Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Lazolvan (lazolvan) je účinný a populární prostředek pro léčbu suchého, řezacího kašle jakékoliv etiologie. Dávkové formy léku jsou vhodné k použití, složky v krátkém čase usnadňují pacientovi stav, ničí mikroorganismy, které způsobily nemoc.

Lasolvan pro inhalaci

Léčivo patří do skupiny mukolytik a je vysoce účinné při ředění hustého hustého sputa. Lasolvan pro inhalaci je schopen stimulovat sekreci hlenu, což pomáhá pacientovi cítit úlevu po třech hodinách. Lasolvan je mukolytická skupina léčiv se silnými expektoračními vlastnostmi.

Základní složkou, která je součástí léku Lasolvan je Ambroxol. Výrazně zvyšuje produkci povrchově aktivního činidla, které je schopno vyčistit sliznici, aktivovat serózní enzymy ze žláz na ní při dezinfekci tkáně. Krátce se koncentruje v plicích a urychluje zotavení, zvyšuje imunitu na lokální úrovni. Jak aplikovat Lasolvan pro inhalaci - instrukce dává doporučení k tomuto tématu. Předepsat léky i pro děti do dvou let věku.

Dávkování

Inhalační roztok se nepoužívá v čisté formě. Pro dosažení maximálního výsledku z léčiva je nutné roztok zahřát a zředit fyziologickým roztokem v poměru 1: 1. To zajistí hydrataci a ochranu sliznice před podrážděním. Postřik na rychlé aerosolové částice léčivé látky může být proveden za použití nebulizéru. Pro tyto postupy by se neměl používat parní inhalátor.

Dávka inhalace s Lasolvanem by měla být vypočtena správně podle pokynů:

 1. Maximální počet procedur pro dospělého / dítě starší 6 let je až tři inhalace denně, s použitím 2-3 ml medikace po dobu 5 dnů.
 2. Děti do šesti let byly doporučeny 2 ml roztoku na jeden, dva postupy denně.
 3. Začátek inhalace by měl být dvě hodiny po jídle.

Lasolvan - návod k použití pro děti

V počátečních stádiích inhalace nemoci Lasolvanom s použitím nebulizátoru poskytuje téměř okamžitý účinek. Během jednoho, maximálně dvou dnů příznaky zmizí bez stopy. Návod k použití přípravku Lasolvan pro děti ukazuje, že při léčbě prodloužené bronchitidy, pneumonie je povoleno kombinované použití roztoku s použitím sirupu, tablet nebo injekcí. Tato kombinovaná pomoc zvyšuje šance na rychlý úspěch.

Zvažte potřebnou věkovou hranici pro použití každé dávkové formy:

 • kojenci, děti do 2 let - 1 ml;
 • do 5 let - 2 ml;
 • od 6 let - 3-4 ml;

Až jeden rok

Rodiče raději dávají Lasolvan dětem do jednoho roku v sirupech, které mají příjemnou chuť, a děti si to s potěšením užívají. Lékaři někdy trvají na inhalačních procedurách. Pro takové schůzky existují dobré důvody. Pomocné látky ve složení sirupu sestávají z různých příchutí, které dávají chuť léku. Jejich přítomnost může způsobit alergie u kojenců oslabených touto nemocí. Použití roztoku je méně příjemným postupem, ale občas účinnějším.

Při provádění postupu musíte dodržovat základní pravidla:

 1. Přečtěte si návod - jak připravit roztok pro inhalaci s mlékem Lasolvan do jednoho roku.
 2. Uklidněte se, ujistěte se, že dýchání je klidné.
 3. Menší úzkost není kontraindikací pro inhalaci.
 4. Když hystericky pláč, přerušte proceduru. Můžete ho strávit pomocí hodin spánku.

Se suchým kašlem

Suchý kašel může být předzvěstí komplexnějších onemocnění než běžná akutní respirační infekce, takže léčba by měla začít okamžitě. Dítě musí být vyšetřeno lékařem, aby předepsalo léčebný postup podle stanovené diagnózy. Předepisování antibiotik při nástupu nemoci není vždy prospěšné. Lékaři a pacienti souhlasí, že Lasolvan pro suchý kašel je jedním z nejúčinnějších léků. Nemoci, které mají podobné symptomy na začátku, mohou být chronické a akutní:

 • bronchitida;
 • plicní obstrukční onemocnění;
 • bronchiektázii;
 • bronchiální astma;

Mokrý kašel

Vlhké sputum není vždy charakteristické pro mokrý kašel. Jeho hromadění v průduškách ztěžuje dýchání, stává se těžkým a dochází k pocitu udušení. Pro urychlení výtoku sputa, aby se zabránilo bronchospasmu, se používá inhalace. Lasolvan s mokrým kašlem dává pozitivní výsledky, stejně jako při léčbě suchého. V takových případech se doporučuje použití chloridu sodného v koncentraci 0, 9% (fyziologický roztok). Léčba komplikací způsobených hromaděním velkého množství sputa vyžaduje konzistenci:

 1. Inhalace bronchodilatátory - Berodual, Berotek.
 2. Mukolytika - fyziologický roztok + Lasolvan.
 3. Antiseptika pro dýchání přes inhalátor.
 4. Použití inhalace s imunomodulátory.

Lasolvan pro dospělé

Účinek přípravku Lasolvana pro dospělé se mírně liší od pediatrické léčby. 20 let existence silného mukolytického činidla na farmaceutickém trhu prokázalo, že je to zaslouženě populární. Lasolvan zvyšuje účinek antibiotik, které zvyšují jejich koncentraci v tkáních dýchacích cest, zvyšují odolnost vůči bakteriím a bakteriím. Počáteční léčba spočívá v konzumaci 4 ml až 3krát denně. Někdy se pro ředění používá hydrochlorid sodný.

Inhalace během těhotenství

Během těhotenství se ženské tělo oslabuje a snižuje jeho obranyschopnost. Anotace k léku obsahuje doporučení pro možné použití inhalace s Lasolvanem v těhotenství. Platí ve druhém, třetím trimestru. Jak chovat Lasolvan s fyziologickým roztokem pro inhalaci těhotná? Lékař léčí každý případ individuálně. Nuance:

 1. Ambroxol proniká placentární bariérou do mateřského mléka, proto musí být přísně dodržovány lékařské schůzky, aby bylo novorozeně zdravé.
 2. Při kojení je zakázáno užívat lék během kojení.

Lasolvan - kontraindikace

Individuální nesnášenlivost na některou ze složek roztoku Lasolvana, projev alergií bude vážným kontraindikací postupů. Současné podávání látek, které potlačují reflex kašle, je zakázáno - to může vést k obstrukčním komplikacím průdušek. Předávkování může vést k dyspeptickým projevům:

 1. nevolnost;
 2. zvracení;
 3. zhoršená stolice.

Kontraindikace pro Lasolvan jsou následující stavy:

 • zhoršení vředové choroby;
 • první trimestr těhotenství;
 • epilepsie;
 • poruchy oběhu v mozkových cévách;
 • onemocnění jater a ledvin;

Vedlejší účinky

Na základě četných recenzí je lék dobře snášen dospělými i dětmi. Ve vzácných případech dochází k porušování lékařských schůzek nebo k počátečnímu použití inhalace nepředvídaných anafylaktických reakcí imunitního systému. Poruchy chuti a pocitu v ústech rychle procházejí. Vedlejší účinky Lasolvanu mohou vyvolat:

 1. pruritus;
 2. kopřivka;
 3. krátkodobá dyzurie.

Lasolvan pro inhalaci - analogy

Použití inhalačních roztoků při léčbě onemocnění dýchacího ústrojí neztrácí svou relevanci, což v průběhu let potvrzuje dobrý výsledek. Analogy Lasolvany pro inhalaci, ve kterých je hlavní složkou Ambroxol, mají stejný terapeutický účinek na lidské tělo. Ruský výrobce poskytl farmaceutickým trhům za podobných nákladů výběr podobných výrobků. Byly vytvořeny roztoky, kde Ambroxol již není základním lékem, ale účinek analogu je totožný s jeho účinkem a zpětná vazba o nich je dobrá.

Cena

Výrobce rozšířil dávkovou formu léku. Široká škála možností je poskytována ve formě tablet, pastilek, sirupu, nosního spreje, dlouhodobě působících kapslí a roztoku. Průměrná cena:

 • Cena tabletového přípravku (20 nebo 50 tablet) se pohybuje od 169 do 259 rublů.
 • Sirup s obsahem 15 mg účinné látky stojí od 204 do 260 pro 30 mg v 5 ml.
 • Lozenges číslo 20 bude stát 260 p., Nosní sprej je dražší pastilky na rublu, kapsle - 299.
 • Cena laseru pro inhalace je 380 rublů. Láhev roztoku obsahuje ve 100 ml 7, 5 mg účinné látky.

Video

Recenze

Katya, 23 let

Často musíte tento lék používat, má přítelkyně je nemocná a má jen tři roky. Neměli jsme inhalátor, použil jsem kapky. Lékař mu vytrvale doporučoval, aby levně nakupoval v katalogu on-line obchodů, skrze něj se lék dostane do plic. V poslední době používáme řešení, šest měsíců. Jednou nemocný pro tuto dobu, vyléčil za tři dny.

Valentina, 49 let

Můj vnuk byl nemocný od narození z nachlazení, slabý chlapec vůbec. Teď je mu 10 let, méně nemocný. Imunita, pravděpodobně posílena. Když jsme si objednali nebulizátor a koupili ho, tak jsem hned, jen kašlal, udělal mu inhalace. Rychleji se zotavil, jinak mohl dva týdny ležet. Používám ho k prevenci, když začínají epidemie.

Raisa, 54 let

Kdysi jsem chytil chlad, spadl pod listopadový déšť. Zatímco se zastavil, schoval se pod baldachýnem, namočený na kůži. Od té doby se stal zármutek, získal astma, nemohl dýchat. Když jsem poprvé viděl takové procedury v sanatoriu, šel jsem tam každou dovolenou. Nemám ani jednodenní pracovní cestu bez inhalátoru.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: