Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Ženy v domácnosti často čelí výzvě měření přísad. Mezitím je tento proces velmi důležitý pro přípravu chutných pokrmů pro hosty a rodinu. Je snadné provádět měření, když jsou v kuchyni váhy, ale pokud neexistují, je snadné zjistit hmotnost komponenty pomocí kuchyňského nádobí.

Měření hmotnosti ve sklenici

Mnoho instrukcí k vaření chutných pokrmů ukazuje přísady v gramech. Ženy v domácnosti často nemají schopnost vážit složky. U některých potravin (jogurt, tvaroh, mléko, kefír) je tento proces značně obtížný, protože jej nelze umístit na váhy. Je možné správně měřit komponenty v měřicím skle, avšak tento kuchyňský výrobek není vždy k dispozici. Pak je snadné vážit volné a tekuté složky a uchýlit se k pomoci:

 • lžička a lžíce;
 • Skleněná nádoba z plastu;
 • jeden a půl litru.

Aby bylo možné správně aplikovat druhou metodu, musíte přesně vědět, kolik gramů je ve fasetovaném skle, a je třeba mít na paměti, že každá složka má vlastní měrnou hmotnost pro určitý objem, takže je důležité studovat speciální tabulky, kde se odráží hmotnost výrobků. Kapalné přísady by měly být nality, pevné a viskózní, aby usnuly nebo posunly lžící. Správné měření, kolik gramů je ve sklenici, dostanete, pokud naplníte nádobu téměř na vrchol. Mezi okrajem nádoby a složkou by měl zůstat přibližně 1 milimetr.

Kolik gramů mouky ve sklenici

Někdy recepty na vynikající pečení, množství této hromadné složky je uvedeno v gramech, takže pro ženy v domácnosti, které nejsou schopny používat kuchyňské váhy, je užitečné vědět, kolik mouky je ve skle. Uvnitř fazetovaného kontejneru, který se používá od starověku, je umístěno 130 g pšeničného produktu. Pokud používáte modernější nádobu, která má objem 250 ml, budete pokaždé nabírat 160 g. Pokud jde o kukuřici, kapacita je 130 g a 160 g, záleží na objemu nádoby. Bramborová mouka váží 150 g, 180 g.

Sahara

Při výrobě originálních dezertů, pečiva a konzerv by mělo být známo množství granulovaného cukru uvnitř nádoby. Taková sladká jídla vyžadují velké množství přísady, takže měření, kolik gramů cukru ve sklenici je vhodné. Po určení objemu kapacity můžete začít počítat požadovanou hmotnost komponenty:

 • 180 ml sklo obsahuje 180 g cukru;
 • 250 ml skla pojme 200 g

Rýže

Rýžové krupice patří mezi oblíbené suroviny pro přípravu lahodných pokrmů z jídelního lístku z různých zemí. Pokud chcete vytvořit zajímavý produkt, musíte použít přesné množství složky. Tyto recepty budou vyžadovat znalosti o tom, kolik gramů rýže je ve sklenici. 180 g bílé cereálie vstoupí do vnitřku 200 ml nádoby. Pokud je objem skla 250 ml, můžete do něj nalít 240 g výrobku. Při vaření je třeba mít na paměti, že je nutné striktně dodržovat proporce rýže a vody, aby výsledek vycházel přesně tak, jak potřebujete

Voda

Nejběžnější tekutina na planetě je měřítkem objemu nádobí. Vědět, kolik vody je ve fasetované sklo pomáhá určit, že je 200 gramů. Čajová verze tohoto pokrmu obsahuje 250 ml tekutiny. Z těchto měření se při určování hmotnosti výrobků bez pomoci kuchyňských vah odrazily zkušené ženy v domácnosti. Uvedené jmenovité množství nádobí závisí na obsahu vody uvnitř, protože tato látka zcela vyplňuje nádobu díky své hustotě a pružnosti. Tato skutečnost je známa mnohem více ze školního kurzu fyziky.

Pohanka

Chutné a zdravé pohankové krupice mají tvar téměř kulový. Při plnění nádobky s ní můžete vidět malé mezery mezi zrny, takže ukazatele, kolik gramů pohanky ve sklenici, se liší od množství rýže ve stejné nádobě. Pohanka uvnitř se vejde o něco méně - tato skutečnost musí být vzata v úvahu při výrobě vašich oblíbených jídel. Varianta stolního nádobí obsahuje 165 g výrobku, čaj - 210 g.

Mléko

Kapalné mléko, stejně jako voda, naplňuje nádobu úplně, má větší hustotu. Existuje však na něm několik produktů. Sklenka mléka - kolik gramů:

 • Koncentrát suchého mléka se vloží do objemu 200 ml v množství 100 g, 250 g bude obsahovat 120 g.
 • Kondenzované mléko váží 250 g a 300 g.
 • Výrobek z plnotučného mléka bude vážit 200 g uvnitř fazetového a 250 g tenkého.

Zakysanou smetanou

Kuchaři často používají zakysanou smetanu. Pro přípravu originálních omáček, lahodného pečiva nebo jiných dezertů může být zapotřebí velké množství. Silná hmota je skvělou náhražkou majonézy. Hmotnost fermentovaného mléčného výrobku je o něco nižší než hmotnost sladkého kondenzovaného mléka, proto bude jeho hmotnost pro určitou nádobu menší. Sklenka zakysané smetany - kolik gramů:

 • 200 ml skla může pojmout 210 g produktu;
 • uvnitř 250 ml vložíte stejné množství krému.

Kefír

Kefir je považován za dietní a velmi užitečný produkt. Paní často používají k vytvoření omáček, omáček a těsta. Při přípravě těchto pokrmů je důležité použít určité množství fermentovaného mléčného nápoje. Zde jsou znalosti užitečné, 1 šálek kefíru - kolik gramů obsahuje? Tekutý produkt je schopen zabírat celý prostor nádoby, takže odborníci již dlouho určují, kolik gramů ve skleněných lahvích kefíru a čaje. Výsledek se neliší od hmotnosti mléka.

Sůl

Sůl se často měří v lžicích nebo lžičkách, protože pro většinu receptů to trvá trochu. Tato hmotnostní opatření však mohou být nepohodlná při vytváření slaniny nebo solení sádla. Takové pokrmy vyžadují uvědomit si, kolik soli je ve sklenici: tenká obsahuje 320 g; obvyklá měřená fazetovaná kapacita 220 g. Tyto hodnoty jsou dány velkým podílem soli.

Opice

Aby vaše dítě chutné a zdravé kaše, matky používají krupice. Tato surovina je nedílnou součástí koláče, pečených pudinků a hamburgerů. Aby nedošlo k omylu s podílem, musíte přesně určit, kolik gramů krupice ve sklenici. Již dlouho je známo, že 160 g tohoto typu obilovin může být obsaženo ve fazetované nádobě. Existují však případy, kdy je vhodnější použít tenký: taková nádoba bude obsahovat 200 g krupice.

Ovesné vločky

Lehké ovesné vločky - stálá složka stravy lidí na dietě. Je schopen jemně obalit žaludek a zabránit poškození stěn tohoto orgánu. Vegetariáni používají ovesné vločky jako alternativu k vajíčkům, protože vločky, když se zvlhnou, získají lepivou strukturu. Kromě toho produkt obsahuje mnoho užitečných látek. Kolik gramů ovesných vloček ve sklenici:

 • vnitřní strana - 80 g;
 • uvnitř tenkostěnných - 100 g

Hrach

Dlouho, protože hrách byl používán jako základ velkého množství jídel: polévky, želé, kastrol, luštěniny byly použity k výrobě kaše a bramborové kaše. Taková popularita kultury, která k nám přišla z východních zemí, je vysvětlena její nutriční hodnotou, kalorickým obsahem a obrovskou zásobou živin. V moderních kuchyních se často používají suroviny ze hrachu. Jíst produkt pomůže zhubnout, vyčistí tělo škodlivých toxinů a nečistot.

Získávání chutných jídel je určeno správnými proporcemi. Sklenice hrachu - kolik gramů:

 • 200 ml pojme 185 g surovin;
 • čaj - 230 g

Vlašské ořechy

Popularita ovoce v moderních kuchyních díky kombinaci chuti a přínosu. Ořechy mají příznivý vliv na imunitní, kardiovaskulární systémy a mozek. Chudé ženy hodně výrobku nelze konzumovat, protože má vysoký obsah kalorií. Paní přidávají vlašské ořechy do omáček, masa a sladkostí. Malé množství lze konzumovat odděleně. Kolik vlašských ořechů ve sklenici:

 • granen - 135 g;
 • čaj - 170 g

Hmotnost obilovin ve sklenici

Vaření vyžaduje přesné dodržování předepsaného množství složek. Pokud chybí nástroje, změřte gramy v šálcích. Většina žen v domácnosti používá pro proceduru obvyklou kapacitu 200 nebo 250 ml. Různé produkty, nalité do stejného kontejneru, budou vykazovat jinou hmotnost obilovin ve sklenici. Správné měření se vhodně provádí pomocí tabulky, která udává, kolik gramů v jednom skle.

Krupice

Hmotnost (g)

200 ml

250 ml

Pohanka

165

210

Rýže

180

240

Manna

160

200

Pearl ječmen

180

230

Proso

170

220

Video

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: