Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Nedávno byla kaša proso hlavním pokrmem na ruském stole, ale nyní byla nezasvěcena zapomenutá, a tak byla připravena potrava pro kuřata. Tato cereálie, dokonce vařená ve vodě, obsahuje hodně vlákniny a dalších prospěšných látek, je považována za dietní. Existuje mnoho receptů na vařící kaše jáhly. Bez ohledu na způsob přípravy se ukáže velmi chutné, uspokojivé a zdravé. Připravte ji na snídani pro děti a na dietu.

Příprava proso pro vaření kaše

Chcete-li získat jídlo chutné, musíte si vybrat správný obilovin. Proso je jiné. Žlutá vaří velmi chutné a drobivé jídlo, lehčí zrno je vhodné pro kaše. Existují různé druhy obilovin: drcené drcené nebo mleté. Pro přípravu použijte žlutá a ne brilantní zrna, předem oddělená od filmů a skořápek.

Jáhly Dranety je také v prodeji, ale má hořkou chuť, takže je zřídka připravena a konzumována. Není nutné skladovat taková zrna předem - s dlouhým skladováním získává hořkou chuť. Proso je lepší koupit přednostně ve výši, která je nutná pro jeden čas.

Vrh se často vyskytuje v zádi: nečistoty z jiných zrn a slupek. Proto je nutné několikrát pečlivě třídit a opláchnout, dokud se voda nevyčistí (bude zapotřebí asi 4-5 promytí). Někdy se cereálie nalije chlazenou převařenou vodou, která se nechá stát několik hodin na otok - pak se bude muset vařit méně (bude připravena rychleji).

Jak vařit jáhly kaše - recepty s fotografiemi

Pouze řádnou přípravou prosa můžete získat lahodnou kaši. Tím, že jej spotřebujete, tělo dobře očistíte. Proso (krupice proso se z ní získávají čistěním) obsahuje látky, které jsou schopny vázat ionty těžkých kovů. Díky nim se z těla odstraní velké množství toxinů. Použití prosa pomáhá bojovat s předčasnými vráskami, odstraňuje předčasné stárnutí.

Proso kaše s mlékem v pomalém hrnci

Moderní hostesky se zamilovaly do pomalého vařiče, poskytují možnost vařit téměř jakékoli jídlo, ale není třeba se stavět nad vařením na sporáku. Proso není výjimkou. Pokud ho vaříte v pomalém vařiči s mlékem a smetanou, jídlo vyjde velmi chutné a jemné. K vaření potřebujete následující složky:

 • proso krupice - 1 šálek;
 • mléko - 3 šálky;
 • voda - 2 šálky;
 • krémy;
 • máslo - 50 g;
 • cukr, sůl - podle chuti.

Metoda přípravy:

 1. Vložte výrobky, roztřepte, opláchněte cereálie, vypusťte sítko.
 2. Všechny ingredience, kromě másla, dejte do pomalého vařiče. Vyberte režim "Porridge", nastavte časovač na hodinu.
 3. Po pípnutí otevřete víko, přidejte olej, nastavte režim „Maintain Heat“ a nechte 15 minut, aby se pšenka dostala do správné konzistence.
 4. Posypeme kaši na talíře a podáváme. Podle potřeby přidejte zeleninu nebo sušené ovoce.

Jak vařit sypanou kaši na vodě

Klasickým receptem je kaše na jáhle na vodě. Co je potřeba vzít: \ t

 • obiloviny - 1 šálek;
 • voda - 1, 5 šálky;
 • sůl - podle chuti;
 • máslo - na vyžádání.

Metoda přípravy:

 1. Připravte se a omyjte proso. Nalijte ji do hrnce s tlustým dnem, nalijte na něj vařící vodu, nechte chvíli stát.
 2. Vypusťte, vylijte, zapálte.
 3. Po vaření, solné kaše, zakryjte pánev víčkem.
 4. Vařte po dobu 25 minut.
 5. Hotovou kaši vložte na talíř, přidejte máslo a podávejte.

S dýní v troubě

Dýně s proso - obrovské zásoby živin, vitamínů a stopových prvků. Ukazuje se, výživný, ale dietní a hypoalergenní. Pro kaši budete potřebovat následující složky:

 • loupaná dýně - 200-300 g;
 • proso - 300 g;
 • Mléko - 900 ml (je lepší vzít si doma nebo s vysokým obsahem tuku);
 • sušené ovoce - na vyžádání;
 • cukr - 2 lžíce;
 • sůl - lžička;
 • Skořice, vanilin nebo cukr - volitelné.

Metoda přípravy:

 1. Dýňová slupka, kotleta. Krupa se třídí, opláchne.
 2. Hrnec by měl být naplněn v následujícím pořadí: nejprve složte dýně, pak proso, sůl, cukr, vanilku, sušené ovoce. Nalijte všechno mléko. Pot se musí vzít s takovým účtem, že nebyl naplněn více než 2/3. Je nezbytné, aby se mléko v procesu vaření nepřevařilo.
 3. Kryt s víkem nebo fólií, vložený do trouby, vařit při teplotě 150-180 ° C po dobu 30-45 minut (čas závisí na teplotě). 5 minut před připraveností odhalit kaši, aby získala zlatavě hnědou kůru.
 4. Odeslat do tabulky přidáním másla.

V mikrovlnné troubě

Když vaříte v mikrovlnné troubě, budete si jisti, že nic neuteče a nebude hořet. Pro přípravu 3 porcí budete potřebovat:

 • proso - 1 šálek (180 g);
 • voda - 3 šálky;
 • cukr - 3 čajové lžičky;
 • sůl - podle chuti;
 • máslo

Připravte kaše v proso v mikrovlnné troubě následujícím způsobem:

 1. Opláchněte cereálie, nalijte do misky vhodné pro použití v mikrovlnné troubě. Krupice by neměla zaplňovat více než polovinu pánve.
 2. Nalijte polovinu objemu vody (1, 5 šálky), dejte asi 5 minut do mikrovlnné trouby.
 3. Mezitím by měla být vařena druhá polovina vody, což sníží dobu vaření kaše.
 4. Po mikrovlnném pípání vyjměte pánev, přidejte zbývající vodu, sůl a cukr. Zakryjte nádobu víčkem a posílejte ji zpět po dobu 2-3 minut, s dříve sníženým výkonem.
 5. Po tom, nechte kaši v mikrovlnné troubě vyluhovat po dobu 5-10 minut. Po - přidejte zeleninu, ovoce - v případě potřeby.

Kolik času vařit kaše proso pro rybolov

Jáhlová kaše je široce používána mezi rybáři. Je krmena kapry, kapry, cejny. Aby ryby oceňovaly vaši práci, musí být kaši řádně připravena v souladu s proporcemi a vědět, kolik vařit proso. Před vařením jsou krupice důkladně umyty a tříděny, takže v nich není odpad. Kaše se vaří v poměru 1 až 8 (pro 1 díl obilovin 8 dílů vody) po dobu asi 10-15 minut. Během této doby by proso mělo nabobtnat a začít prasknout. Usnul v již vařící vodě.

Nepoužívejte strávit kaši a ujistěte se, že hoří. V opačném případě bude pro rybí návnadu k ničemu. Pokud je pach spálení, úlovek nebude - kapr a jiné druhy tuto příchuť netolerují. Ostatní produkty se často přidávají do kaše: hrášku, halvy a roztavených semen. Takže ryby neztratí zájem o prikormke a rychle nebudou plné.

Video

Existuje mnoho způsobů, jak udělat vynikající, výživnou kaši proso. Lahodné jídlo jde na mléko s jablky. Plody dávají zvláštní chuť, kyselost a příjemnou vůni. Jak vařit kaše jáhly s jablky, podívejte se na video níže. Celý proces je podrobně zobrazen, takže si každý může vařit jídlo. Pokud jste se nepokoušeli vařit proso, postupujte podle tipů.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: