Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Škodlivé bakterie ničí sliznici žaludku, porušují střevní mikroflóru, vyvolávají rozvoj nebezpečných onemocnění trávicího systému. Zdravotní následky jsou extrémně nepříjemné a vyžaduje se intenzivní terapie. Před odhalením Helicobacter pylori je člověk trápen rušivými příznaky trávicího traktu.

Co je Helicobacter pylori

Tato gramnegativní bakterie ničí epitel sliznice trávicích orgánů. Helicobacter pylori nejen proniká do žaludku, ale také udržuje životaschopnost v kyselém prostředí a kromě toho rychle násobí, ovlivňuje sliznici gastrointestinálního traktu. Škodlivá bakterie Helicobacter pylori je běžná téměř v každém organismu, ale její agresivní účinek předchází řada patogenních faktorů. Helicobacter pylori je považován za rodinný zdravotní problém, protože mikroby jsou rychle přenášeny kontaktem domácnosti a ne pouze.

Jak se přenáší Helicobacter pylori

Lékaři nedokázali určit přesné způsoby přenosu infekce patogeny, nicméně potvrzují, že je možné se nakazit ústními, kontaktními, fekálně-orálními, kontaktními prostředky pro domácnost. Pokud je pacient líbán zdravým člověkem, nakazí se nebezpečnou bakterií, která může vyvolat gastritidu, vřed a další zánětlivé procesy v zažívacím traktu. Po infekci Helicobacter pylori pacient okamžitě neublíží: dokončení inkubační doby trvá určitý čas

Zde jsou některé běžné možnosti přenosu Helicobacter na člověka:

 • v rozporu s pravidly asepsis s ohledem na zdravotnické vybavení;
 • vzduchovými kapičkami - při kýchání, kašlání, slzení, při rozhovoru se soupeřem;
 • při použití jednoho zboží s pacientem;
 • v rozporu s osobní hygienou;
 • dříve infikovaných domácností;
 • prostřednictvím zeleniny, ovoce, jiných kontaminovaných předmětů;
 • fyzickým kontaktem.

Helicobacter pylori - příznaky

Zpočátku se bakterie v těle sama nerozpoznává, ale během inkubační doby roste, množí se, uvolňuje produkty intoxikace, které porušují vrstvu epitelu. Příznaky Helicobacter pylori se stávají výraznými, připomínají známky otravy, vyžadují včasnou diagnózu, terapeutická opatření. Je důležité věnovat pozornost těmto změnám ve všeobecném blahobytu:

 • selhání stolice - chronický průjem nebo zácpa;
 • alergické kožní vyrážky;
 • ředění vlasů;
 • špatný dech;
 • křehkost nehtové destičky a jiné známky avitaminózy;
 • bolest žaludku po jídle;
 • všechny ostatní známky dyspepsie.

Léčba Helicobacter pylori

Pokud včas reagujete na alarmující příznaky, můžete vyléčit uvedené onemocnění, zajistit spolehlivou a cenově dostupnou prevenci aktivních bakterií. Pokud posloucháte lékaře, léčebný plán pro Helicobacter pylori zahrnuje užívání antibiotik, využití prostředků k obnovení postižené sliznice, terapeutické stravy, vitamínů pro imunitu. Ihned by mělo být objasněno, že tato bakterie má vysokou odolnost vůči mnoha antibiotikům, proto je povrchová samo léčba zcela vyloučena.

Eradikace Helicobacter pylori

Pokud je bakterie detekována, je předepsán komplex léků a postupů, aby se rychle zastavil další vývoj. Taková eradikační terapie Helicobacter pylori je vysoce účinná při správném výběru antibiotik, má několik významných výhod. Před léčbou infekce Helicobacter pylori v žaludku je nutné zvolit optimální schéma. Častěji má následující formu:

 1. Antibiotikum Klaritromycin po dobu 7 dnů.
 2. Antibakteriální léčiva Tinidazol, Trichopol, týdenní kurz Amoxicilinu.
 3. Inhibitory protonové pumpy Rabeprazol, Omez na týden.

Protože tělo produkuje zvýšenou odolnost patogenní flóry proti antibiotikům, není snadné se zbavit patogenní bakterie antibiotiky. Je nezbytné provést předběžný test na citlivost na léky, absolvovat celý cyklus s přípravkem Helicobacter pylori, neporušovat předepsaný sled činností.

Jak léčit léky Helicobacter pylori

Lékaři nejprve určují příčinu patologického procesu, pak ji eliminují, předepisují účinnou léčbu. Pokud je léčba Helicobacter pylori zahájena mimo čas nebo je chybně předepsána, mohou následovat závažné komplikace, ke kterým dochází v lidském těle. Níže jsou uvedeny nejběžnější lékařské pokyny proti Helicobacter pylori:

 1. Eradikace, kombinující v jednom termínu tři léčiva Amoxicilin, Rabeprazol, Clarithromycin.
 2. Při absenci trvalého léčebného účinku se ukázalo, že uvedené léky nahrazují léky Rabeprazol, Metranidazol, Bismut Subsalicylate, Tetracycline.
 3. Povinný perorální příjem probiotik pro rychlé zotavení slizničního epitelu.

Dieta s Helicobacter Pylori

Zvláštní požadavky jsou uvedeny pouze pro vnitřní krvácení, ve zbytku klinických snímků musí být výživa kompletní, vyvážená a užitečná. Strava s Helicobacter pylori je zaměřena na udržení funkce trávicího systému, rychlé zotavení postižené žaludeční sliznice. Pokud Helicobacter pylori postupuje - co je to bakterie, je důležité zjistit to první, a teprve pak bude léčba a dieta, která takové potraviny vylučuje z denní stravy:

 • alkohol;
 • Tučné a smažené potraviny;
 • uzené potraviny a konzervace;
 • Cukrovinky;
 • koření a pepř;
 • houby a první (mastný) vývar;
 • káva, čaj.

Je povoleno používat nízkotučné polévky, mléčné kaše, libové maso a ryby, zeleninu, mléko a bobulové koktejly, léčivé odvarky pro Helicobacter pylori. Projev relapsu s řádně naplánovaným menu bude zařazen do pozadí a počet spotřebovaných tablet bude několikrát snížen. Doma můžete vždy používat alternativní léky proti nebezpečným bakteriím.

Helicobacter pylori - léčba lidových prostředků

S Helicobacter pylori, recepty pro populární léčbu nejsou horší v jejich účinnosti k lékařským metodám intenzivní terapie. Je nutné zvolit správný lék proti bakterii, předběžně schválit jeho příjem odborníkem, neporušovat denní předpisy, nepřeceňovat dávkování. Před léčbou Helicobacter pylori v žaludku lidovými léky je důležité vyjasnit nepřítomnost alergické reakce na složky rostliny, aby se minimalizovalo riziko vedlejších účinků. Zde jsou některé dobré recepty:

 1. Vyrovnejte se ve stejném množství heřmánku, jarní, řebříčku a třezalku tečkovanou. Připravte odvar z klasické metody - 2 lžíce. Já surový 500 ml vroucí vody. Užívejte po jídle až 3x denně. Pokaždé připravte čerstvou dávku tohoto léku.
 2. Chop calamus root, pak 2 lžíce. Já surovin na páru a trvat na 0, 5 litru vroucí vody. Přijmout uvnitř stejným principem. Pacientovi je poskytnuta pozitivní dynamika se zvýšenou aktivitou Helicobacter pylori.
 3. Pampelišky, květiny, jablka nebo hrušky působí podle stejného principu, produktivně doplňují antibakteriální terapii, nemají lékové interakce, ničí bakterie Helicobacter pylori.

Test Helicobacter pylori

Určit infekci může pouze laboratoř. Po dokončení analýzy Helicobacter pylori můžete provést konečnou diagnózu, předpovědět klinický výsledek pro pacienta. Krev je považována za určující biologickou tekutinu pro vyšetření, sliznice je považována za sekundární. Přítomnost specifických protilátek vytvořených imunitou proti nebezpečné bakterii se stanoví z jediné části krve. Po potvrzení povahy onemocnění by měla být okamžitě zahájena intenzivní léčba konzervativními metodami.

Video: Helicobacter pylori - symptomy a léčba

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: