Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Pevné diety jsou účinnou metodou hubnutí. Jako příklad, pohanková strava je jednoduchá a účinná. Je založen na skutečnosti, že tělo, které je v podmínkách nedostatku rychlých sacharidů jako zdroje energie, ho začíná sbírat pomocí procesu štěpení vnitřních tuků. Vypočítaná strava po dobu jednoho týdne až dvou. K přípravě těla na omezení se doporučuje strávit půst na pohankové kaši před jídlem.

Výhody a poškození stravy pohanky pro hubnutí

Dokonce i staří Řekové věděli o výhodách takové kultury jako pohanka. Mezi obilovinami je lídrem v obsahu proteinů. Kyselina listová ve složení obilovin posiluje cévní stěny, srdce, aktivuje tvorbu krevních buněk. Dietní vláknina zlepšuje gastrointestinální trakt. Pohanka obsahuje rutin, což z něj činí preventivní opatření pro anémii, aterosklerózu, hypertenzi a leukémii. Pohanka udržuje stabilní hladinu glukózy, pomáhá při zhoršeném metabolismu, rakovině, posiluje imunitní systém.

Pohanková strava nezpůsobuje takové škodlivé účinky, jako je bolest hlavy, závratě, ospalost, slabost, která je charakteristická pro jiné dietní dávky. Vyznačuje se vysokým stupněm účinnosti: v krátké době se můžete zbavit 7 kg. Další výhodou je, že podle některých žen může pohanková dieta snížit výskyt celulitidy.

Pohanka dieta má významné nevýhody. První z nich je doba trvání. Medaile je však nevýhoda: díky délce stravování brzy nezískáte svou dřívější váhu, pokud se okamžitě vrátíte k obvyklé dietě. Ale návrat ke starým stravovacím návykům se vyskytuje zřídka, protože člověk má rád dosažený výsledek a snaží se ho udržet zdravou stravou.

Další nevýhodou stravy, která je založena na pohanky, je omezený soubor produktů. To však nezpůsobí tělu výraznou ztrátu, a to ani při nejdelší době 14 dní na dietě. Pohanka dieta má kontraindikace, včetně:

 • gastritida;
 • diabetes mellitus;
 • střevní poruchy;
 • žaludeční vředy;
 • akutní onemocnění kardiovaskulárního systému;
 • těžké metabolické choroby;
 • Nesledujte dietu pro těhotné, kojící matky.

Základní pravidla pro diety

Na pohankové dietě je hlavní produkt, uhodli jste, kaši. Aby se vařilo, je nutné obiloviny nalijeme vařící vodou a nechat přes noc, aby byla nasycena vodou a oteklá. Nemůžete přidat máslo, mléko, koření, vařit. Tato metoda umožňuje uložit všechny minerály a vitamíny. Pohanková kaše je plná komplexních sacharidů, které tělo dlouho vstřebává. V tomto ohledu necítíte okamžitě pocit sytosti.

V dietním menu je povoleno zaplnit pohanky malým množstvím sojové omáčky. Vzhledem k tomu, pohanková dieta dieta bez soli, měli byste si vybrat omáčku bez soli. Pokud se předpokládá použití kaše s kvašenými mléčnými výrobky, pak byste měli zvolit kefír s obsahem tuku ne vyšším než jeden, mohou se také nalít samotné obilniny. Nápojový režim se skládá z vody a neslazeného zeleného čaje.

Poslední jídlo je povoleno nejpozději 4 hodiny před spaním. Pokud nemůžete usnout ze silného pocitu hladu, vypijte sklenici zředěného kefíru s vodou v poměru 1: 1. Méně rigidní dietní pohankové menu je konzumovat 150 ml nízkotučného jogurtu a malého množství ovoce, kromě hroznů a banánů, denně. Druhá možnost je méně účinná, ale je snáze prováděna.

Možnosti a jídelní lístek pohanky

Pohanka je považována za zdravý, užitečný a jedinečný produkt. Strava na pohanky byla pozorována tibetskými mnichy během období meditačních a čistících pracovních míst. Pohanková kaše se doporučuje pro cévní a srdeční onemocnění. Na východě je tento výrobek považován za nezbytný pro spravedlivý sex, stejně jako zelenina. To je vysvětleno tím, že pohanka dělá zuby a nehty silnější, vlasy - více lesklé, a kůže - měkká a hladká. Jak používat pohanky v dietě? Existuje několik druhů, o kterých budeme diskutovat níže.

Kefírová pohanka po dobu 7 dní

Hlavní složky stravy pohankové stravy jsou kefír a pohanka. Tento duet je velmi účinný, protože dodává tělu sacharidy a proteiny v optimálním množství. Nebudete zažívat silný pocit hladu na takovou dietu, protože pohanka je výživná. Vzhledem k nasycení vlákniny budou toxiny na dietě odstraněny, což zajistí čistící účinek. Kromě hubnutí, dieta pohankové stravy odstraňuje těžkost v podbřišku, dává pocit lehkosti.

Chcete-li vařit pohanky, postupujte podle tohoto receptu: nalít sklenici obilovin se dvěma sklenicemi vroucí vody. Kefir si vybere jedno procento, jeden den. Pokud nápoj stojí déle než 3 dny, pak je charakterizován vazebným efektem. Za den je dovoleno pít více než litr fermentovaného mléčného nápoje. Používá se půl hodiny před nebo po jídle, které se skládá z pohankové kaše. Samotná kaše se může jíst v neomezeném množství a distribuuje ji pro 5-6 jídel. Délka pohankové stravy by měla být od sedmi dnů.

Z Pelagie na 14 dní

Pelagia je slavný ruský zpěvák. Zpočátku se lišila v zakřivených formách, ale podařilo se jí účinně zhubnout, v níž jí pohanka pomohla. Podle zpěváka, tento produkt je sklad živin, který nasycuje bílkovinami, uspokojuje hlad, nemá vysoký obsah kalorií. Díky specifické struktuře vláknitých vláken se sacharidy stráví dlouhou dobu. Strava Pelagia se skládá z následujícího menu, které by mělo následovat po dobu dvou týdnů:

 • snídaně - pohanková kaše;
 • večeře - vařené ryby nebo kuře v malém množství, zeleninový salát;
 • večeře - salát z mořských plodů nebo zelenina (malá porce).

Čištění doktora Laskina

Pohanka krupice příroda sama o sobě vytvořila jako produkt, obnovení a čištění těla. Zlepšení celého těla nastává díky živinám v jeho složení. Strava lékaře Laskin je založena na zásluhách pohanky. Podle autora je pohanková dieta podle své metody protinádorovou léčbou. Cukr a sůl jsou zcela eliminovány, do stravy se zavádí mnoho ovoce, zeleniny, ořechů, divoké růže. Vzhledem k obsahu křemene v pohanky, bojuje proti rakovinným buňkám. Strava je založena na následujících pravidlech:

 • Ovoce a zelenina na dietě jsou konzumovány syrové.
 • Konzervované potraviny jsou zakázány.
 • Pokud je to možné, je třeba se vyvarovat smažené, vařené zeleniny.
 • Pitný režim - až 2 litry denně.
 • Půl hodiny před jídlem v dopoledních hodinách a pak před obědem se kaše z prášku dogrose sníst: mletím 100 g ovoce v mlýnu na kávu, zředěním lžíce prášku získaného studenou vodou až do kaše, smíchejte s dezertní lžící květového medu.
 • Pečlivé sledování množství přiváděné vlákniny.

Níže je menu Laskina dieta, která jako hlavní složku obsahuje pohanka. V pondělí, středu a sobotu jedíme podle následujícího schématu:

 • První snídaně - 2 plátky celozrnného chleba, pohankové kaše, zelený neslazený čaj, 100 g rozinek.
 • Druhá snídaně - čerstvé borůvky, 1 sklo (ve středu a v sobotu - ananas).
 • Oběd - fazolová polévka, zeleninový salát, losos (v sobotu a ve středu místo fazolí připravujeme houbovou polévku).
 • 80 g rozinek, ořechy, dušená zelenina, zelený čaj.

Nabídka úterý a čtvrtek na dietě:

 • První snídaně - 100 g rozinek, ovesné vločky, zelený čaj, 2 krajíce chleba.
 • Druhá snídaně - hrozny 1 svazek (ve čtvrtek - borůvky).
 • Oběd - kuře, čočková polévka, zeleninový salát.
 • Večeře - dušená zelenina, 80 g rozinek, ořechy, zelený čaj.

Viz také: výhody a poškození ovesných vloček v dopoledních hodinách.

Lékařské se zeleninou

Tato verze pohankové stravy je nejměkčí. Výsledkem je ztráta pár kilogramů během týdne. Lékařská strava je zvažována, protože to pomáhá vyčistit cévy. Ukázkové menu pro tento den vypadá takto:

 • Snídaně - pohanková kaše na vodě, 2 plátky tvrdého sýra nebo 125 gramů nízkotučného tvarohu nebo jogurtu.
 • Oběd - zeleninový zelený salát, 100 g libového vařeného hovězího masa.
 • Čas na čaj - 1 jablko nebo 125 ml nízkotučného jogurtu.
 • Večeře - pohanková kaše se zeleninou.

Video

Chcete vědět, jak vařit a jíst pohankové cereálie? V prezentovaném videu můžete najít odpovědi na všechny otázky a jasnost bude skvělý způsob, jak se naučit každému, kdo chce ztratit pár kilo navíc.

Jak se dostat ze stravy

Po skončení diety je nutné ji hladce opustit a postupně se zavádějí nové produkty. První týden jíme potraviny s nízkým obsahem bílkovin s vysokým obsahem tuku, vaříme v troubě nebo vaříme (pikantní, solené a smažené potraviny jsou nepřijatelné). Sůl se postupně zavádí do stravy. Sladkosti, moučné výrobky se vyhnou malým množstvím černé čokolády. Sacharidy jsou zavedeny ve formě různých obilovin, zeleniny. Střih jíst nízkotučné sýry, mléčné výrobky. Na konci druhého týdne zadejte více sacharidů, tukových potravin.

Zpětná vazba na výsledky po dietě

Vera, 37 let:

„Posadil jsem se na dietu pohanky pro očištění. Kůže se výrazně zlepšila a bonus je mínus 4 kg. “

Katya, 25 let:

„Po dobu dvou týdnů jsem si nechal spoustu pohankové stravy. Váha neochotně odchází, ztrácí se po celou dobu stravy o hmotnosti asi 2 kg.

Denis, 32 let:

„Moje žena mě donutila sednout si, než jsem šla na dietu. Na týden jsem jedl jen kefír a pohanky. Podle jeho manželky můj žaludek spal, obecně jsem začal vypadat štíhleji. “

Ala, 41:

„Dva týdny jsem sledoval přísnou dietu na pohankové kaši. Líbil se mi výsledek: v důsledku vlasů a kůže jsem si všiml očistného účinku, šupiny vykazovaly mínus 4 kg. “

Fotografie zředěné před a po

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: