Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Hlavním důvodem vzniku zánětu nebo podráždění na stydkých pyskech je vývoj onemocnění vnitřních orgánů, které se projevují ve vaginální oblasti. Takovéto reakce velmi vzácně působí jako nezávislá nemoc, protože jsou výsledkem jiných patologických změn v těle. Zřídka zčervenání genitálních rtů svědčí o zanedbání pravidel osobní hygieny, komplikace často vznikají v důsledku nepříznivých podmínek prostředí.

Co je podráždění

Vzhled červených skvrn na kůži ukazuje na přítomnost zánětu v těle. Ženská polovina populace je mnohem pravděpodobnější, že bude trpět podrážděním v intimní oblasti, protože jejich kůže je citlivější a snadno vystavena vnějšímu prostředí. Nejmenší změna životního prostředí může mít negativní účinky na kůži, takže mnoho lidí se musí s tímto onemocněním vypořádat každý den. Podráždění genitálních rtů je velmi delikátní problém, který může vzniknout nejen z důvodu porušení hygienických norem, ale také z důvodu vývoje patologických procesů.

Příčiny podráždění

Eliminace komplikace je možná až po průzkumu, který ukáže hlavní příčiny této reakce. Jsou rozděleny do dvou typů - interní a externí. První skupina zahrnuje nemoci orgánů způsobené nezdravou stravou nebo závažným psychologickým stavem. Jak víte, faktory, jako je stres nebo silný emocionální stres mohou vyvolat rozvoj různých kožních onemocnění, například podráždění stydkých pysků. Pokud jde o vnější podněty, patří mezi ně:

 • Přípravky na péči;
 • klima;
 • Dekorativní kosmetika;
 • počasí.

Zánět stydkých pysků

Je známo, že zánětlivé procesy ovlivňující vnější pohlavní orgány vždy způsobují jejich majiteli těžké nepohodlí. Podráždění stydkých pysků v lékařské komunitě se nazývá vulvitida a pokrývá široké publikum pacientů nejrůznějších věkových kategorií. Chcete-li se vyrovnat s touto nemocí, může pouze ošetřující lékař, který podle povahy infekce identifikuje příčinu onemocnění. Není nutné odložit návštěvu gynekologa, protože podráždění v oblasti genitálií má tendenci se množit. Časté příznaky vulvitidy u žen:

 • bolest při močení;
 • těžký výtok z pochvy;
 • těžké svědění;
 • pocit pálení;
 • otok;
 • nepříjemný zápach;
 • zvýšení teploty;
 • pocit obecné nevolnosti.

Pocit pálení

Mikroflora ženských pohlavních orgánů se může stát náchylným vůči škodlivým mikroorganismům s rozvojem jakýchkoliv vnitřních onemocnění. Patologické procesy negativně ovlivňují zdraví žen, takže příznakem, jako je pocit pálení ve vaginální oblasti, je závažná komplikace. Různá onemocnění mohou vyvolat podráždění genitálií, například drozd, diabetes mellitus nebo dysbakteriózu.

Zánět vzniká v Bartholinských žlázách, po nichž se podráždění postupně šíří po obvodu sliznice. Vulvitida může být způsobena pohlavně přenosnými chorobami nebo jinými pohlavně přenosnými infekcemi. Intenzita projevů se liší v závislosti na povaze podráždění genitálií, v závažných případech má pacient velmi silné nepohodlí vnějších projevů.

Praskliny

Jakékoli nesrovnalosti v těle mohou vést k výskytu trhlin v pyskech. Vyskytují se v důsledku patologických změn sliznice, ve kterých ztrácí svou integritu. Zánět na pohlavním rtu může být doprovázen takovými nepříjemnými projevy, jako je hyperémie, svědění nebo podráždění. K onemocnění dochází v důsledku reakce imunitního systému na působení stimulů, ať už jde o houbu, infekci nebo virus.

V raných stadiích je podráždění v oblasti genitálií snadno léčitelné, je nutné pouze odstranit původní příčinu onemocnění. Patří k nim těsné prádlo ze syntetických materiálů, mechanické poškození při depilaci nebo nevhodné pro typ polštářků. Pokud však čas neprochází léčebným cyklem, je zde riziko, že se v této zóně ocitne.

Těžké svědění

Vnější léze pohlavních orgánů mohou znamenat vážné zdravotní problémy, kde vážné svědění v intimní oblasti působí jako varovný signál. Pokud jsou stydké stydké pysky zapálené nebo se na nich objevují plaky, nedoporučuje se takovou patologii léčit. Vaginální svědění někdy způsobuje těžké nepohodlí, které se opakuje každých několik hodin. Za těchto podmínek může být v určitém období měsíčního cyklu také intenzivní výtok a zarudnutí kůže.

Svědění u pacientů je způsobeno dvěma hlavními příčinami - zánětlivými a nezánětlivými. S aktivním sexuálním životem se u některých žen nakonec vyvine vaginitida nebo herpes, obě nemoci se vyvíjejí vinou patogenních bakterií v těle. Pokud pacient nemá žádné známky zánětlivého procesu, hormonální nebo alergické faktory, jako jsou moderní antikoncepční metody, jako jsou lubrikanty nebo kondomy, mohou ovlivnit nástup podráždění.

Zčervenání a svědění

Fyziologické vlastnosti ženských pohlavních orgánů je činí zranitelnými vůči různým druhům infekcí přenášených muži. Infekce se může objevit kdykoliv, jejíž důsledky budou muset být dlouhodobě bojovány: nepříjemný zápach z hrází, otoky stydkých pysků, otoky, bolestivé pocity v břiše a tak dále.

Tyto příznaky jsou důsledkem mechanického poškození genitálních orgánů, nevhodného spodního prádla nebo vaginálního výplachu. Pokud se objeví svědění nebo zarudnutí, okamžitě vyhledejte lékaře. Vyšetření v ordinaci gynekologa je schopno poskytnout komplexní odpověď o původu podráždění na kůži a specialista by měl předepsat vhodnou metodu léčby.

Vyrážka v intimní oblasti žen

Ve většině případů, podráždění nebo vyrážka v intimní oblasti dochází v důsledku přítomnosti patogenních mikroorganismů v těle, které provokují tvorbu defektů na kůži. Mohou být různých tvarů a velikostí, existuje několik druhů vyrážek, které jsou porušením integrity epiteliálního krytu. Pimples a puchýře inklinují k formě na vnější straně kůže, ačkoli oni mohou někdy se objevit v hlubších vrstvách.

Některé útvary jsou považovány za běžné fyziologické vady, které nepředstavují ohrožení lidského zdraví. Patří mezi ně mužské papuly a mikropapillomatóza na ženských pohlavních orgánech, vyplývající z poruch hormonálních procesů v těle. Tyto vady mohou být odstraněny laserovou operací nebo jinými metodami korekce kůže.

Jak léčit podráždění v intimní oblasti

Problémy s pokožkou, zejména v genitálních rtech, vyžadují zvláštní přístup. Ne vždy inzerované a drahé léky jsou schopny pomoci vyrovnat se s takovou choulostivou situací, a mnoho lidí je prostě stydlivých konzultovat lékaře. Pokud je podráždění epizodické a náhle vás překvapí, nejprve se podívejte na položky osobní hygieny.

Je možné, že příčinou podráždění v oblasti genitálií je nově získaný holicí strojek nebo sprchový gel. Vyrovnat se s tímto problémem pomůže odbarvování na bázi léčivých bylin nebo éterických olejů. V případě nouze můžete použít sodu, mít připravené koupele nebo obklady. Roztok by měl být nasycený, postup se doporučuje maximálně půl hodiny.

Krém pro intimní oblast podráždění

Moderní trh kosmetických výrobků poskytuje široký výběr různých krémů pro podráždění. Zde naleznete speciální produkty pro depilaci nebo emulze pro citlivou pokožku. K odstranění zarudnutí se používají krémy na bázi dexpanthenolu, které napomáhají regeneraci pokožky. Tyto nástroje pomáhají účinně zvládat podráždění, uvolnění svědění a pálení.

Dodržování preventivních opatření při aplikaci krému zaručuje bezpečnost zdraví pacienta. Nejlepší je testovat výrobek na zápěstí, při absenci jakýchkoli vedlejších účinků, můžete zahájit zákrok. Naneste kompozici na postiženou oblast pokožky a dejte jí čas na plné vstřebání. Nepoužívejte současně jiné léky, protože existuje riziko terapeutické interakce.

Mast

Od podráždění v intimní oblasti odborníci často předepisují hormonální masti. Výsledek jejich použití je patrný bezprostředně po prvním zákroku, nicméně je důležité striktně dodržovat normy předepsané gynekologem během léčby. Nedoporučuje se, aby obklady používaly tyto nástroje velmi často - existuje možnost alergické reakce.

Zinek je považován za nejúčinnější anti-dráždivou mast. Je schopen rychle odstranit příznaky podráždění, a to nejen v oblasti genitálií, ale i v jakékoli jiné části kůže. Mast s propolisem a glycerinem, vyrobená podle známého populárního receptu, má podobné vlastnosti. Nejlépe je uchovávat v chladničce po celou dobu léčby.

Preventivní opatření

Aby se zabránilo vzniku zarudnutí nebo podráždění, je povoleno používání lékárny Aspirin v intimní oblasti. Několik tablet se rozdrtí na prášek a nalije se teplou převařenou vodou. Výsledná směs se používá před holením jako peeling - jedná se o dobře odlupující se buňky a stimuluje regenerační proces.

Po ukončení procedury by měla být kůže otřena roztokem peroxidu vodíku. Oblast bikin je velmi citlivá oblast, která potřebuje nejen pravidelný peeling, ale také hydratační. Pro tyto účely se doporučuje používat tonika na bázi léčivých rostlin nebo olejových lotionů. Zabraňují vzniku podráždění po holení a činí pokožku měkkou.

Video

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: