Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kdo čelil takovému problému, který vznikl v důsledku nošení těsných bot nebo nesprávné pedikúry, ví, jak bolestivé jsou příznaky zarostlé nehtové desky do masa. Naučte se, jak odstranit zarostlé nehty a rychle zmírnit váš stav, a jak se cena procedury liší s různými metodami excize.

Pokud je indikováno odstranění nehtové desky

Musíte vědět, že vrůstání nehtu do velké nebo jiné špičky není jen nepříjemným vnějším defektem, ale onemocněním zvaným onychocryptosis. S touto nemocí roste ostrá hrana nehtové destičky a vniká do periunguálního válce. Protože toto, měkké tkáně prstu stanou se zanícené, hnisání může nastat, a to stane se bolestné pro osobu chodit. Hlavními příčinami růstu mohou být:

Dlouho jsem nemohl najít účinný lék na nehty houby. Tolley podtsela v bazénu, nebo jinde, ale bylo to hrozné! Zkoušel jsem různé prostředky, nepomohl, rozhodl se jít k lékaři a to je to, co mi bylo doporučeno. Čtěte více …

 • na sobě těsné, těsné boty, které stlačují prsty;
 • nesprávná pedikúra, ve které jsou hrany řezány příliš hluboko;
 • plísňová onemocnění;
 • zranění

Domácí léčba onychocryptosy palce může být prováděna pouze v počátečních stadiích za předpokladu, že nehet není silný a nedochází k hnisání. V takových případech můžete páru vytáhnout z nohy a pokusit se vytáhnout rostoucí okraj. Pokud je nemoc již spuštěna, je pacientovi ukázáno, že chirurgický nebo jiný prostředek odstraní nehet na nehtu na palci.

S houbou

Takový postup u mykotických lézí nehtové destičky palce je předepsán v případech, kdy konzervativní metody domácí léčby (masti, speciální laky atd.) Problém nevyřešily. Lékař odstraní, pokud existuje riziko, že se houba rychle rozšíří a poškodí zdravé nehty. Při této manipulaci lékař odstraní buňky poškozené mykózou a důkladně dezinfikuje otevřenou kůži, aby se zbavil mikroorganismů. Později na tomto prstu vyrostou zdravé nehtové talíře.

Odstranění zarostlé nehty

Bez takové manipulace se nedá udělat, pokud je okraj desky hluboce zapuštěn do kolemnogtevy válečku palce. V této fázi, koupel nohou nepomáhají osobě, ošetření postižené oblasti s antiseptiky a nezávislé řezání nehtů - to pokračuje růst hluboko do kůže. Kromě silné bolesti může být tento proces doprovázen propíchnutím měkkých tkání prstu do krve a jejich hnisáním. Pokud dojde k takovým změnám, měli byste okamžitě kontaktovat lékaře, který zhodnotí stupeň progrese onemocnění a provede částečnou nebo úplnou excizi plotny.

Jak odstranit nehet na noze

Když lékař řekne, „je nutná resekce nehtové destičky, “ většina lidí má husí kůže, protože klinika kliniky, chirurgické nástroje, rána, krev, bolest se okamžitě objeví. Neměli byste jít do takových myšlenek, protože ve skutečnosti každý den snášet bolest v každém kroku je mnohem bolestivější než odstranit nehet na palci ze zdravotních důvodů.

Musíte také vědět, že dnes se používají jiné metody léčby oniokryptosy - například laserové odstranění nehtů nebo zbavení se nemoci pomocí rádiových vln. Osoba, která trpí touto chorobou, prostě musí porovnat různé způsoby, jakými může být palec vyléčen. Pacient si může pečlivě vybrat způsob léčby, který porovná, která metoda mu nejlépe vyhovuje:

 1. podle druhu expozice;
 2. rychlost hojení po zásahu;
 3. cena za manipulaci;
 4. potřebné množství léků.

Laser

Jedná se o mírnější způsob léčby onychocryptosis než konvenční chirurgie. Laserové odstranění zarostlého nehtu je odpařování zarostlé hrany vystavením vysoké teplotě. Tento zákrok se provádí ambulantně v lokální anestezii, trvá až 20 minut. Po dokončení nemá pacient prakticky žádnou bolest, protože laser se nedotýká zdravé tkáně. To téměř polovinu doby zotavení pro pacienta po zákroku ve srovnání s operací, a také zabraňuje riziku abnormálního růstu nehtové desky v budoucnu.

Provoz

Tato metoda je používána velmi dlouho, fotografie tohoto postupu a jeho výsledky jsou velmi běžné. Jak chirurgicky odstranit zarostlé nehty:

 1. V lokální anestezii chirurg řezne kůži palce na postižené oblasti.
 2. Skalp je odstraněn vroubkovaným segmentem a část matrice desky rohového rohu je vyříznuta, aby se zabránilo možnosti vniknutí do budoucna.
 3. Rána se léčí antibiotiky.
 4. Během následujících dvou týdnů by měl pacient mít obvazy, aplikovat předepsanou mast na prst a pozorovat jemný režim nohou. Oživení se očekává v měsíci.

Omítka

Nejméně traumatická a zároveň cenově dostupná byla omítka. Lék je často používán v domácí léčbě, jak se zbavit houbové nehtové desky palce. Keratolická omítka je zástupcem speciální skupiny výrobků, může být levně zakoupena v internetovém obchodě s katalogy. Jak odstranit nehet s ním:

 • Nejdříve je nutné přilepit zdravou pokožku palce na běžné omítce - to ji ochrání před účinky keratolitu.
 • Dále se omítková hmota aplikuje silnou vrstvou a nalepí se.
 • Po odstranění náplasti nůžkami nebo kleštěmi se odstraní části postižené nehtové destičky a lůžko se ošetří antimykotiky.
 • Aplikace se opakují až do úplného obnovení.

Cena za odstranění nehtů na palci

Kolik tohoto postupu bude stát, záleží na tom, jak hluboko narůstá nehtová deska, jaký způsob manipulace je zvolen a na které klinice podstoupí léčbu. Pacienti by měli očekávat příležitosti: budou muset vynaložit určitou částku, protože léčba onychocryptosis není na seznamu bezplatných zdravotnických služeb. Přibližné možnosti:

 1. Náklady na léčbu keratolickou omítkou v počátečních stádiích onemocnění jsou od 300 do 3000 rublů.
 2. Cena laserového odstranění zarostlého hřebíku - od 3000 do 8000-9000 s.
 3. Chirurgickým způsobem se můžete zbavit problému za 3000-6000 p.

Přečtěte si o jiných metodách, jak se s takovým problémem vypořádat jako se zarostlým hřebem na palci.

Video

Recenze

Marina, 33 let

Nemyslel jsem si, že by to palce mohla být tak zanícená, že by se mohla obléct pouze pošlapaná obuv! Minulé léto se mi stalo takové neštěstí, ale nebyl tam žádný lékařský zásah. Zvedl nohu a vyrovnal okraj nehtové desky, pod ní položil obvazový váleček. Tak jsem to vyrostla a po té jsem správně udělala pedikúru.

Ilya, 37 let

V poslední době se na mém palci objevila ztluštění nehtové desky. Myslel jsem, že to byla změna související s věkem, ale lékař při konzultaci řekl, že je to houba a měla by být léčena. Tento proces byl rychlý a bezbolestný: objednal jsem si masku za běžnou cenu v internetové lékárně, kterou lékař připsal, podstoupil léčebný cyklus a můj prst je nyní zcela zdravý.

Julia, 25 let

Dokončil jsem „dokonalou“ pedikúru tak, aby hřebík začal růst hlouběji a bolest byla konstantní. Nebylo nic jiného, než jít na kliniku, takže jsme museli projít odstraněním hrany nehtové destičky v chirurgii. Bylo to velmi děsivé a bolestivé. Přinejmenším v létě byla operace dobrá, více než měsíc se dalo zapnout pouze jeden otevřený výprask.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: