Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Cystitida je typicky ženské onemocnění, které způsobuje zánět v močovém traktu. Hlavním důvodem je infekce (houby rodu Candida, chlamydia, ureaplasma). Pro rychlé zotavení, zotavení je důležité včas identifikovat nemoc, proto se doporučuje předem vědět, jak se cystitida projevuje u žen.

První příznaky cystitidy u žen

Onemocnění se často vyskytuje u slabšího pohlaví kvůli anatomickým rysům těla - krátké a široké močové trubici. Jakmile jsou patogeny v močové trubici, snadno se dostanou do močového měchýře a infikují sliznici. Další faktory přispívající k rozvoji onemocnění:

 • hypothermie;
 • poruchy krevního oběhu v genitáliích;
 • hormonální změny;
 • diabetes.

Jaké jsou příznaky cystitidy u žen? Onemocnění způsobuje mnoho nepohodlí, vede k komplikacím, takže příznaky cystitidy u žen nezůstávají bez povšimnutí. Nemoc začíná náhle, vyvíjí se během několika hodin. Bolest je nejdůležitějším projevem. Její stupeň, příroda závisí na individuálních vlastnostech organismu, na tom, jak je ovlivněn močový měchýř. Bolest se projevuje v podbřišku, zřídka v rozkroku. Zbývající příznaky cystitidy u dívek:

 1. Pollakiurie, charakterizovaná zvýšeným močením. Denně se může objevit až 40 nutkání. Mikina je zároveň velmi vzácná, doprovázená nepohodlí, nepříjemnými pocity.
 2. Charakteristický znak - změna vlastností moči. Získává zvláštní pach, blátivou barvu. Musí být ostražitý, pokud je krev přítomna.
 3. Zhoršení pohody. Teplota stoupá, ale v počáteční fázi nedosahuje vysokých čísel. Takové projevy intoxikace jako malátnost, bolesti hlavy, těžká slabost nejsou pozorovány.
V tomto případě, čím dříve se zahájí léčba cystitidy, tím dříve se patogeny zánětu odstraní ze sliznice, čím dříve se objeví nepříjemné příznaky zánětu močového měchýře. McMiror, antibakteriální léčivo se širším spektrem účinku než nitrofuranové přípravky, často používané při léčbě infekcí močových cest, se osvědčilo jako terapeutické činidlo.

Bolestivé příznaky cystitidy u žen

Manifest na samém počátku a může být pozorován až do zániku zánětlivého procesu. Často se objevují s mikci, zpravidla mají ozařující charakter: lidé mají pocit, že dolní část břicha, záda, lumbosakrální oblast, kostra a další místa bolí. Z tohoto důvodu mohou pacienti zmást příznaky u jiných onemocnění: apendicitida, pyelonefritida, endometritida a další.

V závislosti na vlastnostech těla, stavu pohlavních orgánů, stupni poškození močového měchýře, bolesti v případech cystitidy u žen jsou různé intenzity: někteří pacienti pociťují hrozné bolesti, jiní - trochu nepohodlí, pocit distence. Jak se zánět vyvíjí, příznak se může zvýšit a stává se nesnesitelným. I po vyprázdnění zůstává pocit plného močového měchýře.

Cystitida - příznaky u žen s krví

Vzhled krve ukazuje buď vývoj akutní formy, nebo hemoragický průběh. Barva moči se liší od narůžovělé až tmavě hnědé. V případě akutního průběhu krve se objeví na konci močení, doprovázená ostrou bolestí. Pokud má pacient hemoragickou formu, moč se okamžitě zbarví červeně, má zápach z plodu a může být doprovázen celými sraženinami. Výtok s cystitidou se objeví během všech močení. Pacient je narušen nutným tlakem na záchod, nepohodlí v žaludku, teplotou.

Akutní cystitida - symptomy u žen

K zánětu dochází bezprostředně po vystavení provokujícímu faktoru, projevenému charakteristickými projevy. Bez řádné léčby proudí do hemoragického nebo chronického typu. Jak zjistit cystitidu u žen v akutní formě? Onemocnění se projevuje u pacienta po několika hodinách, například po hypotermii. Pokud má člověk akutní cystitidu, mohou být tyto příznaky:

 1. Intenzivní bolest trvalého charakteru, rostoucí se šířením zánětlivého procesu. To může být tak těžké, že reflexní močení dochází. Bolest je cítit v podbřišku, může vyzařovat do hrází, zpět.
 2. Zvýšené nutkání k mikci díky reflexní dráždivosti močového měchýře. Osoba chce používat toaletu, i když se hromadí malé množství moči. Často se miccii vyskytují v malých porcích.
 3. Inkontinence je možná, pokud zánět ovlivnil svěrač močového měchýře.
 4. Moč s akutním průběhem je zakalená, s pachem.
 5. Pocit neúplného vyprázdnění bubliny.
 6. Když zánět ovlivňuje ledviny, tělesná teplota stoupá, člověk se začne třást.
 7. Vylučování krve na konci močení.

Chronická cystitida - symptomy

Tato forma je charakterizována menším projevem symptomů, charakterizovaných dlouhodobě zánětlivým zánětem. Příznaky jsou zvláště patrné během relapsů, v remisi, pacient je nemusí cítit a žít normální život. Pokud je u žen diagnostikována chronická cystitida, mohou být příznaky následující:

 1. Bolest, která se vyskytuje hlavně při močení je častější na konci. Jeho vzhled je spojen s otokem sliznice, jejím ztenčením nebo deformací. Snižuje se po mikikaci, zvyšuje se s výplní močového měchýře.
 2. Porucha močení Naléhavé časté, způsobené podrážděním hrdla močového měchýře.
 3. Hořící, svědění genitálií, vybíjení kundičky.
 4. Neprůhledný, heterogenní ve složení moči.

Video: příznaky cystitidy u žen

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: