Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Někteří občané dávají přednost udržení peněz doma, zatímco jiní investují do velkých komerčních projektů. Lidé, kteří se obávají vlastních investic, se obracejí na finanční a úvěrové organizace. Jejich hlavní výhodou je stabilita a spolehlivost: investoři a dlužníci se nemusí obávat, že jejich peníze náhle zmizí. Zejména pro tyto občany byly sestaveny ratingy a vrcholy ruských bank, s přihlédnutím k různým finančním ukazatelům.

Co je rating banky

Finanční instituce jsou neustále vyhodnocovány různými kritérii jako nezávislé agentury a státní podniky. Na základě obdržených informací se sestavuje rating. Agentury pro sběr dat jsou často iniciovány finanční institucí. Společnost poskytuje statická a další data a odborníci je srovnávají a pak přispívají špičkovým ruským bankám.

Podle centrální banky

Nejvyšší banky Ruska jsou zastoupeny na stránkách Centrální banky Ruské federace v pořadí podle registračního čísla. Finanční instituce shromážděné v ratingu se vyznačují vysokou mírou spolehlivosti a velkým ziskem. Jejich reporting je otevřen pro většinu finančních expertů. Spolehlivost centrální banky je stanovena na základě velikosti vlastního kapitálu jedné instituce.

Podle mezinárodních ratingových agentur

Tyto společnosti jako Fitch Ratings a Standard & Poor's (S & P), Moody's Investors Service (Moody's), se zabývají analýzou globálních finančních organizací. Každý z nich dělá své žebříčky v národním i mezinárodním měřítku. Agentury používají označení písmen a čísel. Písmena označují finanční stabilitu podniku v určitém časovém okamžiku. Čísla a modifikátory jsou umístěny v blízkosti názvů institucí spadajících do mezilehlých kategorií.

Agentury navíc předpovídají a ponechávají následující komentáře:

 • Pozitivní, když se vyvíjí finanční instituce.
 • Negativní, pokud společnost vykazuje trvalý pokles aktiv.
 • Vývoj, kdy je možné zvýšit nebo snížit rating se stejnou pravděpodobností.
 • Stabilní, pokud se výkonnost firmy po dlouhou dobu nemění.

Úvěrové ratingy přidělené světovými ratingovými agenturami umožňují posuzování bonity, finanční stability, spolehlivosti a reputace finančních organizací. Obyčejní spotřebitelé, kteří se s těmito ukazateli seznámili, nebudou sotva rozumět, ale samotné společnosti tyto ratingy pozorně sledují. Důvěra mezinárodních investorů závisí na informacích publikovaných ratingovými agenturami.

Top 10 ruských bank

V jakémkoli hodnocení jsou první místa dána finančním společnostem, které mají podporu ze strany státu. Mladé společnosti zřídka dělají do top 10 bank v Rusku, protože nemají dostatek kapitálu a důvěru mezi občany. Podobná situace je pozorována při posuzování nestátních institucí: se stejným objemem příjmů budou v ratingu nižší než státní. Podle Ústřední banky Ruské federace jsou první desítky bank v Rusku následující:

 1. UniCredit Bank.
 2. Gazprombank.
 3. VTB.
 4. Alpha Bank.
 5. Sberbank Ruska.
 6. Otevření FC.
 7. Rosbank.
 8. Promsvyazbank.
 9. Raiffeisenbank.
 10. Zemědělské banky.

Největší

Přední finanční instituce jsou populární mezi spotřebiteli: mohou nabídnout různé bankovní produkty, příznivé úrokové sazby z úvěrů, protože mají velký kapitál. Největší bankou v Rusku je Sberbank, kde se koncentruje až 80% všech obyvatel země. Rating bank, největší v Rusku, zahrnuje VTB, ale hodnota jeho aktiv je 3krát nižší než hodnota Sberbank. 10 největších bank v Rusku na regionální a federální úrovni:

 1. Sberbank.
 2. VTB.
 3. Gazprombank.
 4. Otevření FC.
 5. Alpha Bank.
 6. Moskevská regionální banka.
 7. Sviaz-Bank.
 8. RŮSTOVÁ banka.
 9. Rosebank.
 10. Rosgosstrakh Bank.

Klienti těchto firem nemusí přemýšlet o pojištění svých investic, protože podléhají státním zárukám. Všechny bankovní vklady jsou chráněny státem a v případě náhlého úpadku budou vráceny jejich vlastníkům. Vklady můžete provádět jak v rublech, tak v cizí měně. Budou uloženy, dokud o to nepožádá majitel. Více informací o systému pojištění naleznete na oficiálních stránkách firem.

Populární

Seznam finančních organizací, kde se častěji uplatňují fyzické a právnické osoby, se poněkud liší od ratingu sestaveného RRZ. Pro mnoho klientů se dostává do popředí pohodlí při získávání služeb, ale objem aktiv a celkový počet klientů se stávají drobnými. Navíc ne všichni občané země vědí, co tyto ukazatele znamenají. Top ruské banky, které jsou populární mezi investory a jednotlivci:

 1. Sberbank.
 2. Sovcombank.
 3. Gazprombank.
 4. Zemědělské banky.
 5. VTB 24.
 6. Promsvyazbank.
 7. RŮSTOVÁ banka.
 8. Nordea Bank.
 9. Globex.
 10. Banka MTS.

Nejstabilnější

Při hodnocení finančních organizací mění analytici vždy zásady tvorby ratingu. Nejspolehlivější jsou v Rusku dceřiné společnosti zahraničních konsorcií a největší státní banky Sberbank, Ruská zemědělská banka a VTB. Ostatní organizace pokračují v soutěži o dolní pozice seznamu. Hodnocení nejstabilnějších bank:

 1. Sberbank.
 2. Sovcombank.
 3. Gazprombank.
 4. Zemědělské banky.
 5. VTB 24.
 6. Promsvyazbank.
 7. Bank of China.
 8. Nordea Bank.
 9. Alpha Bank.
 10. Bank of Intesa.

Rating banky pro spolehlivost

Výběr komerční nebo vládní organizace pro integrované služby, musíte věnovat pozornost ratingu. Liší se od "AAA" do "D". Finančně udržitelným společnostem je přidělen rating "A" nebo vyšší, nespolehlivé podniky, které nemohou plnit své závazky, jsou přiděleny rating "D". Je lepší vyzvednout úspory z těchto institucí nebo je rychleji převést na jiné finanční instituce. Nejdůležitější spolehlivé banky jsou následující:

 1. Sberbank.
 2. UniCredit Bank.
 3. Rosbank.
 4. Raiffeisenbank.
 5. Citibank.
 6. Bank of Intesa.
 7. Bank of China.
 8. VTB.
 9. Gazprombank.
 10. Zemědělské banky.

Následující společnosti jsou na seznamu nedostatečně spolehlivých organizací: Ruská mezinárodní, Pervomaisky, Mezinárodní finanční klub, Bashkomsnabbank. Vkladatelé těchto organizací, zástupci mezinárodních agentur doporučují výběr všech prostředků. Uraltransbank a Tempbank zasáhly seznam problémových podniků. Centrální banka Ruské federace licenci Tatfondbank zrušila.

Podle aktiv

Při sestavování tohoto seznamu přikládají důležitost ukazatelům tržní kapitalizace podniku. Patří mezi ně hodnota cenných papírů společnosti, veškerý její majetek, peníze vkladatelů a investice: čím větší aktiva, tím vyšší hodnota podniku. Klienti organizace se mohou dozvědět o změnách těchto ukazatelů za poslední měsíc, semestr nebo rok. Z praktického hlediska je hodnota aktiv pro investory zajímavější než pro běžné osoby. Nejvýznamnější ruské banky v této kategorii jsou:

 1. Sberbank.
 2. VTB.
 3. Gazprombank.
 4. VTB 24.
 5. Zemědělské banky.
 6. Otevření FC.
 7. Národní clearingové centrum.
 8. Moskevské úvěrové banky.
 9. Promsvyazbank.
 10. Binbank.

Aktiva - nestálá, závisí na stavu jednotlivých segmentů trhu. Nejlikvidnější aktiva jsou krátkodobé úvěry, zatímco nemovitosti a pozemky jsou od té doby považovány za likvidní bude těžké je realizovat. Úvěrové investice vykazují vysoké riziko, protože půjčky často neplatí do konce.

Na úvěry

Seznam je sestavován podle objemu vydaných úvěrů a ostatní ukazatele do něj nejsou zahrnuty. Přihlíží se k peněžním úvěrům, spotřebitelským úvěrům, půjčkám na auta, půjčkám z plastových karet, hypotékám a dalším typům úvěrů poskytovaných občanům. Zdrojem informací je Centrální banka Ruské federace. Hodnocení bude užitečné pro ty, kteří chtějí najít populární organizaci mezi dlužníky. Čím více finančních institucí vydalo půjčky, tím více mu občané věří. Top ruské banky na úvěry:

 1. Sberbank.
 2. VTB.
 3. Gazprombank.
 4. BM Bank (dříve Bank of Moscow).
 5. Novikombank.
 6. DeltaCredit.
 7. Poštovní banka.
 8. Zenith.
 9. Novikombank.
 10. TransCapitalBank.

Na vkladech fyzických osob

Horní seznam je tvořen na základě oficiálních informací poskytnutých Centrální bankou Ruské federace. Zde zasílají údaje o bankovních vkladech a jejich držitelích všechny finanční instituce v zemi. Odborníci porovnávají získané statistiky a poté je publikují. Hlavním účelem sestavení top bank Ruska pro vklady je prokázat výši úspor v každém podniku. Na základě těchto informací se občané budou moci rozhodnout, kde si účet otevřít. Toto hodnocení zahrnuje:

 1. Sberbank.
 2. VTB 24.
 3. Zemědělské banky.
 4. Binbank.
 5. Alpha Bank.
 6. Ugra
 7. Moskevská průmyslová banka.
 8. Uralská banka pro obnovu a rozvoj.
 9. Ruská norma.
 10. Petrohrad.
 11. East Express Bank.
 12. Oživení
 13. Ruský kapitál.
 14. AK BARS.
 15. Absolut Bank.

Pro jednotlivce bude lepší rozdělit částku mezi několik společností. To vám umožní vizuálně posoudit nárůst vkladů v každé organizaci a pochopit, kde je lepší nechat své peníze. Než začnete účet v jakékoli finanční instituci, měli byste zkontrolovat popis podmínek retailových vkladů. Některé známé úvěrové organizace v Moskvě vyžadují, aby potenciální vkladatelé předložili spoustu dokumentů nebo zakázali výběr peněz před uplynutím platnosti vkladu.

Ziskem

Čistý zisk je konečným ukazatelem práce finančních institucí, který odráží výsledek všech činností a zůstává k dispozici po splnění daňových povinností a dalších povinných plateb do státního rozpočtu. Tento seznam zahrnuje také peníze investované investory do vývoje úvěrových institucí. Top banky Ruska v zisku:

 1. Sberbank.
 2. VTB 24.
 3. Zemědělské banky.
 4. Bankovní spoření a úvěrové služby.
 5. Surgutneftegazbank.
 6. Express Volha.
 7. Tinkoff Bank.
 8. Ruská regionální rozvojová banka.
 9. Důvěra
 10. SMP Bank.

Pro získání úvěru nebo otevření vkladu nestačí znát rating finanční instituce a její výši příjmů. Úroková sazba, potřeba pojištění, počet požadovaných dokumentů a požadavky na dlužníka jsou faktory ovlivňující hodnocení podmínek úvěru. Informace naleznete v popisu úvěru. Seznam návrhů každé instituce lze nalézt na internetových stránkách vybrané organizace nebo v některé z jejích poboček.

Video

Recenze

Alexander, 45 let

Jsem přispěvatelem do Home Credit. Hlavním plusem organizace je loajalita k zákazníkům. V loňském roce byla v této společnosti vydána půjčka. Když nastala situace, že jsem dočasně neschopen platit příspěvky, organizace poskytla splátkový kalendář na platby po dobu několika měsíců.

Svetlana, 37 let

Příbuzní poslali přes Sberbank převod k jejich narozeninám. Na první pokus selhal. Pokladník v konstrukci překladu položil zvláštní charakter, který vedl k chybě v datech. V důsledku toho musel odesílatel znovu jít do své kanceláře. Poté mi byl překlad přeložen. Nedoporučuji společnost, personál tam je nepozorný.

Igor, 41 let

Byla potřeba kreditní karta. Srovnáním podmínek několika společností jsem se rozhodla kontaktovat společnost Sovcombank. Jednou z výhod je absence přeplatku, volná konstrukce karty. Hlavní nevýhodou jsou obrovské fronty v pobočkách, které tvoří 70% důchodců.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: