Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Ne všichni pacienti dodržují metody oficiální medicíny, mnozí jsou příznivci populární léčby. Například, s oděrkami, užitečné vlastnosti jitrocelu budou užitečné, a s skoky hypertenze, bude briar odvar pomůže. Většina léčivých rostlin má mírný účinek, zatímco produktivně eliminuje ložiska patologie.

Co je užitečné jitrocel

Dokonce i děti vědí o tomto národním antiseptiku, zejména pokud jsou jejich kolena rozbitá, a je škoda utéct k mámě stěžovat. V tomto případě použijte čerstvé listy jitrocelu, které nejenže dezinfikují otevřenou ránu, ale také přispívají k urychlení procesu regenerace tkání. Tímto způsobem je proces regenerace dermis urychlen a výskyt jizev na kdysi traumatizovaném místě je zcela vyloučen. Další léčivé vlastnosti psyllia jsou podrobně popsány níže:

 • zlepšení střevní motility, normalizace chuti k jídlu;
 • odstranění zjevných příznaků stresu;
 • mírný analgetický účinek;
 • stimulace sekreční funkce žaludku;
 • protizánětlivý účinek;
 • antiseptické vlastnosti pro poranění měkkých tkání;
 • účast na léčbě neurastenie, neurózy;
 • komplexní posílení imunity;
 • akce na čištění krve.

Semena jitra - léčivé vlastnosti a kontraindikace

Pokud se čerstvé listy této léčivé rostliny, pokud se používají externě, hojí rány produktivně, semena jsou určena k požití jako vařené odvarky, infuze. Hlavní věc - vybrat správný recept, aniž by bylo porušeno denní dávkování. Léčivé vlastnosti a kontraindikace semen psylliu jsou uvedeny níže:

 1. Uvolňuje zánět při opakujících se onemocněních gastrointestinálního traktu, jako možnost - zhoršení vředů, gastritida.
 2. Plantaginaceae může být použit pro patologické stavy dýchacích orgánů, například při bronchitidě, bronchiálním astmatu, katarech horních dýchacích cest, černém kašli, jako léku na vykašlávání.
 3. Terapeutický bujón má diuretický účinek, pomáhá odstraňovat kameny a písek z ledvin a žlučníku.
 4. Pro ženy je účinným lékem pro diagnostikovanou neplodnost, zánět přívěsků a pro muže je účinným asistentem v boji proti chronické prostatitidě.
 5. Látky v přirozeném složení semen mohou posílit imunitní systém, vyrovnat se s patogenní infekcí, zajistit pozitivní dynamiku cévních onemocnění.

V přítomnosti krevních sraženin, zvýšené kyselosti žaludeční šťávy a nadměrné citlivosti organismu je naprosto kontraindikováno použití léčby psylliem. Je lepší zvolit jiný alternativní recept, který má úsporný účinek. S progresivním těhotenstvím je také vhodné upustit od takových alternativních metod intenzivní péče.

Listy

Někdo vnímá tuto léčivou rostlinu jako zbytečnou plevel na straně silnice. Nicméně i profesionální odborníci se domnívají, že bez jeho účasti není možné překonat řadu nebezpečných onemocnění. Je důležité předem zjistit terapeutické vlastnosti a kontraindikace listů jitrocelu, aby se v případě potřeby použily v medicíně a kosmetologii. Léčivá rostlina:

 • demonstruje léčivé vlastnosti kolitidy, flatulence, vředů, gastritidy s nízkou kyselostí žaludeční šťávy;
 • přispívá k oddělení sputa při bronchitidě, pohrudnici, plicní tuberkulóze, bronchiálním astmatu;
 • účinně zmírňuje bolest, pomáhá v boji proti migrenózním záchvatům, je schválen i pro použití u dítěte;
 • úspěšně léčí trofické vředy, účinně bojuje proti aerobním a anaerobním mikroorganismům;
 • Zpevňuje rány, urychluje proces obnovy postižených oblastí dermis, zajišťuje odstranění vrásek a odstranění nadýchání horní vrstvy epidermy.

Je-li poškozená kůže přecitlivělá nebo na ní probíhá zjevný hnisavý proces, je lepší nepoužívat uvedenou léčivou rostlinu. Doporučuje se sbírat další léčiva, která jsou v praxi také známa pacientům, kteří působí bez vedlejších účinků, komplikace v konkrétním klinickém obrazu.

Kořen

Užitečné jsou nejen květenství a listy, ale v kořenech medicína má také indikaci v alternativní medicíně. Nejoblíbenější jsou blechy a velké (Plantago major) plantain v praxi, ale další alternativy této léčivé rostliny mohou být použity jako alternativy - Plantago coronopus (nadržený jelen), Plantago lanceolata (kopinaté), Plantago media (medium), Plantago asiatica (asijské). Podle tohoto popisu jsou takové bylinky ze zdravotních důvodů méně účinné a pro použití jsou také dostupné. Léčivé vlastnosti a kontraindikace kořene jitroce jsou následující:

 • odstraňuje bolest zubů;
 • mohou léčit patologické stavy nadledvin a štítné žlázy;
 • bojuje s kousnutím hmyzu.

Je dobře známo, co tato tráva vypadá, ale kořeny jsou neviditelné. Za prvé, musí kopat, pak suché a použití pro přípravu léků. Zaměření patologie přestane bolet, pokud neporušuje kontraindikace. V tomto případě se jedná o zvýšenou citlivost těla, období těhotenství a laktace. Dej dítěti odvar z oddenků s velkou péčí.

Plantain - aplikace

Léčivé vlastnosti této rostliny, známé ve všech oblastech medicíny, se navíc používají v moderní kosmetologii. V urologii, léčivá bylina řeší problém prostatitis, v gynekologii pomáhá vyrovnat se se zánětlivým procesem, neplodnost. Pokud trváte na vývaru a užíváte ho ústně, jsou z ledvin kameny a písek. Pokud k ráně připojíte list, kůže se začne stahovat. To není zdaleka popis těch zdravotnických oblastí, kde byla nalezena jitrocel - léčivé vlastnosti jedinečné rostliny.

Tinktura jitrocel - aplikace

Tento člen rodiny jitrocelů pro své léčivé vlastnosti si získal masovou reputaci. Například použití tinktury jitrocelu je vhodné na následujících klinických snímcích:

 • kolitida, vředy, gastritida;
 • úplavice, zácpa, nadýmání;
 • kožešiny, trofické vředy, akné, pupínky na kůži;
 • bronchitida, černý kašel, bronchiální astma;
 • arteriální hypertenze, diabetes mellitus, ateroskleróza.

Plantain Tea

Takový nápoj může dokonce vzít dítě a jeho příprava trvá jen několik minut. Organické kyseliny převládající v základně poskytují tonizující účinek, posilují oslabenou imunitní reakci a úspěšně bojují proti nachlazení a virovým onemocněním stadia relapsu. Další nápoj vypije čaj z jitrocelu. V případě nemoci by mělo být pro dospělého a dítě důležitou součástí terapeutického menu. Co léčí játra, pediatr podrobně na recepci.

Přípravy

Bylinná medicína poskytuje bezpečnou léčbu konzervativními metodami, omezuje seznam vedlejších účinků. Plantain drogy se prodávají v lékárně, prodávají se bez lékařského předpisu, mají instrukce s podrobným popisem lékařských indikací a terapeutických vlastností. Takoví zástupci uvedené farmakologické skupiny se dobře osvědčili:

 • Herbion pro kašel;
 • vykašlávací sirup z Evalar;
 • Dr. Theis vykašlávací sirup;
 • Plantaglucid;
 • gelu se stejným názvem
 • extrakt z banánů;
 • rovnoměrný balzám na otevřené rány.

Jitrocel pro žaludek

Gastroenterologové z první ruky vědí o léčivých vlastnostech této rostliny. Zájem o to, co pomáhá plantejnu, je zřejmá - ze všeho. Zvláště však stojí za to zdůraznit obálkový účinek na postižené sliznici. Jitrocel pro žaludek uvolňuje silný útok bolesti, snižuje intenzitu zánětlivého procesu, normalizuje produkci pankreatické šťávy. Jedná se spíše o pomocné léčivo, doplňuje oficiální metody intenzivní terapie, prodlužuje dobu remise.

Při kašli

Od šupky můžete vařit odvar proti reflexu proti kašli. Kromě toho existuje mnoho prodejů sirupů, v přírodním složení, které tato rostlina převládá. Jeho léčivé vlastnosti snižují viskozitu sputa, odstraňují průdušky a plíce, přispívají k odstranění nahromaděného hlenu, usnadňují dýchání v ústech, zklidňují spánek. Jitrocel, když je kašel povolen, aby si děti, ale nejprve si přečtěte návod a poraďte se s místním pediatrem. Odrůda této léčivé rostliny je také důležitá, kde roste - například v blízkosti silnice nebo na pobřeží.

Video

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: