Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Sessun - to je případ, kdy jednoduchý styl účes je klíčem k jeho eleganci. Haircut získal popularitu díky originální technice provedení a překvapující jednoduchosti stylingu. Moderní móda oceňuje ženskost a snaží se zdůraznit individualitu žen, což vedlo k návratu k širokým masám stylového vintage účesu sessun. Takový obraz si vybírají ženy s vynikající chutí, které se snaží vyniknout. Univerzálnost účesu spočívá v tom, že je vhodná pro ženy jakéhokoliv věku.

Výhody a nevýhody sessun účesů

V roce 1971, Vidal Sassun, slavný holič v té době, vyvinul a začal uvádět do praxe novou techniku stříhání vlasů. Sessun účes byl vynalezen stylistou speciálně pro herečku Nancy Kuan. Technologie stříhání vlasů znamenala práci s mokrými vlasy a objem vlasů byl dán přímo během sušení vysoušečem vlasů. Kadeře byly upraveny zvláštním způsobem, poté se prameny ohnuly dovnitř. Sassun tedy nevyžadoval žádnou další fixaci ani speciální styl.

Pros:

 • Vytvoření přirozeného objemu vlasů.
 • Snadný, rychlý styl.
 • Vytvořte ženský elegantní vzhled.
 • Vizuální korekce tvaru obličeje a vyjádření.
 • Přirozený vzhled vlasů kvůli nedostatku prostředků fixace.
 • Zachování tvaru vlasů ve větrném počasí nebo při náhlých pohybech.
 • Schopnost diverzifikovat obraz změnou stylů.

Nevýhody:

 • Obtížná technika provedení, takže jen zkušený kadeřník může takový účes udělat.
 • Sessun znemožňuje sbírat vlasy: cop, cop, ocas.
 • Chcete-li zachovat krásný vzhled, je třeba pravidelně upravovat účes.

Jaký typ obličeje by se hodil

Praxe prokázala, že sessun je univerzální, vhodný pro všechny typy osob. Účes je vhodný nejen pro správný oválný tvar obličeje, ale také dokonale vyhlazuje hrubé rysy protáhlého, je nutné pouze vytvořit tlustý třesk. Pokud chcete vizuálně udělat obličej méně kulatý, měli byste zvolit asymetrický třesk. Pro účes sessun jsou nejvhodnější rovné husté vlasy, ale také vlnité prameny mohou být uspořádány v takovém stylovém účesu.

Jak vypadá ženský sessun účes

Klasická verze sessunu vstoupila do módy do konce 19. století. V té době vypadal účes neobvyklý a velkolepý, zaměřila se na ženskou tvář, zdůrazňovala svou přirozenou krásu a tvořila přirozený objem vlasů. Externě, účes je podobný "stránku" účes známý mnoha, jejich podobnost leží v hladkých tvarech a přísné geometrické linie.

Čtyřkolka s přesnými pravoúhlými čarami je tvořena jemným odstupňováním, prováděným neobvyklým způsobem - doslova „na prstech“, bez pomoci hřebene. Kadeře podél obrysu hlavy jsou oříznuty impozantním a konce jsou odříznuty v určitém úhlu, který je považován za hlavní tajemství krásné siluety. Sessun patří do skupiny obtížných účesů a kadeřník, který to ví, je považován za mistra nejvyšší kvalifikace.

Na krátkých vlasech

Účes sessun pro krátké vlasy pomáhá zdůraznit důstojnost vzhledu a maskovat jeho nedostatky. Hladká, jemná silueta a bohatý objem položený na bázi kadeřnice zaměřuje pozornost na správnost tvarů, jemnost rysů tváří. Sessun pro krátké vlasy vypadá skvěle u žen s jakýmkoliv složením těla a různými typy obličeje, a to je vzácnost. Všestrannost účesu spočívá v jeho technice, svobodě zvolit délku rány a postranních pramenů.

Středně dlouhé vlasy

Sessun je vhodný jak pro mladé dívky, tak pro dospělé ženy. Klasická verze vlasových středně dlouhých vlasů vytváří elegantní, sofistikovaný obraz. K tomu, aby žena dostala mladší pohled, se projeví pomocí zkrácení délky, která zdůrazní krásu očí, linie krku. Ramenní zámky dávají velkolepý vzhled poněkud složitější, než by se mohlo na první pohled zdát. Vzhledem k tomu, že tráví spoustu času na ranním stylingu je pro mnoho dívek nepřijatelné, perfektním řešením by bylo sesun.

Dlouhé vlasy

Vlasy sessun dlouhé vlasy dá obraz jeho majitel něhy, tajemství a smyslnost. Úhledně stylizované vlasy na pozadí populárního trendu nedbalosti, roztrhané linie vypadají neobvyklé a velmi stylové. Krátký třesk, dosahující až do středu čela, ve francouzském stylu, otevírá obličej, zdůrazňuje obočí a zaměřuje pozornost na oči. Zatímco dlouhé, zakrývající obočí a hladce se obracející do postranních pramenů, propůjčuje rysům rysů obličeje, skrývá vady (nadměrné zaoblení tváří nebo velké čelo).

Schéma a postupná technika řezání

Správně provedený účes může zdůraznit přirozenou krásu a hladkost rovných vlasů, ale ztratí svůj účinek na kudrnaté. Díky vrstvenému designu kudrlinek a odstupňování konců poskytuje možnost experimentovat s objemem. Sessun vám umožní vizuálně tlustší tenké vlasy, silné a tuhé - aby poskytly strukturu. Po oříznutí, kudrny nebudou potřebovat další rovnání nebo dlouhé styling, a přírodní lesk dá vlasy zdravý vzhled.

Pro dokončení účesu bude mistr potřebovat:

 • Nůžky (ředění a obyčejné).
 • Hřebenatka
 • Kulatý kartáč a fén.

Technické srážky:

 1. Umyjte si vlasy, osušte ručníkem, ale nesušte.
 2. Hřeben kudrlinky, pohybující se od vrcholu ke konci. Vlasy rozdělte do tří zón.
 3. Čelní a temporální oblast oddělte od týlního hrotu, který je rozdělen vertikálním dělením na dvě části.
 4. Přední kadeře jsou upevněny sponkami na vlasy.
 5. Řezané vlasy jsou nezbytné, počínaje zezadu. Nejdříve odstřihněte spodní kadeře.
 6. Řez jedno vlákno - jeho délka bude určovat úroveň celkové délky vlasů. Po tom, střih celé zadní části.
 7. Odepněte přední část. Proveďte ostříhaný postup tak, aby každý horní pramen byl o milimetr kratší než dno.
 8. Vytvořte časovou část stejným způsobem jako na zadní straně hlavy.
 9. Poslední fází je bang cut. Vyberte hlavní čáru a vyrovnejte rány pod časovou oblastí. Pro lepší pochopení struktury účesu stojí za to porovnat ji s trojúhelníkem, jehož horní část je v horní části hlavy, a whisky slouží jako základna.

Možnosti úpravy vlasů

 • Pokládka žehlení. S pomocí usměrňovače můžete vytvořit stylový, originální obraz za 5-10 minut, který je vhodný nejen pro každodenní život, ale i pro zvláštní příležitosti. Tento způsob pokládání osloví milovníky dokonale stejných kudrlinek. Chcete-li účes zajímavější a světlejší, použijte dekorace: čelenky, květinové věnce nebo stuhy.

 • Kulatý hřeben, fén. Nejrychlejší způsob stylingu, jehož podstatou je skládání pramenů uvnitř s kartáčkem na vlasy při sušení vysoušečem vlasů.

 • Natáčky nebo elektrický popruh. Ženy, které si vybraly klasickou verzi sassun mohou zkroutit tipy dovnitř s pomocí kulmy. Stejně tak není těžké dát styling sváteční zvlnění. Použití velkých natáčky, dostanete velké kadeře, které je třeba opravit s lakem.

 • "Grunge". S tímto stylem, zkrácený sessun vypadá nejlépe. Styl grunge zahrnuje vytvoření objemu kvůli chaotickému česání vlasů, následovaný fixací s lakem.

Sassun má spoustu stylingových možností. Fotografie ukazuje jeden typ účesu, který lze upravit nejen v salonu, ale i doma. Samotný účes by však měl být důvěřován pouze kvalifikovanému, zkušenému řemeslníkovi. A profesionální stylista není ten, kdo má diplom absolventských kurzů, ale ten, kterému se podařilo „získat ruku“ opakovaným prováděním tohoto účesu.

Video

Sessun nemusí být stylizován, takže dívka, která chce vypadat dobře, stačí si umýt a osušit si vlasy. Oni sami budou ležet správným směrem a vypadat úhledně. Maximální efekt v účesu má stylové rány, které hrají klíčovou roli při vytváření ženské, měkké siluety. Klasická verze stanovená autorem je zamračená a mizí hladce do whisky. Po sledování videa můžete vidět jednu z možných technik pro provádění populárního účesu sesun.

Foto účes sessun s rány a bez 2022-2023

Zvláštní význam má v současné sezoně nejen forma, ale i barva. Stylové geometrické účesy s jasnými liniemi, jako je sessun, vypadají nejlépe v kombinaci s přirozenými odstíny vlasů. Nicméně, módní ženy nebudou bolet přidat nějaké jasné akcenty na jejich obraz, to stojí za to s pomocí zbarvení nebo zvýraznění. Sessun znamená přítomnost silných a výrazných rán, které v kombinaci s krátkými prameny hlavní části hlavy vypadají velmi odvážně a stylově. Níže jsou fotografie možností pro módní účes sessun.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: