Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Včelařské produkty se používají v medicíně již delší dobu, protože mají řadu léčivých vlastností a obsahují mnoho užitečných mikro a makro prvků. Na základě mateří kašovitých včel jsou vytvořeny produkty Apilak Grindeks, které mají tonizující účinek, tonizující a protizánětlivé vlastnosti. Přečtěte si jejich návod k použití.

Co je Apilak

V medicíně je Apilak biogenním léčivem s tonickým účinkem. Je vyroben na bázi lyofilizovaného želé (sušeného ve vakuu při nízké teplotě). Toto tajemství je produkováno allotrophic žlázami dělnických včel a je ceněn pro jeho bohaté složení. Přípravek obsahuje komplex vitamínů: kyselinu askorbovou, kyselinu listovou a pantothenovou, inositol, thiamin, biotin, riboflavin, kyanokobalamin, pyridoxin.

Královská želé je bohatá na draslík, železo, sodík, fosfor, hořčík a vápník. Obsahuje stopové prvky: zinek, bismut, mangan, rtuť, měď, chrom, kobalt, nikl, křemík, síru. Včelí mléko obsahuje 23 aminokyselin, včetně esenciálního histidinu, tryptofanu, methioninu a valinu, biologicky aktivních látek (acetylcholin, cholinesteráza).

Složení a uvolňovací forma

Nástroj vyrábí lotyšská farmaceutická společnost Grindex. Složení a uvolňování léků:

Prášky

Mast

Svíčky

Popis

Ploché válcové tablety, bílé uvnitř s malými šplouchání žlutého odstínu

Bledě žlutá 3% antiseptická mast s vůní skořice

Světle žluté nebo světle hnědé čípky

Koncentrace lyofilizovaného nativního práškového prášku z královských želé, mg

10 až 1 ks.

10 na 1 g

5 nebo 10 na 1 ks.

Pomocné komponenty

Bramborový škrob, monohydrát laktózy, stearát vápenatý, mastek

Voda, vazelína, cetylstearylsulfát sodný, cetylalkohol, methylparaben, tvrdý parafín, skořicový alkohol, glycerol

Kakaové máslo

Balení

25 nebo 30 ks. v blistru, 1 nebo 2 blistrech v krabičce

Hliníkové trubky o objemu 50 g s návodem k použití

10 ks. v balení

Farmakologický účinek

Nástroj patří do skupiny biogenních stimulantů s obecnými tonickými a tonickými vlastnostmi, stimuluje buněčný metabolismus, zvyšuje rychlost regenerace buněk. Léčivo má tonické, antispasmodické a trofické účinky, má pozitivní vliv na absorpci živin tkáněmi. Farmakokinetické vlastnosti léku nelze identifikovat vzhledem ke kumulativnímu účinku jeho složek přírodního původu.

Indikace pro použití

Lék má několik druhů uvolňování, které jsou podobné v oblasti indikací pro použití:

 • doba zotavení (proces zotavení) po nemoci k posílení imunitního systému;
 • laktační porucha;
 • adjuvans při léčbě neurotických poruch a arteriální hypotenze;
 • seborrhea obličeje, svědění, vyrážka pleny;
 • porucha příjmu potravy (hypotrofie) nebo nedostatek chuti k jídlu (anorexie);
 • nízký krevní tlak (hypotenze);
 • neurodermatitis, traumatická keratitida;
 • zvýšené neurotické poruchy.

Apilak během kojení a těhotenství

Lékaři mohou předepsat Apilac pro laktaci vzhledem ke své cenné biologické složení a přítomnost účinných látek v něm, které jsou prospěšné pro matku a dítě. Lék obnovuje ženské tělo po porodu, zlepšuje imunitu, zabraňuje rozvoji chronické únavy a poporodní deprese. Pokud má kojící matka nedostatečnou tvorbu mateřského mléka, léčba pomáhá tento problém odstranit. To nemá nepříznivý vliv na tělo dítěte.

Pro zvýšení tělesné hmotnosti

Kromě posilování imunitního systému tento nástroj zlepšuje náladu a může zvýšit svalovou sílu zvýšením syntézy acetylcholinu. Současně, droga je používána sportovci ke zvýšení vytrvalosti, který je způsoben zvýšením produkce adrenalinu nadledvinami. Včely královské želé zlepšují metabolismus lipidů, snižují hladinu cholesterolu v krvi.

Lék je schopen zvýšit mineralokortikoidní funkci nadledvinek, což dodává pružnosti tkání a svalů. Současně zlepšuje metabolismus a má pozitivní vliv na výživu, která pomáhá sportovcům získat správnou hmotnost. Doporučená dávka je tableta / den přesně jednou / den ráno bez ohledu na jídlo. Doporučuje se tablety rozpustit pod jazykem (sublingválně).

Dávkování a podávání

Pokud se během léčby přípravkem Apilak objeví alergické reakce, je třeba tablety, masti a čípky zrušit. Podobně se doporučuje ukončit léčbu, pokud se objeví poruchy spánku. Návod k použití ukázal, že o lékové interakci léku s jinými léky není známo. Nástroj je skladován na tmavém místě při teplotě ne vyšší než 8 stupňů, doba použitelnosti je dva roky od data výroby.

Prášky

Apilak pilulky jsou určeny pro sublingvální (sublingvální) podávání. Mohou začít užívat děti od dvou let a dospělých. Dávkování je 10 mg třikrát denně v průběhu 10-15 dnů pro dospělé nebo dvakrát denně pro děti. Tablety je nutné dát pod jazyk a držet až do úplného vstřebání. Uvnitř nemohou být vzaty, protože žaludeční šťáva rozpouští mateří kašičku.

Mast

Pro místní použití s kožními lézemi předepsanou apilakovou mast. Nanáší se v tenké vrstvě (2-10 g) na poškozené povrchy 1-2 krát denně v průběhu 7-60 dnů v závislosti na závažnosti problému, účinnosti léčby a individuálních charakteristik pacienta. Můžete použít okluzivní obvaz. Pro seborrhea se mast aplikuje jednou denně.

Svíčky

Pro použití dětmi od prvních dnů života je lék ve formě rektálních čípků. V závislosti na závažnosti průběhu onemocnění je předepsán na polovinu nebo celý čípek (2, 5-5 mg) třikrát denně v průběhu 1-2 týdnů. Preventivní léčba trvá 10 dnů, předepisuje se na 1 ks / den. Děti do tří let, je vhodné používat svíčky s časovými limity.

Dospělé ženy mohou používat vaginální čípky dvakrát denně po dobu 10 mg k obnovení vaginální mikroflóry nebo jako doplněk k léčbě po gynekologických operacích. Mezi opakovanými baktericidními postupy by mělo uplynout minimálně 10 dnů. Pro podporu imunity, erozní terapie a bakteriální vaginózy je žádoucí opakovat průběh několikrát za rok.

Vedlejší účinky a předávkování

Podle hodnocení pacientů mohou jako možné vedlejší účinky sloužit kožní alergické reakce, poruchy spánku, zvýšená tepová frekvence a sucho v ústech. V dávce dermato-ochranného léčiva je třeba postupovat opatrně, protože patří do skupiny léčiv, které excitují centrální nervový systém (CNS). Případy předávkování nejsou identifikovány.

Kontraindikace

Neexistuje mnoho kontraindikací k užívání léku. Mezi ně patří: přecitlivělost na složky kompozice, hypersenzitivita nebo idiosynkrasy včelích produktů a Addisonova choroba. Nedoporučuje se používat tablety pro děti do dvou let, s opatrností - svíčky pro děti do tří let a v minimálním množství.

Analogy

Konstrukční jednotky Apilac jsou masti a čípky, lyofilizovaný prášek z mateří kašičky včel. Substituce léku z farmakologické skupiny adaptogenů a regenerantů jsou:

 • Abisib;
 • šťáva, aloe extrakt;
 • tinktura Aralia;
 • Balsam Bittner;
 • extrakt ženšenu;
 • tinktura semen citronové trávy;
 • Melaxen;
 • Lacrinát.

Cena

Koupit léky linka může být přes lékárny nebo on-line obchody bez nutnosti poskytovat lékařský předpis. Orientační ceny mastí, svíček a pilulek v Moskvě budou:

Typ medikace

Internetová cena, v rublech

Lékárna stojí v rublech

Mast 10% 50 g

267

290

Tablety 10 mg 30 ks.

297

307

Tablety 10 mg 25 ks.

239

250

Tablety 10 mg 50 ks.

363

380

Svíčky 10 ks.

237

250

Video

Recenze

Anna, 23 let

Po porodu, prvních třech měsících jsem ho kojila, a pak se laktace začala zhoršovat. Nebyl jsem připraven na kojení, takže jsem se obrátil na lékaře, aby mi pomohl. Předepsal recepci Apilak. Během týdne se množství vylučovaného mléka významně zvýšilo, moje dítě začalo normálně jíst.

Victor, 35 let

Mám seborrhea kůže na obličeji, to dává spoustu nepříjemností, zejména během exacerbace. Kožní vločky, uschne, svědění. Nechtěl jsem používat hormonální masti, protože jsem slyšel, že jsou návykové, tak jsem požádal lékaře, aby něco bezpečného předepsal. Doporučil mi použít Apilakovu mast. Rychle se zhoršila.

Lia, 28 let

Mé dítě nezískává dobře. Lékař řekl, že by měly být použity další stimulační doplňky. Neměli jsme alergii na včelí produkty, proto jsem podle recenzí na internetu začal používat týdenní svíčky na základě včelího mléka. Dítě má chuť k jídlu, váha se stala normální.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: