Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

U ženy by mělo být vše v pořádku - až dolů ke špičkám prstů. Zanedbané nehty, okamžitě ošetřená nezpracovaná kůžička. Existují různé techniky manikúry, které zahrnují léčbu růstu kůže. Procedura trvá málo času, ale výrazně zlepšuje nehty. Podle elasticity, tvaru a struktury existuje několik typů periunguální kůže.

Co je to kůžička

Kůžička je hustý kožní váleček kolem nehtu. Jeho hlavní funkcí je ochrana před pronikáním mikrobů a bakterií. Pokud se cizí částice dostanou do růstové zóny nehtu, může se objevit zánět nebo houba. Na základě tvorby nehtové desky a jejího dalšího vývoje. Hodnota tvorby kůže je zřejmá.

Kůžička na nehtech se skládá ze dvou částí - eponych a pterygium. První složka zahrnuje krevní cévy, druhá - zrohovatělé částice, zbytky eponychia, které jsou pevně spojeny s nehtovou destičkou. Měly by být odstraněny, aby se zabránilo otřepům, popraskání. V závislosti na fyziologii existují dva typy kůže, které rostou na základně nehtu:

 • Aktivní Buňky tvoří hrubý, suchý růst kůže. Charakterizovaný vysokou rychlostí růstu tkáně. Odstraňte chemicky nebo mechanicky.
 • Neaktivní. Měkká část kůže, která nemůže odstranit, a zvlhčit a pohybovat.

Příprava kůžičky pro odstranění

Při odstraňování růstu kůže bez přípravných postupů může dojít k poškození. Nezanedbávejte rozhodující fázi, jejímž výsledkem by mělo být rozdělení tkáně na živé, základní, mrtvé. Předběžné aktivity zahrnují změkčovací a zvlhčovací postupy. K tomu potřebujete:

 1. Nalijte horkou vodu do lázně.
 2. Rozpusťte v něm několik kapek esenciálního oleje. Můžete přidat mořskou sůl nebo citronovou šťávu.
 3. Položte ruce do vody po dobu 10-20 minut.
 4. Důkladně osušte ručníkem.
 5. Použijte hydratační krém. Okamžitě viditelné oblasti kůže, které je třeba odstranit.
 6. Dab si dlaně s tkání, aby se odstranil přebytek.

Odstranění kůžičky doma

Kůžička na nehtech by měla být odstraněna velmi opatrně. To by mělo být provedeno, aby se nepoškodila živá část látky. Aby nedošlo k infikování zdravých buněk, je důležité sterilizovat nástroje pro manikúru. Doma mohou být ošetřeny vařením nebo použitím dezinfekčních prostředků. Pro tyto účely je vhodný alkohol, chlorhexidin, vodka, kolínská voda, kyselina boritá. Aby nedošlo k poškození, je důležité vědět, jak odstranit kůžičku.

Oříznuté

Podstatou mechanické metody je zkrácení růstu kůže. Tento typ se nedoporučuje pro osoby s diabetem. Metodu ořezávání nejlépe provádí profesionální mistr v kabině kvůli vysokému riziku zranění. Pro odstranění pokožky na nehtech potřebujete:

 1. Dezinfikujte nástroje: nůžky na nehty, pinzetu nebo speciální vidličku.
 2. Proveďte přípravné postupy: změkčení a odstranění.
 3. Přemístěte růst kůže na základnu hůlkou nebo posunovačem.
 4. Odřízněte kutikulu ze strany směrem ke středu. Odstraňte hladce: nemusíte tahat, svírat, odřezávat mrtvou tkáň.
 5. Na základně by měl být nástroj zapnut tak, aby byl pterigy zavěšen blízko hřebíku.
 6. Po všech akcích musíte ruce ošetřit peroxidem vodíku nebo výživným krémem.

Metoda bez řezu

Pomocí speciální tyčinky (pusher) a prostředků pro odstranění kůžičky na nehtech je snadné provést kosmetický zákrok doma. Píst je silikonový, plastový nebo dřevěný. V druhém případě je vhodný pouze pro jednorázové použití. Prostředky, které rozpouštějí a odstraňují odumřelé kožní buňky, se nazývají removery. Základem těchto léčiv jsou mlékárna, ovoce nebo jiné kyseliny, které rozkládají exfoliovaný epitel.

Algoritmus zpracování krok za krokem vypadá takto:

 1. Proveďte přípravné postupy pro změkčení a zvlhčení.
 2. Naneste remuver na 3 nehty. Nedoporučuje se aplikovat lék okamžitě na všechny prsty, aby nedošlo k nadměrné expozici.
 3. Podle pokynů počkejte na čas.
 4. Přebytečnou látku osušte bavlněnou podložkou.
 5. Přitlačte kůži kolem nehtu k základně pomocí kosmetické tyčinky.
 6. Odstraňte zbytky odumřelé kůže vatovým tamponem.
 7. Dopřejte si ruce olejem, který zpomaluje růst kožní tkáně.

Zatlačte stranou

Podle většiny odborníků v oblasti manikúry, majitelé nenápadné kutikuly nemá smysl ji snížit. Doporučuje se použít metodu push-back, která poskytuje následující postup:

 • Přípravky na nehty;
 • aplikace změkčovadla;
 • přemístění roztavené kutikuly na základnu nehtu;
 • Ruční ošetření s výživným krémem.

Péče o kůžičku

Pro zdravé, silné nehty vyžadují zvláštní péči. Existují kosmetiky, které zabraňují keratinizaci kůže, zabraňují vzniku otřepů, posilují nehtovou desku. Mezi kosmetickými přípravky patří:

 • Výživný olej ze společnosti Famous Names - Dad'oil. Americký lék je z 95% složen z přírodních surovin, jako je olej z bergamotu, citron, levandule, vanilka, avokádo. Zbývajících 5% je vitamin E, který chrání pokožku před předčasným stárnutím. Nepřítomnost barviv zachovává přirozenou barvu kosmetiky v bohaté žluté barvě. Průměrná cena je 190 rublů za 3, 75 ml.
 • Clever Enamel "Kůže na nehty". Vhodné pro odlupování, náchylné k suchým nehtům. Lék se aplikuje denně po dobu jednoho měsíce, po kterém se provede přestávka. Cena - 170 str. po dobu 15 ml.
 • Essie Meruňkový olej na kůžičku. Kosmetická evropská produkce se používá pro problematickou kutikulu. Složení obsahuje minerální složky, pomerančový olej, vitamin E a A. Cena - 413 str. pro 13, 5 ml.
 • Aravia Profesionální olej kůžičky. Vitaminový komplex okamžitého působení. Přivádí se do hlubokých vrstev. Cena - 650 str. pro 100 ml.
 • Olej Belweder pro péči o kůžičku má výrazný pomerančový zápach. Vhodné pro každodenní použití. Cena - 175 str. pro 8 ml.
 • Essence Studio Nails Oprava nehtů poskytuje šetrnou péči. Díky svým složeným tukům má léčivý účinek na pokožku pokožky, chrání ji před praskáním a vysušením. Cena - 260 str. pro 3, 5 ml.
 • Vosk "Lemon" OrganicZone tvoří ochranný film. S neustálým používáním snižuje suchost, křehké nehty, změkčuje kůžičku. Cena - 145 str. po dobu 5 ml.

Drhnutí kůže rukou prodlužuje efekt použití remuveru. Pro kůžičku na nehty vhodné nástroje s brusnými částicemi a přípravky na bázi kyselin. Chcete-li udržet válec pregum v dobrém stavu, postupujte podle těchto tipů:

 • V horkém období namažte ruce opalovacím krémem.
 • Při provádění evropské manikúry vyberte přípravky s ovocnými kyselinami. Zabrání se tím přesušení periunguální kůže.
 • Pro klasickou manikúru používejte vysoce kvalitní ruční pinzety vyrobené z lékařské nerezové oceli. Na zařízení byste neměli šetřit.
 • Při každodenním nanášení krému každý prst masírujte alespoň 1 minutu.
 • Vyberte si produkty, které obsahují vitamín E.

Vosk na nehty "Lemon" OrganicZone

Lidové léky

Mezi lidové prostředky pro péči o kůžičku vydávají citronovou šťávu, která má dezinfekční účinek a dává lesk nehtu. Pro postup, měli byste zmáčknout šťávu z poloviny citronu a dát ji na kůžičku. Další možností je ricinový olej, který by měl být upuštěn na základnu nehtové ploténky a vmasírován do kůže masážními pohyby.

Vynikajícím nástrojem pro péči o nehetovou kůžičku je nekoncentrovaný levandulový olej. Pro léčbu bude třeba třít kapky do kůže. Lék pomáhá změkčit pokožku, zmírnit záněty, dezinfikovat a také vyléčit otřepy, jsou-li přítomny. Používejte olej denně. Výsledek nebude dlouho trvat: periunguální kůže se stane elastickou, přiléhá k nehtu, růst desky se zrychlí a její povrch se vyrovná. Mezi další oleje, které je třeba pečovat, patří:

 • meruňky;
 • oranžová;
 • argon;
 • jojobu;
 • mandle;
 • broskev;
 • lopuch

Video

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: