Jeden z nejvíce exotických rostlin, které mohou být pěstovány na parapetu. Dekorativní květina je zajímavá, protože je masožravá. Dosažení malých rozměrů má originální vzhled a vypadá poněkud agresivně. Flycatcher je vybíravý, rozmarný a potřebuje pozornost. Tato květina osloví ty, kteří milují péči o rostliny.

Venuše flytrap závod

Závodník dravců Venuše flytrap patří k orosené rodině. Je pojmenována po bohyni lásky. Ve vědě, to je znáno jak Dionaea muscipula. Místo výskytu jedovaté rostliny je rašeliniště ve východních Spojených státech. Květina má 4-7 listů růžice, které se podobají tvaru srdce. Venuše flytrap listy neobvyklé žluto-zelený odstín. Na jejich koncích jsou zuby, které tvoří chlopně. Když se blíží hmyz, pasti slam jako čelisti. Květinové mouchy - jedna kopie svého druhu, ale dnes se kultivují také kultivary.

Domácí péče

Jak pečovat o flycatcher doma? Tato otázka znepokojuje mnoho začínajících květinářství. Musíte vědět, že péče o flytrap Venuše - obtížný a časově náročný proces. Aby nezemřela, měli byste živit květ živým hmyzem. Osvětlení je pro tuto rostlinu velmi důležité - dravec miluje sluneční světlo. V nepřítomnosti to bude vyžadovat další osvětlení speciální lampy. Optimální vlhkost vzduchu pro Dionei je 30 - 75%. Rostlina by měla být vybavena pravidelným větráním, aby se zabránilo průvanu. Přípustná teplota vzduchu v létě 22–27 ° C, v zimě 5–7 ° C.

Semena

Dionea začíná s příchodem jara kvést, období trvá 2 měsíce. Pak se vytvoří oválné kapsle, které obsahují velké množství černých semen (lze je vidět na fotografii). Málokdo ví, jak pěstovat muchopásek Venuše. Před setím je třeba vše připravit. Za tímto účelem se fungicid zředí destilovanou vodou a výsledná kapalina se zpracuje látkou, rozloží semena muchopytu Venuše a odešle se do chladničky měsíc a půl. Po uplynutí doby použitelnosti se zasejí na povrch směsi rašeliny a vytvoří skleník. Po 2 - 3 týdnech by se měli vrátit.

Chov

Rozmnožování Venuše flytrap se vyskytuje různými způsoby - semena, cibule a řízky. Získání semen je nejdelší a nejsložitější metodou. Během růstu se rostliny objeví cibule - mohou být řezány a transplantovány. Řezy jsou také odříznuty na začátku listu a zasazeny do substrátu, po kterém je nutné zakrýt stopky filmem. Aby se rostlina mohla množit, je důležité sledovat teplotu (nesmí být vyšší než 25 ° C) a zajistit optimální vlhkost. Řezné body Dionei by měly být ošetřeny drceným uhlím, aby se zabránilo hnití.

Jak na vodu

Kořeny dravce nemohou zpracovávat soli, které jsou v zemi, tak pro zavlažování potřebují destilovanou vodu. Horní zalévání tvoří zemité lůžko a snižuje úroveň kyselosti. Voda Venuše flytrap by měla být nalévání vody do zásobníku hrnce. Dionea by neměla potřebovat vlhkost, protože ve svém přirozeném prostředí žije na místech s velmi vlhkým podnebím. Je však nemožné, aby voda byla vždy v pánvi. Odborníci radí, aby na horní vrstvu půdy mechu, který neumožní sušení.

Transplantace

Transplantace Venuše se provádí na začátku léta. Je lepší to dělat každoročně. Musíte vzít hluboký kontejner, aby se vešly do kořenů rostliny. Doporučuje se okamžitě koupit květ jedlíka a transplantaci. Pokud to není možné, musíte ji nalít destilovanou vodou. Před výsadbou květiny, musíte odstranit cibuli z hrnce a loupat, aniž by se dotýkal pastí. Půda může být připravena nezávisle. Za tímto účelem si vezměte 2 části rašeliny, abyste si předem vzali 1 díl perlitu namočeného ve vodě. Můžete použít směs písku a rašeliny, ale zahradní půdu - ne.

Zimování

Dravý květ Flycatcher vyžaduje neustálou a pečlivou péči. Důležitou úlohou pro její rozvoj je doba odpočinku. Pěstitel květin potřebuje naplánovat zimování co nejpřesněji, aby po hibernaci rostla květina aktivně. Odborníci se domnívají, že asi 3-4 měsíce v roce, závod musí být při teplotě od 0 do 10 ° C, jinak může zemřít.

Zimování mucholapu Venuše by mělo být plánováno předem: od října, během měsíce, by mělo postupně postupně snižovat teplotu a snižovat délku denního světla - takže květina se sama dostane do režimu spánku. Začátek procesu může být determinován vývojem širokých listů a malých pastí, které rostou paralelně s půdou.

Co krmit Venus flytrap doma

Živiny Dionea bere z hmyzu, jíst mouchy, komáry nebo pavouky, takže není třeba hnojit substrát. Pokud nejsou v místnosti, nakrmte květinu. Mechanismus uchopení kořisti od něj zcela závisí na interakci mezi velikostí, elasticitou a turgorem listu. Nemůžete krmit květ larvy, červy nebo krevní červy - jsou špatně zpracovány pastí. Zbytky by měly být odstraněny, aby se zabránilo procesu rozkladu a zápachu. Od konce září nemůže být závod Flycatcher krmen.

Cena venus flytrap

V poslední době je exotická rostlina v nebývalé poptávce. Každý chce zasadit doma neobvyklý dravý květ. Rozhodnete-li se koupit Dionea, nezapomeňte, že rostlina musí být mladá a zdravá. Ceny za to jsou docela rozumné, kolísají do 500 rublů. Nejlepší je koupit květinu ve specializovaných prodejnách. Semena Flycatcher lze zakoupit levněji - za ceny od 50 do 100 rublů. za 10 kusů. Ale v tomto případě musíme mít na paměti, že přistání vyžaduje zvláštní znalosti a sílu.

Video

Kategorie: