Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Odemknutí debetní nebo kreditní karty je důležitý postup. To vám umožní začít používat bankovní produkt a chrání váš účet před neoprávněným použitím třetích stran. Seznamte se s pravidly a způsoby aktivace různých typů bankovních karet.

Mám aktivovat kartu Sberbank po obdržení

Pro zahájení práce s platebním nástrojem není třeba provádět další akce. Aktivace plastu probíhá automaticky nejpozději jeden pracovní den po podpisu smlouvy o bankovní službě. Pro držitele debetních karet poskytuje banka možnost odemknout si je a používat je v den přijetí. Aktivace kreditní karty Sberbank probíhá pouze automaticky.

Ti, kteří se rozhodnou mít bankovní kartu Sberbank, potřebují vědět, že do okamžiku aktivace vám nebudou k dispozici žádné finanční transakce:

 • platby za zboží a služby v obchodech, online nakupování;
 • jakékoli vzdálené operace - ve službě Sberbank Online, mobilní aplikace, mobilní banka;
 • převodů na vaši kartu.

Datum vypršení platnosti karty a bezpečnostní kód

Po odemknutí je váš platební nástroj připraven. Nedávejte nikomu PIN a podrobnosti. Chcete-li přijmout převod, musíte zadat pouze číslo karty nebo číslo mobilního telefonu, pokud jste připojeni ke službě Mobilní banka.

Plastická doba platnosti uvedená na přední straně a bezpečnostní kód - jedinečná číselná kombinace umístěná na straně magnetického proužku jsou důležitými detaily pro bezpečnost vašich prostředků.

Pomocí těchto údajů mohou podvodníci využít účet pro online nákupy, protože mnoho internetových obchodů nevyžaduje potvrzení SMS.

Aktivační metody

Upozorňujeme, že PIN musí být vždy oddělen od karty. Pokud plast aktivujete s pomocí bankovních specialistů, nevolejte PIN, ale zadejte jej sami. Samo aktivace bankovní karty Sberbank poskytuje několik způsobů:

 • Specialista Sberbank má POS terminály v každé pobočce banky, pomocí které můžete kartu aktivovat zadáním PIN kódu.
 • V ATM - jakákoliv akce provedená prostřednictvím menu ATM, po zadání PIN kódu se aktivuje plast.
 • Majitelé prémiových plastových karet a karet VisaGold mohou z mobilního telefonu odemknout požadavek USSD. Musíte vytočit příkaz * 900 * 01 #, stisknout tlačítko Volat a vyčkat na SMS zprávu potvrzující aktivaci.

Mohu kartu odblokovat přes internet?

Pro bezpečnost klientů Sberbank neposkytuje možnost vzdáleného odblokování jak kreditních, tak debetních platebních nástrojů. Informace o možnosti aktivace bankovních karet on-line na osobním účtu nebo voláním na horkou linku se šíří na internetu. Zaměstnanci společnosti Sberbank tyto informace vyvracejí a objasňují, že k odemčení dochází zadáním PIN kódu nebo v automatickém režimu.

Jak aktivovat kartu Sberbank

Než odblokujete plastovou kartu, zkontrolujte, zda je na ní správné jméno a příjmení, v případě potřeby se přihlaste na magnetickém proužku umístěném na zadní straně. Pečlivě si přečtěte smlouvu. Vlastnosti aktivace bankovních produktů různých typů:

 1. Platová karta - je vhodné ji aktivovat ihned po vydání, aby nedošlo k selhání při převodu prostředků od zaměstnavatele. Plastická mzda je často vydávána v pobočce Sberbank, ale na pracovišti a pro odemykání je nejvhodnější využít POS terminál bankovního poradce.
 2. Debit Momentum není osobním platebním nástrojem, je zpracován v Sberbank za 15 minut. PIN-obálka není vydána a plast je aktivován v POS terminálu při nastavování PIN kódu.
 3. Platební karta Mastercard - příjemce má k dispozici všechny standardní typy aktivace. Zvýšená míra bezpečnosti vyžaduje, abyste při vyplňování karty vyplnili podpis na kartě Sberbank.
 4. Funkce aktivace Sberbank Gold Card - kromě odemknutí zadáním PIN nebo v automatickém režimu je držitelům k dispozici aktivace z mobilních zařízení (příkazem * 900 * 01 #).
 5. Sociální karta MIR je aktivována automaticky během dne nebo nezávisle na bankomatu (terminálu) jakoukoli činností vyžadující PIN kód, například žádostí o vyrovnání zůstatku nebo doplněním účtu.

Opakované uvolnění a opětovná aktivace

Pokud platnost karty vyprší, je ztracena nebo odcizena, musí být platební prostředek vyměněn. Držitel karty Sberbank se znovu uvolní a plast není aktivován. Způsoby odblokování se neliší od aktivace nového platebního nástroje.

Vezměte prosím na vědomí, že kartový účet a další údaje banky se po vydání plastu nemění. Díky tomu je i před aktivací vydaných karet k dispozici část bankovních operací. Banka bude snadno převádět veškeré převody na váš účet, ale peníze budete moci použít až po odemknutí.

Video

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: