Látka slouží k lepení švů jednotlivých listů umělé podlahové krytiny. Modely se liší složením, způsobem přípravy na práci, pevností výsledného spoje a délkou sušení. Některé druhy svařování za studena vyžadují použití dodatečné ochrany dýchacích orgánů.

Svařování za studena

Lepidlo pro linoleum se skládá z následujících komponent:

 • Ředidlo Studené svary linolea díky této látce jsou snadnější, výsledek vypadá lépe. Složka změkčuje a činí podlahové spoje flexibilní, téměř tekuté. Díky tomu je šev neviditelný a monolitický díky těsnému uložení kusů linolea. V přípravcích pro domácnost je rozpouštědlo často základem svařování za studena.
 • Lepidlo. V této roli je to často jen PVC lepidlo. Polymerový konektor zajišťuje spolehlivé pájení změkčených vrstev nátěru, rychle schne.

Jak si vybrat svařování za studena pro linoleum

Existují určité podmínky pro výběr optimálního složení lepidla, které lze použít k efektivnímu svařování podlah:

 1. Věk pokrytí . Studené svařování linolea, které dlouhodobě leží na podlaze, je prováděno více viskózními sloučeninami. Obsahují malé množství rozpouštědla, ale jsou vysoce spolehlivé. Pájení nedávno zakoupených listů může být tekuté lepidlo. S nimi je spojení získáno nejpřesnější a nepostřehnutelné, ale spolehlivost trpí.
 2. Kvalita a forma řezání linolea . Komplexní úhlové nebo nerovnoměrné spoje se snadno liší a vyžadují použití lepidla s vysokým podílem PVC. Silná směs dobře vyplňuje všechny rohy švu, zabraňuje smykovému namáhání listů.
 3. Zkušenosti osoby provádějící lepení . Pokud se oprava provádí poprvé ručně, zvolte lepidlo s vysokým obsahem PVC. Viskózní substance vyplní šev, kompenzuje chyby při řezání linolea, připravuje jej pro lepení.
 4. Vlastnosti aplikace . Existují vodivé a mrazuvzdorné sloučeniny. Takové možnosti svařování za studena jsou vhodné pro specifické podmínky použití nátěru.

Jak používat svařování za studena

Stavební lepidlo, které může spolehlivě spojit podlahu, je toxická látka, s níž je nebezpečné pracovat. Také, jestliže použitý nesprávně, studené svařování může korodovat listy linoleum, který bude dělat společný nedbalý. Je nutné pracovat s lepidlem podle pokynů a následujících tipů:

 1. Je nutné lepit plechy podlahové krytiny do speciálního konstrukčního respirátoru a na body chránící oči. Okna a dveře nechte otevřené. Zajistěte dobrou cirkulaci vzduchu.
 2. Pečlivě vyberte složení lepidla. Některé typy spojů a některé značky linolea vyžadují použití svařování s různými procenty lepidla a rozpouštědla.
 3. Nenechávejte trubku otevřenou dlouhou dobu, jinak lepidlo zaschne. Nasazení uzávěru na výtok není dostačující - je lepší vložit jehlu do velikosti otvoru nebo hrotu.
 1. Po dimenzování by se švy neměly snažit urychlit proces sušení horkým svařováním nebo jednoduchým vysoušečem vlasů. Kompozice lepidla tedy sníží objem, spojování se stane nespolehlivým.
 2. Během vůle zatlačte spoje na podlahu pomocí improvizovaného lisu. Tak se můžete vyhnout vzniku vzduchových bublin, které nakonec zničí šev.
 3. Po nanesení lepidla otřete horní část podlahové krytiny plstěným hadříkem, abyste odstranili přebytečné PVC rozpouštědlem. Pro stejný účel je na spoje nalepena krycí páska. I s takovou ochranou je lepší linoleum otřít.

Nejlepší lepidlo pro svařování linolea

Vysoce kvalitní lepidlo může pevně spojit šev jakékoliv složitosti. Dobré svařování za studena pro linoleum by mělo být charakterizováno krátkou dobou schnutí, vysokou hustotou spojení bez nutnosti dalších nástrojů. Vysoce kvalitní lepidlo lze zakoupit u následujících výrobců:

 • Axton;
 • Linocol;
 • Sintex;
 • Tarkett (Tarkett);
 • Homokoll;
 • Forbo.

Typ A

Werner Muller

Svařování za studena je vhodné pro svařování švů nové podlahové krytiny z PVC. Spotřeba účinné látky je 44 gramů na 20 metrů spoje. Složení může být použito pro překrytí archů. Čistá hmotnost kapaliny v trubce je 44 g. Cena je 475 rublů.

Hlavní výhody:

 1. Rychle chytne.
 2. Lze připojit nerovnoměrné spoje.

Nevýhody:

 1. Nelze lepit starý nátěr.

Tytan 100 ml

Univerzální lepidlo pro svařování PVC výrobků za studena. Průměrná spotřeba látky je 100 ml na 45-50 m švu. Pracovní doba po vystavení vzduchu je 10-15 minut. Doba schnutí - 30 minut. Plná polymerace nastává za den při teplotě 20 ° C.

Hlavní výhody:

 1. Všestrannost. Látka je vhodná pro práci s výrobky z PVC.
 2. Malá cena s dobrou kvalitou.

Nevýhody:

 1. Malá pracovní doba.

Typ C

Werner Müller typ C

Hlavní účel svařování za studena - volné řezy. Kompozice může lepit jakýkoliv PVC povlak.

Maximální přípustná mezera mezi spojenými plechy je 3-4 mm.

Náklady na jednu trubku - 534 s. Objem - 30 ml. Doba vytvrzování po aplikaci - 10-15 minut.

Hlavní výhody:

 1. Můžete zakoupit přímo u výrobce.
 2. Rychlé zmrazení.
 3. Dobře změkčuje list.

Nevýhody:

 1. Žádný.

Tarkett Werner Muller Typ C

Bezbarvá látka může spojovat volně řezané PVC nátěry. Má silnou strukturu, díky níž dobře vyplňuje šev, čímž se eliminuje výskyt vzduchových bublin. Spotřeba - 42 g na 15 metrů. Odlišuje se ve zvýšené odolnosti proti mrazu. Grabs za 30-35 minut. Plná polymerace - den po aplikaci. Cena - 610 str.

Hlavní výhody:

 1. Můžete zakoupit přímo u výrobce.
 2. Schopen rychle lepit nerovný šev.
 3. Nezanechává stopy, když narazí na horní část nátěru.

Nevýhody:

 1. Vysoká toxicita výparů.

Typ T

Tarkett Werner Muller Typ T

Specializované stavební lepidlo je vhodné pro práci s volně řezanými švy linolea. Vzhledem k dlouhé době primárního nastavení (30 minut) je možné nastavit polohu nátěru po instalaci. Hmotnost látky uvnitř zkumavky - 42 gramů. Produkt můžete koupit za cenu 610 str.

Hlavní výhody:

 1. Síla vytvořená ševem.
 2. Schopnost pracovat při teplotách do 16 ° C.

Nevýhody:

 1. Velká spotřeba - 42 gramů na 7 metrů.

Zařízení Tarkett pro svařování za studena Typ T

Nástroj může lepit švy linolea na bázi plsti, polyesteru a PVC. Hmotnost účinné látky je 45 gramů. Spotřeba - 45 g na 7 metrů. Je možné pracovat při nízkých teplotách (do 12 ° C) na čerstvém vzduchu. Součástí dodávky je speciální vyrovnávací tryska ve tvaru písmene T.

Hlavní výhody:

 1. Všestrannost.
 2. Vysoce kvalitní lepení mnoha druhů materiálů.

Nevýhody:

 1. Velké náklady.
 2. Příliš silná textura.

Video

Kategorie: