Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Odmítnutí tepelného ošetření, nebo syrové potraviny pro hubnutí - to je dieta, která poskytuje pouze syrové potraviny ve stravě. Výsledky takové stravy mají vždy pozitivní vliv na postavu, ale zdravotní přínosy surových potravin jsou u některých lékařů a odborníků na výživu pochybné. Princip výživy bez tepelného ošetření má své výhody a nevýhody, které by měly být před zahájením diety pečlivě přezkoumány.

Co znamená syrová strava?

Chcete-li se zbavit nadváhy, muži a ženy používají různé metody. Efektivní způsob, jak se zbavit kil, aby se zlepšilo tělo je rozpoznán syrové potraviny stravy. S tímto principem potravin v potravinách používejte pouze produkty, které nepodléhají tepelnému ošetření. V důsledku syrových potravin, vitamínů, minerálů se lépe vstřebává, tělo je zbaveno toxinů. Úbytek hmotnosti na syroedeniya je způsoben vyloučením ze stravy sacharidů, tuku a malého množství kalorií v povolené potravě.

Principy syrových potravin

Základní princip stravy - potraviny ve stravě by měly přijít bez tepelného ošetření. Je zakázáno smažit, dusit, kouřit nebo jinak zpracovávat výrobky. Je dovoleno nalijeme kaši s vroucí vodou, aby byly vypařeny, ale ne více. Kromě toho, pravidla pro syrovou dietu pro hubnutí zahrnují následující body:

 • potraviny se používají různě;
 • je zakázáno pít alkohol, sycené nápoje, kávu;
 • Pouze organické produkty (zelenina, ovoce, luštěniny, ořechy, med, zelenina) se konzumují bez pesticidů, herbicidů, jiných chemikálií;
 • Strava by neměla obsahovat nakládané potraviny nebo potraviny připravené jako výsledek kvašení.

Surové potraviny: přínosy a škody

Jíst výhradně ovoce a zeleninu, když jí jídlo, člověk naplní jeho tělo vitamíny a minerály, ale zbavuje ji esenciálních proteinů a tuků. Spory o výhodách a nevýhodách takové moci se nezastaví. V syrové potravě pro hubnutí má své výhody a nevýhody. Komplexní studie ukázaly, že přínosy surových potravin jsou následující:

 • ukazatel cholesterolu k normě klesá;
 • Bydlení a komunální služby jsou zbaveny toxinů a strusek;
 • zvyšuje imunitu;
 • zlepšuje stav těla;
 • snížené zatížení kardiovaskulárního systému;
 • normalizace gastrointestinálního traktu.

Spolu s prospěšnými vlastnostmi takové stravy pro hubnutí, nezapomeňte na možné škody na syrové potraviny:

 • zhoubnou anémii;
 • exacerbace gastrointestinálních onemocnění;
 • deplece endogenních proteinů;
 • nedostatek některých užitečných látek (jod, hořčík, zinek a další);
 • zvýšené riziko parazitů;
 • rozvoj onemocnění ledvin;
 • hormonální selhání.

Kde začít syrové potraviny pro hubnutí

Suroví syroví začátečníci mají často otázku, jak správně přejít na syrovou stravu bez poškození jejich těla. Pro snížení stresu těla na minimum, odborníci doporučují začít s odmítáním masa, ryb, přechodem na vegetariánskou stravu a pak postupně omezovat potraviny, přecházet na syrové potraviny. Hladký a dlouhý přechod vám umožní trochu se přizpůsobit, zvyknout si na novou dietu. Při ztrátě hmotnosti postupujte podle následujících pokynů, abyste se neublížili:

 1. Začněte syrové potraviny v létě nebo na podzim, kdy je ve veřejném vlastnictví spousta ovoce a zeleniny.
 2. Nechť jsou první období odmítnutí z tepelně zpracovaných potravin krátké, časem se zvyšují.
 3. Jezte malá jídla.
 4. Jíst připravené zeleninové pokrmy ihned po přípravě, takže tělu přinese více výhod.
 5. Jíst není včas, ale když chcete jíst.

Dietní syrové potraviny pro hubnutí

Je-li vaším cílem je zhubnout, zhubnout, pak odmítnutí tepelně zpracovaných potravin je vynikající řešení, jak se zbavit kil. Tento způsob stravování nejen pomáhá zlepšit tvar, ale také dělá tělo zdravé, silné, pokud si vyberete správné potraviny, postupujte podle rozmanitosti stravy. Pár měsíců poté, co se rozhodnete zhubnout na syroedenie, nepoznáte se na fotografii. Není to jen objemy, které zhubnou, ale stav kůže a vlasů se změní.

Surové potraviny - menu pro hubnutí

Surové potraviny nemusí nutně vylučovat maso, ryby nebo vejce ve stravě. Ti, kdo nemohou uvedené výrobky odmítnout, je mohou vstoupit do stravy. Tento druh syrových potravin se nazývá maso. Kromě zeleniny, ovoce, dovolených vegetariánů, masového syroedamu, můžete přidat 300 g syrového, sušeného masa nebo rybího tataráku denně. Často ztráta hmotnosti na tomto principu výživy je omezena na vegetariánské produkty. Za den je dovoleno jíst nejvýše 2 kg potravin. Vegetariánské menu na týden jídla bude vypadat takto:

snídaně

oběd

odpolední čaj

večeře

pondělí

Mandarinka, Kiwi, Banán

salát z rajčat a cibule s rostlinným olejem

trochu švestky

zeleninové a zelené smoothies

úterý

jablka se strouhanými rozinkami

zeleninová polévka (syrová), strouhaná mrkev

salát z rajčat a okurky s rostlinným olejem

žádné ovoce

Středa

dušené ovesné vločky s kousky jahod

rajčatový salát, naklíčená zrna, paprika, oblečený s olivovým olejem

jablka

salát z cukety, ředkvičky

čtvrtek

dýně se semeny

pšeničné klíčky

banán-jahodový koktejl

zelný salát se sezamovým olejem

pátek

několik kousků melounu

zeleninový salát s zelení

sušené banány

rajčatový salát, rukola

sobota

jahod nebo jiných bobulí

salát z cukety, mrkev, houby, okurka, zelený hrášek, zelení

hrst vlašských ořechů nebo kešu

žádné ovoce

neděle

grapefruitu nebo pomeranče

tuřín, ořechy, špenát ve formě salátu

mango smoothie

Salát: Avokádo, čínské zelí

Kromě hlavních jídel si můžete dát lehké občerstvení, pokud máte pocit hladu. Pro malé jídlo jsou tyto produkty vhodné:

 • sušené ovoce;
 • vlašské ořechy, arašídy;
 • sklenici ovocné šťávy;
 • slunečnicová semena.

Surové potraviny - recepty na hubnutí

Při přechodu na nový princip výživy pro hubnutí je důležité připravit různé pokrmy. Změnit menu každý den, jinak budete rychle unaveni ze stravy. Recepty na syrové potraviny pro každý den nepřebírají obsah soli a koření. Jídlo poskytuje první, druhé kurzy a dezerty. Zpočátku si můžete vybavit receptem na pikantní polévku. K přípravě si vezměte 2 rajčata, 2 papriky, půl feferonky, česnek podle chuti a 1 lžíci nasekaných zelení. Uvařte to takto:

 1. Blender rozšleháme celou zeleninu.
 2. Přidejte 2 litry vody do rostlinné hmoty.
 3. Nechte misku stát a posypeme bylinkami.

Lahodná a zdravá ovesná kaše pro syrové potraviny recepty na hubnutí je připravena takto:

 1. Naplňte sklenici ovesné kaše čistou vodou a nechte ji vařit alespoň 8 hodin.
 2. Rozdrtíme data, smícháme s kaši, přidáme rozinky a rostlinný olej.
 3. V případě potřeby ozdobte misku ovocem.

Skvělý začátek dne bude mango smoothie. Chcete-li osvěžující, výživný nápoj, který podporuje hubnutí, rozšlehejte všechny ingredience v mixéru a pijte je čerstvé. Budete potřebovat následující složky:

 • mango - 1 ks;
 • špenát - hrstka;
 • petržel - malá banda;
 • celer - 2 tyčinky;
 • listy salátu - 2 ks;
 • šťáva z 1 citronu;
 • voda - 2 šálky.

Surové potraviny - pro a proti

Mezi dietitians tam jsou oba podporovatelé surových potravin pro hubnutí a oponenty. První potvrzují svůj názor na bezpečnost výrobků, původ stravy od našich předků, kteří jedli kořeny, bobule. Oponenti argumentují nedostatkem živin, nedostatečnou čistotou produktů, některými problémy, které mohou být v těle. Odborníci doporučují syrové potraviny a hubnutí použití dávkování. V létě budete muset jíst více čerstvé zeleniny a ovoce, av zimě přidejte teplé jídlo do menu, vyhnout se smažené, mastné, sladké.

Účinnost stravy

Štíhlé a fit jsou změny, které by měly být očekávány v prvních měsících po přechodu na tento typ jídla. Výsledky ztráty hmotnosti na syrových potravinách jsou patrné téměř okamžitě. Hlavní ztráta hmoty nastává poprvé, kdy tělo aktivně spotřebovává své tukové rezervy. Postupem času se proces hubnutí zpomaluje, zlepšuje se stav kůže a vlasů, zvyšuje se fyzická aktivita a vytrvalost.

Co jsou nebezpečné syrové potraviny

Stále více lidí, kteří chtějí zhubnout, si zvolí způsob odmítnutí tepelného zpracování výrobků - syrových potravin. Mnozí vědci se dohadují o tom, zda bojovat s evolucí a přestat vařit „v ohni“. Každý, kdo se rozhodne vstoupit na cestu surových potravinářů, by měl vědět, že existuje nebezpečí surových potravin. Negativní následky vznikají ze dvou stran:

 • vzhledem k omezenému rozsahu vitamínů, minerálů a dalších prospěšných látek;
 • Vzhledem k pravděpodobnosti otravy, která se zvyšuje v důsledku absence tepelného ošetření, zabíjí mnoho toxických a škodlivých látek.

Kdo je kontraindikovaný syrové potraviny

Existuje řada lékařských kontraindikací, ve kterých se za syrové potraviny nestojí za to. Akutní potřeba živočišných bílkovin u lidí přetrvává až do 30 let, takže lékaři nedoporučují omezovat stravu podle zásad surového potravinářství před dosažením tohoto věku, zejména u dětí. Existují i další kontraindikace syroedeniya:

 • porušení trávicího traktu;
 • onemocnění jater a slinivky břišní;
 • urolitiázy.

Video: Lékaři o syroedeniya

Lékaři říkají, že syrové potraviny, jako mince, mají dvě strany. Před odmítnutím tepelného ošetření potravin a tradičním způsobem stravování, měli byste pečlivě prozkoumat otázku syrové potraviny stravy, její pravděpodobné účinky a kontraindikace. Pečlivě zvážit výhody a nevýhody, zvážit rizika, porovnat je s výhodami před zahájením stravy, sledovat video, které bude dávat odpovědi na některé otázky.

Loupání na syroedenii

Detoxikační dieta

Chudí Recenze

Anna, 46 let

Jsem vegetarián, odmítl jsem masné výrobky před 10 lety. V posledních dvou letech se v létě obracím na monosyroedenie. Množství ovoce, zeleniny, semen, ořechů dělá z mého menu nešikovný, zatímco se cítím skvěle, plný síly a energie. Na podzim se postupně vracím do obvyklého menu.

Svetlana, 31 let

Můj pokus stát se surovým foodistem byl neúspěšný. Moje tělo odolávalo odmítnutí vařeného jídla, i když jsem vždy snědla spoustu syrové zeleniny a ovoce. Protože tuhý rámec, můj žaludek začal bolet špatně, a jako výsledek jsem se vzdal svého podniku. Ztratím váhu jiným způsobem.

Valentýna, 54 let

Kvůli silnému stresu dramaticky poklesla moje imunita. Chcete-li obnovit zdraví, a zároveň zhubnout, rozhodl jsem se syroedenie. 10 dní jsem jedl jen syrovou zeleninu a ovoce. V důsledku toho jsem ztratil 4 kg a začal se cítit mnohem lépe. Neomezoval jsem se v množství jídla, takže jsem nikdy neměl hlad, byl jsem spokojen s hubnutím.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: