

Interakce s léky

Současné užívání přípravku Monural s léky, které zvyšují motilitu gastrointestinálního traktu (nejznámějším příkladem je metoklopramid), vede k prudkému snížení koncentrace hlavní účinné látky v krvi pacienta, což snižuje účinek léčiva. Nepřítomnost zkřížené rezistence fosfomycinu poskytuje možnost synergie (interakce) léčiva Monural s antibiotiky, jako je amoxicilin, cefalexin a kyselina pimemidinová.

Vedlejší účinky a předávkování

Fosfomycin je nová generace léčiva s minimálním množstvím vedlejších účinků. Riziko předávkování, které se projevuje ve formě těžkého průjmu, je minimalizováno, protože 1 sáček neobsahuje více než 1 doporučenou dávku. Recenze pacientů užívajících přípravek Monural svědčí o takových častých případech projevů nežádoucích účinků užívání antibiotik:

 • nespavost (nedostatek spánku) nebo ospalost;
 • vzhled, zvýšené bolesti hlavy;
 • krátkodobá nevolnost;
 • průjem

Kontraindikace

Léky obsahující fosfomycin jsou kontraindikovány u osob, které jsou přecitlivělé na hlavní účinnou látku. Kromě toho, podle pokynů, přičemž lék se nedoporučuje:

 • při pití alkoholu;
 • ženy během laktace;
 • děti do 5 let;
 • u pacientů s poškozením ledvin nebo jater.

Podmínky prodeje a skladování

Monural podle návodu k použití je použitelný po 3 letech od data výroby, za všech podmínek skladování. Lék by měl být chráněn před dlouhodobým vystavením přímému slunečnímu záření, teplota skladování by neměla překročit 30 stupňů. Po otevření sáčku musí být prášek ihned spotřebován. Místo skladování by mělo zajistit nedostupnost léků pro děti.

Analog mono

Léky, které mají baktericidní vlastnosti a účinky, podobně jako Monural, jsou jeho analogy. Podle hodnocení pacientů jsou nejoblíbenějšími a nejúčinnějšími antibiotickými protějšky léčiv obsahujících fosfomycin:

 • Ecofomural;
 • Urofosfabol;
 • Urolesan;
 • Fitolysin.

Monural cena

Můžete si koupit Monural v granulích v lékárnách ve městě, představující předpis předepsaný lékařem. Ceny léku jsou uvedeny v tabulce:

Balení (počet sáčků)

Lékárna

Cena, rublů

3g, 1

Lékárna EA

469

3G, 2

Lékárna EA

849

2 g, 1

Lékárna EA

358

3g, 1

Sanitas

577

3G, 2

Lékárna 24/7

998

3g, 1

Dialog-Falcon

494

2 g, 1

Farmprima

434

2 g, 1

Neopharm

452

2 g, 1

Gorzdrav

343

VideoRecenze

Galina, 43 let

Několik let jsem trpěl chronickou cystitidou. Vyzkoušel jsem mnoho procedur. Dlouho jsem o Monurale věděl, ale neodvážil jsem se ho koupit kvůli vysoké ceně. Poslední útok byl velmi bolestivý a já jsem se rozhodl tento lék vyzkoušet. Nečekal jsem takový účinek po první dávce. Bolest zmizela během jedné hodiny, neopakovala se.

Eugene, 45 let

Poprvé jsem narazil na problém, který jsem považoval za čistě ženskou. Lékař diagnostikovaný s cystitidou řekl Monural pro muže s tímto stavem je účinný lék. Po prvním použití jsem byl přesvědčen o jeho dobrých baktericidních vlastnostech. Doufám, že už nebudu čelit takové nemoci, ale pokud něco, vím, co mám dělat.

Anna, 38 let

Chci věnovat své hodnocení jednomu z nejúčinnějších antibiotik dnes. Monural mi pomohl vyrovnat se s bakteriurií během těhotenství. Navzdory všem obavám léčba prošla bez negativních následků a neměla na dítě žádný vliv. Hlavní věcí je přijmout včasná opatření a zahájit léčbu co nejdříve.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: