Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Díky své dostupné ceně je zinková masti cenově dostupným a běžným prostředkem pro léčbu mnoha kožních onemocnění. Můžete si ji koupit v jakékoli lékárně, ale před použitím je vhodné se poradit se svým lékařem. Je důležité pochopit, proč potřebujete zinkovou mast, a ne se zabývat povrchovou samošetřením.

Vlastnosti zinkové masti

Tento léčivý přípravek byl pojmenován podle účinku účinné látky. Výhody zinku je obtížné přeceňovat, protože tento minerál je přímo zapojen do všech životně důležitých procesů v těle. Terapeutický a kosmetický účinek zinkové masti se dosahuje chemickým složením produktivního léčiva. Je proto nezbytné rozlišovat tyto účinné látky a jejich léčivé vlastnosti: \ t

 1. Oxid zinečnatý má regenerační, tonizující, protizánětlivý, antibakteriální, antiseptický, adstringentní a ochranný účinek přímo na místě patologie.
 2. Vazelínový olej má hypoalergenní a změkčující vlastnosti, dobře se vstřebává a vyhlazuje horní vrstvu epidermy, pomáhá změkčit porézní strukturu.
 3. Mentol vytváří specifickou vůni medicíny.
 4. Lanolin a dimethicone jsou pomocné složky, které jsou nezbytné v chemickém vzorci, aby se zabránilo alergické reakci, aby změkly tuhou strukturu tohoto léčiva.
 5. Rybí olej vykazuje příznivé vlastnosti omega 3 polynenasycených mastných kyselin, retinolu, vitamínu D.

Pro akné

Lékaři nejenže povolují používání této lékárny, když se objeví příznaky akné, ale také se důrazně doporučuje jako součást komplexní léčby. V kombinaci s perorálním podáním zinku s lokálními antibiotiky (azithromycinem) se projeví požadovaný účinek okamžitě. Pokud je zinkovou mast proti akné určena pro léčbu, pacient během intenzivní péče zaznamená takové změny vzhledu:

 • počet akné se několikrát snižuje;
 • jsou menší a znatelně bledé;
 • svědění kůže zmizí;
 • kůže schne, urychluje proces regenerace postižených oblastí;
 • na tvářích se objeví přirozený červenat, ne bolestivý zánět.

Od vrásek

Tento léčivý přípravek našel své uplatnění v moderní kosmetologii. Pomáhá odstranit nejen akné a černé tečky, ale také napodobovat vrásky, hluboké záhyby na citlivé pokožce. Zinková maska na obličej je rozpočtová omlazovací metoda, kterou uznávají i certifikovaní kosmetologové. Používáte-li tento přípravek pravidelně, můžete získat následující estetický účinek:

 • zvýšení pružnosti horní vrstvy epidermis;
 • odstranění povrchových mimických vrásek;
 • vyhlazení všech nepravidelností pokožky.

Zinková mast v kosmetologii přináší tolik užitku, že žádná generace žen neslyšela o svém zázračném účinku. Recepty testované po desetiletí s takovou cennou složkou se přenášejí ze starší generace na mladší, aktivně se používají v praxi, poskytují velkolepý výsledek rychlého omlazení a výborného zdraví dermis.

Dermatitida

Podrobné pokyny ukazují, že tento lék je adjuvantní léčbou dermatitidy v každém věku. Výrazný protizánětlivý účinek léku pomáhá snížit opuch. Kromě toho je schopen eliminovat hyperémii a svědění kůže po první aplikaci. V dětství zinková masti pomáhá s atopickou dermatitidou, protože odstraňuje nepříjemné symptomy na dermis co nejdříve, vrací dětem radost ze života a dává rodičům dobré noci. Před použitím tohoto léku je důležité poradit se s místním pediatrem.

Zinková mast z černých skvrn

Akné vyrážka - další indikace, zinková mast odráží v návodu léku - pomáhá dermatologovi v tom, co pomáhá. Moderní adolescenti často používají tuto olejovou základnu k léčbě akné. Ohniska černých teček se stávají méně rozsáhlými a rozšířenými, zcela zmizí po prvním dokončeném kurzu. Zinková mast na akné je levným a účinným lékem, který nemá žádné kontraindikace, působí jemně a cíleně na zaměření patologie. Můžete kombinovat lék s kyselinou boritou, takže to pomůže silnější.

S lupénkou

Pokud hovoříme o psoriáze, jedná se o chronické onemocnění dermis, které je pravidelně zhoršováno pod vlivem provokujících faktorů, například po dlouhodobém vystavení pacienta slunečnímu záření nebo při nedodržení lékařské diety. Ne všichni pacienti vědí, co se používá pro zinkovou mast v případě charakteristického onemocnění, nicméně dermatologové důrazně doporučují její použití k odstranění nadýchání, silného svědění.

Lék pomáhá po prvním sezení, jak kůže schne a bledne. Kromě toho rychle mizí podráždění a nesnesitelný pocit pálení. Zinková mast na psoriázu je pouze pomocná léčba, která pomáhá urychlit a posílit celkový terapeutický účinek. Je nutná dlouhodobá léčba, takže lékaři doporučují být trpěliví.

Od deprivace

Tento lék nemůže konečně eliminovat zaměření patologie u takového infekčního onemocnění, ale je v jeho moci významně zmírnit celkový stav pacienta. Pokud se třepe zóna zbavená zinkové masti 3-4krát denně, po dobu 4-5 dnů zánět zmizí, nesnesitelné svědění zmizí a kdysi označené „plakové“ hranice se stanou méně patrnými ostatním. Kolik léčit, řekněte dermatologovi.

Od herpesu

V takovém klinickém obrazu musí pacient pochopit, že oxid zinečnatý má nízkou účinnost proti nebezpečnému viru. Zinková mast na herpes by neměla být hlavním léčebným činidlem, proto se lékaři zaměřují na antivirové prostředky lokální aplikace. Nicméně, tento lék může být také zapojen do léčby herpes, ale pouze k odstranění svědění a otok - nic víc.

Pigmentové skvrny

Málokdo ví, že oxid zinečnatý má bělící vlastnosti. Masky s jeho účastí pomáhají trvale se zbavit věku skvrny, pihy a další "vzory" na kůži. Aby nedošlo k míchání různých složek, ztrácí čas na přípravu zázračného předpisu, můžete si tento lék koupit v lékárně a používat jej striktně v souladu s určeným účelem. Zinková mast z pigmentových skvrn je vysoce účinná, protože ložiska patologie po prvním postupu znatelně vyblednou.

Zinková mast na houby

Takové léky v moderní dermatologii pomáhají řešit mnoho kožních problémů. Jedná se například o spolehlivou mast z nehtové houby. Při aplikaci na patologická ložiska pronikají aktivní složky do podkožní vrstvy, zabíjejí patogenní flóru, posilují strukturu postiženého nehtu. Léčivo obsahuje oxid zinečnatý, který napomáhá rychlé obnově zničeného nehtu a vazelíny, která poskytuje měkký účinek bez vedlejších účinků.

Od modřin

Jak je známo, hematom je vnitřní krvácení. Zinková mast na modřiny pomáhá rychle se zbavit těchto zdravotních problémů, protože eliminuje nejen kosmetický defekt, ale také příčinu jeho vzhledu. Oxid zinečnatý řeší nahromadění krve pod kůží, čímž uvolňuje opuch, zánět, pomáhá měnit barvu hematomu. Pro rychlé zotavení je nutné aplikovat kompozici v tenké vrstvě na dříve očištěnou pokožku a během jednoho dne je nutné mít 5-6 sezení. Ukončete léčbu, když modřiny úplně zmizí z kůže.

Pro ekzémy

Pokud plačící forma ekzému pokračuje, dermatolog předepíše zinkovou mast jako pomůcku. Zpětná vazba na toto ošetření je pozitivní, protože mast nemá pouze sušící účinek, ale také regenerační účinek na místě patologie. Pacient musí namazat poškozené oblasti 5-6 krát denně, i když jsou ve vlasech.

Zinková mast na ekzémy by měla být použita pouze ve stadiu recidivy a před aplikací oxidu zinečnatého je nutné ošetřené oblasti ošetřit jakýmkoliv antiseptikem. Kompozice tvoří tenký ochranný film, jehož integrita je důležitá, aby nedošlo k jejímu rozbití. Po opláchnutí neaplikujte obvaz, jinak zinková masť nepomáhá vyléčit, ale poškozuje pouze zdraví.

Zinková mast na popáleniny

Pro tepelné poškození kůže, můžete bezpečně používat tento lék, protože má výrazný protizánětlivý účinek. Kromě toho zinkovou mast na popáleniny urychluje proces regenerace poškozených tkání, zmírňuje otok a silné zarudnutí dermis. Směs se používá pouze na čistou a předsušenou pokožku až 4-5 krát denně. Trvání léčby - dokud všechny příznaky úplně nezmizí.

S alergiemi

Samotný lék má hypoalergenní vlastnosti, nemá žádné kontraindikace, je povolen všemi kategoriemi pacientů. Dermatologové jej často předepisují pro alergickou reakci, která je výsledkem intoxikace těla určitými potravinami a léky. Alergická zinková mast vylučuje zánět, snižuje zaměření kožní vyrážky a zabraňuje svědění. Nástroj je určen k použití externě, ale dermis musí být dříve ošetřen místními antiseptiky.

Od potu

Na rozdíl od jiných léčiv mají zinkové přípravky sušící účinek. Pokud jsou mazové žlázy poškozeny, doporučuje se použít takové léky, aby se výrazně snížilo zvýšené pocení. Zinková mast pro pocení je široce používána v adolescenci a dospělosti, působí okamžitě, má mnoho pozitivních a vděčných odezev od pacientů. Způsoby, jak aplikovat na problémové dávky až 5x denně, ale pacient musí nejprve osprchovat.

Od pinworms

Červi doprovázejí parazitární onemocnění, které přináší nesnesitelný pocit v řiti klinickému pacientovi. Je nutná neodkladná léčba, jinak by nemoc narušila mír pacienta. Zinková mast pro červy by neměla být hlavním léčebným nástrojem, protože není schopna snížit aktivitu pinworms. Jedná se spíše o doplněk, který odstraňuje rušivé symptomy, zmírňuje celkový stav, urychluje požadované zotavení klinického pacienta.

Aby bylo možné správně léčit, první věc, kterou musíte udělat, je umýt si pomocí místních antiseptik, a pak sušit kůži řiti s ručníkem. Naneste část drogy do kruhu řiti a proveďte takový postup až 4-5 krát denně. Navíc, perorální antihelmintika, například Dekaris pilulka Pacient přezkoumává, že je to nejlepší kombinace léků v boji proti červům.

S hemoroidy

S tímto onemocněním je použití oxidu zinečnatého vhodné pouze tehdy, když je výčnělek vnějších uzlů. Léčba může být smíchána s použitím lidových prostředků. Zinková mast s hemoroidy zmírňuje zánět, snižuje velikost patogenního uzlu, vytváří ochranný film a zabraňuje rozsáhlé ztrátě krve. Někteří pacienti považují takové léky za zastaralé, zatímco jiní je aktivně užívají během dalšího relapsu a jsou s dosaženým účinkem velmi spokojeni. Řetka je nutná k promazání směsi až 4-5 krát denně, konzultovat s proktologem.

S planými neštovicemi

Plané neštovice jsou doprovázeny nejen výskytem kožní vyrážky na těle, ale také silnou svěděností. Vzhledem k tomu, že se onemocnění u dětí vyvíjí častěji, je pro malého pacienta obtížné vysvětlit, proč by neměl svírat. Pro snížení pocitu nesnesitelného svědění pediatrové doporučují použití zinkové masti pro plané neštovice. Nástroj je levný a cenově dostupný, nezpůsobuje vedlejší účinky a snižuje zánět podrážděné dermis. Je nutné potřít každý kus na těle tenkou vrstvou až 3-4 dny denně a provádět postupy, dokud nezmizí poslední krusty.

Video

Recenze

Marina, 31 let

Během těhotenství jsem použila zinkovou mast. Její obličej byl pokryt pigmentovými skvrnami a nic mu nepomohlo. Tento veřejně přístupný prostředek pozornosti nezaplatil, protože je podezřele levný. V důsledku toho jsem musel jako poslední možnost koupit. Výsledek je spokojený, skvrny nebyly úplně, ale byly méně viditelné na obličeji.

Sveta, 35 let

V mém nejmladším dítěti jsem na mém nejmladším dítěti použila zinkovou mast z plenkové vyrážky, což byl skvělý nástroj. Lékárna stála penny, ale výsledek byl po každém postupu. Moji přátelé - mladé matky ji stále používají a netráví peníze na drahé a zbytečné prášky, aby zaschly zanícené oblasti kůže dětí.

Elina, 32 let

Pro mě z kukuřičné masti hodně pomáhá. Moje babička byla včas uložena z proleženin. Princip fungování je stejný - dezinfikuje a schne pokožku, obnovuje poškozené tkáně. Tyto pokyny podrobně popisují, jak tento lék používat. Osobně mám 3-4 dny na to, aby se kukuřice z bezbolestně vyhladila.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: