Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

V případě potřeby použijte lokální antikoncepční předepsanou masti, čípky nebo gel FARMTEX - lék kombinovaného účinku. Hlavní výhodou léku je jeho lokální účinek, takže složky nástroje nevstoupí do krevního oběhu a nemají toxický účinek na vnitřní orgány. Seznamte se se složením léku a vlastnostmi jeho použití.

Návod k použití Pharmatex

Farmaceutické léky Pharmatex je kombinovaný antikoncepční přípravek pro lokální (gelové, krémové, čípkové) nebo systémové použití. Farmaceutický přípravek má jak spermicidní, tak antiseptické účinky. Tento lék se používá k léčbě různých infekčních onemocnění (vaginitida, kandidóza, herpes nebo kapavka) a k zabránění oplodnění.

Složení a uvolňovací forma

Lék je dostupný ve formě vaginálních tablet, kapslí, krémů a tamponů. Seznámení s vlastnostmi struktury různých forem uvolňování přípravku:

Léková forma

Aktivní

komponentu

Pomocné látky

Prášky

benzalkonium chlorid - 20, 0 mg.

hydrogenuhličitan sodný - 23, 9 mg,

dehydratovaná kyselina citrónová - 15, 3 mg,

hydrát oxidu křemičitého - 50, 3 mg,

stearát hořečnatý - 120 mg,

laktóza - 500 mg.

Vaginální svíčky

benzalkonium chlorid - 17, 8 mg.

hydroxypropylcelulóza - 210 mg, polosyntetické glyceridy - 52, 3 mg, chlorid sodný - 24 mg.

Krém

benzalkoniumchlorid - 1, 2 g

kyselina citrónová - 80 mg,

makrogol 300 a 1500 - 124 mg,

ethylenglykolstearát - 43, 7 mg,

levandule esence - 20 mg.

Kapsle

benzalkoniumchlorid - 15, 3 mg.

hydroxypropylcelulóza - 100 mg,

koloidní oxid křemičitý - 87, 2 mg,

makrogol 400 - 312 mg,

želatina - 50 mg,

glycerin - 120 mg.

Farmakologický účinek

Lék má škodlivý účinek na buněčné membrány spermií, v důsledku čehož umírají. Úplná destrukce samčích zárodečných buněk při uvolnění do média s medikací nastane za 20-30 sekund. Jedna dávka farmakologického činidla je navržena tak, aby neutralizovala spermie obsažené v jednom ejakulátu, a proto je při opakovaném pohlavním styku nutné lék dodatečně užívat.

Podle laboratorních a klinických studií vykazuje Pharmatex významnou antimikrobiální aktivitu proti patogenům takových infekčních onemocnění, jako je kapavka, chlamydie, trichomoniáza. Kromě toho má účinná látka léčiva devastující účinek proti Staphylococcus aureus. Lék je neaktivní proti mykoplazmatické infekci, patogenům gardnerelly.

Indikace pro použití

Antikoncepce je indikována k použití u žen, které mají relativní nebo absolutní kontraindikace pro užívání systémových metod antikoncepce. Doporučuje se užívat lék v časném poporodním období, během těhotenství, kojících matek, v pozdním reprodukčním období, před menopauzou nebo s nepravidelnou pohlavní aktivitou. Pharmatex lze použít jako další antikoncepci současně s jinými typy ochrany.

Dávkování a podávání

Prostředky pro antikoncepci Pharmatex budou aplikovány topicky nebo orálně v závislosti na formě uvolňování léčiva. Před použitím a po použití léku by se měla osprchovat a důkladně umýt, aby se předešlo negativním dopadům finančních prostředků na mikroflóru sliznice vagíny, výskyt podráždění a svědění. Pamatujte, že spermicidní antikoncepce nechrání před pohlavně přenosnými chorobami. Lék musí předepsat ošetřující lékař.

Svíčky Pharmatex

Doporučuje se zavést vaginální svíčku do polohy vleže. Čípky musí být vloženy hluboko do pochvy nejpozději 5-7 minut před pohlavním stykem. Trvání léku je asi 3-4 hodiny. Před každým dalším sexuálním kontaktem je nutné zavést nový čípek, jinak je spolehlivost antikoncepce významně snížena.

Krémové farmáře

Před použitím vaginálního krému musíte na konci zkumavky nainstalovat speciální dávkovač a pak jej zcela naplnit, aby se nevytvořily vzduchové bubliny. Odpojte dávkovací zařízení od trubky. Zavést krém 7-10 minut před pohlavním stykem hluboko do pochvy. Doporučuje se aplikovat spermicidní krém v poloze na břiše. Ochranný účinek léku trvá 10 hodin.

Kapsle

V poloze vleže se spermicidní kapsle vkládá hluboko do pochvy nejpozději do 10-15 minut před pohlavním stykem. Trvání antikoncepce není kratší než 4 hodiny. Před každým opakovaným pohlavním stykem je nutné zavést novou tobolku. Vzhledem k mastné struktuře léčiva se nedoporučuje používat tobolky současně s kondomem.

Pilulky Farmateks

Před použitím musí být tableta navlhčena teplou vodou po dobu 20-30 sekund. Poté by měl být lék vložen do vagíny nejméně 20-30 minut před pohlavním stykem. Lék si zachovává svou aktivitu po dobu 3 hodin nebo dokud spermie nedosáhne pochvy. S každým dalším pohlavním stykem je nutné zavést novou dávku léku.

Pharmatex Tampons

Před zavedením spermicidního tamponu jej musíte odstranit z ochranného obalu. Pro správné vložení umístěte prostředníček do středu rovného povrchu. Šíření stydkých pysků vulvy je nutné vložit tampon hluboko do pochvy, před kontaktem s děložním čípkem. Ochranný účinek léku nastává po 5 minutách a trvá jeden den. Během aplikace by se tampon neměl odstraňovat, mytí lze provádět teplou vodou bez mýdla.

Interakce s léky

Současné podávání s jinými farmakologickými přípravky, které jsou určeny pro intravaginální použití, se nedoporučuje. Jakýkoliv lék zavedený do vagíny může významně snížit lokální spermicidní účinky Pharmatexu. Roztoky jodu (včetně 0, 1% jodonátu), chlorhexidinu nebo kontraktantu inaktivují léčivo.

Vedlejší účinky a předávkování

Během aplikace přípravku Pharmatex podle indikací a pokynů je riziko nežádoucích účinků minimální, ale ženy s přecitlivělostí na hlavní účinnou látku léčiva, benzalkoniumchlorid, mohou vyvolat alergické reakce ve formě svědění a pálení v pochvě, bolestivé močení. V případě nežádoucích účinků byste měli přestat užívat tento lék.

Kontraindikace

Užívání léku je kontraindikováno v následujících případech:

  • ulcerace a podráždění sliznice pochvy a dělohy;
  • kolpitis;
  • syfilis;
  • mechanické poškození sliznice;
  • zhoubný novotvar dělohy;
  • cervikální eroze;
  • přecitlivělost na složky léčiva.

Podmínky prodeje a skladování

Léky Pharmamatex by měly být skladovány na chladném tmavém místě, chráněném před přímým slunečním zářením, které je nepřístupné malým dětem a domácím mazlíčkům. Farmakologický lék podléhá volnému prodeji, je vydáván z lékáren bez lékařského předpisu.

Analogy

V přítomnosti absolutních nebo relativních kontraindikací užívání drog předepište léky podobné složení a účinku. Rozlišují se následující analogy Pharmatexu:

  1. Benatex. Vaginální čípky se spermicidním účinkem. Poskytují další antiseptické a protiplísňové účinky. Hlavní účinnou složkou léčiva je benzalkóniumchlorid.
  2. Spermatex. Spermicidní antikoncepce lokálního účinku je k dispozici ve formě vaginálních čípků. Aktivní složkou léčiva je benzalkóniumchlorid. Kontraindikace pro použití spermatexu je období těhotenství a laktace, stejně jako individuální nesnášenlivost vůči složkám léčiva.
  3. Erotex. Antikoncepční přípravek pro místní použití je k dispozici ve formě vaginálních čípků a krémů. Má antimikrobiální účinek, je široce používán k léčbě bakteriální vaginitidy a kandidózy. Má spermicidní účinek a ovlivňuje zahušťování hlenu děložního čípku, zabraňuje pronikání spermií do dělohy.

Cena Pharmatexu

Náklady na lék Pharmatex závisí na formě uvolnění léku, kvalitě čištění aktivní složky, pomocných látek. Cena může být nastavena výrobcem. Lék je k dispozici na objednávku v internetových lékárnách, kde si můžete předběžně přečíst recenze. Podívejte se na přibližnou cenu léku:

Léková forma

Název lékárny, Moskva

Náklady, rublů

Tablety, 8 ks.

Avicenna

253

Čípky, 12 ks.

Vaše zdraví

320

Krém, 50 g

Farma Kalina

310

Gel, 80 g

Lékárna 24

437

Tampony, 10 ks.

Sociální lékárna

511

Video

Recenze

Anastasia, 35 let

Antikoncepční čípky Pharmatex mi doporučil gynekolog po porodu. Používal je několik let v řadě, nyní navíc instaloval hormonální cívku. Droga se chovala dobře, nezaznamenala žádné vedlejší účinky, jen občas došlo k mírnému svědění a pokud jste se neomluvili, pak zbytky produktu špinily prádlo.

Marina, 26 let

Byl jsem pomocí Farmatex gel více než 8 let a žádné vedlejší účinky nebo těhotenství, jsem velmi rád. Mezi všemi antikoncepčními prostředky, které jsem kdy použil, je nejpohodlnější, nejpohodlnější a nejbezpečnější prostředek, který vřele doporučuji pro mladé dívky. Kromě toho, svíčky pomohl zbavit drozd.

Angelina, 31 let

Používám Pharmatex už dva roky, mohu říci, že chrání před těhotenstvím, hlavní věc je přísně dodržovat pokyny. Lék byl předepsán mým lékařem, řekl, že by pomohl zbavit se kontaktní dermatitidy děložního čípku. Z vedlejších účinků došlo k mírnému pálení v pochvě a špatnému zápachu, ale lékař řekl, že je vše v pořádku.

Sofie, 33 let

Používám Farmatex vaginální antikoncepční pilulky více než 5 let. Tato spermicidní látka začala platit po přečtení o něm hodně pozitivní zpětné vazby od dívek. Lék je levná a mám dost obalů na dlouhou dobu, na rozdíl od antikoncepčních prostředků obsahujících hormony neexistují žádné vedlejší účinky a je to výhodnější než kondomy.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: