Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

K odstranění papillomů a kondylomů na sliznicích se používá kauterizační lék Condilin - pokyny pro jeho použití zahrnují informace o složení léčiva, indikacích pro použití a doporučených dávkách. Doporučená dávka prostředků aplikovaných na čistou pokožku snižuje závažnost zánětu. Lék lze použít pouze externě.

Roztok Condilinu

Podle farmakologické klasifikace Condilin označuje prostředek kauterizačního a mumifikačního účinku. Účinnou látkou kompozice je podofylotoxin, který je součástí podofyllinu, získaný z rostlinného extraktu kořenů podofylu. Tato složka vykazuje cytostatickou aktivitu, snižuje závažnost zánětu a při lokálním použití způsobuje nekrózu papilomů a bradavic.

Složení

K dispozici je pouze jedna forma uvolnění Condilinu - roztok pro externí použití s koncentrací účinné látky 0, 5%. Detailní složení léčiva:

Popis

Čistá kapalina

Koncentrace podofylotoxinu v mg na 1 ml

5

Složení

Voda, kyselina mléčná, ethanol, laktát sodný

Balení

3, 5 ml tmavá skleněná láhev s 30 plastovými aplikátory, kartonová krabice

Farmakodynamika a farmakokinetika

Léčivo Condilin označuje nekrózu. Přípravek obsahuje 99% čistého standardizovaného podofylotoxinu, který způsobuje cytostatický účinek. Když se aplikuje externě, roztok necrotizing condylomas.

Při aplikaci standardního roztoku v množství 0, 01 až 0, 05 ml se v séru objeví malé množství účinné látky. Účinek se projevuje 30-60 minut po aplikaci. Po čtyřech hodinách začne účinek klesat a po 12 hodinách se látka detekuje v plazmě v minimálním množství. Condilin se vylučuje z těla za 2-9 hodin, nejsou popsány žádné případy kumulace.

Condilin pro papilomy

Podle návodu k použití se roztok Condilin používá pro kauterizaci papillomů a vrcholových bradavic. Příčiny jejich vzhledu je lidský papilomavir, lék ho částečně zabíjí, ale působí pouze na vnější části bradavice. Léky Condilin lze použít k odstranění nádorů na kůži nebo sliznicích.

Pokyn Condilina

Pro externí použití je určen roztok Condilin - návod k použití léku naznačuje, že přípravek bude aplikován dvakrát denně v intervalu 12 hodin. Průběh aplikace trvá tři dny, poté se provede čtyřdenní přestávka, léčba se opakuje další tři dny. Terapie může trvat až pět týdnů nebo úplné vymizení bradavic.

Pro aplikaci léčiva navlhčete plastový aplikátor tak, aby byl otvor ve smyčce naplněn kapalinou. Pomocí smyčky aplikujte řešení na condyloma, opakujte aplikaci Condylin pro všechny zbývající formace, ale ne více než 50krát. Zabraňte styku se zdravou kůží a sliznicemi, aby se zabránilo vážnému podráždění a ulceraci. Po aplikaci dobře osušte místo léčby tak, aby se zdravá kůže nedostala do styku se suchým prostředkem na bradavicích a nebyla poškozena.

Zvláštní pokyny

Názory lékařů na lék jsou pozitivní, ale aby tento účinek nepřinesl negativní reakce, je třeba prostudovat zvláštní pokyny v návodu k použití:

 • Nepoužívejte lék na krtků, mateřských znamének;
 • pokud se lék dostane do očí, vypláchněte je vodou;
 • do úplného uzdravení je lepší, aby muži používali kondomy během pohlavního styku, v případě potřeby se sexuální partner léčí;
 • Před použitím omyjte zasaženou kůži mýdlem a vodou a dobře osušte;
 • při léčbě kondylomů předkožky a stydkých pysků je třeba dbát zvýšené opatrnosti;
 • Aby se zabránilo tomu, že se roztok dostane na zdravou kůži a vyhne se podráždění, ošetřete kryty ochrannou mastí, neutrálním krémem, vazelínou nebo zinkovou mastí;
 • aplikace léku na plochu větší než 10 cm2 může vést k reakcím resorpčního působení;
 • účinek léku na koncentraci pozornosti a rychlost psychomotorických reakcí není označen, takže je můžete aplikovat při řízení vozidla a nebezpečných strojů.

Interakce s léky

Návod k použití ukazuje, že neexistují údaje o lékových interakcích Condilinu s jinými léky, ale existují pravidla pro kompatibilitu roztoku s některými látkami:

 • vyhnout se nadměrnému užívání alkoholu během léčby;
 • s rozvojem edému a balanopostitidy u mužů v oblasti předkožky, mohou být použity protizánětlivé léky nebo glukokortikosteroidní masti;
 • během léčby eliminovat sex nebo používat bariérovou antikoncepci;
 • Condilin by neměl být kombinován s jinými léky na stejné oblasti kůže;
 • přípravky obsahující podofylotoxin v kombinaci s léčivem mohou vést ke zvýšení jeho plazmatické koncentrace, což vede k riziku negativních nežádoucích účinků;
 • léky obsahující povrchově aktivní látky a použité na stejném pozemku s přípravkem Condilin snižují jeho účinnost, protože částečně „propláchnou“ léčivo.

Vedlejší účinky

S výhradou návodu k použití vedlejší účinky Condilina minimal. Možná projevem zarudnutí, bolestivosti kůže, ulcerací epiteliálního krytu bradavic. Tyto příznaky se často objevují na začátku léčby - druhý nebo třetí den. Při léčbě velkých kondylomů v oblasti předkožky (oblast předkožky) se může vyvinout edém nebo balanopostitida.

Předávkování

Při aplikaci Condiliny na postižené místo ve vysokých dávkách se vyvarujte předávkování, umyje se teplou vodou a mýdlem. Pokud omylem polknete roztok podofylotoxinu, jsou možné příznaky nevolnosti, zvracení. Je nutné umýt žaludek, kontrolovat rovnováhu elektrolytů a plynů, obraz periferní krve, funkční stav jater.

Kontraindikace

Podle návodu k použití roztoku Condilin existují omezení jeho použití. Kontraindikace léku jsou následující situace:

 • děti do 12 let;
 • těhotenství, kojení (laktace);
 • přecitlivělost na podofylin nebo jiné složky léčiva;
 • současná léčba činidly obsahujícími podofyllin.

Podmínky prodeje a skladování

Lék je k dispozici na lékařský předpis. Condilin by měl být uchováván na tmavém místě nepřístupném pro děti při teplotě do 25 stupňů po dobu nejvýše čtyř let.

Analogy Condilina

Přidělit přímé a nepřímé analogy léčiva. První z nich jsou podobné mu v účinné látce a druhá - mají stejný terapeutický účinek. Následující analogy Condilinu lze nalézt na pultech domácích lékáren:

 • Solcoderm;
 • Alomedin;
 • Polycresis;
 • Wellferon;
 • Aldara;
 • Gardasil;
 • Imunobex;
 • Vartek;
 • Despapilon

Cena Condilina

Koupit lék Condilin dostat v lékárnách za ceny, které nastavují obchodní řetězce s určitou úrovní přirážky. Náklady na balení roztoku 3, 5 ml v Moskvě a Petrohradu budou:

Název lékárny

Cena řešení řešení v rublech

Pilyuli.ru

62

IFC

56

Apteka.ru

72

Okno nápovědy

75

Dialog

165

36, 6

67

Vital

79

Wer.ru

100

Video

Recenze

Pavel, 31 let

Měl jsem pod paží malý papilloma, což způsobilo nepříjemnosti, bál jsem se ho odtrhnout. Lékaři doporučili aplikovat roztok Condilinu. Četl jsem recenze léků a rozhodl jsem se to zkusit. Po tři dny papilloma zcela vyschl a na čtvrté zmizel. Jsem rád, že se mi podařilo zbavit se nepříjemného problému tak rychle.

Vitaly, 39 let

Condilin mi předepsal lékař poté, co objevil mnoho genitálních bradavic na penisu. Nedali mi žádné nepříjemnosti, ale bylo to děsivé podívat se na ně. Po tři dny užívání jsem neviděl změny, s výjimkou zarudnutí a otoku. Musel jsem hledat jinou metodu, jak se zbavit bradavic, zvolil jsem laserové odstranění.

Margarita, 45 let

Mám kolem krku dva visící papilomy, které vypadají ošklivě a lpí na oblečení. Přišel jsem k doktorovi, abych je odstranil, za což doporučil Condilinovi roztok. Po přečtení návodu jsem přistoupil k ošetření - otřel jsem okolí ochranným krémem a roztok aplikoval bodově. Nebylo to bolestivé, ale nepříjemné a po dvou dnech zmizely papilomy.

Ulyana, 28 let

Můj mladý muž mě nakazil kondylomy - viděl jsem v rozkroku první růst, pak se objevil další. Bála jsem se, šli jsme spolu s doktorem. Doporučil odstranit laser s kondylomem, ale bylo to drahé. Četli jsme o Condilinu na internetu a koupili jsme si řešení, rozmazali růst, a po dvou dnech bradavice skukozhilis a zmizely samy.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: