Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Vědci již dlouho vědí, že každá fáze měsíce má na člověka jiný vliv a odborníci na výživu říkají, že lunární strava usnadňuje hubnutí a očištění těla. Tento názor je dán tím, že tento satelit naší planety ovlivňuje chuť a metabolismus lidí v závislosti na jejich poloze vůči Zemi. Poté, co se naučíte, jak si vybrat jídlo, připravte si menu podle měsíčních fází, můžete hubnout bez jakýchkoliv omezení jídla.

Co je lunární strava

Stejně jako každý jiný systém hubnutí, lunární strava zajišťuje změnu ve výživě. Zároveň nevyžaduje přípravu speciálních pokrmů a odmítnutí většiny výrobků. Je to právě to, že ve specifické fázi měsíce je nutné jíst určité jídlo a odmítat jiné jídlo. Dodržování těchto jednoduchých požadavků, můžete se zbavit až tři kilogramy denně, a také vyčistit tělo toxinů, zlepšit trávení a posílit imunitní systém.

Dietní pravidla

Tato metoda hubnutí, stejně jako lunární strava, je založena na určitých pravidlech. Jsou velmi jednoduché, takže nemusíte drasticky měnit své návyky a stravu:

 1. Pijte denně dva litry minerální vody. Kontrola rovnováhy vody je vždy nutná, ale zejména při dietě.
 2. Nezapomeňte začít dietu v první den cyklu měsíce.
 3. Je nutné odmítnout alkoholické nápoje, rychlé sacharidy (sladkosti, sušenky), uzená masa a marinády, potraviny s vysokým obsahem kalorií ve stravě.

Příznivé dny pro zahájení diety

Ke každé dietě přinesly dobré výsledky, musíte splnit její požadavky. Zeštíhlení podle lunárního kalendáře musí začínat konkrétním dnem jedné z fází měsíce. Každý měsíc se liší a harmonogram příznivých dnů jednoho roku se liší od předchozího. Poté, co se snažíte upravit menu a začít ztrácet váhu na lunárním kalendáři, můžete se snadno a rychle zbavit nadváhy.

Lunární kalendář pro hubnutí

Měsíc způsobuje odlivy a toky nejen v mořích, ale i v lidském těle - to je způsobeno tím, že tělo je 80% vody. Každá měsíční fáze ovlivňuje naše tělo, takže v jednom období ztrácíme na váze a ve druhé přibíráme na váze. Lidé, kteří chtějí zhubnout, by neměli začít ztrácet váhu v pondělí, jak se často stává, ale v příznivý den pro to podle lunárního kalendáře. Je založena na frekvenci změny fází měsíce (synodický měsíc), trvá 29, 5 dne. Během této doby, měsíc prochází všemi znaky souhvězdí zodiakální.

Jak měsíc ovlivňuje hubnutí

28denní lunární cyklus má 4 fáze, každá se skládá ze 7 dnů a ovlivňuje lidské tělo. Během období, kdy měsíc začíná růst, se zvyšuje chuť k jídlu, což může vést k přejídání a nadměrné hmotnosti. Aby se tomu zabránilo, měli byste se vyhnout pikantní potraviny, snížit příjem soli, a patří tolik zdravé čerstvé zeleniny (zelí, okurky, listy salátu) a ovoce v menu. Správně složené potraviny během tohoto období přispívají k urychlení trávení a procesu štěpení tuků.

Při úplňku konzumujte více obilovin a mléčných výrobků, které jsou nezbytné pro obnovení hydrobalance. Fáze ubývajícího měsíce ovlivňuje čištění těla od strusek - v tomto období se vzdávejte moučných výrobků, sladkostí, pijte více minerální vody. Nový měsíc u některých lidí způsobuje slabost, takže v této době je třeba se zotavit a jíst více proteinových potravin.

Lunární jídlo pro každý den

Denní strava podle lunárního kalendáře je založena na fázi, ve které se nachází družice Země. Nejlepší je jít na dietu v období úplňku a nového měsíce, když je metabolismus urychlen, proces vylučování tekutin a škodlivých látek z těla dochází rychleji. Můžete použít hotové menu sestavené odborníky na výživu v souladu s měsíčními fázemi nebo si vytvořit vlastní, s ohledem na jejich doporučení.

Postupujte podle jednoduchých pravidel stravy: používejte doporučené produkty, vylučujte zakázané potraviny, pijte více čisté nesycené vody, nezapomeňte na fyzickou námahu. Po těchto tipů, budete nejen snadno zbavit nadváhy, ale budete moci vyčistit a uklidit své tělo, upravit funkce gastrointestinálního traktu, stabilizovat vodní bilance.

Lunární dietní menu

Strava lunární stravy by měla být postavena na základě cílů a vlastností organismu. Pokud chcete zhubnout, jděte na přísnou dietu:

1 den - zelenina

2 dny - ananas

3 dny - houba

4 dny - pití

5 dní - ananas

6 dní - houba

Povolena pouze zelenina (syrová nebo dušená), můžete si lehký salát, brambory jsou zakázány.

Ananasy v libovolném množství, konzervované, smazané

Vařené houby

Můžete pít šťávy ze zeleniny, ovoce v jakémkoli množství, zelený čaj, vodu.

Podobně jako druhý den

Vařené houby

Při dodržování této diety můžete zhubnout o 4-6 kg. Je zakázáno dodržovat takové menu pro lidi s diabetem a poruchami zažívacího systému. Pokud k nim patříte, použijte jiné metody hubnutí, určené pro období růstu, pokles měsíce, úplněk a nový měsíc. Poslední dva jsou nejúčinnější a slibují ztrátu hmotnosti za den na 3 kg.

Na ubývajícím měsíci

Během fáze ubývajícího měsíce dochází k čištění těla před struskováním a škodlivými látkami, doporučuje se použít více obilovin, vypít více vody. Při dodržování těchto tipů můžete zhubnout o 4-5 kg. Menu může být složeno následovně:

 • snídaně: zelený čaj ovesné vločky;
 • oběd: zelenina (čerstvá), rýže (vařená);
 • večeře: salát s rostlinným olejem;
 • na svačinu použijte ovoce.

Na vycházející měsíc

Tato fáze je doprovázena prudkým nárůstem síly, zvýšením chuti k jídlu, takže musíte hrát sport a dát do své stravy více proteinových produktů. Menu pro tento týden může být:

 • k snídani: 2 vařená vejce, tvaroh (200 g), salát (zelenina);
 • na oběd: polévka v zeleninovém vývaru bez brambor, kus vařeného kuřecího filé;
 • můžete jíst sýr, tvaroh;
 • na večeři: vařené ryby (100 g), salát z čerstvé zeleniny;
 • 2 hodiny před spaním můžete vypít maximálně 250 ml kefíru.

Dieta v úplňku a nový měsíc

Během úplňku je jídlo vstřebáváno do těla, takže se snažte uspořádat půst na vodě a šťávách. Měly by začít v 7 hodin večer před úplňkem a další den skončit ve stejnou dobu. Je povoleno používat mrkev, řepu, okurku, broskev, meruňku, granátové jablko, hruškovou šťávu a velké množství minerální vody.

Na novém Měsíci je lepší, abyste si nestřihli menu, ale přidali další proteiny a tekutiny. Za 36 hodin si můžete zařídit další hubnutí. Chcete-li to, jíst jako obvykle po dobu 1 dne, a v 18 hodin, večeřet 200 ml rybího vývaru. Během druhého dne vypijte pouze vývar: 200 ml ryb nebo masa na snídani, 150 ml každý - na oběd, oběd, odpolední čaj a 150 ml zeleninové vývary na večeři.

Ráno třetího dne (v 6:00) vypijte 200 ml zeleninového vývaru (bez brambor), pak obvyklým způsobem sníte. V intervalech mezi hlavními jídly pijte nesycenou minerální vodu, zelený čaj bez cukru. Výsledkem takového energetického systému bude zbavení se nejméně 2 kilogramů nadměrné hmotnosti, čištění těla škodlivých látek.

Měsíční dieta 4 dny

Čtyřdenní lunární strava zajišťuje hodinové jídlo, slibuje ztrátu hmotnosti 3 - 4 kilogramy a měla by začít od prvního dne měsíčního cyklu. Menu pro každý ze čtyř dnů je stejné, vypadá takto:

 • 8.00 - zelený čaj s 1 lžičkou. medu Jíme také v 12:00;
 • 10.00 - vařená vejce (2 ks);
 • 14.00 - drůbeží maso (vařené) - 200 g;
 • 16.00 - odtučněný kefír (1 polévková lžíce);
 • 18, 00 - zelené jablko (1 ks);
 • 20, 00 - víno (suché červené) - 1 bokal;
 • 22.00 - kefír (1.).

Lunární kalendář diety 2022-2023

Podle lunárního kalendáře, jsou dny, kdy byste neměli jít na dietu a dny příznivé pro to. Aby se usnadnila navigace, astrologové každý rok sestavují kalendář měsíčního hubnutí. V roce 2022-2023 to vypadá takto:

Název měsíce

Příznivé dny

Nepříznivé dny

Ledna

1-11, 29-31

13-28

Únor

1-10, 27, 28

12-26

Březen

1-11, 29-31

13-28

Duben

1-10, 27-30

12-26

Květen

1-10, 26-31

12-25

Června

1-8, 25-30

10-24

Července

1-8, 24-31

10-23

Srpen

1-6, 22-31

8-23

Září

1-5, 23-30

7-20

Říjen

1-4, 20-31

6-19

Listopadu

1-3, 19-30

5-18

Prosinec

1, 2, 19-31

4-18

Video

Recenze

Tatyana, 31 let

S obtížemi, ale trval 4 dny na měsíční dietě. Trvale trápený pocitem hladu, sotva překonal sám sebe, ale výsledek to stálo za to: Ztratil jsem 3 kg! Bude mi chybět jeden cyklus, a pak zkusit lunární jídlo znovu, tam je několik kilo navíc.

Arina, 33 let

Zkoušel jsem slavnou stravu ve fázích měsíce od Vasilisy Volodiny. Snadno jsem přežil díky dobře zvolené stravě, téměř necítil hlad. Spadly pouze 3 kilogramy, ale jiné energetické systémy takový efekt nedaly.

Zoya, 41 let

V mém věku se nadváha neztrácí snadno, ale pokud je to nutné, chodím na dietu ve fázích měsíce. Výsledek je vždy - minimálně 3 kilogramy týdně. Žádné drahé recepty, všechny produkty jsou k dispozici a diety nejsou těžké.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: