Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Při nerovnováze mikroflóry ženského pohlavního ústrojí dochází k nepříjemným pocitům, nepříjemným pálivým symptomům. Svíčky Ginoflor pomohou eliminovat účinky užívání antibiotik, nemocí, hormonálních poruch a nedodržování hygienických pravidel. V krátkém čase kolonizují vaginální mikroflóru prospěšnými bakteriemi mléčného kvašení, poskytují mikroorganismy podmínkám pro fixaci a životně důležitou aktivitu, obnovují epitel.

Návod k použití Gynoflora

Lék Gynoflor A vyrábí ruská farmaceutická společnost Invar, německá firma Haupt Pharma Amareg a švýcarská společnost Medinova. Léčivo nárokuje celou řadu účinných látek, které se skládají z lyofilizátu acidofilních bakterií kyseliny mléčné a estriolu (umělého hormonu). Kombinace těchto složek má příznivý vliv na vaginální mikroflóru.

Složení a uvolňovací forma

Lék je dostupný pouze ve formě vaginálních tablet (intravaginální čípky). Jejich složení:

Popis

Béžové oválné tablety

Koncentrace lyofilizovaných acidofilních bakterií mléčného kvašení, mg na pc.

50 (ze 100 milionů živých buněk)

Koncentrace hormonu estriol, mg na pc.

0, 03

Složení pomocné látky

Dihydrofosforečnan sodný, monohydrát laktosy, stearát hořečnatý, mikrokrystalická celulóza, karboxymethyl škrob

Balení

Blistry po 6 kusech, 1 nebo 2 blistry v krabici

Farmakologické vlastnosti

Obě aktivní složky svíček jsou součástí fyziologického mechanismu pro udržení normální biocenózy vagíny. Mezi mikroorganismy, které žijí v pochvě zdravé ženy, dominují acidofilní laktobacily. Jsou antagonisty proti škodlivým a podmíněně patogenním mikroorganismům. Ochranný mechanismus laktobacilů je založen na principu jejich izolace bakteriocinů a peroxidu vodíku - přírodních antibiotik. To vám umožní udržovat "čistotu" genitálií.

Blahodárné mikroorganismy vyvažují fyziologické ukazatele prostředí pro normální průchod metabolických procesů. Lactobacilli fermentují epitelový glykogen do vagíny do kyseliny mléčné, přičemž se udržuje kyselé pH. Estriol je uměle syntetizovaná sloučenina, která je chemicky podobná ženským pohlavním hormonům (krátkodobě působící estrogen) produkovaným vaječníky.

Složka ovlivňuje pouze vaginální sliznici, stimuluje růst a reprodukci genitálního epitelu, což vede ke zlepšení přirozené bariéry proti infekcím. Složení estriolu je glykogen, který je nezbytný pro normalizaci životního cyklu vaginální mikroflóry. Laktóza je fermentována laktobacilem na kyselinu mléčnou. Tablety se používají v rozporu s mikroflórou, hormonální nerovnováhou během menopauzy a postmenopauzy.

Po zasunutí svíčky do pochvy se složky postupně uvolňují, bakterie působí lokálně, aniž by byly absorbovány do systémové cirkulace. Jejich účinek se objeví po několika hodinách. Estriol je částečně absorbován a vstupuje do krve, dosahuje maximální koncentrace po třech hodinách, ale nehromadí se a neovlivňuje produkci hormonů estrogen a estradiol. K vysazení léčivých látek dochází močí za 8 hodin.

Indikace pro použití

Nejdůležitějším účelem léku je obnovit normální bakteriální rovnováhu vaginální mikroflóry po lokální systémové terapii antibiotiky, chemoterapii, antimikrobiálních léčivech. Další označení pro použití svíček:

 • souběžná léčba hormonální substituční léčby během menopauzy a období po menopauze;
 • preventivní léčba poruch vaginálního epitelu;
 • atrofickou vaginitidu, vaginózu, vulvovaginitidu;
 • mírná nebo střední závažnost kandidózy (thrush);
 • vaginální výtok neznámého původu;
 • vaginitida bez asociovaných infekcí;
 • rehabilitace porodního kanálu;
 • prevence recidivující kandidózy.

Dávkování a podávání

Tablety Gynoflor se vkládají hluboko do pochvy před spaním z lehké polohy s mírně ohnutými koleny. Pro lepší rozpouštění držte svíčku několik sekund pod vodou při pokojové teplotě. Lékaři doporučují zahájení léčby několik dní po ukončení menstruace. Je-li během terapie zahájena doba, kurz je přerušen.

S vaginálními sekrecemi nejasného geneze, infekčními infekcemi, selháním rovnováhy mikroflóry se používají 1-2 tablety denně v průběhu 6-12 dnů. Při léčbě atrofické vaginitidy, výtoku během a po menopauze je jedna svíčka předepsána denně po dobu 6-12 dnů. Po ukončení léčby pokračuje příjem v udržovací dávce (jedna tableta 1-2 krát týdně).

Zvláštní pokyny

Kurz můžete opakovat 1-2 týdny po skončení prvního kurzu. Potřeba tohoto je velmi vzácná, protože komplexní účinek léku vykazuje dobrý výsledek poprvé. Laktobacily se zakořenily v dostatečném množství, aby udržely rovnováhu mikroflóry. Během léčby odmítněte intimitu nebo používejte bariérové metody antikoncepce (kondomy) během sexu. V opačném případě je účinnost léčiva snížena.

V době použití svíček používejte vložky na kalhotky k nasátí nerozpuštěných zbytků. Použití přípravku Ginoflora neovlivňuje koncentraci pozornosti, jemné motorické dovednosti a koordinaci pohybů, takže během léčby můžete řídit auta, nebezpečné nebo složité mechanismy, které vyžadují zvýšenou opatrnost.

Gynoflor během těhotenství

V prvním trimestru těhotenství svíčky jsou předepsány s opatrností, a ve druhé a třetí - bez strachu o život a zdraví plodu. Během kojení je lék povolen, laktace by neměla být přerušena. Omezení používání tablet v prvním trimestru těhotenství je spojeno s údaji o studiu léku na tabletách - estriol v přípravku může nepříznivě ovlivnit mužský plod.

Interakce s léky

Složení přípravku Gynoflora zahrnuje bakterie mléčného acidophilus, které vykazují vysokou citlivost na širokou škálu antibakteriálních látek. Během léčby čípky je zakázáno provádět lokální nebo systémovou léčbu antibiotiky, protože to ovlivní snížení účinnosti léčiva. Neexistují žádná další omezení týkající se užívání drog.

Gynoflor a Alkohol

Terapeutické účinky léku nejsou ovlivněny alkoholem, nápoji obsahujícími ethanol a léky. Během léčby můžete pít alkohol, ale s mírou - jeho přebytek negativně ovlivňuje ženské genitálie, což zvyšuje projev nepříznivých symptomů, což nepříznivě ovlivňuje rovnováhu mikroflóry.

Vedlejší účinky

Podle většiny pacientů jsou svíčky Ginoflora dobře snášeny. Vzácný projev nežádoucích účinků, které se projeví po 2-3 dnech bez nutnosti přerušit léčbu, není vyloučen:

 • svědění, pálení, zarudnutí, otok vaginální sliznice;
 • zarudnutí vnějších genitálií;
 • pocit tepla;
 • hemoragická horečka;
 • bolest při močení;
 • alergické reakce;
 • arteriální hyperémie vulvy.

Kontraindikace

Byla stanovena relativní bezpečnost užívání léčiva pacienty. Pokyny popisují kontraindikace používání svíček:

 • přecitlivělost, individuální intolerance, alergie na složky kompozice;
 • dospívání před nástupem puberty;
 • vaginální krvácení neznámé příčiny;
 • estrogen-dependentní zhoubné novotvary (nádor pochvy, dělohy, mléčné žlázy);
 • přítomnost nebo podezření na endometriózu, hyperplazie endometria.

Podmínky prodeje a skladování

Koupit vaginální tablety mohou pouze předpis. Skladují se při teplotě 2-8 stupňů, nemrznou. Je dovoleno ukládat svíčky na 15-25 stupňů, ale ne déle než dva týdny. Doba použitelnosti je tři roky.

Analogy Ginoflory

Vaginální čípky a tablety se stejným složením nebo účinkem se odlišují od náhrad léčiv. Populární analogy:

 • Vagisan - perorální a vaginální tobolky obsahující dva typy laktobacilů;
 • Ecofemin - vaginální kapsle s bakteriemi kyseliny mléčné;
 • Laktogin - tobolky obsahující probiotické kmeny laktobacilů;
 • Laktovag - vaginální čípky s bakteriemi kyseliny mléčné.

Cena Ginoflora

Náklady na lék se liší v závislosti na počtu tablet v balení a na úrovni obchodní značky lékárenských řetězců. Orientační ceny drogy a jejích nejbližších analogů v lékárnách a internetových sítích v Moskvě:

Jméno

Druh medicíny

Internet cenovka, rublů

Lékárna náklady, rublů

Gynoflor

6 tablet

883

900

12 tablet

1250

1300

Laktovag

5 čípků

210

240

Vagisane

7 tobolek

750

770

Ecofemin

12 tobolek

597

620

Video

Recenze

Tatyana, 34 let

Použil jsem Gynoflor na drozd, když jsem zoufale hledal ten správný lék. Kandiloz byl opakující se, tak málo bylo z léků pomoženo. Tyto svíčky zvládly nemoc za pouhých 10 dní. Jsem velmi ráda - drozd pryč, už se neprojevuje. Od užití tablet je to více než šest měsíců.

Anastasia, 28 let

Gynoflor E mi poradil gynekolog, když jsem jí stěžoval na drozd. Řekla, že mám mírnou závažnost, takže se můžete dostat s vaginálními čípky spíše než užívat systémové pilulky. Lék není levný, ale jeho účinek je úžasný - za šest dní jsem se zbavil kandidózy. Doufám, že to bude dobré.

Margarita, 56 let

Během menopauzy jsem měl podivný výtok. Obrátil jsem se na gynekologa a požádal o použití vaginálních tablet Ginoflor. Obsahují bakterie mléčného kvašení, které pomáhají vyrovnat se s příčinou výtoku. Kurz jsem dokončil, dokud nevidím dobrý výsledek. Uvidíme, co se stane dál.

Natalia, 33 let

Po dlouhém průběhu antibiotik jsem si začal všimnout, že jsem měl suchost v pochvě, podráždění, těžké propuštění. Po nanesení nátěru se ukázalo, že moje vaginální mikroflóra byla narušena a naléhavě ji potřebuji normalizovat. Lékař mi předepsal Gynoflor na základě bakterií mléčného kvašení. To pomohlo - za dva týdny nemoc zmizela.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: