Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kopřiva - kvetoucí rostlina, jejíž listy a stonky jsou pokryty chlupy, což způsobuje svědění a pálení, pokud se jich dotknete. Tráva je běžná v městském prostředí, v blízkosti lidí, ale nalezení v otevřené oblasti v terénu může být obtížné. Navzdory nepohodlí, které kopřiva dává, když se dotkne, se tato rostlina stává věrným pomocníkem proti chorobám a má pozoruhodný kosmetický účinek. Obzvláště populární je jeho použití pro vlasy. S několika recepty můžete snadno zlepšit jejich zdraví.

Co je užitečné umýt vlasy odvarem kopřivy

Užitečné látky, které je společná kopřiva bohatá, ji činí nepostradatelnou v boji proti některým chorobám pokožky hlavy, a také pomáhají obnovovat lesk vlasů, ztrácejí vlasy slabší a slabší. Rostlina se používá k tomu, aby se zbavila šedivých vlasů a zastavila ztrátu pigmentu: pro tento účel se připravují nejen kopřivy, ale také masky. Jaké léčivé prvky tato rostlina obsahuje a jak je na ní na základě ní použito kopřivové odvarování:

 • Vitamín A. Díky tomuto prvku se pokožka hlavy zlepšuje, drobná poranění se hojí, vyvolává růst vlasů z inaktivních folikulů a urychluje metabolické procesy.
 • Vitamin C. Pomáhá buňkám pokožky hlavy aktivněji dostat kyslík, takže vlasy rostou mnohem rychleji.
 • Vitamin K. Vrací lesk, zlepšuje stav vlasů, dodává krásné přírodní záření.
 • Beta-karoten. To je užitečné pro ty, kteří mají zvýšenou sekreci tuku na pokožce hlavy. Tento prvek zvlhčuje, normalizuje mazové žlázy.
 • Taniny. Podporují hladkost, pružnost vlasů, protože aby váhy, z nichž se skládá, držely pohromadě a těsněji se k sobě hodily.
 • Flavonoidy. Pomáhá vlasům udržet se lépe v zárodečné oblasti, takže se ztráta sníží.
 • Organické kyseliny. Učinit růst vlasů aktivnější, protože regulují metabolismus pokožky hlavy.

Jak udělat odvar z kopřivy pro oplachování vlasů

Kopřiva pro odvar v čerstvém a sušeném, jako samostatný prvek av kombinaci s jinými látkami a rostlinami. Konečné složení léčivého nebo kosmetického přípravku bude záviset na tom, jaký účinek chce člověk dosáhnout. Je levné nakupovat kopřivy v lékárně, ale mladý růst, sebraný nezávisle, přinese zvláštní výhody. Pokud by nebylo možné vše použít, měly by být zbytky rostlin sušeny, aby se v chladném období vytvořily odvar s léčivými vlastnostmi. Pravidla pro sběr bylin:

 • Sbírejte kopřivy, když není déšť ani vlhkost venku, mezi květnem a červnem, kdy kvete.
 • Nedotýkejte se rostlin, jejichž listy nebo stonky jsou poškozené.
 • Nezapomeňte na rukavice, které chrání ruce před bodnutím ochranných kopřiv.
 • Před vařením vývaru s čerstvou rostlinou dobře opláchněte.

Jak sušit:

 1. Udělejte kůlnu tak, aby sluneční paprsky nespadly na rostlinu v dobře větrané místnosti.
 2. Nasbírejte trávu pod ní.
 3. Počkejte trochu déle než týden, maximálně dva.
 4. Oddělte listy od stonků.
 5. Rozložte listy do papírových sáčků, dobře zavřete.
 6. Neuchovávejte déle než 2 roky (nejlépe do příští sklizňové sezóny).

Klasický recept z mladé kopřivy

Odvar z čerstvé kopřivy - vynikající nástroj, který vám pomůže zbavit se lupů, dodá vašim vlasům větší sílu, lesk, užitečné pro šedé vlasy. Chcete-li připravit vývar, vezměte si sto gramů mladé rostliny, dobře opláchněte. Oddělte listy, vložte je do pánve nebo misky, naplňte litrem horké vody, vařte asi půl hodiny. Oheň musí být pomalý. Výsledná kapalina se deformuje. Opláchněte si vlasy odvarem ze kopřivy:

 • Připravte litr vařené nebo filtrované vody, přidejte 0, 5 lžičky. soda, zalijeme 250 ml koncentrovaného vývaru.
 • Pomocí vhodné nádoby s rukojetí opláchněte hlavu asi pět minut nakloněním nad vanou.
 • Zabalte ručník přes hlavu a lehce osušte, ale nestírejte
 • Nepoužívejte vysoušeč vlasů, nechte prameny uschnout. Již od první aplikace uvidíte vysokou účinnost - lesk, lesk.

S lopuchem pro růst

Kombinované odvarování pomůže komplexně ovlivnit problémy s vlasy. Lopuch je rostlina, která obsahuje mnoho vitamínů. Z jeho kořenů se proslavil olej z lopuchu. Ideální - vaření vývar s kopřivy a kořenem lopuchu ve vodní lázni, takže léčivé látky budou lépe zachovány. Vezměte obě rostliny ve stejném poměru, vložte je do malé nádoby se studenou, čistou vodou a vezměte je do větší nádoby, která bude stát na ohni. Nepřiveďte k varu. Po vaření nechte vyluhovat 1-2 hodiny.

S přídavkem heřmánku k posílení

Odvar z heřmánku s kopřivy se používá, když potřebujete normalizovat práci mazových žláz nebo lehce zesvětlit vlasy. Vezměte 100 g každé rostliny a 30 g černého čaje. Všechny přísady se smísí, nalijí se dva litry vroucí vody. Dále by měla být směs vařena na mírném ohni po dobu asi půl hodiny, pak byla vyjmuta ze sporáku a ponechána stát až do ochlazení. Před použitím musí být odvar filtrován. Získaný přírodní lék se používá jako krém pro kořeny nebo jako oplach po umytí vlasů škodlivými alkalickými šampony.

Recept na vypadnutí

Odvar z kopřivy má úžasný vliv na vlasy a jejich růst. Aby se zabránilo vypadnutí a posílení folikulů, může člověk připravit následující odvar: suché listy rostliny (4 lžíce) je třeba nalijte litrem vroucí vody a nechte ho stát pod talířem nebo víkem. Když uplynulo třicet minut, k produktu se přidá lžíce medu, která by se měla rychle rozpustit, pak by se směs měla přikrýt další půl hodiny. Při použití tohoto vývaru k opláchnutí je nutné ho lehce otřít prsty do pokožky hlavy. Sušení je nejlepší bez fénu.

Jak často můžete použít odvar z kopřivy

Lékařští kosmetologové několikrát týdně doporučují opláchnutí oslabených, matných vlasů nebo problematické pokožky hlavy, dokud nezískají svou dřívější sílu, lesk a nepřestanou vypadávat. Poté by měl být odvar použit pro preventivní účely a jednou týdně nebo dvakrát, aby vlasy nezhasly. Pro blondýnky je lepší zvolit alternativní prostředky a střílet s kopřivami. Koneckonců, kopřiva odvar, i když není škodlivý, může barvit prameny s nazelenalým odstínem.

Video

Během přípravy infuze kopřivy je nesmírně důležité neudělat chybu, provádět všechny fáze zpracování bylinky správně tak, aby rostlina zachovala prospěšné látky. Instruktážní video vám pomůže zvládnout tento úkol a upřesní, jak vytvořit správnou léčivou směs pro krásné, lesklé a co je nejdůležitější - zdravé vlasy na hlavě správným způsobem. Hostitel poznamenává, že kopřiva má obzvláště příznivý účinek na kořeny vlasů, učinila je silnými a výrazně snížila ztrátu. Viz recept na bylinný extrakt pro opláchnutí po šamponování:

Recenze

Antonina, 25 let: Za rok se začaly aktivně objevovat šedé vlasy, začaly panikařit. Babička doporučila použít kopřivovou infuzi. Už několik měsíců jsem nenašel nové šedé vlasy!

Inna, 34 let: Můj manžel má velmi mastnou pokožku hlavy, šampony dávaly krátký efekt. Řešený problém opláchnutím odvarem kopřivy pro vlasy každý druhý den, zlepšení je patrné - žádné další denní mytí.

Alina, 27 let: Po porodu vypadly její vlasy hodně, oslabily a už nevěděly, co mají dělat. Díky přátelům, kteří vyzvali na vývar z kopřiv. Po několika procedurách se ztráta snížila a po měsíci se úplně zastavila! Překvapilo mě, když jsem se na fotografii viděl se silnou, lesklou hlavou.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: